Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaburzenia osobowości (cz. III)


pani nn.

Rekomendowane odpowiedzi

Link do poprzedniej części :)

http://www.nerwica.com/zaburzenia-osobowo-ci-cz-ii-t26029.html

Sama mam stwierdzone z.o. f60.9 Ktoś to ma? Bo ja nie mam pojęcia co to jest i psychiatra nie wytłumaczyła mi więcej. Mówiła mi, że to zaburzenie kształtowania osobowości (coś w tym stylu) i chciałabym więcej wiedzieć na ten temat, bo w internecie naprawdę nic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaśmiecać wątków depresyjnych, a kiedyś kiedyś osobowości zaburzone zostawiały swoje wypociny właśnie tutaj, tylko w II cz.

A więc, chciałam pojęczeć. Nie dojrzałam wciąż do zmian i jak na razie idę jak taran, niestety kierunek pionowo w dół.

Ktoś z Was, robaczki, ruszył do przodu? Bo tracę nadzieję, serio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałam zdiagnozowana jako F60.8. Miałam dwa testy plus krótką rozmowę z panią psycholog plus dwie z psychiatrą. Stwierdzono, że w sumie wyszło mi "wszystkiego po trochu" oraz że mam "skłonność do nadinterpretowania rzeczywistości" plus impulsywność zachowań i nadmierne kierowanie się emocjami.

Moje pytanie jest takie: czy to, że jestem "ósemką" znaczy, że mam którąś z tych osobowości (bierno-agresywna, ekscentryczna itd.), czy też chodzi o całkiem co innego? Oczywiście nie kieruję się chęcią przypisania się do konkretnego zaburzenia, po prostu zastanawia mnie, jak oni ukierunkowują się do tego. Czy ktoś miał podobny przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze wyjdzie w przyszłości co przeważa, albo Ty się zmienisz :)

 

ROZRUSZAJMY TEN WĄTEK! :evil:

 

mark123 - Kto stawia dianozę.? Psychiatra, psycholog kliniczny, psycholog zwykły, psycholog - psychoterapeuta, psycholog kliniczny-psychoterapeuta.?

Ja podejrzenie borderline dostałam na pierwszej wizycie u psychiatry pół roku temu i miesiąc temu na wypisie ze szpitala diagnozę.

Przypomniała mi się ta głupia terapeutka, co po rozmowie z nią chciałam się zabić :evil: I ona uważała, że ze mną jest wszystko w porządku, że jestem tylko młodym człowiekiem z zatrważającą ilością traum.

 

Nie do końca rozumiem określenia DDA/DDD. Dowiedziałam się ostatnio od psychiatry, że też jestem "tym" :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po kilku wizytach u psychologa dostałem diagnozę osobowości schizoidalnej, ale nie jestem pewien, czy była to diagnoza dodatkowa, czy diagnoza zamiast osobowości unikającej.

Czytając opis, to mam prawie wszystkie cechy osobowości unikającej i większość cech osobowości schizoidalnej, więc chyba mam i tą i tą. Myślę, że mogę być prawie pewien, że mam także osobowość schizotypową, ze względu na objawy psychotyczne, ale z zachowanym krytycyzmem (co raczej wyklucza schizofrenię, a wskazuje na osobowość schizotypową).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem określenia DDA/DDD. Dowiedziałam się ostatnio od psychiatry, że też jestem "tym" :-|

DDA/DDD to ludzie, którzy w dzieciństwie byli ofiarami przemocy lub byli zaniedbywani emocjonalnie i mają problemy ze sobą w życiu dorosłym i istnieje związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy takim dzieciństwem, a problemami w życiu dorosłym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są wytypowane cechy DDA/DDD. Same w sobie towarzyszą one raczej większości zaburzeń, więc to jest chyba tak, że w przypadku zdiagnozowania zaburzenia/zaburzeń i stwierdzenia związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy trudnym dzieciństwem, a zaburzeniem/zaburzeniami, oznacza to, że jest się dodatkowo DDA/DDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×