Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaburzenia lękowe z napadem lęku a guz na zebrach ?


asdlol12345

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem Adrian mam 18 lat lekarz u mnie stwierdził Zaburzenia lękowe z napadem lęku czyli praktycznie to samo co nerwica lękowa cierpię na to cholerstwo już pół roku i muszę przyznać ze ledwo daje rade załatwiłem sobie nauczanie indywidualne i jakoś daje rade... Ataków dostaje przy swojej dziewczynie , przyjaciołach aktualnie biorę Asentre i czasami pomagam sobie Afobamem 0.5mg (nie więcej).

I mam takie pytanie ponieważ od 4 dni zauważyłem że mam guza takiego na żebrach, byłem dziś u ortopedy to powiedział że ten guz może wiązać się z tymi stanami lękowymi i u mnie nagle zaświeciła się lampka w głowie, ale jak to możliwe przecież co ma guz na żebrach do mózgu? Co o tym myślicie ? (Nie wiesz? = Nie pisz!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asdlol12345, Może mieć dużo wspólnego. Możesz nieświadomie obawiać się o swoje zdrowie. Byłeś z tym guzem u specjalisty? Robiłeś badania?Biopsję?

U mnie też zaczęło się kiedyś od guzka tarczycy. Ataki paniki, lęk, stany depresyjne.

To było 13 lat temu.

Psychoterapia indywidualna i grupowa pomogly.

Dwa lata temu znowu problemy zdrowotne i znowu ten sam mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom bo to dobry lekarz wiec poco by mial gadac takie glupoty ze to jest zwiazane jedno z drugim

@Monika1974 wiesz co mam te wszystkie badania na srode mu przyniesc wiec na pisze co i jak bedzie a w poniedzialek ide je zrobic nie pamietam dokladnie nazw ale 3 badania , USG , OB i coś tam jeszcze :P. W środe wszystko napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika1974, Monia, ale guz tarczycy to zupełnie inna para kaloszy. Może on wpływać na wydzielanie hormonów a ich niedobór albo nadmiar odbić się na psychice. Natomiast guzek na żebrach nie ma z hormonami nic wspólnego. Co najwyżej tak jak piszesz może go po prostu niepokoić i tylko tak odbijać się na nerwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiola173, Nie Wiolu. Tu nie chodzi o żadne hormony. Mi tarczyca pracuje na normalnych obrotach,poziom hormonów idealny mam.Mam tendencję do guzków. Jeszcze czeka mnie operacja bo mam guza w lewym płacie. To będzie już trzeci zabieg.

Do czego zmierzam........Guz kojarzy się z czymm? Z nowotworem, tak? Ja z uwagi na to,że w dzieciństwie przeszłam chorobę nowotworową, bardzo poważną ..to w związku z guzem powstał mechanizm lękowy. Rozumiesz? Ciągłe obawy, pomimo tego,że była biopsja o swoje zdrowie. Własnie z uwagi na przeszłość i moje doświadczenia. Byłam naświetlana jako 2,5 latek kobaltem, wtedy były inne techniki. Wyszłam z raka, pomimo, że miałam już nacieki, przerzuty.

Chodzi mi o to,że chłopak ma guza, który może u niego wywoływać całe spectrum zachowań lękowych. U niego nie musiała być to przebyta choroba nowotworowa w dzieciństwie, tylko inne, lękowe wydarzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom bo to dobry lekarz wiec poco by mial gadac takie glupoty ze to jest zwiazane jedno z drugim

@Monika1974 wiesz co mam te wszystkie badania na srode mu przyniesc wiec na pisze co i jak bedzie a w poniedzialek ide je zrobic nie pamietam dokladnie nazw ale 3 badania , USG , OB i coś tam jeszcze :P. W środe wszystko napisze

Dobrze, napisz co i jak.

 

wiola173, Wiolu, myślę że tak. Zaostrza ataki nerwicowe, objawy somatyczne. Ja tak to widzę. Podświadomie czy nieświadomie chłopak może mieć wiele obaw związanych z tym guzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×