Skocz do zawartości
Nerwica.com

Złe relacje ze starszym bratem - Jak naprawić? Pomóżcie ...


smętna

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam jeśli wątek założyłam w złym dziale.

 

Chodzi o mojego starszego o dwa lata brata. On ma 17 lat a ja 15. Nie wiem co się dzieje, ale jest źle. Kiedyś byliśmy tak blisko, wspólnie spędzaliśmy czas, dużo rozmawialiśmy. Jednym słowem byliśmy jak ... no właśnie - brat i siostra.

Nawet nie wiem kiedy to się stało. To zaszło tak płynnie, ech. Teraz prawie w ogóle ze sobą nie rozmawiamy. Są takie dni, że nawet nie odezwiemy się do siebie słowem, bo "nie ma okazji". On jak wraca to zamyka się w swoim pokoju, albo wychodzi gdzieś z kumplami. Jak się poszczęści i miniemy się na korytarzu to rzucamy "cześć" ... i tyle. Czasem zdarza się tak, że zjemy razem posiłek w kuchni, ale nie odzywamy się do siebie. Kiedy o coś zapytam lub zacznę rozmowę w jakikolwiek inny sposób, on zaraz mnie zgasza. Nie to że mnie gnębi czy coś, ale przesadnie miły też nie jest.

NIGDY nie zrobiłam mu nic złego, uważam, że jestem dobrą siostrą ... ale on to tylko wykorzystuje :/

 

Nawet sobie nie wyobrażanie jak wielkim marzeniem jest dla mnie wspólne wyjście z nim. Gdziekolwiek.

Tak bardzo bym chciała poznać jego kolegów.

Szczerze mówiąc, to nie rozmawialiśmy od kilku lat. Nic o nim nie wiem. Tylko to co widzę. Nie mam pojęcia jaka jest jego ulubiona piosenka, ulubiony aktor, książka, film. NIC.

 

Nie będę już dalej pisać, bo za dużo we mnie emocji gdy o tym myślę :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest w takim wieku, że wcale nie dziwi taka przejściówka w zachowaniu :D Może rówieśnicy się z niego nabijali, że tak za nim łazisz? Może się zakochał? Powodów może być mnóstwo.

Moja rada : odsuń się i czekaj aż to on pierwszy podejdzie do Ciebie. Wtedy bądź miła, ale nie nachalna. Pokaż swoją postawą z oddali, że jest dla Ciebie ważny jako brat ale, że nie zamierzasz go tłamsić/ że rozumiesz, iż chce więcej prywatności/swobody. On zaczyna mieć swój własny świat, który na początku bardzo fascynuje. Musisz to zrozumieć i pozwolić mu uczyć się tworzyć własną hierarchię wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ale to twoj brat nie chlopak nie szukaj na sile kontaktu.. dla niego mozesz byc i 5 lat mlodsza ale jestes siostra , a siostry w tym wieku malo go obchodza :D teraz wazni sa koledzy i jego swiat .. za kilka lat to sie zmieni , ja z siostra dopiero sie zblizylam jak ona i ja wyszlysmy za maz :D - kazdy czlowiek ma swoje zycie , nawet siostra czy brat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×