Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam!


Haldol

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc witam serdecznie. Mam 31 lat. Od jakiegoś czasu cierpię na zespół lękowy z niepokojem, oraz od dłuższego już czasu na fobię społeczną (umiarkowaną). Obecnie biorę kilka leków. Oto moje dawki:

 

Doksepina: 2 x 10mg/dzień

Clonazepam: doraźnie, głównie w dzień 1mg

Hydroksyzyna: doraźnie, głównie przed snem 25mg

Haloperidol na uspokojenie i pobudzenia: raczej doraźnie w zależności od potrzeby 8-15 kropel (0,8-1,5mg)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od najmłodszych lat byłem nieco nerwowy i nadpobudliwy. Byłem i jestem raczej typem samotnika. Poważniejsze lęki zaczęły się tak naprawdę dopiero kilka miesięcy temu - najgorsze były w nocy - nie dawały spać, co wreszcie skłoniło mnie do sięgnięcia po leki. Obecnie są nieco rzadsze, nie mam także ich już w nocy, ale za to niepokój i pobudzenie psychoruchowe bardziej dokucza.

 

-- 08 maja 2014, 19:07 --

 

freda - doksepina - dość słabo, clonazepam - tak, ale to typowy narkotyk i już 1mg nie robi na mnie wrażenia takiego jak na początku. Hydroksyzyna słabo, ale na sen dobra. Haloperidol - bardzo dobrze go toleruje na uspokojenie bije na głowę clony i alpre. Jedyne co mnie martwi to potencjalne późne dyskinezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lęk - jest bardziej uogólniony, bez konkretnego wskazania na coś. Jak miałem dawniej te w nocy, to potrafiłem się obudzić i otoczenie było takie jakieś inne, miałem takie odrealnienia. Dziś na szczęście już tego nie ma. Brałem także chlorek potasu, gdyż miałem poniżej normy (3,3 mmol/l).

 

Niepokój - ogólne pobudzenie, chęć ciągłego chodzenia (nie mylić z akatyzją polekową) (tak ok. 2-3 godz. dziennie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haldol, w twoim przypadku lepiej zadziałałyby leki typu ssri.to co bierzesz to bardziej uspokajacze,uzależniające do tego.pogadaj z psychiatrą :D

 

Właśnie zamierzam zmienić doksepine na sertraline, ale nie jestem pewien czy działa tak dobrze przeciwlękowo. Clony biorę nie częściej niż 1-2 razy na tydzień więc nie wpadnę w uzależnienie zwłaszcza fizyczne. Halo i hydro przecież nie uzależniają, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haldol, mam wielką nadzieję, że wszystko się ułoży!

Przeczytaj sobie książkę Louise L. Hay "Możesz uzdrowić swoje życie".

Dostępna na Chomiczku. Fajna, ciekawa książka, z której na pewno wyciągniesz wnioski. Przestudiuj ją sobie :)

Powodzenia i trzymam kciuki!

 

Ps. napisz mi kiedyś, jak wrażenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×