Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam, proszę o wsparcie


bmwfan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem 20-letnim mężczyzną. Od półtora roku tkwię w istnym marazmie. Zdiagnozowano u mnie zaburzenia osobowości(osobowość lękliwa i zależna) oraz depresję i nerwicę hipohondryczną. Tracę stopniowo zdolność do odczuwania radości z życia i przyjemności. Mam straszne obniżenie nastroju, poczucie pustki, zupełne zobojętnienie, drażliwy nastrój i smutek. Tracę stopniowo dotychczasowe zainteresowania, jest mi ciężko podjąć się jakiejkolwiek czynności, najchętniej to bym leżał cały dzień i nic nie robił. Brakuje mi motywacji, wszystko co robię jest takie bardzo na siłę, takie bez emocji. Mam problemy z pamięcią i koncentracją, myślenie depresyjne, wahania nastrojów. Mam straszny lęk przed życiem, zdiagnozowano u mnie fobię społeczną. Mam straszny, nieuzasadniony lęk przed skompromitowaniem, ośmieszaniem się, aż mi się pocą ręce i kołacze serce, gdy mam iść na przykład na zakupy do sklepu czy do fryzjera. Przez te lęki i depresję musiałem porzucić studia. Dodam, że byłem prześladowany przez większość mojego życia przez rówieśników i byłem uzależniony przez większość życia od moich rodziców. Stosowałem doxepin 125 mg, paroksetynę 20 mg, sertralinę 150 mg, rispolept 3 mg i clonazepam 6 mg. Najlepiej stosunkowo się czułem po doxepinie, ale jednak lęki dalej były dosyć nasilone. Myślicie, że połączenie anafranil+fluoksetyna(ewentualnie wenlafaksyna) może mnie przywrócić do życia, tzn. zlikwidować lęki, podnieść pewność siebie i dodać motywacji i chęci do działania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×