WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
223
66%

Nie
85
25%

Zaszkodziła
30
9%

Liczba głosów : 338

przez picziklaki 01 wrz 2017, 11:46
ta większe dawki mitrazepiny bardziej działają pobudzająco tak jak w przypadku mianseryny

przez Natrętnik 01 wrz 2017, 14:01
Zeby to jeszcze bylo pozytywne pobudzenie, ale pojawilo sie nagle napiecie i wnerw na wszystko na okolo. Myslalem ze to wenla, ale zmniejszenie mirty o polowe dalo duza ulge.
Wenlafaksyna - 450 mg
Mirtazapina - 45 mg
Solian - 100 mg

Prędzej dostanę zespołu Downa, niż zespołu serotoninowego.

przez Grabarz666 01 wrz 2017, 14:10
Natrętnik napisał(a):Zeby to jeszcze bylo pozytywne pobudzenie, ale pojawilo sie nagle napiecie i wnerw na wszystko na okolo. Myslalem ze to wenla, ale zmniejszenie mirty o polowe dalo duza ulge.

Miałem tak, samo, jak byłem na samej mirtazapinie, to byłem bardzo nerwowy, dołożenie SSRI tłumiło to.
Aczkolwiek jak łączyłem 30 mirtazapiny + 50 mg fluwoksaminy (ta zwiększa stężenie mirtazapiny 3-4-krotnie), również byłem bardzo nerwowy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Jabulka 01 wrz 2017, 16:35
Natrętnik napisał(a):Ale z 450 wenli nie schodze, zmniejszenie mirty spowodowalo ze jeszcze lepiej spie (90 zdarzaly sie wybudzenia o 4 rano). I teraz jestem wyciszony w dzien i aktywizacja jest. Boje sie ze jak zejde do 300 to bedzie spadek nastroju i energii.

-- 01 wrz 2017, 09:58 --

Niech sie ustabilizuje to co jest, bo takie skakanie z dawek powoduje ze mozg wariuje.

Za bardzo kombinujesz i za często zmieniasz dawki ;) u mnie pełny efekt wenla osiągnęła po 11 tyg, w tym 6 tyg na 300 mg. Lek długo się rozkręca, także częste zmiany to faktycznie mózg może zwariować ;) Od tyg jestem na 375 i wiem że efekt końcowy będzie za ok. 3 tyg. I ostateczna,jak dla mnie dawka. Pozdrawiam :)

przez Natrętnik 01 wrz 2017, 16:43
Juz sie uspokoilem ;P choc na mnie wenla bardzo szybko zadzialala.
Wenlafaksyna - 450 mg
Mirtazapina - 45 mg
Solian - 100 mg

przez oskaka 01 wrz 2017, 16:53
Wspólnie z lekarzem stwierdziliśmy, że mogę spróbować odstawić leki. Najpierw wenle, a później trittico. Czuje się w sumie stabilnie emocjonalnie. Sądzę, że lęki mam opanowane (szczególnie napadowy) i poradzę sobie w tej kwestii sam. Zacznę odstawiać po poprawkowych egzaminach. Jak mogę podsumować działanie wenli (plusy i minusy):
-mulenie intelektualne, rozleniwienie, brak motywacji
-sądzę że wpływa negatywnie u mnie na proces krzepnięcia (łatwiej i częściej siniaki mi powstają)
-takie uczucie wyjebania (nie koniecznie fajne)
-nie sprawdza się na lęk napadowy (dalej odczuwam na dawce 150 ale sam radziłem sobie z tym wcześnie, przed farmakoterapią to poradzę sobie bez tego)
-w moim odczuciu nie stabilny lek (duże rozchwianie czasami, np. z rana mocno depresyjnie, a wieczorem super a czasami na odwrót, bez wyraźnego powodu)
+odsapnięcie od negatywnych emocji
+lepsze samopoczucie (szczególnie w towarzystwie)
+pobudzenie fizyczne (odczułem to w postaci lepszych wyników w bieganiu i szybciej "odpoczywam")
Pomimo, że narzekałem na lek to sądzę iż dobrze na mnie działa. Ustabilizował mnie, "wyprowadził" na prostą a teraz chcę sam sobie poradzić. W szczególności, że mam kiepskie wyniki poziomu testosteronu (poniżej 8 nmol/ml) i będę zaczynał jego wyrównywanie (strzały w dupala :twisted: ). Prolaktyna i inne hormony w normie.
Pozdrawiam
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA

przez seneri 01 wrz 2017, 16:59
Oskaka trzymam za Ciebie kciuki :)

przez Natrętnik 01 wrz 2017, 18:17
A co powoduje ze Mirta tak dziala ? Wszedzie czytalem ze to zamulacz, jak miansa.
Wenlafaksyna - 450 mg
Mirtazapina - 45 mg
Solian - 100 mg

przez picziklaki 01 wrz 2017, 19:31
Odstawiam wenlafaksyne w dawce 100 mg bo za bardzo mnie pobudzała w połączeniu z klomipraminą w dawce 250 mg i zwiększę sobie po prostu jej dawkę z powrotem do 300 mg bo mam dosyć natręctw myślowych ...mam wrażenie że wenlafaksyna je napędza w połączeniu z klomipraminą

przez Natrętnik 02 wrz 2017, 09:28
Na natrectwa myslowe innej opcji nie ma. Mi anafranil w dawce 225 je zminimalizowal, kto wie czy 300 calkiem by nie przeszly. Teraz po odstawieniu poki co nie zwiekszyly sie znacznie, choc dalej drobne, takie nieszkodliwe jakies tam sa, ale radze sobie z nimi sila woli, nawet o nich nie mysle.
Wenlafaksyna - 450 mg
Mirtazapina - 45 mg
Solian - 100 mg

przez picziklaki 02 wrz 2017, 11:33
Jestem bezsilny kiedy pojawi się jakaś natrętna myśl i muszę wtedy wykonać kompulsje żeby odszedł lęk i niepokój kiedy tego nie zrobię to trzyma mnie do godziny czasu , pomaga zajęcie się czymś ,

przez Natrętnik 02 wrz 2017, 15:05
Znam to, u mnie byl od razu nastroj w dol do konca dnia, otumanienie i scisk w glowie. Jak to wspominam to ciarki mam, koszmar. Teraz jak sie pojawia jakis "smiec" w glowie, nie zmienia mi to stanu emocjonalnego i szybko sila woli sie go pozbywam. Oby tak zostalo, bo juz nie marze o calkowitym wyleczeniu, akceptuje to, bo czuje sie ok.
Wenlafaksyna - 450 mg
Mirtazapina - 45 mg
Solian - 100 mg

przez oskaka 04 wrz 2017, 22:07
seneri, dzieki ziomek :D
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez Natrętnik 05 wrz 2017, 16:29
tracershy napisał(a):Pobudzenie jest zwykle na początku, ja zawsze byłem pobudzony jak wracałem do effectinu po eksperymentach z zamiennikami. Przez parę tygodni jest nakręcenie, ale z czasem się przyzwyczajamy i ten stan staje się normalny.

Biore najtanszy zamiennik i nie ma zadnej roznicy. Sam sobie to wkreciles. Po za tym Efectin to tez zamiennik.

Sortuj wg