Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Borelioza - realne zagrożenie czy fikcja..?

Wiadomości w tym temacie: 140

Strona 1 z 10  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Reklama

Autor

Borelioza - realne zagrożenie czy fikcja..?

Przeczytajcie to - borelioza!
Post 13 lis 2006, 01:52 

Od: 13 lis 2006, 01:39
Nie bede sie rozpisywal - w skrocie powiem, ze przez 2,5 roku nie moglem postawic sobie diagnozy. Wszyscy - wlacznie z ojcem, ktory jest lekarzem - wmawiali mi nerwice i hipochondrię. Wszystkie badania wychodzily OK.
W koncu w lipcu tego roku sam sobie zdiagnozowalem BORELIOZĘ - chorobe przenoszona przez kleszcze. Wyszedl mi wynik pozytywny z krwi.
Prawda na temat tej choroby jest skrzywiona na całym Świecie.

To jest forum dzieki ktoremu postawilem sobie diagnoze:
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=26140

A tu sa wytyczne leczenia i diagnozowania boreliozy.
PRZECZYTAJCIE LISTE OBJAWOW - jestem ciekaw ilu z Was "pasuje".
http://arkadiakrotoszyn.webpark.pl/data/borelioza2.htm

Moje objawy to:
stany podg., czasem niewielkie dreszcze
niewielki szum w uszach,
przewlekle zmeczenie,
non-stop poczucie choroby (trudno to opisac ale taka jakby drazliwosc polaczona
z komfortem zycia porownywalnym na poziomie srednio nasilonego przeziebienia)

Przypominam, ze podstawowe testy na borelioze sa w 70% falszywie ujemne (2 lata temu - juz w czasie choroby nikt mi nawet o tym nie wspomnial, poniewaz lekarze blednie uwazaja ze te testy sa w 100% wiarygodne).

[ Dodano: Pon Lis 13, 2006 1:56 am ]
zamieszczam liste objawow gdyby komus nie chcialo sie szukac.

Oczywiscie jeden objaw u kogos z tej listy nie bedzie oznaczal od razu boreliozy. Ale im wiecej tym wieksze prawdopodobienstwo.

1. Gorączki, poty, dreszcze, fale gorąca z nieznanych powodów

2. Zmiana masy ciała (przybranie lub utrata) z nieznanych powodów

3. Zmęczenie, ociężałość, słaba wytrzymałość

4. Wypadanie włosów z nieznanych powodów

5. Nabrzmiałe gruczoły: podać obszary

6. Bóle gardła

7. Bóle jąder, bóle bioder

8. Nieregularna menstruacja z nieznanych powodów

9. Nieoczekiwane wytwarzanie mleka, bóle piersi

10. Podrażniony pęcherz lub zakłócenie działania pęcherza

11. Utrata sprawności seksualnej lub utrata libido

12. Bóle żołądka

13. Zmiana czynności jelit (zatwardzenie lub rozwolnienie)

14. Bóle w piersiach lub obolałe żebra

15. Krótki oddech, kaszel

16. Palpitacje serca, skoki pulsu, bloki serca

17. Problemy ze szmerami na sercu i zastawkami

18. Bóle i obrzmienia stawów, podać stawy _______

19. Sztywne stawy, szyja, kark

20. Bóle i kurcze mięśni

21. Tiki mięśni twarzy lub innych mięśni

22. Bóle głowy

23. Trzeszczenie szyi, sztywność i bóle szyi

24. Kłucie, utrata czucia, palenie, przeszywające bóle, mrowienia

25. Paraliż twarzy (paraliż Bella)

26. Oczy / wzrok: podwójne rozmyte widzenie, częste czarne plamy, wrażliwość na światło

27. Uszy / słuch: dzwonienie, bóle uszu, wrażliwość na dźwięk

28. Nasilona choroba lokomocyjna, zawroty głowy, utrata równowagi

29. Lekkomyślność, otumanienie

30. Drżenia

31. Zamieszanie, trudności z myśleniem

32. Problemy z koncentracją , czytaniem

33. Zapominalstwo, słaba pamięć krótka

34. Brak orientacji, gubienie się, chodzenie w niewłaściwe miejsca

35. Problemy z wymową i pisaniem; bloki słów

36. Zmiany nastroju, drażliwość, depresje

37. Za długie lub za krótkie złe spanie, sen przerywany, wczesne budzenie się

38. Nadmierna reakcja na alkohol i pogorszenie się “kaca” po alkoholu

udostępnij ten temat w: Udostepnij w Facebook { SHARE_ON_WYKOP } Udostepnij w Twitter { SHARE_ON_BLIP }

Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 13 lis 2006, 14:42 

Od: 27 gru 2005, 11:28
a powiedz od razu jaki test trzeba zrobić, żeby wynik był na 100% wiarygodny

Post 13 lis 2006, 17:05 

Od: 13 lis 2006, 01:39
Caly problem w boreliozie (lyme-disease) jest taki, ze nie ma 100% wiarygodnego testu.
WCIAZ GłOWNYM NARZEDZIEM DIAGNOSTYCZNYM POZOSTAJE OCENA KLINICZNA (czyli pacjent szczegolowo opowiada o swoich objawach).

Lekarze wlasnie blednie zalecaja test ELISA - uwazaja, ze jest w pelni wiarygodny. Sam sie na tym przejechalem - opoznilo to moja diagnoze o 2 lata, poniewaz wyszedl mi falszywie negatywny.
Im ktos dluzej jest chory tym mniejsza szansa na pozytywny wynik testu ELISA (ok. 70% falszywie negatywnych; zeby bylo zabawniej wystepuja nawet falszywie dodatnie).

Zaleca sie wykonanie testu WESTERN-BLOT w klasie IgG oraz IgM. Na jakis czas przed tym badaniem nie mozna brac antybiotykow.
Test WESTERN-BLOT jest bardziej wiarygodny - tu bedzie juz tylko ok. 30-40% falszywie negatywnych wynikow. Falszywie dodatnich tutaj raczej sie nie spotyka ale jak juz wspomnialem ocena kliniczna jest priorytetowa.

[ Dodano: Pon Lis 13, 2006 5:12 pm ]
Jeszcze odnośnie ukąszenia kleszcza:
znaczna czesc pacjentow nie pamieta ukaszenia, ze wzgledu , ze kleszcze sa naprawde male:
http://www.bada-uk.org/images/t.jpg

Jezeli kleszcz okazal sie zakazony to moze wystapic charakterystyczny rumien - wysypka w pare dni-tygodni po ugryzieniu.
Niestety wysypka ta pojawia sie u okolo 30% zakazonych ale jezeli juz wystapi to swiadczy o 100% zakazeniu.

[ Dodano: Pon Lis 13, 2006 5:21 pm ]
Prawda na temat boreliozy jest skrzywiona dosłownie prawie że w każdej kwestii. Leczenie takze.

Paradoksalnie, najgorsze podejscie maja lekarze zakaznicy, czyli ci , ktorzy powinni sie na tym znac. W czasie moich wedrowek po lekarzach 2 razy bylem u zakaznikow, a oni nic tylko sie podsmiechiwali i stawiali diagnoze : nerwica. Omijac zakaznikow szerokim łukiem.

Jeszcze tylko napisze, ze odbierajac w lipcu br. pozytywny wynik wlasnie testu western-blot, najpierw poszedlem zasiegnac opinii do dwoch profesorow chorob zakaznych: Pomimo POZYTYWNEGO wyniku stwierdzili, ze to nie borelioza: jeden powiedzial...uwaga! ze to opryszczka, a drugi kazal robic oklady na plecy!
Trzeci lekarz internista pracujacy w klinice chorob pasozytniczych i tropikalnych nie mial zadnych watpliwosci ze to borelioza i od razu podjal sie leczenia.

Kto zainteresowany, niech czyta wiecej na forum:
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=26140

[ Dodano: Wto Lis 14, 2006 10:50 am ]
Troche poczytalem Wasze forum.
JAk wiecie jestem dosyc wyczulony na problem boreliozy i bez watpienia uwazam, ze diagnoza "nerwica" zwlaszcza w Polsce jest naduzywana.

Ogolnie widze, ze nerwica ma sporo wspolnych objawow z borelioza,
stad obie choroby moga byc mylone.
Sa to np. dretwienia konczyn, mrowienia, zawroty glowy, chwiejnosc nastroju, chroniczne zmeczenie, nerwowosc, uczucie "igiełek" pod skora...
...przyznacie, ze sporo.

Stad uwaza się bakterię borrelii za imitatora doskonalego.
(borrelia jest kretkiem - przypominam historię kretkow - wracajac sie do syfilisu. Po wprowadzeniu penicyliny wiele lat temu, 1/3 pacjentow opuszczala zaklady psychiatryczne itp.!)

[ Dodano: Wto Lis 14, 2006 10:52 am ]
Tu np. wylowilem osobe z tego forum, ktora baaardzo pasuje do boreliozy, koniecznoscia byloby wykonanie testu:
http://www.forum.nerwica.com/problem-ps ... ight=stawy

takze zachecam do wykonywania badania western-blot

Post 17 gru 2006, 11:42 

Od: 13 gru 2006, 12:37
Witajcie.
Od kilku dni mam kaszel, tzn nie mam go ale ciagle cos zmusza mnie do kasłania.Jest to dosyc meczace.Nie mam tego tylko jak się obudzę a tak to przez cały dzien .Nigdy nie miałam problemow z plucami ani nie mam bolu gardła ani płuc.Jedynie jakby mnie swedziały płuca.
Oczywiscie mam pełno innych objawów nerwicy wiec moze to kolejny jej objaw?

Post 17 gru 2006, 12:03 
Przyjaciel forum

Od: 03 sty 2006, 23:29
Tak..Kaszel i chrząkanie często są objawem nerwicy. Szczególnie u dzieci. Dla pewności zrób badania.Byc moze to jakaś infekcja.

______
Bądźcie dzielni! Pa :)

Post 17 gru 2006, 14:54 

Od: 12 mar 2006, 19:30
Kurcze! Ja tez tak mam jakby mnie swędziało w płucach i ciągle przez to kaszlę. A przeciez chora nie jestem przeziębiona.

suchy kaszel
Post 17 gru 2006, 15:34 

Od: 03 paź 2006, 15:43
Ja przez taki kaszel ograniczyłem do minimum papierosy ( pale tylko jak piję ) , a i picie ograniczyłem do minimum, mam momentami taki kaszel , żę aż mnie rzuca, a prześwietlenie płuc niczego nie wykazało, dodatkowo czuje tak jakby mi coś w żołądku przeszkadzało ( jutro robiębadanie na robaki ) :) :lol: Może to głupie ale dzieki nerwicy prawie nie pale i nie pije bo się tego panicznie boje .

______
Wpr82
Wyścig Szczurów dopadnie nas wszystkich

Post 17 gru 2006, 15:38 

Od: 07 paź 2006, 23:52
hmm tez kiedys mialam taki kaszel ale mysle ze nie koniecznie musi byc od nerwicy, nie slyszalam o takim objawie. moze masz alergie na cos... ja chyba mialam alergie bo mnie zawsze lapalo w lecie, z czasem samo przeszlo

Post 17 gru 2006, 17:17 

Od: 13 gru 2006, 12:37
Alergii nigdy nie miałam a poza tym wystepuje to u mnie w komplecie z innymi objawami nerwicy.SKoro wiecej osob ma tak jak ja to juz mi lepiej.Wole zeby to była nerwica niz jakies inne problemy. 8)

Post 17 gru 2006, 17:53 

Od: 23 paź 2006, 22:22
BTW płuca nie są unerwione :mrgreen: Jeśli kogoś swędzą- to jest niedobrze :lol:

Post 17 gru 2006, 18:16 

Od: 09 sie 2006, 08:03
Ale jazda! Tego jeszcze nie słyszałem :-) Sprzedam to znajomym daję słowo :lol: Kaszel nerwicowy - gitara... Życie to też objaw nerwicy!

czy kaszel to też objaw nerwicy?
Post 17 gru 2006, 18:21 

Od: 23 lis 2006, 13:19
witam u mnie tez pojawił się kaszel i myślę że jest to objaw nerwicy niż innej choroby przynajmniej tak to sobie wytłumaczyłam i skonsultowałam to z lekarzem i musze się tego trzymac bo inaczej zwariuję do reszty

[ Dodano: Nie Gru 17, 2006 6:28 pm ]
mądry geodeto skoro badania nic nie wskazuja na jaką kolwiek chorobę to postaw swoją diagnoze ładnie podtrzymujesz ludzi na duchu pewno jesteś zdrowy i nie wiesz co to nerwica

Post 17 gru 2006, 21:02 
Przyjaciel forum

Od: 03 sty 2006, 23:29
Geodeta_31 napisał(a):
Ale jazda! Tego jeszcze nie słyszałem :-) Sprzedam to znajomym daję słowo :lol: Kaszel nerwicowy - gitara... Życie to też objaw nerwicy!

Hmm..tzn,ze nigdy nie miałeś dziecka :lol: To bardzo częsty objaw..

______
Bądźcie dzielni! Pa :)

Post 17 gru 2006, 22:08 
Nie,no bez przesady...Niedlugo okaze sie,ze takze puszczanie wiatrow albo kichanie sa objawami nerwicy.Kaszel zawsze swiadczy o jakiejs infekcji,podranieniu gardla,ewentualnie jest ubocznym objawem duszenia w gardle tzw globus histericus ,ktory juz sam w sobie nalezy do objawow nerwicy.W zadnej literaturze kaszel nie jest nawet w jednym procencie sam w sobie objawem nerwow.No chyba,ze chrzakamy z niezadowoleniem jak cos nas wkurzy,ale to juz inna bajka...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 140 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |