smutek,placz i alkohol

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

smutek,placz i alkohol

przez eva2482 06 wrz 2010, 00:15
Witam!

Coraz czesciej budze sie z lzami w oczach, smutna, bezwartościowa z poczuciem ze nikt mnie nie potrzebuje na tym swiecie. Po chwili placzu otwieram lodowke by zrobic sobie drinka. I tak coraz czesciej.
Mam wspaniała córkę, ma 7 lat. Rozwód w krotce, i wspaniałego chłopaka który jeszcze przez tydzień będzie w Irlandii i rzuca dla mnie wszystko byśmy zamieszkali razem, kocham go bardzo. Ale dlaczego te łzy, smutek i na poprawę nastroju drink jeden za drugim i nie pamiętam następnego dnia ja poszłam spać. A smutek jak był tak jest, po paru drinkach nie mogę opanować płaczu, mam myśli samobójcze. Dwa razy już podcięłam sobie żyły. Co mi jest?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: smutek,placz i alkochol

przez *Monika* 06 wrz 2010, 00:43
eva2482, Czymprędzej do lekarza śmigaj. To nie przelewki. Możesz mieć depresję, do tego inne zaburzenia, nie chcezgadywac, od tego jest psychiatra. Idź do specjalisty i powiedz o wszystkim. To jedyna droga.
Nie pij skoro Tobie to nie pomaga. Zalewanie smutków i cieżkich stanów alkoholem do niczego nie prowadzi, nie jest lekiem na całe zło.

Może też przeżywasz rozwód. Z niczego nie ma nic. Coś Cię gnębi.
Obrazek
Główny Moderator

przez martini. 06 wrz 2010, 00:58
eva2482, sama napisałaś na forum o depresji i właśnie wydaje mi się że to Ci dolega. Sięganie po alkohol nie jest rozwiązaniem. Mam koleżankę o bardzo podobnych objawach i wiem że to się może nieciekawie skończyć, ja bym Ci radziła wizytę u psychiatry, być może będzie Ci potrzebna terapia aby z tego wyjść.

przez KrzysztofT 06 wrz 2010, 16:50
Odpowiedź będzie jedna i brutalna.

Masz 2 możliwości "

1). kolejna próba "S" i piach.
2). Pobyt w szpitalu psychiatrycznym i leczenie.

Masz mała dziecko. Pomyśl co będzie dla niej lepsze. Oglądanie mamy w trumnie, czy może za kilka miesięcy oglądanie mamy szczęśliwej, uśmiechniętej i wesołej.

Sama zdecudujesz.

Re: smutek,placz i alkohol

przez eva2482 06 wrz 2010, 17:53
Wielkie dzięki za rady. Nie sadziłam ze to morze być az tak poważne, postanowiłam zgłosić się jak najszybciej do lekarza.
Na razie mieszkam w UK a tu trudno o polskiego dobrego specjalistę. Za 2 tyg lecę do Polski.

przez anwet 08 wrz 2010, 21:49
ten temat mówi wszystko, co chciałabym Wam powiedzieć.. zastanawiam się, czy nie jestem alkoholiczką piję ok 5 piw dziennie i butelkę wina, nie radzę sobie z obowiązkami..
po prostu jestem pieprznięta..

zdaję sobie z tego sprawę..
od ok 1,5 roku biorę seronil

mam bulimię

mam 28 lat

jestem na utrzymaniu rodziców

:-|

chyba nie ma nikogo takiego wśród Was.. :cry:

jestem jedną jedyną kretynką aż taką kretyną..
któa sama nie wie czego chce.. :cry:
anwet

przez moonlight 09 wrz 2010, 16:29
nie jestes jedyna. ja mam wszystko aby byc mega szczęśliwa osoba - od wspaniałej rodziny po kase na koncie. mimo to jestem nieszczesliwa, ciagle placze, jest mi smutno, nie jestem w stanie za nic sie tak naprawde zabrac i skonczyc - kurs angileskiego zaczynalam juz chyba z 10 razy, ksiazke rozpoczynam kilka razy i nie koncze, mam zaniki pamieci,

alkohol przynosi ukojenie i przez czas kiedy go spozywam jest mi dobrze - zadaje sobie pytanie dlaczego taki stan nie trwac caly czas.

wczoraj przegielam - nie pamietam jak poszlam spac. nie pije codziennie - raczej w weekendy ale wczoraj to byl srodek tygodnia a ja od rana zalatwijac 100 spraw kombinowalam, że kupie sobie dobra wodke i wieczorkiem przy kominku wypije sobie malego drinka!!!

a skonczylo sie żenadą.....

boże jak mi jest zle.......

nienawidzę się

przez Misiek_NL 09 wrz 2010, 16:39
anwet napisał(a):ten temat mówi wszystko, co chciałabym Wam powiedzieć.. zastanawiam się, czy nie jestem alkoholiczką piję ok 5 piw dziennie i butelkę wina, nie radzę sobie z obowiązkami..

zdaję sobie z tego sprawę..
od ok 1,5 roku biorę seronil

mam bulimię

mam 28 lat

:-|

chyba nie ma nikogo takiego wśród Was.. :cry:

jestem jedną jedyną kretynką aż taką kretyną..
któa sama nie wie czego chce.. :cry:

Nie jesteś jedyna... ja leczyłem się 1,5 roku na nerwice lękową i pod koniec leczenia było już naprawde dobrze... tyle tylko że piłem w trakcie leczenia i po zakończeniu... i wszystko było dobrze dopuki nie odstawiłem alko... i teraz wszystko od nowa... cała nerwica wróciła ze zdwojoną siłą :( Byłem u psychiniatry i teraz znowu muszę zarzywać leki i polecił mi terapie uzależnień ( alko ). Piłem mniej więcej 4 piwa dziennie i niekiedy w weekend na imprezie jakąś wódeczke... Nie piję już 27 dzień. Ale jak pomyślę sobie że tak zawaliłem przez swoją głupotę leczenie i że mogłoby być już naprawdę dobrze to mnie szlag trafia... No ale cóż, przynajmniej się nauczyłem na błędzie.
Misiek_NL

przez zaqzax 09 wrz 2010, 16:50
anwet napisał(a):ten temat mówi wszystko, co chciałabym Wam powiedzieć.. zastanawiam się, czy nie jestem alkoholiczką piję ok 5 piw dziennie i butelkę wina, nie radzę sobie z obowiązkami..

mam 28 lat

no skoro pijesz 5 piw dziennie a nawet więcej bo i wino, to jest już alkoholizm :/
zależy od jak dawna tak pijesz i jak często, czy codziennie czy w ogóle z jakimiś przerwami...

ja też jestem na utrzymaniu rodziców i też jestem w twoim wieku :/
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Misiek_NL 09 wrz 2010, 17:02
Dean, Nie popełniaj tego błędu.... choćby nie wiem jak kusiło :)
Misiek_NL

przez anwet 10 wrz 2010, 00:44
dla mnie to alkoholizm kontrolowany.. tak mi dobrze.. nie chcę tego zmieniać.
anwet

przez brokenwing 10 wrz 2010, 00:47
anwet napisał(a):dla mnie to alkoholizm kontrolowany.. tak mi dobrze.. nie chcę tego zmieniać.

nie ma czegoś takiego jak alkoholizm kontrolowany
brokenwing

przez anwet 10 wrz 2010, 01:10
jest!! mnie tak dobrze
anwet

przez brokenwing 10 wrz 2010, 01:17
anwet, W to ,że jest Ci tak dobrze ..nie wątpię . Ale alkoholizmu się nie kontroluje ,to on kontroluje Nas.
Mówi Ci to zaprawiony w bojach weteran alkoholowy . Wypełniamy alkoholem dziury w naszych potrzebach ...niestety to rozwiązanie doraźne i ,że tak powiem iluzoryczne .
brokenwing

Sortuj wg