Ankiety,badania,magisterka...wątek zbiorczy

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez pinda 09 sty 2013, 18:57
hehehe dobre :D
burning down the house!

przez Candy14 09 sty 2013, 23:40
ola_japko, az sie boje zapytac co studiujesz... i dlaczego taki temat dostalas. To praca semstralna, licencjacka, magisterska?
wygooglowalam Ci definicje skoro sama nie potrafisz
Jest to stan załamania się integrujących mechanizmów funkcjonowania osobowości. Prowadzi do dezorganizacji (rozchwianie, rozpadanie) czynności poznawczych, emocjonalnych i motywacyjnych oraz zachodzących między nimi relacji. Typowe dla dezintegracji są objawy niedostosowania i ambiwalencji (występowanie dwóch sprzecznych odczuć w stosunku do czegoś np. pozytywnych i negatywnych), jednak przejawia się ona również innymi objawami zatarcia spójności, miary oraz proporcji przeżywania i zachowania (np. poczucie zatracania lub panowania nad własnymi zachowaniami), derealizacja (polega na wrażeniu, że otaczający świat uległ zmianie), depersonalizacja (poczucie obcości samego siebie), które sprawiają, że cała aktywność chorych staje się niezrozumiała, zaskakująca lub dziwaczna. W początkowym okresie zaburzeń stan dezintegracji może być subiektywnie odczuwalny np. przez poczucie zmiany, obcości środowiska i własnych przeżyć. Z czasem osoba chora wycofuje się z otoczenia i tkwi w błędnych wyobrażeniach na temat siebie i otaczającego świata. Zaburzenie to jest typowe dla psychoz schizofrenicznych (gr. schizis ? dezintegracja, rozszczepienie)

Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez ola_japko 09 sty 2013, 23:58
Pedagogikę?... I jest to jeden z dwóch tematów pracy zaliczeniowej na pedagogikę specjalaną.
Te wygooglowane informacje znalazłam, ale nie jest ich za wiele i właściwie padają w niektórych źródłach trochę sprzeczne informacje (np.co do nazewnictwa innego niż dezintegracja - po czym idąc za tym dochodzi się do innego zjawiska). Dlatego wolałam zapytać u "specjalistów" :) Rozmawiałam też ze znajomą rodziców, która jest po psychologii. Była bardzo zdziwiona i właściwie sama nie wiedziała jak to ugryźć...
także nie pozostaje mi chyba nic innego jak... się załamać :why: :)))

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MadGregor 10 sty 2013, 00:25
ola_japko, witaj! W tym roku sam podjąłem studia na tym kierunku, podziwiam za wybór ;)
Niejaki Kazimierz Dąbrowski: przytoczę fragment "Stworzył teorię dezintegracji pozytywnej, wg której rozpad (dezintegracja) pierwotnej osobowości prowadzi (przez wewnętrzne konflikty, poszukiwania i akty wyboru) do jej integracji na wyższym poziomie i wynika z procesów rozwoju psychicznego." Jak widać dezintegracja osobowości to nie tylko jakaś aberracja, ale także naturalny proces psychiczny typowy dla pewnego etapu rozwoju. Nie byłoby lepiej gdybyś zwróciła się do profesora i zapytała "co właściwie autor miał na myśli"?
"Nie jesteśmy żywi, więc nie możemy umrzeć.Ale nie jesteśmy też martwi.Za długo pożerało mnie pragnienie, którego nie można zaspokoić.Za długo głodowałem, czekając na śmierć i nie umierając.Niczego nie czuję.Wiatru na mej twarzy, ani rozpryskującej się bryzy, ani ciepła kobiecego ciała."

przez Candy14 10 sty 2013, 00:30
Pedagogikę?

ufffffff
I jest to jeden z dwóch tematów pracy zaliczeniowej na pedagogikę specjalaną.

no to musieliscie to omawiac na wykladach..zajrzyj do notatek, bibliografi jaka mieliscie itd.
Gregg1991, myslisz ze dezintegracje pozytywna mozna podciagnac pod zaburzenia rozwojowe?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez ola_japko 10 sty 2013, 00:31
:) Dzięki za każą pomoc :)
Hm. Generalnie może i byłoby łatwiej, ale niestety nie mam juz na to czasu, praca była na...wczoraj. :oops:
Tak to także znalazłam, ale wydaje mi się, że skoro mają być podane w pracy objawy, etiologia itd. to raczej nie dotyczy to etapu rozwoju. Oprócz tego sama nazwa przedmiotu "pedag. SPECJALNA" chyba też by na to jednak wskazywała. Co wcale nie ułatwia tak bardzo zadania :(

przez Candy14 10 sty 2013, 00:33
praca była na...wczoraj. :oops:

:nono: ;)

przez ola_japko 10 sty 2013, 00:36
Niestety na ćwiczeniach i wykładach oglądamy filmy. A te tematy są dodatkowe. Co prawda wskazała mi początkowo na literaturę (psychiatria dzieci i młodzieży, rozległe zaburzenia rozwojowe). Mam 2 ksiązki "Psychiatria wieku rozwojowego" i "Zaburzenia osobowości", ale o temacie znalazłam tam dosłownie zdanie... (Przy tekstach dotyczących schizofrenii) Dlatego też pytałam czy jest jakaś nazwa-synonim na dezintegrację osobowości.

przez MadGregor 10 sty 2013, 00:49
Candy14, no właśnie nie uważam. Chciałem tylko wykazać, że rzeczywiście laikowi trudno się połapać w tych terminach psychiatrycznych, a przez pułapkę leksykalną w tej dziedzinie można w rezultacie napisać pracę nie na temat. Dziwię się też, że na pedagogice specjalnej podejmujecie tą kwestię, My przynajmniej do tej pory koncentrowaliśmy się na WRODZONYCH zaburzeniach w obrębie centralnego układu nerwowego ;/
"Nie jesteśmy żywi, więc nie możemy umrzeć.Ale nie jesteśmy też martwi.Za długo pożerało mnie pragnienie, którego nie można zaspokoić.Za długo głodowałem, czekając na śmierć i nie umierając.Niczego nie czuję.Wiatru na mej twarzy, ani rozpryskującej się bryzy, ani ciepła kobiecego ciała."

przez ola_japko 10 sty 2013, 00:59
No niestety... i to dodatkowo jestem na wczesnoszkolno-przedszkolenj, także... To pozostwię lepiej bez komentarza. CHyba nie mam innego wyjścia jak porozmawiać z prowadzącą. Najwyżej w sesji poprawkowej oddam jej pracę ;D
Dzięki jeszcze raz!

przez Candy14 10 sty 2013, 00:59
ola_japko, dezintegracja osobowosci to bardzo szerokie pojecie... mozna pod to podciagnac schizofrenie jak i np. borderline. Musialabys z wykladowca uscislic o co mu chodzilo chociaz rozumiem ze to trudne jezeli praca na wczoraj. Moze napisz do naszej pani ekspert member39523.html na pewno bardziej bedzie w temacie niz ja

przez pEka 12 sty 2013, 15:56
Dzień dobry,

Jestem studentką piątego roku psychologii klinicznej. Piszę pracę magisterską na temat przebiegu i przerywania psychoterapii. Interesuje mnie czy można wyodrębnić czynniki sprzyjające/utrudniające przebieg psychoterapii. Pozwoliłby to lepiej zrozumieć oczekiwania osób podejmujących leczenie, dobrać odpowiednią formę psychoterapii i uniknąć sytuacji przerywania leczenia.

Kwestionariusz ma dwie wersje.
Wersja A ( http://www.ebadania.pl/8b71b22c01df2bb9 ) przeznaczona jest dla osób, które przerwały psychoterapię przynajmniej dwa razy, natomiast wersja B ( https://docs.google.com/spreadsheet/vie ... ckpNVkE6MQ ) przeznaczona jest dla osób, które ukończyły leczenie pomyślnie.
Wypełnienie kwestionariuszy trwa ok. 30 minut.

Dziękuję za pomoc!

-- 12 sty 2013, 15:13 --

Dzień dobry,

Jestem studentką piątego roku psychologii klinicznej. Piszę pracę magisterską na temat przebiegu i przerywania psychoterapii. Interesuje mnie czy można wyodrębnić czynniki sprzyjające/utrudniające przebieg psychoterapii. Pozwoliłby to lepiej zrozumieć oczekiwania osób podejmujących leczenie, dobrać odpowiednią formę psychoterapii i uniknąć sytuacji przerywania leczenia.

Kwestionariusz ma dwie wersje.
Wersja A ( http://www.ebadania.pl/8b71b22c01df2bb9 ) przeznaczona jest dla osób, które przerwały psychoterapię przynajmniej dwa razy, natomiast wersja B ( https://docs.google.com/spreadsheet/vie ... ckpNVkE6MQ ) przeznaczona jest dla osób, które ukończyły leczenie pomyślnie.
Wypełnienie kwestionariuszy trwa ok. 30 minut.

Dziękuję za pomoc!
Ostatnio edytowano 12 sty 2013, 16:02 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez edyta2508 13 sty 2013, 16:58
Piszę prace magisterską o przemocy kobiet wobec mężczyzn . Jeśli ktoś zgodziłby się odpowiedzieć na moje pytania , bardzo proszę o kontakt . edyta_2508@wp.pl To dla mnie naprawdę ważne , aby mieć rzetelne i autentyczne informacje. Z góry dziękuję za każdy odzew.

przez pEka 19 sty 2013, 12:39
Witam,

Chciałabym prosić o wypełnienie ankiety online:
Wersja A ( www.ebadania.pl/8b71b22c01df2bb9 ) przeznaczona jest dla osób, które przerwały psychoterapię przynajmniej dwa razy.
Wypełnienie trwa ok. 30 minut.

Dziękuję za pomoc!

Sortuj wg