Ankiety,badania,magisterka...wątek zbiorczy

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez err 26 gru 2011, 00:20
Ale co chcesz wiedzieć dokładnie? Może jakieś konkretne pytania?
err

przez whatsoever 27 gru 2011, 01:53
nerwica a psychologia

Witam, jestem studentem 4 roku psychologii klinicznej, i zastanawiam się nad tematem mojej pracy magisterskiej. W związku z czym chciałbym Wam zadać pytanie - szczególnie osobom cierpiącym na nerwicę. Czy czujecie się dyskryminowani gdy ktoś dowiaduje się o waszej nerwicy - czy ludzie wtedy traktują Was jako "gorszego"? Idąc o krok dalej - "niezrównoważonego psychicznie"?

Zastanawiam się nad stworzeniem kwestionariusza aby zbadać czy osoby z depresją są mniej dyskryminowane w społeczeństwie niż osoby z nerwicą - mimo, że oba zaburzenia maja wiele cech wspólnych.

Zatem czy moglibyście podzielić się ze mną swoją opinią, doświadczeniami na ten temat?

Bardzo mnie interesują te tematy, a z książek tego nie wyczytam...

Będę bardzo wdzięczny! ;)
Ostatnio edytowano 27 gru 2011, 01:57 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu Psychologia

przez tama89 28 gru 2011, 18:09
WITAM. JEST TU KTOŚ KTO SIĘ INTERESUJE DOGŁĘBNIE TEMATEM KAZIRODZTWA? LUB MIAŁ W SWOIM OTOCZENIU PROBLEM Z TYM ZWIĄZANY?? POTRZEBUJE INFORMACJI NA TEN TEMAT. NIE BĘDĘ ZADAWAĆ PYTAŃ, TYLKO JEŚLI CHCESZ MI OPOWIEDZIEĆ O POMOCY JAKĄ OTRZYMAŁEŚ/OTRZYMAŁAŚ. TYLKO TO MNIE INTERESUJE. JEŚLI JEDNAK ZNAJDZIE SIĘ TAKA OSOBA KTÓRA MOGŁABY MI POMÓC I OPOWIEDZIEĆ O SWOIM PROBLEMIE, OCZYWIŚCIE ANONIMOWO, BYŁABYM WDZIĘCZNA. POZDRAWIAM.
Ostatnio edytowano 28 gru 2011, 18:22 przez *Monika*, łącznie edytowano 2 razy
Powód: przeniesiono z działu Uzależnienia, na forum nie stosujemy Caps Lock'a i nie dublujemy postów o podobnej treści w różnych działach , wątkach!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Byłem sportowcem? - szukam do wywiadu

przez Dodatnia 29 gru 2011, 16:05
Prowadzę badania na temat "byłych sportowców", wiem że był taki wątek, ale dość dawno temu.
Szukam ludzi do tzw. wywiadu jakościowego" - sportowców, którzy na skutek czynników wewnętrznych zmienili swoje nastawienie do uprawianej dyscypliny sportu i całego życia.
Jak zmienia się "życiowe" podejście do sportu poszczególnych ludzi o dużej sprawności w konkretnej dziedzinie (mistrz, rekordzista), gdy coś staje na przeszkodzie karierze. Możemy wyróżnić tzw. czynniki zewnętrzne (wypadek / tragedia, która dotyka samego sportowca lub kogoś z jego bliskich, choroba, zmiana sytuacji materialnej, wiek, zmiany w obrębie uprawianej dyscypliny) lub czynniki wewnętrzne (wypalenie zawodowe, zmiana powołania). Najczęściej czynniki te przeplatają się, choć można próbować któreś z nich wykluczyć.
Tragiczną można nazwać sytuację "człowieka sprawnego" w jakiejś dziedzinie, związaną z różnymi czynnikami wewnętrznymi, nazywaną "wypaleniem zawodowym", rozumianym jako przepracowanie, czy poczucie, że dla swojego zawodu (sprawności) zrobiło się już "wszystko".
Ostatnio edytowano 29 gru 2011, 16:07 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono do właściwego działu.
Dodatnia

przez chiha 29 gru 2011, 20:58
jak coś, to ja mogę

przez superpit99 29 gru 2011, 21:41
o jakie badania sie rozchodzi?
jak juz to mysle ze dalsza komunikacja na PW
"Swiata nie zmienimy ale mozemy zmienic sposob w jaki go widzimy i odbieramy"
Verena Terapeutka

Mój dzisiejszy dzień

przez N21 02 sty 2012, 00:19
Witam! Mam na imię Natalia i jestem studentką. Aktualnie piszę pracę licencjacką na temat psychoz(szczególnie psychozy na tle organicznym). Byłabym wdzięczna za jakieś informacje,które Pańswto posiadacie (doświadczenia praktyczne i teoretyczne). Z góry dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie tej informacji i ewentualną odpowiedź:)
Proszę odpowedź na e-maila natalia_mlotek@wp.pl

Pozdrawiam Natalia
Ostatnio edytowano 02 sty 2012, 12:53 przez Korba, łącznie edytowano 2 razy
Powód: przeniesiono z uwagi na charakter postu
N21

Ankieta na temat wplywu reklamy na dzieci

przez ankietka1 20 sty 2012, 13:56
Zachecam do wziecia udzialu w ankiecie, ktora zostala opracowana do celów badawczych mojej pracy dyplomowej. Tematem ankiety jest wplyw reklam telewizyjnych na dzieci.
Kwestionariusz skierowany jest do rodzicow dzieci w wieku 2-14 lat.

Link do ankiety:

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEJYS183cWtrM0ZSYUdDWG1pSEZKS2c6MA

Z gory dziekuje za poswiecony czas.
Ostatnio edytowano 20 sty 2012, 14:22 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono do odpowiedniego działu

Ankieta

przez Jurek44 20 sty 2012, 16:22
Witam

Chciałbym prosić o wypełnie ankiety, ktora stworzylem
na potrzebe pracy magisterskiej.

Ankiete można sciągnąć z:
http://chomikuj.pl/Celine

Mozna ja przeslac na podany na niej adres email lub na dead-soul@tlen.pl

Dziekuje za pomoc

Pozdrawiam

Jurek

-- 21 sty 2012, 20:28 --

Witam

Jestem studentem V roku psychologii.
Pisze prace o kompulsyjnym gromadzeniu.
Prosze o pomoc i wypełnie ankiety.

Ankiete można sciągnąć z:
http://chomikuj.pl/Celine

Mozna ja przeslac na podany na niej adres email lub na dead-soul@tlen.pl

Dziekuje za pomoc

Pozdrawiam

Jurek
Ostatnio edytowano 21 sty 2012, 00:08 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu Depresja z uwagi na charakter postu

witam serdecznie, a jednocześnie potrzebuję drobnej pomocy

przez maggie3 24 sty 2012, 16:38
witam :)
poszukuję jakiegoś wzoru lub przykładu jak sporządzić opinię psychologiczną, konkretnie o pacjencie z ptsd, zab adaptacyjnymi. Czy ktos może robił takie opinie i mógłby mi podrzucić przykład?
będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc
pozdrawiam
maggie
Ostatnio edytowano 24 sty 2012, 20:26 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu Witam

przez kpi_pl 25 sty 2012, 20:07
tama89 napisał(a): WITAM. JEST TU KTOŚ KTO SIĘ INTERESUJE DOGŁĘBNIE TEMATEM KAZIRODZTWA? LUB MIAŁ W SWOIM OTOCZENIU PROBLEM Z TYM ZWIĄZANY?? POTRZEBUJE INFORMACJI NA TEN TEMAT. NIE BĘDĘ ZADAWAĆ PYTAŃ, TYLKO JEŚLI CHCESZ MI OPOWIEDZIEĆ O POMOCY JAKĄ OTRZYMAŁEŚ/OTRZYMAŁAŚ. TYLKO TO MNIE INTERESUJE. JEŚLI JEDNAK ZNAJDZIE SIĘ TAKA OSOBA KTÓRA MOGŁABY MI POMÓC I OPOWIEDZIEĆ O SWOIM PROBLEMIE, OCZYWIŚCIE ANONIMOWO, BYŁABYM WDZIĘCZNA. POZDRAWIAM.

Polecam Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego dotyczący tego tematu
http://kpi.pl/psycholog
Pomoc psychologów,psychoterapeutów online ANONIMOWO. Porozmawiaj z psychologiem na żywo online przy zachowaniu anonimowości (nie ujawniasz twarzy,personaliów,etc)

przez (...) 08 lut 2012, 18:00
Prośba o pomoc w badaniach
Jestem studentką V roku psychologii. Piszę pracę magisterską na temat funkcjonowania w pracy osób z doświadczeniem choroby depresyjnej. Jeśli ktoś byłby tak dobry, by pomóc w zbieraniu danych proszę o wypełnienie ankiety, która mieści się na stronie:
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dE5tcnd1X2xxblE3Vm9SY043NjZuVWc6MQ

Badanie jest przeznaczone tylko dla osób, które aktualnie pracują oraz którym co najmniej raz w życiu profesjonalnie zdiagnozowano chorobę depresyjną.

Z góry dziękuję za pomoc! :smile:
Ostatnio edytowano 09 lut 2012, 01:15 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

przez Ewallua 23 lut 2012, 21:47
Witam Cię serdecznie

Wiem, że oferty ankiet kłębią się stale i uparcie wkoło.Ja mam Ci do zaoferowania udział w badaniach naukowych dotyczącym niepokornego i wielowymiarowego charakteru człowieka.
Na czym by polegało Twoje zadanie? Jest proste, jednak niezwykle dla nas istotne. Badanie polega na udzieleniu odpowiedzi – tylko ich zaznaczeniu na skali 1-5 lub 1-6 w trzech kwestionariuszach. Ankieta całkowicie anonimowa, dostępna on-line. Nic nie musisz ściągać ani przesyłać.Wszystko znajduje się pod linkiem:

http://psychologica.ankietka.pl/

Wypełnienie ankiety zajmuje średnio 20 minut. Jednak z wielu opinii naszych badanych wynika, że warto – pytania pozwoliły im zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o sobie. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszym projekcie, zapraszam na stronę http://www.psychologica.edu.pl, projekt „Kim jesteś?”. Strona w stanie ciągłego rozwoju.
*Nazywam się Ewa, jestem studentką trzeciego roku psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz członkiem Sekcji Badawczej Koła Naukowego. W ramach działalności Koła prowadzimy, a właściwie dopiero ruszamy z projektem o którym piszę wyżej. Jeżeli masz jakieś pytania, zapraszam do kontaktu

Pozdrawiam ciepło w ten jesienno-wiosenny czas z pluchą za oknem oraz proszę o pomoc,
Ewa

Badanie na temat depresji

przez mrozowskapaulina 04 mar 2012, 12:50
Witam wszystkich ciepło,

Poszukuję osób, które w swoim życiu przeżyły (bądź przeżywają) depresję.
Studiuję psychologię stosowaną na UJ w Krakowie i chciałabym napisać pracę magisterską w oparciu o kilka historii kobiet lub mężczyzn.

Moja wiedza na temat depresji nie jest tylko i wyłącznie książkowa, sama ją przeżywałam będąc nastoletnią dziewczyną. To właśnie zainspirowało mnie do tematyki związanej z tą chorobą.
Elementy tej pracy będą miały szansę publikacji, oczywiście wszystkie ankiety i testy będą wypełniane anonimowo. Poza wiekiem, nie potrzebuję od Państwa żadnych danych osobowych.
Badanie będzie polegało na udzieleniu wywiadu i wypełnieniu 2-3 testów/ ankiet. Chcę zaznaczyć, że często wywiad interpersonalny, w którym osoba ma szansę powrócić do ważnych sytuacji ze swojego życia i ponownie je przeanalizować, może okazać się bardzo pomocne. A czasem, zwyczajny kontakt, rozmowa, z kimś kto chce nas wysłuchać i potrafi to zrobić, może zdziałać cuda.

Bardzo proszę o pomoc, szczególnie osoby z Krakowa i okolic. Tych z Państwa, którzy skłonni są podzielić się swoją historią, proszę o wiadomość na adres mailowy mrozowskapaulina@gmail.com

Serdecznie pozdrawiam
Paulina
Ostatnio edytowano 04 mar 2012, 12:53 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: wydzielono z wątku" terapia - prośba o radę"

Sortuj wg