Ankiety,badania,magisterka...wątek zbiorczy

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez td 25 maja 2007, 12:26
Kilka razy spotkałem się z wątpliwością czy temat jest aktualny: tak, do końca października 2007 roku.
Jeśli chodzi o limit osób badanych to funkcjonuje on w myśl zasady "im nas więcej tym weselej" ;) (czyli mówiąc wprost: nie ma żadnego limitu)
Pozdrawiam i dziękuję za zaangażowanie :D

PS.: gusia, snaefridur czy dotarły do Was PW, które wysłałem?
td

przez Lusi 25 maja 2007, 12:44
Dlaczego nie zauważyłam wcześniej tego tematu? :roll:
Zdiagnozowana nerwica lękowa, doswiadczenie w walce z nią chyba 4-letnie (jesu, nie pamietam) no i wiekiem trafiam w środek :lol:
Nadaję się?
ExModerator

ANKIETY

przez mangorzata 26 maja 2007, 20:55
Jestem studentką V roku APS. Piszę obecnie pracę mgr. poświęconą zaburzeniom odżywiania, a dokładnie życiu wewnętrznemu osób z anoreksją i bulimią. Byłabym bardzo wdzięczna chętnym do wypełnienia prostych ankiet dotyczących samoświadomości i religijności. Bardzo byście mi pomogli :smile: Pozdrawiam!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NnNn 26 maja 2007, 22:05
Spoko ja od lutego schudlem ponad 20 kilo siedzialem w domu 66 dni nie jadlem praktycznie i nie wychodzilem nigdzie ale nie wiem czy cie to interysuje :smile: ale gdybys potrzebowala pomocy to chetnie pomoge jesli w przyszlosci pomozesz komus innemu :D
Najwieksze marzenie to obudzic sie ktoregos dnia zdrowym !!

ankiety

przez mangorzata 11 cze 2007, 23:31
Kochani, ponawiam prośbę, bo sprawa jest pilna :smile: Poniżej zamieszczam linki do trzech ankiet. Nie są bardzo długie ani skomplikowane. Dotyczą samoświadomości i postaw religijnych. Ponieważ do ankiet mają dostęp wszyscy, a ja potrzebuję pomocy osób z zaburzeniami odżywiania, prosiłabym o wpisanie inicjałów i wieku przy pierwszej odp. każdej z ankiet. Z góry baaardzo dziękuję! Pozdrawiam!

http://www.ankietka.pl/2689/samoswiadomosc_2.html http://www.ankietka.pl/2687/samoswiadomosc_2.html http://www.ankietka.pl/2681/samoswiadomosc_2.html

czynnik "P" w astmie oskrzelowej

przez JagnaK 12 lip 2007, 16:43
Witajcie,
piszę artykuł o psychologicznych aspektach rozwoju astmy oskrzelowej. Szukam ludzi, ktorzy cierpią na astmę i uważają, że w ich przypadku do rozwoju choroby przyczynił się stres, toksyczna praca czy toksyczna relacja z kimś... Lub może jakieś cechy charakteru.
Sama mam astmę na tle psychosomatycznym od 6 lat.
Więcej szczegółów na priv: jagienka@frajda.pl
Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

przez Bad Girl 12 lip 2007, 17:08
czy przy astmie oskrzelowej cierpisz również na atopowe zapalenie skóry? pytam tak z ciekawości...

przez JagnaK 12 lip 2007, 17:27
Rzeczywiście, mam skórę atopową. Ale wiążę to raczej ze steroidami - wziewnymi co prawda, ponoć nieszkodliwymi, ale jednak. Mniej więcej w tym samym czasie, co choroba, zaczęło mi się coś dziać z twarzą. Bywały takie dni, kiedy po prostu po wstaniu z łóżka myślałam, żeby wrócić do niego z powrotem, żeby nie musieć pokazywać się ludziom. Parę lat zajęło mi wyprowadzanie twarzy z rumieni, wysypek.
W tej chwili mam wprawdzie skórę bardzo przesuszoną, czasami lekko łuszczącą się, ale udało mi się doprowadzić ją do stanu używalności.
Podobnie zresztą jak oskrzela :)

przez Bad Girl 12 lip 2007, 21:17
Ja właśnie też posiadam ten typ skóry. niestety :/ i pojawiło sie to nagle... jakiś rok temu. w pewnym stopniu jestem narażona na to że w przyszłości może dotknąć mnie również astma (tzw. atopowa czy jakoś tak)... niewiedziałam że nawet astma może mieć podłoże stresogenne, wynikające z charakteru itd... że w ogóle jest to choroba psychosomatyczna...
pozdrawiam :)

przez JagnaK 12 lip 2007, 22:55
Nie musisz mieć astmy :) A co do skory - nie wiem, na ile Tobie wytracila sie bariera lipidowa (na ile masz przesuszona skore) - polecam krem La Roche Posay "Nutritic". Mnie nie uczula - to takie stezone biolipidy, odbudowuja naturalna zniszczona bariere lipidowa. Nie jest tani, ale to jedyny krem, ktory powstrzymuje moje policzki od odpadania platami :)

przez agapla 12 lip 2007, 23:38
Sorki ale z tego co wiem odnośnie astmy to sa to tylko i wyłącznie hipotezy ,nie ma dowodów na to że astma może miec takie podłoze jak ty opisujesz , tak twierdzi sie jedynie w psychologi natomiast medycyna ma odmienne zdanie czyż nie?

przez JagnaK 13 lip 2007, 09:04
Otóż w ok. 30 procentach przypadków medycyna pozostaje bezradna wobec pytania, dlaczego ktoś zachorował na astmę (odsyłam do Wprost 36/2006). Prawdopodobnie mogą to być te przypadki, w których czynnik "P" odegrał decydującą rolę. Coraz więcej lekarzy zresztą przychyla się do tej teorii. Bardzo trudno byłoby udowodnić, że czyjaś astma ma tylko i wyłącznie podłoże psychosomatyczne. Najczęściej mamy do czynienia z grupą "wyzwalaczy" choroby: np. lekka alergia, lub nadwrażliwość oskrzeli w dzieciństwie (tak było w moim przypadku) + stres, depresja, toksyczna więź = astma.

przez Bad Girl 13 lip 2007, 10:12
JagnaK używam emulsji do ciała od La Roche Posay ;) są to bardzo dobre kosmetyki.. z tym że drogie i jak dla mnie mało wydajne.
wracając do tematu...
napisałaś w innych postach że w "charakterach" był artykuł odnośnie astmy. przypomniałam sobie, że sama go czytałam i musze przyznać, że był bardzo ciekawy i dość przekonujący.
ja bym się z tym zgadzała, że astma może mieć podłoże psychosomatyczne...
to ma nawet sens ;)

Badanie dla osób z nerwicą natręctw

przez magda.cz 22 sie 2007, 13:45
UWAGA I PAMIĘĆ W NERWICY NATRĘCTW

BADANIE

„ Procesy wybiórczej uwagi i pamięci oraz zaufanie do własnej pamięci u osób z zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym”

Serdecznie zapraszam Panią/Pana do udziału w badaniu „ Procesy wybiórczej uwagi i pamięci oraz zaufanie do własnej pamięci u osób z zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym”, realizowanym pod kierunkiem dr Izy Krejtz, adiunkta Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk oraz pracownika Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
Celem badania jest lepsze zrozumienie istoty zaburzenia obsesyjno- kompulsyjnego (nerwicy natręctw), związanych z nim procesów wybiórczej uwagi i pamięci.

Opis badania

Badanie będzie składało się z dwóch części.
W trakcie pierwszego spotkania chciałabym poprosić Panią/Pana o podpisanie formularza świadomej zgody na wzięcie udziału w badaniu oraz wypełnienie kwestionariusza i skali objawów obsesyjno-kompulsyjnych.
W trakcie drugiego spotkania poproszę Panią/Pana o wypełnienie kilku kwestionariuszy i wykonanie prostego zadania na komputerze, w którym będzie Pan/i poproszony/a o zapamiętanie różnych słów. Następnie sprawdzone zostanie zarówno to na ile jest Pan/i pewny/a, że właściwie zapamiętała wyświetlone na komputerze słowo, jak i faktyczna poprawność odpowiedzi.
W tej części badania będziemy śledzić ruchy Pani/a oczu przy użyciu elektrookulografii (EOG). W trakcie wykonywania zadania będzie Pan/i miał/a przyklejone małe elektrody w okolicach oczu połączone z elektrookulografem, za pomocą którego będziemy mogły śledzić ruchy gałek ocznych. Jest to metoda nieuciążliwa, nieinwazyjna i bezbolesna.

Wszystkie informacje uzyskane w trakcie badania pozostaną całkowicie poufne i będą wykorzystane tylko do analiz naukowych.

Korzyści z udziału w badaniu

• Lepsze rozumienie zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego oraz poznanie funkcjonowania swojej pamięci i uwagi
• Możliwość zobaczenia wykresu ruchu własnych oczu z przykładowej próby badania

Czas rozpoczęcia projektu badawczego:

Lipiec 2007

Czas trwania badania:
ok. 1 h

Miejsce badania:

laboratorium przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej,
ul. Chodakowska 19/31

Jeśli jest Pan/i zainteresowany/a udziałem w badaniu i lepszym poznaniem własnego zaburzenia serdecznie proszę o
kontakt
pod numerem tel. 508267225
lub adresem e-mail: maggicus@gmail.com

Magdalena Czarnocka

Sortuj wg