Ankiety,badania,magisterka...wątek zbiorczy

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

Re: badania do pracy magisterskiej

przez magdalenabmw 08 kwi 2010, 20:31
malwina69 napisał(a):Po kolei:

Prośbę zamieszczam tutaj, bo zakładam, że właśnie do tego działu zaglądają osoby, na których udziale w badaniu mi zależy.

O osobach z nerwicą czy bardziej współczesnie - z zaburzeniami lękowymi pisze się/mówi jako o osobach z neurotyczną strukturą osobowości.

Związek z borderline: są koncepcje stanowiące, że zaburzenia psychiczne stanowią pewne kontinuum, od najcięższych do stosunkowo lżejszych, łatwiejszych do leczenia i terapii. Ja w swojej pracy sprawdzam m.in. czy i jakie różnice (ilościowe, a więc nasilenie różnych objawów czy jakościowe) występują między zaburzeniem borderline, a nerwicami. Jest to weryfikacja pewnych teorii psychologicznych.

:)

Yyy że co? Czyli Twoja praca będzie udowadniać że osoby z nerwicą lękową to osobowości neurotyczne z borderline?

:roll: A skąd takie wnioski?

Mhmy... chyba jeszcze dużo się musisz nauczyć zanim się zabierzesz za pisanie pracy magisterskiej na taki temat.
A potem chodzą takie 'magistry' - bez obrazy.

To może napisz swoją pracę na temat : 'Schizofrenicy a ludzie z nerwicą lękową' - to na pewno też ma związek :mrgreen: Albo :'Ból zęba a impotencja'...

Majster dobrze to ujął- Fajnie jak sie ktos w Freuda bawi, czemu nie? ;)
magdalenabmw

przez malwina69 08 kwi 2010, 21:53
Nigdzie nie napisałam, że chcę cokolwiek udowadniać. Nie o to chodzi w badaniach, raczej oto, że bierzemy na warsztat jakąś teorię i ją weryfikujemy, co oznacza, że nie zakładam z góry, ani tego, że ją potwierdzę, ani tego, że ją sfalsyfikuję. Celem jest po prostu empiryczna weryfikacja koncepcji, tutaj koncepcji Otto Kernberga. W skrócie: wyróżnia on 3 struktury osobowści, m.in. borderline i neurotyczną i ja sprawdzam czy one rzeczywiście różnią się w tych aspektach, które on wymieniał. Jeśli Was interesuje ta koncpecja służę źródłami. Dodam tylko, że ma ona niewiele wspólnego z ICD-10.
Poza tym prosiłam tylko o zgłoszenie się osób, które byłyby chętne pomóc mi w badaniach, moim celem nie było toczenie dyskusji na temat związków między różnymi rodzajami zaburzeń.
Peace:)
malwina69

przez *Wiola* 08 kwi 2010, 22:08
Jak chcesz to się zgłaszam:) Mam zaburzenia lękowe.
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Majster 08 kwi 2010, 22:12
malwina69 napisał(a):Dodam tylko, że ma ona niewiele wspólnego z ICD-10.
Jednak ma.
malwina69 napisał(a):Poza tym prosiłam tylko o zgłoszenie się osób, które byłyby chętne pomóc mi w badaniach, moim celem nie było toczenie dyskusji na temat związków między różnymi rodzajami zaburzeń.
Czyli dajesz nam delikatnie do zrozumienia, zebyśmy sie nie wtrącali? Nie lubisz podyskutować? A moze uwazasz ze tracisz z nami czas? Poirytowalismy Cie? Czym? To jest forum, na którym kazdy ma prawo zabrac glos, a zwlaszcza ktoś ciekawy świata ;) Nie lubisz osób ciekawych świata? Ale sama siebie nie uważasz za kogoś zamknietego poznawczo? Pozdrawiam serdecznie ;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez *Wiola* 08 kwi 2010, 22:25
Majster

Bez obrazy, ale ja się nie dziwię, bo nie jesteśmy dla niej partnerami do dyskusji na ten temat .
Moderator

przez Honey_lady 08 kwi 2010, 22:28
Malwina, ja też mogę pomóc, mam mieszane zab. lękowe.

przez malwina69 08 kwi 2010, 23:09
Dzięki Dziewczyny:), wysłałam Wam wiadomość na priv.
malwina69

przez amanter 08 kwi 2010, 23:58
Brawo Malwina :brawo: .Po co dyskutować gdy ma się swoj punkt widzenia i jest się go w 100% pewnym.

Co do niektorych wypowiedzi na forum .Po prostu patrz na wszystko z przymrużeniem oka:)

A potem chodzą takie 'magistry' - bez obrazy.

Zastanawia mnie tylko na jakim poziomie trzeba być ,aby napisać coś takiego.A może tak silnie kompleksy?

przez magdalenabmw 09 kwi 2010, 00:08
amanter napisał(a):A potem chodzą takie 'magistry' - bez obrazy.

Zastanawia mnie tylko na jakim poziomie trzeba być ,aby napisać coś takiego.A może tak silnie kompleksy?

Mam tak silne kompleksy że już wyglądam jak jeden wielki kompleks :mrgreen: Na jakim poziomie trzeba być? Napisałabym Ci, ale nie mam pewności czy to ogarniesz. Chcesz spróbować? A tak na marginesie- to Twój drugi post.. czyżby autorka tematu się podszywa? :?

Moim zdaniem Malwina potraktowała nas bardzo instrumentalnie- chodzcie owce na badanie do laboratorium, ale nie dyskutować- 'morda w kubeł', moja teoria jest słuszna a wasze zdanie na ten temat mam gdzieś :?

Przypominam tylko że forum służy dyskusji a jak ktoś się boi pytań to niech nie zakłada tematu- to się mija z celem.

Życzę powodzenia w obronie pracy, przyda się.

I chciałam tylko jeszcze dodać, że mam złe wspomnienia z tymi wszystkimi 'psychologami' szukającymi 'pomocy' tu na forum- zawsze jest to samo. Najpierw proszą o pomoc a potem nawet głupiego 'dziękuję' człowiek nie doświadczy. Była tu raz taka agentka co szukała ludzi z lękiem. Zgłosiłam się aby jej pomóc w pracy. Zrobiłam długi i intymny test, a potem dowiedziałam się że NIE mam NL :!: Jak jej napisałam, że chyba coś się jej pomyliło :bezradny: to mnie zwyzywała.
Nigdy więcej... Najpierw proszą o pomoc i są mili (tylko dlatego, ze szukają królików doświadczalnych) a potem kopa w dupe jak już wyciągnie to co chce. No, ale mniejsza z tym.
Ostatnio edytowano 09 kwi 2010, 00:17 przez magdalenabmw, łącznie edytowano 2 razy
magdalenabmw

przez wovacuum 09 kwi 2010, 00:13
malwina69, walczylam z nerwicà depresyjno-lèkowà 9 lat,jak masz jakies pytania to dawaj :D jestem ciekawa co to za pytania??
wovacuum

przez *Wiola* 09 kwi 2010, 01:25
Magda
Sorki, ale niepotrzebnie się unosisz. Dziewczyna napisała wyraźnie, że jest to weryfikacja pewnych teorii psychologicznych. Czyli nie Ona do takich wniosków doszła, ale ktoś kiedyś. Napisała również, że szuka osób , które jej pomogą, a nie osób do dyskusji na dany temat. Być może nie ma na to czasu albo i ochoty. Moim zdaniem wyraziła się jasno i konkretnie. Zapytana o temat - odpowiedziała. A to ,że miałaś jakieś nieprzyjemne doświadczenia z jakąś studentką , ma się do tego nijak. Nie można generalizować,.
Moderator

przez malwina69 09 kwi 2010, 10:09
wovacuum - dziękuję, przesłałam Ci wiadomość na priv.

Przepraszam jeżeli kogoś czymkolwiek uraziłam, jak pisałam, nie taki był mój cel.

:)
malwina69

przez magdalenabmw 09 kwi 2010, 12:05
Przepraszam, może faktycznie za bardzo się uniosłam. Życzę powodzenia w obronie.
magdalenabmw

przez amanter 09 kwi 2010, 12:24
Mam tak silne kompleksy że już wyglądam jak jeden wielki kompleks :mrgreen: Na jakim poziomie trzeba być? Napisałabym Ci, ale nie mam pewności czy to ogarniesz. Chcesz spróbować? A tak na marginesie- to Twój drugi post.. czyżby autorka tematu się podszywa? :?

Skoro masz tak silne kompleksy to nie przelewaj ich treści na forum.Po tym co napisałas zdążyłem ogarnąc Twój poziom:chamsto, pustka emocjonalna,głupota to cechy świadczące o Twojej osobie.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 09 kwi 2010, 12:50 przez linka, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zostajesz upomniany, jeszcze jedne taki tekst i będzie ostrzeżenie.

Sortuj wg