Ankiety,badania,magisterka...wątek zbiorczy

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

Re: Pomoc w pracy magisterskiej

przez Kaseina 21 sty 2010, 03:16
eligojot napisał(a):aniastudentka, a ja mam pytanie merytoryczne. Co Twoja praca wniesie do nauki pomijając to, że na podstawie ankiet zrobisz jakieś podsumowania statystyczne, obliczysz C-Pearsona albo potwierdzisz coś zupełnie oczywistego testem Chowa albo Shapiro-Wilka?

W psychologii nie ma testu Chowa i Shapiro-wilka :shock: No przynajmniej ja nie słyszałam o tym.
Dawna ESTER :)

"I mówię do Was: wstań,nie skupiaj się na słabościach i wątpliwościach,wyprostuj się...Wstań i idż". (Jan Paweł II, 1986)

Poszukuję osób których rodzice się rozwiedli, proszę o pomoc

przez Magdalena85 21 sty 2010, 19:17
Witam! Jestem studentką pedagogiki. Piszę pracę magisterską na temat funkcjonowania dorosłych dzieci rozwiedzionych rodziców. Zależy mi na poznaniu historii życia i własnej oceny i znaczenia jakie DDRR przypisują rozwodowi rodziców w swoim życiu. Jest to dla mnie temat bardzo ważny i zależy mi na poznaniu problemów, nadziei i obaw jakie towarzyszą waszemu życiu.

Poniżej zostawiam link do ankiety:

http://www.ebadania.pl/dcdaa7c1c22e87c0

Jeżeli ktoś byłby na tyle otwarty by dodatkowo udzielić wywiadu proszę o prywatną wiadomość. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

przez eligojot 21 sty 2010, 21:47
Te testy to testy statystyczne, a badanie wykorzystuje metody statystyczne (przynajmniej ankietowe). Trzeba sprawdzić czy próba jest wiarygodna, czyli czy jej rozkład jest w przybliżeniu normalny. Że o takich testach nie słyszałaś, to nie znaczy, że nie istnieją.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tet 21 sty 2010, 22:23
aniastudentka, a ja mam pytanie merytoryczne. Co Twoja praca wniesie do nauki pomijając to, że na podstawie ankiet zrobisz jakieś podsumowania statystyczne, obliczysz C-Pearsona albo potwierdzisz coś zupełnie oczywistego testem Chowa albo Shapiro-Wilka?

eligojot po co się wymądrzać?
wierzysz w to, że którakolwiek praca mgr wnosi COŚ do nauki?
na tym poziomie/etapie to chyba jedynie forma "zaliczenia" studiów, czyż nie?
pochowałam idealizm. czarne róże kwitną
tet

przez eligojot 21 sty 2010, 22:28
To po co mamy wypełniać ankiety? W excelu jest funkcja do losowania liczb pseudolosowych, RAND, bodajże i już materiał do badań jest!
Ja na szczęscie żadnej pracy na koniec studiów pisać nie muszę, ale gdybym musiał, to jednak chciałbym, aby ona czemuś służyła, a nie tylko zaliczeniu studiów i cytując jedną z byłych forumowiczek "zamknięciu ludziom gęb".

przez Majster 22 sty 2010, 00:38
eligojot napisał(a):To po co mamy wypełniać ankiety? W excelu jest funkcja do losowania liczb pseudolosowych, RAND, bodajże i już materiał do badań jest!
Ale dlaczego tak?
eligojot napisał(a):Ja na szczęscie żadnej pracy na koniec studiów pisać nie muszę,
Nie musisz bo Twoje studia nie koncza sie zadnym istotnym zaliczeniem? Czy po prostu studiujesz medycyne i jako niebieskokrwisty jestes ponad gminem?
eligojot napisał(a):ale gdybym musiał,
Lepiej brzmialoby: "gdybym chcial"
eligojot napisał(a): to jednak chciałbym,
Wlasnie :mrgreen: Czy chcesz?
eligojot napisał(a):aby ona czemuś służyła, a nie tylko zaliczeniu studiów i cytując jedną z byłych forumowiczek "zamknięciu ludziom gęb".
Nie mozesz tak stawiac sprawy. Popatrz: dziewczyna stara sie, szuka jakichs konkretnych ludzi a nie swiruje wynikow w excelu, nie idzie na latwizne. Pewnie sporo sie nad nimi jeszcze nasiedzi, ale ma jakąś motywacje, prawda? Dlaczego ją jej podkopujesz? Po co te uwagi o liczbach losowych? Ty bys tak zrobil?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez eligojot 22 sty 2010, 00:55
Nie wiem co Cię tak boli, że wyrażam swoje zdanie nt. ciągłych próśb o wypełnianie jakiś bzdurnych ankiet, które personalnie dla wypełniającego nie przynoszą żadnej korzyści. Jak kiedyś studenci socjologii mnie zaczepili, aby wypełnić im kwestionariusz, które zajął 30 minut, to w zamian oferowali czekoladę - mała rzecz, a jednak jakaś gratyfikacja za obdarcie z intymności. (I żebyś nie pomyśłał, że jestem pazerny na słodycze).
Może więc szanowna AniaStudentka mogłaby się jednak zaoferować, że po zakończeniu swoich "badań" przedstawi ich wyniki tu na forum, choć znając życie, po złapaniu paru chętnych nigdy tu nie wróci.

Jakbyś kończył ekonomię i próbował zaanalizować kondycję jakiejś firmy albo banku, to byś naprawdę musiał sobie dane zmyślać - wiem od znajomych, bo ciągle całują klamki.

A do Twojej wiadomości, to tak - zdaję jedno zaliczenie na koniec studiów, które jest kwintesencją każdego jednego przedmiotu, który mam zaliczony i wpisany do indeksu.

potrzebuję Waszej pomocy!

przez magdaheh 22 sty 2010, 01:22
Witam, piszę pracę poświęconą toksycznej miłości. http://www.wbadanie.pl/ankieta/219885899/ to jest link do ankiety poświęconej toksycznym partnerom, którzy znęcali się nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Z góry dziękuję za poświęcony na to czas. Mam jeszcze jedno pytanie, co myślicie na temat katów, co nimi kieruje, co chcą osiągnac swoim postępowaniem, maltretowaniem osoby którą powinni kochac nad zycie ? Zaznaczam, ze katem nie zawsze musi byc mężczyzna.
Ostatnio edytowano 22 sty 2010, 01:26 przez shadow_no, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Temat przeniesiony do ofert.

przez Majster 22 sty 2010, 10:53
eligojot napisał(a):A do Twojej wiadomości, to tak - zdaję jedno zaliczenie na koniec studiów, które jest kwintesencją każdego jednego przedmiotu, który mam zaliczony i wpisany do indeksu.

A jakie to studia? Jaka specjalizacje wybrales?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez aniastudentka 22 sty 2010, 13:27
Witam, gdybym mogła się jakoś odwdzięczyć, chociaż czekoladą, to bym to zrobiła... Niestety nie mam takiej możliwości, choć gdyby dało się wysłać czekoladki mailem- to na 100% osoby, które starają się mi pomóc dostały by je. Przy okazji, bardzo dziękuje raz jeszcze za pomoc :)
Ja moich badań nie wykonuje na ulicy, więc nie mam jak się odwdzięczyć żadnym drobiazgiem. Choć oczywiście to mój wybór, bo mogłam zająć się innym tematem, ale jak już pisałam wcześniej, ja chciałabym pomagać i mimo tego co piszecie mam nadzieję, że uda mi się przebadać odpowiednią liczbę osób, i moje badania na coś się przydadzą, przynajmniej w mojej przyszłej pracy psychologa, skoro uważacie, że badania do magisterki nic nie wnoszą.
A co do wyników, to osoby które mnie o nie prosiły dostaną je na maila. Na forum też mogłabym podać, bo to dla mnie nie problem, ale nie widzę tu osób zainteresowanych, poza tymi które do mnie pisały na maila.

Re: Prośba o udział w badaniu!

przez vealck 22 sty 2010, 18:15
Up!

przez Majster 22 sty 2010, 18:16
vealck napisał(a):Up!

To cos oznacza?
Ostatnio edytowano 22 sty 2010, 18:16 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zwykle podbijanie tematu w celu przywrocenia zainteresowania nim.

przez Kaseina 24 sty 2010, 02:22
eligojot napisał(a):A do Twojej wiadomości, to tak - zdaję jedno zaliczenie na koniec studiów, które jest kwintesencją każdego jednego przedmiotu, który mam zaliczony i wpisany do indeksu.

eligojot a wyobraż sobie ,że na psychologii jest tak ,że oprócz napisania pracy magisterskiej oraz jej obrony dodatkowo jest coś w stylu Twojego zaliczenia ? Student musi być przygotowany na pytania z całych 5 lat studiów czyli właśnie z każdego przedmiotu który był realizowany a wiesz ile ich jest ?

[Dodane po edycji:]

A i jeszcze jedno wcale nie prawda ,że te prace nic nie wnoszą.Dobre prace z psychologii przyniosły już wiele korzyści nawet Tobie tylko sobie z tego nie zdajesz sprawy np.to ,że wiemy tak dużo o specyfice zaburzeń nerwicowych ,o możliwości ,rodzaju i efektywności ich leczenia itd. to właśnie dzięki takim badaniom,bez nich nie było by psychopatologii,psychoterapii i wogóle psychologii,człowiek nie wiedział by o istnieniu takiego aparatu jak psychika no ,ale tłumacz lekarzowi.....
Ja w każdym razie jako psycholog będe bronić psychologii i każdego badacza.
Dawna ESTER :)

"I mówię do Was: wstań,nie skupiaj się na słabościach i wątpliwościach,wyprostuj się...Wstań i idż". (Jan Paweł II, 1986)

przez vealck 24 sty 2010, 23:38
Tylko tyle, że podbijam posta.

Sortuj wg