Ankiety,badania,magisterka...wątek zbiorczy

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez arek177 19 kwi 2007, 20:03
witaj
a czy moze byc nerwica lekowo-depresyjna
:lol:

Pozwól się zbadać... czyli badania do magisterki

przez td 07 maja 2007, 23:53
Witam :D

Jak łatwo się domyślić jestem studentem V roku psychologii (UJ) i zapraszam do wzięcia udziału w badaniach przeprowadzanych w ramach pracy magisterskiej ;). Badania tyczą się osobowościowych i społecznych korelatów nerwicy lękowej oraz nerwicy lękowo-depresyjnej.
Uważny czytelnik topiku z pewnością zadaje sobie w tej chwili kilka pytań (mniej uważny może jedno lub dwa ;) ). Na część z nich postaram się odpowiedzieć:

Co kryje się za tajemniczym określeniem "badanie"?
Badanie to nic innego jak wypełnienie 3 testów psychologicznych. Całość zabiera ok. 30 minut.

Czy badanie jest nieprzyjemne w jakikolwiek znaczeniu tego słowa?
Nie. Pytania testowe nie naruszają godności ludzkiej ani nie powodują urazów psychicznych :D Dawno minęły czasy w których by wzbudzić lęk w osobie badanej podcinano nogę od krzesła na którym nieborak miał usiąść ;)

Czy muszę podawać swoje dane?
Nie. Badanie jest anonimowe. Co więcej wyniki pojedynczych osób nie będą nikomu udostępnianiane ani wykorzystywane do innych celów niż napisanie pracy magisterskiej. W końcu obowiązuje mnie już kodeks etyczny psychologa :D

Czy muszę brać udział w badaniu?
Nie. Badania są oczywiście dobrowolne ;) ale chciałbym podkreślić, że poważnie pochodzę do pisania tej pracy a także do tego zagadnienia i proszę by wszyscy, którzy się zgłoszą uważnie i nie "dla kawału" wypełnili testy. Jeśli ktoś chce robić sobie żarty to gorąco proszę, by robił je sobie z kogoś innego :D

Czy są jakieś kryteria, które musi spełnić osoba chcąca Ci pomóc?
Nie nazwałbym tego kryteriami. Każda praca ma swoje ramy teoretyczne. Ta dotyczy zaburzenia lęku uogólnionego (czyli nerwicy lękowej) oraz zaburzenia lękowo depresyjnego mieszanego (czyli nerwicy depresyjno-lękowej). Dodatkowo szukam osób pomiędzy 20 a 40 rokiem życia z jak najkrótszą historią leczenia. Nie chodzi o to, że inne zaburzenia są gorsze lub mniej interesujące. Nie chodzi o to, że nie przepadam za osobami starszymi niż 40 lat lub irytują mnie osoby przed 20-ką ;) Chodzi o to, że badanie dotyczy wycinka pewnej tematyki i stąd pewne "ograniczenia".

Co mogę uzyskać przystępując do badania?
Oczywiście moją ogromną wdzięczność :D Poza tym postaram się w każdym przypadku przedstawić osobie biorącej udział wyniki wypełnionych przez nią testów. Osobą zainteresowanym mogę przesłać też obszerne fragmenty stworzonej dzięki ich pomocy pracy magisterskiej :D

Czy wypełniając testy zarabiam? ;)
Niestety nie ;) Poza powyżej opisanymi profitami główną nagrodą pozostaje satysfakcja :D Nawet w przypadku, gdy ktoś wypełni testy i nie będzie jej odczuwał nie przewiduje możliwości innego wynagrodzenia ;)

Jak się z Tobą skontaktować?
Zazwyczaj wiele dróg wiedzie do jednego celu i tak też jest też w tym wypadku :D Możliwości są następujące: mail (truptusdreptus@o2.pl), gg (1020387) czy też PW lub post w tym temacie :D Chętnie odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję i czekam z niecierpliwością na odpowiedzi

Pozdrawiam serdecznie,
Michał
Ostatnio edytowano 25 maja 2007, 19:14 przez td, łącznie edytowano 4 razy
td

przez Zorki 08 maja 2007, 00:27
Wiek między 20 a 40: posiadam (ktoś się ostatnio pytał).
Nerwicę lękową: takoż (zdiagnozowaną, ale bez papierka i do tego podleczoną - pasuje?).

Mogę spróbować. Żartów robić nie zamierzam, lecz ankiety magistrantów bywają tak nędzne, że odechciewa się je wypełniać. Jeśli Twoim zdaniem nadaję się na królika, poproszę o PW. Postaram się pomóc.
Jedyną rzeczą, jakiej powinniśmy się bać, jest sam strach. (Franklin Delano Roosevelt)
Zawsze jestem gotów się uczyć, chociaż nie zawsze chcę, by mnie uczono. (Winston Churchill)

Zmieniłem się. Wyzdrowiałem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mono 08 maja 2007, 08:43
mogę pomóc. na pewno mam 20 lat ;p a czy mam nerwicę depresyjno-lękową? nie wiem, depresję na pewno. w razie wątpliwości można sobie poczytać moje posty. pozdrawiam
Lęku pręcik, gdzieś za mostkiem, przy aorcie żarzy się bez przerwy...

przez Tygryska 08 maja 2007, 11:59
Zgłaszam się i ja.Powiem szczerze że głownie z ciekawości ;) ale do tematu zamierzam podjść poważnie.
td masz plusa za jasne przedstawienie sytuacji, celu itd. eleganckie podejscie do osób badanych ;)

przez agapla 08 maja 2007, 12:18
Jaki to człowiek byl głupi że sie nie wziął za psychologię ,raz ,dwa i magisterka byłaby ;) gotowa

przez td 09 maja 2007, 00:51
agapla napisał(a):Jaki to człowiek byl głupi że sie nie wziął za psychologię ,raz ,dwa i magisterka byłaby ;) gotowa

Na naukę ponoć nigdy nie jest za późno ;) A tak swoją drogą to obiło mi się o uszy, że najcięższa jest praca, którą sami wykonujemy ;)

PS.: Dziękuje za zaangażowanie, zmiany w kryteriach wprowadzone, przepraszam za niedokładność.
PS1.: Czego to się można dowiedzieć pisząc pracę magisterską!?! 24 lata się znam ze sobą a nie wiedziałem że kryje się we mnie elegancja ;) Aż strach pomyśleć co tam jeszcze może we mnie siedzieć ;) ;) ;)
td

przez WERCIA 09 maja 2007, 10:15
z checia przystapie do ankiety.
pozdrawiam

przez WERCIA 09 maja 2007, 10:17
mozesz na mnie liczyc.pozdrawiam

przez cinnamon_inspiration 09 maja 2007, 10:32
ja tez chetnie pomoge

przez Amy Lee 09 maja 2007, 12:10
A trzeba mieć postawioną diagnozę?
Amy Lee

przez mono 09 maja 2007, 16:56
heh, następna ankieta, mogę pomóc o ile się nadaję. od razu uprzedzam że leczę się już pół roku. mam depresję lub nerwicę depresyjno-lękową ;p

może moje problemy się do czegoś w końcu przydadzą ;)
Lęku pręcik, gdzieś za mostkiem, przy aorcie żarzy się bez przerwy...

przez gusia 12 maja 2007, 01:43
Michale jesli mozna,,,,nerwica lekowa z agorafobią (brzmi jak reklama :? ) pw....chętnie pomogę.
Pozdrawiam
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez snaefridur 12 maja 2007, 09:07
Moja diagnoza to zaburzenia lękowe i pewne ekhem zaburzenie osobowości.I historia choroby iście ośmioletnia.Więc się nie nadaję,a szkoda.
snaefridur

Sortuj wg