Badanie mozgu medycyny nuklearnej SPECT

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez jaktobylo 22 sty 2016, 22:26
U osób z alzheimerem, te badanie pokazuje brak przepływu krwi w niektórych częściach mózgu(ciemne obszary) zgadza się?
Niby f20..., wg psychiatry to wciąż jeszcze nic pewnego, na moje pytanie czy może być to schizofrenia prosta, powiedział, że możliwe :/

przez csrpk 02 mar 2016, 14:22
Witam chcialem nieco odswierzyc watek, czy ktos moglby podac jakis dokladny namiar gdzie w Polsce mozna cos takiego zrobic?

Dobrze by bylo jakby ktos mial jeszcze jakiegos lekarza, ktory umial by cos z tego wywnioskowac...

Z gory dzieki pozdrawiam jak zwykle ;)

przez jetodik 02 mar 2016, 14:37
ehh, pamiętam dyskusje na ten temat tu na forum 7lat temu, mowa była, że nawet jak się zrobi (za swoją kasę) to żaden lekarz tego nie zinterpretuje i coś czuje, że od tamtej pory nic się nie zmieniło, mam nadzieję, że się mylę.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kot_ 02 mar 2016, 16:59
jetodik, no w Polsce raczej nikogo takiego nie znajdziesz. Ale już np. w USA, są psychiatrzy którzy specjalizują się w interpretacji takich badań sticte pod kątem depresji.
W Pl nożna by spróbować zapytać mailowo neurochirurga Marka Harata czy byłby w stanie takie badanie odczytać pod kątem chorób psychicznych.
W innym przypadku to hajs w błoto.
Kot_

przez Kot_ 02 mar 2016, 17:03
Można też probawać skontaktować się z dr. Amenem z usa i zapytać czy zweryfikowałby takie badanie np. drogą elektroniczną odpłatnie :)
Kot_

przez csrpk 02 mar 2016, 19:34
Kot_ napisał(a):Można też probawać skontaktować się z dr. Amenem z usa i zapytać czy zweryfikowałby takie badanie np. drogą elektroniczną odpłatnie :)

Mysle ze to calkiem nieglupi pomysl. Z jego ksiazek mogloby wynikac, ze jest kims serdecznym, moge sie oczywiscie mylic, ale jest rowniez lekarzem wiec moze rowniez ma odrobine serca do leczenia innych. A metoda jak najbardziej mozliwa do zrealizowania. Pieniadze, skan, odpowiedz i zalecenia. Proste.

Wie ktos moze gdzie mozna robic to badanie, najlepiej prywatnie, bo z NFZu trzeba bedzie dlugo czekac i trzeba miec decyzje tez od lekarza z nfzu z tego co sie orientowalem.. Dlatego wolabym ta pierwsza opcje. Slyszalem, ze w jakims miescie robia to badanie juz od 400zl ale moglbym zaplacic nawet 800jesli bedzie trzeba. (na dobra sprawe to kilka wizyt u znachora plus jeszcze niekoniecznie dobrze dobrane leki...) Tak wiec:

1. Zna ktos moze placowki o ktorych powyzej wspomnialem?? (w zasadzie obojetnie jakie miasto, prywatnie, noi w miare porzadnie, ale chyba wszedzie mniej wiecej tak samo to wyglada..)

PS (tak przy okazji)
Obecnie jestem na lamotryginie i z racji nieco obsesyjnych mysli zdecydowalem sie na setraline po ktorej kiedy, kiedys... czulem sie a miare dobrze, zobaczymy jak zadziala po latach.. Do sedna: juz sama lamotrygina niestety obniza moje libido na maxa (po paroksetynie nawet mialem duza chetke na kobitki;D) i do tego deliktane problemy ze wzwodem zanim sie rozkrece jak sie bawie z dziewczyna, biore jakis tydzien sertraline jeszcze jej nie dopadalem, ale podejrzewam, ze bedzie jeszcze ciut gorzej;/

2. Co polecacie w takiej sytuacji?? czy Trittico dziala zarowno na libido jak i sztywnosc maczugi herkulesa?? Z gory dziekuje bo juz nie wiem co robic.. ELO!! pozdrawiam;)

przez csrpk 03 mar 2016, 19:12
No nie wierze.. Nikt nie robil ani nawet nikt nie orientuje sie gdzie takie badanie mozna zrobic?? Intrpretacja juz inna sprawa. Chodzi mi o wykonanie samego badania..

przez jetodik 03 mar 2016, 19:45
csrpk, podzwon po zakladach medycyny nuklearnej w swojej okolicy.
spect robią za około 500zł prywatnie.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez csrpk 03 mar 2016, 21:32
No dzieki za podpowiedz.. Nie zna nikt jakiegos konkretnego miejsca z byle jakiego miasta??

przez Lord Kapucyn 03 mar 2016, 23:26
W Katowicach przy ul. Ceglanej 35, a także w Brzozowie przy ul. ks. Bielawskiego 18 , robią PET-TK oraz SPECT. Te dwie miejscówki to jest duża prywatna korpo, która ma placówki medycyny nuklearnej (TK, MRI, SPECT, PET-TK) w całej Polsce (tylko nie w każdym mieście wszystkie badania robią). Korzystałem z ich usług i byłem zadowolony.

SPECT robią też w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie (>700zł), w Szpitalu Klinicznym im. H. Święcickiego UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu (~1200zł), w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy Czechosłowackiej (350zł). W Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie. W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie (700zł). W Warszawie robią jeszcze w Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" przy Al. Dzieci Polskich 20 (970zł), w Wojskowym Instytucie Medycznym Centralnego Szpitala Klinicznego MON przy ul. Szaserów 128 (590zł). Cenniki mogą być zdezaktualizowane.

Znacznie lepszym i dokładniejszym badaniem niż SPECT jest PET-TK, no ale to kosztuje prywatnie bagatela 5000-6000zł, bez różnicy czy jeden narząd czy whole body. Do podobnych celów (badanie czynności, a nie samo badanie struktury) wykorzystuje się też fMRI czyli funkcjonalny rezonans magnetyczny (zwykle 500-700zł, ale spotkałem się nawet za 2,5K zł), nie mylić ze zwykłym MRI.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez csrpk 04 mar 2016, 10:16
Dzieki piekne za obszerna wypowiedz. Jak zwykle pomoc nieoceniona :D dalbym soga he ale tu chyba nie ma:P PS.
1. Udalo ci sie cos zrobic z tymi wynikami? (chodzi mi o ich interpretacje)

Mama dwa pytania odnosnie tego fMRI.
2. Czy jest to cos zblizonego pod wzgledem tego co mozna z tego wyczytac jak ze SPECT-u??
3. Czy w Polsce sa lekarze na 'tyle biegli', ze ktos jest juz obeznany i potrafilby cos wyczytac?

Obecnie biore lamotrygine +setraline i nie jest za ciekawie jesli chodzi o funkcje seksualne.
4.Czy Tritiico bedzie najlepszym rozwiazaniem?

Z gory dziekuje za odpowiedzi i szacunek za fachowa wiedze.

przez Lord Kapucyn 04 mar 2016, 21:39

Jeszcze nie do końca, pracuję nad tym.

2. Czy jest to cos zblizonego pod wzgledem tego co mozna z tego wyczytac jak ze SPECT-u??
3. Czy w Polsce sa lekarze na 'tyle biegli', ze ktos jest juz obeznany i potrafilby cos wyczytac?

Tak i tak.

Obecnie biore lamotrygine +setraline i nie jest za ciekawie jesli chodzi o funkcje seksualne.

Może. Jeżeli chodzi o erekcję to na pewno.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez csrpk 05 mar 2016, 22:39
[quot e="Lord Kapucyn"]

Jeszcze nie do końca, pracuję nad tym.

Tak i tak.

Może. Jeżeli chodzi o erekcję to na pewno.[/quote]

Dzieki za pomoc. Jak zawsze i tym razem jest nieoceniona ;))

PS. Gdyby Ci sie cos udalo zrobic w sprawie SPECT-u jesli chodzi o interpretacje jak mozesz -daj znac napewno wielo osbom duzo by to pomoglo..

przez csrpk 05 mar 2016, 22:51
Czy moze sie ktos jeszcze wypowiedziec dodatkowo na temat badania fMRI? Najbardziej mnie interesuje:
1.jakie informacje z wynikow tego badania mozna uzyskac?
2.granice cenowe
3.prosze ujprzejmie, aby wypowiedzialy sie osoby, ktore mialy z tym badaniem do czynienia i jak oceniaja
przydatnosc, np czy dzieki niemu wasze leczenie nabralo innych obrotow lub dostaliscie zupelnie nowe
leki, ktore dzialaja na was o wiele lepiej.

z gory w. THX. pozdro. ;))

Sortuj wg