Badanie mozgu medycyny nuklearnej SPECT

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez csrpk 17 sty 2016, 11:19
Witam serdecznie, ostatnio nastkanalem sie na dosyc ciekawa publikacje, ktora przeczytalem w ksiazce odnosnie, badania SPECT, ktore to jest podobno duzo nowoczesniejsze od tomografii i rezeonansu. Pokazduje podobno obszary mozgu, ktore sa nadaktywnie lub niedoaktywne i duzo latwiej jest dobrac wtedy leczenie przy takich wynikach i pewnie pod warunkiem, ze ktos ma pojecia troche o tym, zeby to zinterpretowac wogole. Przeczytalem to w ksiazce Daniela Amena, doktora nauk neurobiologicznych, ktory od lat zajmuje sie tego typu zagadnieniami i na po takim badaniu widac ktore obszary sa zniszczone (alkohol, narkotyki, chroniczny, stres, naduzywanie lekow itp) Przeprowadzil on kilkadziesiat tysiecy takich skanow mozgu i podobno ma dosyc szerokie pojecie o tym i odnosnie tego w jaki sposob mozna zabrac sie za leczenie zepsutych obszarow mozgu.. czasami wystacza podoobno dobrze dobrene witaminy. czasem potrzebne sa oczywiscie leki. jesli ktos ma jakies informacje na ten temat albo wykanywal takie badanie prosilbym o informacje. tymi ktorymi ja mialem podzielilem sie z wami pozdrawiam;))

przez zzYxx 18 sty 2016, 02:49
Tia, właśnie planuję sobie zrobić - jednym z powodów jest udowodnienie "lekarzom", że dali mi złą diagnozę i natura moich objawów ma podłoże neurobiologiczne, a nie psychologiczne. W Gdańsku prywatnie koszt SPECT to 500 zł. Próbuje załatwić na to skierowanie, jeśli mi się nie uda (zapewne tak będzie), to pójdę prywatnie.
The Walking Dead.

przez csrpk 18 sty 2016, 23:55
ale genralnie to chyba dosyc dobre badanie:) ja tez planuje sobie zrobic. z tego co sie orientuje, przy znajomosci dobrej interpretacji wynikow jest duza szansa na wyznaczenie prawidlowego kierunku leczenia i doboru lepszych lekow, byc moze takich ktorch wczesnije nawet nie stotowalismy. ja tez proboje zalatwic skierowanie. jak nie da rady tez prywatnie:P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lucid Dream 19 sty 2016, 11:53
a gdzie konkretniej takie badania można robić i do kogo się udać po tych badaniach?
F34.1 | F60.6
Wellbutrin XR 150 mg od 05.11.2016

Ólafur Arnalds - Hægt, kemur ljósið
http://www.youtube.com/watch?v=QY4NZuOFebU

przez csrpk 19 sty 2016, 15:03
wiem ze w warszawie na ulicy Banacha. kup sobie ksiazke "Zadbaj o swoj mozg" doktora Daniela Amena. On sie praktycznie caly czas tym zajmuje i tam masz zaje**scie opisane jak to dziala itd jesli jestes ciekawy. Co do warszawy to jest to szpital medycyny nuklearnej czy tam jakis oddzial napewno i badanie napewno bedziesz mial dobrze zintrepretowane.. Jest taki plus, ze badanie moze byc zrefundowane jesli dostaniesz skierowanie (musi to byc lekarz NFZ, ja sie lecze juz 13lat 2x bylem w szpitalu i licze ze MOZE;D dostane..) minus jest taki ze nie mozesz tego zrobic nawet za hajs to jest tylko za posrednictwem NFZ.. tak jak kolega;) przedmowca napisal jak widac jest tez w Gdansku i do dosyc tanio -500zl. Ja slyszalem o kwotach kolo 750, noo ale to Warszawa tu wszystko jest niestety drozsze.. Jakby ktos cos wiedzial wiecej w temacie prosimy o wypowiedzi i gory dziekujemy Pozdrawiamy rowniez ;)

przez Kot_ 19 sty 2016, 15:47
No dobra, ale kto wam w Polsce to badanie odczyta pod kątem depresji? Psychiatra? Ktory?
Kot_

przez csrpk 19 sty 2016, 16:27
no podejrzewam, ze jak robia takie badania to powinni tez miec psychiatrow ktory cos potrafia w takim zakresie, a jak nie to musisz szukac takiego, ale przynajmniej wiesz, ze prawdopodobnie jest dobry skoro jest bardzo na bierzaco bo to dosyc swierze badanie;))

przez Kot_ 19 sty 2016, 18:09
To życzę powodzenia :>
Kot_

przez Lucid Dream 20 sty 2016, 11:41
Czemu trudno skierowanie dostać? Nie chcą dawać na to skierowań?
F34.1 | F60.6
Wellbutrin XR 150 mg od 05.11.2016

Ólafur Arnalds - Hægt, kemur ljósið
http://www.youtube.com/watch?v=QY4NZuOFebU

przez zzYxx 21 sty 2016, 02:53
Muszą być wskazania. Lekarz ze szpitala mi powiedział, że skoro TK nic nie pokazało to SPECT nie jest potrzebne - brak słów...
The Walking Dead.

przez Lord Kapucyn 21 sty 2016, 15:42
Jeżeli ktoś znajdzie w Polsce lekarza, który wypisze mu skierowanie na SPECT na fundusz, a potem znajdzie lekarza, który będzie w stanie poprawnie zinterpretować wynik tego badania stricte pod kątem chorób/ zaburzeń psychicznych to na tydzień zrzeknę się fuchy moderatora na forum i postawię tej osobie pół litra.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Lord Kapucyn 21 sty 2016, 16:29
zzYxx napisał(a):(...) że skoro TK nic nie pokazało to SPECT nie jest potrzebne (...)

TK/MRI obrazuje pod kątem strukturalnym, a SPECT, fMRI czy PET(no ale to akurat koszt bagatela 5000zł) obrazuje pod kątem czynnościowym. Lekarz Cię olał po prostu. Poza tym nawet jak pójdziesz prywatnie, zapłacisz za to z własnej kieszeni to i tak wciąż będzie potrzebne Ci skierowanie (paranoja, nie?). W niektórych przypadkach da się tego uniknąć, ale to już wynika wyłącznie z dobrej woli pracowników zakładu gdzie będą Ci to badanie wykonywać.

Moderator/ R2 - D2

przez csrpk 22 sty 2016, 00:57
Nawet jak sie placi za "ten SPECT" to chyba i tak sie znajdzie ktos kto jest w stanie to chyba zinterpretowac?? W innym przypadku nie byloby chyba zandego sensu, zeby wogole istaniely takie placowki? Byla by to sztuka dla sztuki tylko, jak gdyby.. tylko

przez Lord Kapucyn 22 sty 2016, 01:09
csrpk napisał(a):Nawet jak sie placi za "ten SPECT" to chyba i tak sie znajdzie ktos kto jest w stanie to chyba zinterpretowac?? W innym przypadku nie byloby chyba zandego sensu, zeby wogole istaniely takie placowki? Byla by to sztuka dla sztuki tylko, jak gdyby.. tylko

Moją propozycję już znacie-
Jeżeli ktoś znajdzie w Polsce lekarza (...) który będzie w stanie poprawnie zinterpretować wynik tego badania stricte pod kątem chorób/ zaburzeń psychicznych to na tydzień zrzeknę się fuchy moderatora na forum i postawię tej osobie pół litra.

, jest wciąż aktualna. Placówki istnieją bo SPECT ma zastosowanie nie tylko w psychiatrii, ale także(a raczej przede wszystkim) w onkologii, kardiologii i neurologii. Ale oczywiście życzę powodzenia w szukaniu. ;) Podkreślam- zakładałem się o lekarza w naszym kraju. Wiza, bilety lotnicze i pielgrzymka za hajs do Amena się nie liczą.

Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg