OPIEKA NFZ,PRYWATNA-PYTANIA,OPINIE.WĄTEK ZBIORCZY.

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

Leczycie się prywatnie czy na NFZ? WĄTEK ZBIORCZY

przez Paletka 20 lis 2013, 18:52
Chodzę na terapię do psychologa na NFZ i do psychiatry też na NFZ. Psychiatra leki mi wypisuje co 2 miesiace. Koszt leków około 100 zł miesięcznie.Noo... może 150.
Bywało,że chodziłam prywatnie do "bógwiekogo" i płaciłam po 150 złotych za wizyte.
Innym razem płaciłam 120 za wizyte (jakies 40-50 min) a 60 zl za samo wypisanie recepty i 5 minutową pogadankę.
Psychiatra do ktorej chodze jest ok, na NFZ wizyta trwa 30 minut. Jakby coś sie działo to na pewno by mnie przyjela wczesniej niz te 2 miesiace. Jestem zadowolona w sumie z ostatnio z leczenia.
Niedlugo jade na terapie do Krakowa która trwa 6 miesięcy i też jest na NFZ.

przez Candy14 20 lis 2013, 19:02
veganka, no tak... bo az niewiarygodne bylo :) Na dwojke to stamdardowa cena
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez renee.madison 20 lis 2013, 19:06
veganka napisał(a):
khaleesi napisał(a):to niezle Was doją lekarze i psycholodzy :?

dokładnie. powinno być moim zdaniem 50/60zł /h i byłoby uczciwie. 120zł to więcej niż przeciętna dniówka. a 600zł/mies to połowa wypłaty. w jakim kraju my żyjemy :evil:

No cóż w Polsce trzeba mieć sporo w portfelu, żeby chorować :( Ja do psychiatrów trafiałam najczęściej w baaaardzo kiepskim stanie, często doprowadzana siłą przez przyjaciół/bliskich w zasadzie w ostatnim momencie, więc gdybym miała czekać nawet tydzień na lekarza nfz, to pewnie już by mnie tu nie było. Zawsze pozostaje szpital, ale hmmm chyba nikt sam z siebie nie da się położyć-wszyscy wiemy jak to w szpitalach psychiatrycznych jest. No i tak pozostaje tylko wizyta prywatna...
Ale zgadzam się- stawki za 10 min w gabinecie i wydrukowanie recepty to koszmar.

Tu gdzie teraz mieszkam (i co bardzo mi się podoba) płaci się stałą kwotę za wizytę u lekarza (w zasadzie prywatna służba zdrowia nie istnieje), ale gdy w w ciągu miesiąca wyda się na lekarzy+leki więcej niż 450 zł to do końca roku wizyty u wszystkich lekarzy i wszystkie leki pacjent dostaje za darmo. Uważam to za super wyjście- nie trzeba np. sugerować się ceną danego leku, tylko skutecznością.
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Enii 21 lis 2013, 08:06
khaleesi napisał(a):to niezle Was doją lekarze i psycholodzy :?

To wina chyba tych terminów i specjalizacji lekarza. Tam gdzie ja chodze to lekarz jest tez biegłym sądowym więc moze dlatego taka cena :bezradny:
Ty kreujesz swoją własną prawdę. A „prawda” to jedynie to, w co wierzysz.
A „to, w co wierzysz” to jedynie to, co myślisz”.

Jerry Hicks

przez ZbigniewK 16 cze 2015, 12:10
Zapraszam na bezpłatne konsultacje psychologiczne, psychoterapeutyczne.

W ramach oferty: jedno - dwa spotkania 50 minutowe o charakterze konsultacyjnym.
Jeżeli:
• dręczy Cię niskie poczucie własnej wartości, poczucie winy, lęk
• masz poczucie braku perspektyw, beznadziei, wewnętrznej pustki, smutku
• uciekasz od życia w wirtualny świat, uzależnienie, pracę
• trudno Ci się cieszyć z prostych, codziennych spraw, odczuwać radość i zadowolenie z siebie
• trudno Ci nawiązać bliskie, intymne relacje z innymi, zaufać, czujesz się samotny, inny
• czujesz bezradność, zagubienie w nowej, kryzysowej sytuacji
• chcesz lepiej poznać i zrozumieć siebie
Podczas konsultacji możesz sprawdzić, doświadczyć i dowiedzieć się:
• jak wyglądają spotkania z psychologiem, na czy polega psychoterapia, i jakiej formy pomocy potrzebujesz
• miejscach, specjalistach, różnych sposobach pracy terapeutycznej. Mogę pomóc wybrać Ci, skuteczne i adekwatne, do zgłaszanego problemu, sposoby jego rozwiązania
• z jakiego rodzaju pomocy, wsparcia możesz najlepiej skorzystać
• jakie jest źródło doświadczanych trudności i jakie są sposoby na trwałą zmianę
• jakie kroki i decyzje możesz podjąć, aby zmienić swoje życie
Zapraszam na jedno - dwa spotkania konsultacyjne. Czas trwania - 50 minut. Jedyna opłata to 15zł, za jedną konsultację, za wynajęcie gabinetu.
Zapisy: Telefon: 692-910-866; mail: terapiadda@op.pl
Miejsce: Stowarzyszenie Od-Do, Warszawa, ul. Siedmiogrodzka 5 kl. II domofon 9.
Nazywam się Zbigniew Kołakowski. Mam 37 lat. Z wykształcenia jestem psychologiem, pedagogiem, edukatorem seksualnym i trenerem. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików (DDA) i dorosłymi pochodzącymi z rodzin dysfunkcyjnych. Jako trener - od 2013 roku przeprowadziłem ponad 400h warsztatów, szkoleń i treningów dla osób dorosłych. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy, jako psycholog szkolny, z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną, a także pochodzącą z rodzin dysfunkcyjnych.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o mnie, zapraszam na strony: www.terapiadda.pl oraz www.od-do.org

przez <*)))>< 25 wrz 2015, 12:40
qwertz napisał(a):Podepnę się bo sam już nie wiem gdzie mam iść jak chciałbym udać się na psychoterapię w ramach NFZ.
Rozumiem że jedną z możliwości jest pójście do psychiatry - i po przedstawieniu mu swoich problemów poproszenie o skierowanie na psychoterapię? U mnie w mieści przeglądając opinię o psychiatrach zauważyłem powtarzające się opinie z tym że lubią wypisywać leki, boję się tam w ogóle iść a co dopiero prosić jeszcze o coś :/ Zaś lekarz pierwszego kontaktu to hmm czy po wypisaniu mi skierowania przez niego do psychologa będę musiał udać się do rejestracji żeby tam coś załatwiać jeszcze i czy przypadkiem nie jest tak że zazwyczaj mieści się to w tym samym ośrodku co lekarz u którego byłem? Wiem że wydziwiam ale pracuje tam sąsiadka z bloku jebana plotkara a nie muszę chyba tłumaczyć że nie wyobrażam sobie jakby ta pleciucha zaczęła rozpowiadać ludziom gdzie byłem. Czy jest jeszcze jakaś inna możliwość udania się gdzieś bezpośrednio oni wysłuchają moją 'historię' i zdecydują co dalej?
P.S. Wiem że wydziwiam ale strasznie się boję :D

Skierowanie do psychologa wystawia np, lekarz rodzinny, lub inny, m.in psychiatra (jeśli ktos z z pomocy tego lekarza korzysta)

Sortuj wg