OPIEKA NFZ,PRYWATNA-PYTANIA,OPINIE.WĄTEK ZBIORCZY.

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

OPIEKA NFZ,PRYWATNA-PYTANIA,OPINIE.WĄTEK ZBIORCZY.

przez naar 14 kwi 2013, 00:13
Witam.
Nie do końca wiedziałam, gdzie zadać pytanie, przepraszam, jesli pomieszałam działy.
Chciałam zapytać o to, ile mniej-wiećej (bo wiem, ze to zależne jest od wojerwództwa) czeka się na wizytę u psychologa na NFZ? Nie wiem, czy dzwonić, jeździć, pytać i się zapisywać, czy jednak szukać kogoś prywatnego... zalezy mi na szybkim spotkaniu.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pomoc psychologiczna NFZ?

przez jasaw 14 kwi 2013, 00:36
naar, witaj :D
Ja próbowałabym na początek w ramach NFZ, jeśli jesteś ubezpieczona. To są spore koszty, a w końcu płacimy składki co miesiąc. Prywatnie zawsze zdążysz. Mnie się udało, czekałam tylko 3 tyg na terapię, warto więc próbować. Chociaż ja wiele spraw załatwiam przez telefon, jednak czasem warto osobiście...Powodzenia :D

-- 13 kwi 2013, 23:38 --

Dodam, żę zazwyczaj potrzebne jest skierowanie do psychologa od psychiatry lub lekarza I kontaktu, jednak są placówki, gdzie skierowania potrzebne nie są. Trzeba to ustalić w konkretnej placówce.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez linka 14 kwi 2013, 20:01
Po skierowaniu od psychiatry na terapię NFZ czekałam około 3 tygodni, trwała około 2 lata - raz w tygodniu 1h, terapeutka kompetentna, z certyfikatem - pomogła mi jak nikt inny :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 14 kwi 2013, 20:17
Ja czekalam 2 tygodnie..wiec mity o nie wiadomo jakim dlugim czekaniu sa mocno przesadzone. Podzwon i dowiedz sie
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez qwertz 14 kwi 2013, 20:31
Podepnę się bo sam już nie wiem gdzie mam iść jak chciałbym udać się na psychoterapię w ramach NFZ.
Rozumiem że jedną z możliwości jest pójście do psychiatry - i po przedstawieniu mu swoich problemów poproszenie o skierowanie na psychoterapię? U mnie w mieści przeglądając opinię o psychiatrach zauważyłem powtarzające się opinie z tym że lubią wypisywać leki, boję się tam w ogóle iść a co dopiero prosić jeszcze o coś :/ Zaś lekarz pierwszego kontaktu to hmm czy po wypisaniu mi skierowania przez niego do psychologa będę musiał udać się do rejestracji żeby tam coś załatwiać jeszcze i czy przypadkiem nie jest tak że zazwyczaj mieści się to w tym samym ośrodku co lekarz u którego byłem? Wiem że wydziwiam ale pracuje tam sąsiadka z bloku jebana plotkara a nie muszę chyba tłumaczyć że nie wyobrażam sobie jakby ta pleciucha zaczęła rozpowiadać ludziom gdzie byłem. Czy jest jeszcze jakaś inna możliwość udania się gdzieś bezpośrednio oni wysłuchają moją 'historię' i zdecydują co dalej?
P.S. Wiem że wydziwiam ale strasznie się boję :D

przez znudzona-ona 14 kwi 2013, 21:23
inaczej się nie da iść na terapię z NFZ niż ze skierowaniem od psychiatry. Nie czytaj opinii na necie tylko się zarejestruj i idź na wizytę. I nie rozumiem problemu, że ktoś pracuje w przychodni. Co ciebie obchodzi plotkowanie ludzi (przy założeniu, że ludzie faktycznie nie mają co robić tylko ci tylek obrabiać za plecami). jak ktoś będzie miał jakiś problem z Twoimi wizytami u lekarza to powiedz mu żeby spadał na bambus
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

przez qwertz 14 kwi 2013, 22:15
Ok dzięki za odpowiedź :D

przez Monar 15 kwi 2013, 13:45
inaczej się nie da iść na terapię z NFZ niż ze skierowaniem od psychiatry.

lekarz pierwszego kontaktu ;)

przez Rafka 15 kwi 2013, 15:02
ja też krótko czekałam jakieś 3 tyg.
Rafka

przez Monar 15 kwi 2013, 15:36
Ja się zastanawiam skąd Wy bierzecie tą pomoc psychologiczną, u mnie w Toruniu nic nie ma na NFZ! Sami prywaciarze! :roll:

-- 15 kwi 2013, 15:37 --

A też teraz szukam pomocy, znów znalazłam się w tym samym punkcie co rok temu.

przez Rafka 15 kwi 2013, 15:51
u mnie na szczęście jest terapia na NFZ, ale jest też prywatnie. Na prywatną byłam tylko raz.
Rafka

przez qwertz 15 kwi 2013, 16:58
Ja się zastanawiam skąd Wy bierzecie tą pomoc psychologiczną, u mnie w Toruniu nic nie ma na NFZ! Sami prywaciarze! :roll:

-- 15 kwi 2013, 15:37 --

A też teraz szukam pomocy, znów znalazłam się w tym samym punkcie co rok temu.

To czy uzyskam jakąś pomoc psychologiczną/psychoterapeutyczną to się dopiero okaże i wam napiszę. U mnie w mieście jest kilka coś około 10 ośrodków gdzie się prowadzi psychoterapię z tym że niektóre są chyba tylko i wyłącznie dla dzieci. W niektórych jest podany cennik a w niektórych nie ma, nie chcę się martwić na zapas, pójdę osobiście pogadam z psychiatrą dowiem się co i jak i wam napiszę jak to jest u mnie ;)

przez linka 15 kwi 2013, 17:07
Monar,
http://www.citomed.pl/Poradnia-Psycholo ... 104.0.html ?
http://www.torun.19434.pl/?nazwa=nzoz_r ... 0&klik=111
Cyt:W ramach NFZ prowadzimy Poradnię Psychologiczną oraz Oddział Dzienny Leczenia Zaburzeń Nerwicowych, w którym oferuje uczestnictwo w intensywnym 3 - miesięcznym programie terapeutycznym. Zakres usług świadczonych przez Oddział obejmuje m. in.:
" Psychoterapię grupową
" Psychoterapię indywidualną
" Opiekę psychiatryczną i psychologiczną

http://www.doz.pl/lekarze/l44247-Wojewo ... _Doroslych
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Monar 15 kwi 2013, 17:24
linka, w citomedzie to pewnie są takie kolejki, że w przyszłym roku się nie dostanę, na mickiewicza tak samo, ale dzięki za linki, przejdę sie lub zadzwonię, tak w razie co.

lilith bardzo dobrze mnie nakierowała na pw, że lepiej poczekać te pół roku i w nowym mieście zapisać się po pomoc.
tylko czy przez pół roku jeszcze mój t będzie chciał ze mną rozmawiać... i czy ja będę chciała z nim?
a nie można pochodzić sobie do MOPRu porozmawiać z psychologiem? tam też chyba mają taką pomoc...?

Sortuj wg