[SZCZECIN]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

Re: SZCZECIN szukam terapii ostra nerwica

przez tracący sens życia 12 lip 2010, 22:40
a ja właśnie jestem na oddziale dziennym w Centrum Psychiatrycznym na Żołnierskiej i sam nie wiem po co to wszystko ale zobacze co dalej będzie

przez Magdaa 12 lip 2010, 23:56
Terapie na NFZ są tylko na ul. Żołnierskiej.
p.s. Jak szukasz koleżanki ze Szczecina z nerwicą lękową i fobią społeczną to polecam się :smile: Mam 21 lat.
p.s.2. Też kocham Kryśkę ;) -Twój avatar.
Pozdrawiam.
Magdaa

przez Alienated 13 lip 2010, 15:45
tracący sens życia napisał(a):a ja właśnie jestem na oddziale dziennym w Centrum Psychiatrycznym na Żołnierskiej i sam nie wiem po co to wszystko ale zobacze co dalej będzie

O! Tracący, widzę, że wbrew początkowym oporom jednak się przełamałeś i próbujesz robić coś ze sobą :smile: Gratuluję i życzę powodzenia. Postaraj się też wykorzystać tę okazję jako sposobność wyjścia do ludzi i nie ograniczaj się jedynie do formalnej strony programu zajęć na terapii ;)
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Szczecin

przez xtro 19 lip 2010, 10:56
Witajcie, też jestem ze Szczecina i mam podobne do Was pytania. Czytam to forum sobie zdołowany i tak sobie myślę, czy by nie zaproponowac zmontowania grupy ale ta bez lekarza, ot takiej coby się raz w tygodnio spotkałana piwie . Czasem to bardziej pomaga, koszty mniejsze, a może razem sobie lepiej pomozrmy, wymienimy sie uwagami ttd. Co wy na to? Jakby co podaje mój mail na plriv ikstro@wp.pl albo piszccie tutaj co o tym sądzicie?

przez magda366 22 lip 2010, 20:34
Nie wiem jak ze szczecinem, ale ja znalazłam swojego na http://www.dostawcyzdrowia.pl/psycholodzy. Co ciekawe okazało się, że mam sąsiada psychologa i odwiedzam go do dziś :)

przez Magdaa 22 lip 2010, 20:49
Jestem chętna na spotkanie. Najlepiej wieczorem, około 21- już nie ma upałów itd, przyjemniej się siedzi. Zaproponujcie jakąś datę i miejsce :)
Magdaa

przez eovo 29 lip 2010, 16:15
Skobel Grzegorz ul zaciszna niedaleko manhatanu ktoś był ?ile za wizyte?

Psychoterapia Szczecin

przez lisek1 20 sie 2010, 23:08
Gabinet Terapii Indywidualnej i Rodzinnej
mgr Violetta Kruczkowska

Przychodnia Specjalistyczna Nr 1
70-506 Szczecin, ul. Starzynskiego 2, gabinet 314

tel. 0602 33 61 09
Telefoniczne umawianie wizyt.

email: gabinet@terapia.aid.pl
www: http://www.terapia.aid.pl

Gabinet wpisany jest do rejestru instytucji szkoleniowych WUP nr ewidencyjny 2.32/00119/2006.

Od 2000 roku prowadzę prywatną praktykę psychoterapeutyczną w konwencji systemowej w Gabinecie Terapii Indywidualnej i Rodzinnej w Szczecinie.

Zajmuję się psychoterapią dzieci i młodzieży, terapią rodzinną oraz indywidualną psychoterapią dorosłych. Prowadzę warsztaty rozwoju osobistego i kursy dla rodziców metodą gordona - http://www.gordon.edu.pl

Dbając o potrzeby moich klientów stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe psychoterapeuty i uczestniczę w superwizjach prowadzonych przez superwizorów Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej.

Terapia systemowa jest kierunkiem psychoterapii wywodzącym się z terapii rodzinnej i ... :tel2:

Re: Psychoterapia Szczecin

przez Magdaa 21 sie 2010, 11:34
A Pani Violetta nie wykłada przypadkiem psychologi na jednej ze Szczecińskich, prywatnych uczelni ?
Miałam w zeszłym roku psychologię z panią doktor Violettą.

Pozdrawiam
Magdaa

Re: Psychoterapia Szczecin

przez Piorunka 21 sie 2010, 13:13
Szczerze mówiąc myślałam że w gabinecie lekarskim jestem pacjentem a nie klientem :P
Piorunka

przez lisek1 21 sie 2010, 22:51
W gabinecie lekarskim tak i pewnie w wielu gabinetach psychologicznych bądź psychoterapeutycznych ale nie przy psychoterapeutach systemowych. Słowo pacjęt niesie z sobą dodatkową informację - jestem słabszy, chory, mniej wiem, jestem podległy, itd. Słowo klient niesie ze sobą także dodatkową informację - po pierwsze ktoś kto nie jest chory, jest w nim mądrość bo wie czego chce i po co przyszedł, ma równe prawa a przede wszystkim prawo do wyboru i od wyboru, umiem wziąść odpowiedzialność za swoje wybory więc jest we mnie siła i odwaga, itd.

A teraz a co do niektórych terminów to:

Słów kilka o naukowych terminach

Zdarza się, że tekst naukowy zawiera tyle skomplikowanych i zawiłych pojęć, że konieczność szukania ich definicji zniechęca czytających.

Wystarczy jednak czasem wsłuchać się w opowieści góralskich "mędroli" jak choćby księdza Józefa Tischnera, który w sposób przejrzysty oprowadza nas w swej książce Historia filozofii po góralsku po świecie złożonych teorii filozoficznych.

Tych kilka cytatów przybliża nam istotę konstruktywizmu, relatywizmu i procesu terapeutycznego.

...po pierwse: nic nima; po drugie: nawet jakby co było, toby się tego nie dało poznać; po trzecie: nawet jakby się dało poznać, toby się tego nie dało dalej przekazać. Kie jeden widzi to, a drugi tamto, to co powies? Godajom, ze prowda idzie ino przez sóm rozum? A jo wóm powiem, ze jak okiem i uchym prowdy nie chycis, to jej rozumym nie wyrusos. I powiym to jesce: choćbyś nawet prowde poznoł, to jej drugiemu nie przekozes. Jak przekazujes, to przekazujes słowa, a sprawa zostaje. Słowa krązą, a sprawy ostajóm. Co ty wiys, co drugi widzi, kie ty godos "cyrwóne"? Cy ón widzi to samo, co ty? Cy wies, co baba cuje, kie ty godos: "jeść mi się chce"? Telo ci powiym: tego, co ty cujes, ona nie cuje! Kie jeden i drugi chce dójść prowdy, to z tego ino bitki powstajóm…
...cy nie jest tak, ze kie jeden i tyn sóm wiater duje, to ty marznies, a jo nie? Abo jo marzne lekko, a ty cięzko? To jak-ze powies: cy wiater jest ciepły cy zimny? Miaróm wiatru - cłek. Miaróm zimna - cłek. Cłek jest je miaróm kozdej sprawy. Bo kozdo rzec mo dwie stróny: dobróm i złóm. Co dlo ciebie dobre, to dlo mnie złe. Co dlo mnie dobre, dlo ciebie złe. Dysc leje - to dobre dlo tych, co im buroki wysychajóm. Słónko świeci - to dobre dlo tych, co akurat siano susóm. Ale, co powiy o słonku tyn, co mu buroki wysychajóm, a o dyscu tyn, co siano susy? Syćko jest względne. Zalezy od miary cłeka…
...cłek jest dusom…a w dusy cnota siedzi. Siedzi, ale śpi. Nie wiys cłeku, ze jóm mos. Siedzi tam mądrość, a ty nie wiys, ze jóm mos. Siedzi tam sprawiedliwość i ty tyz o niej nic nie wiys. Jak się dowiys? Dowiys się wte, kie ci jóm kto przebudzi. I nie trza duzo, wystarcy dobrze pytać. Kie się dobrze spytos, óna się budzi i na wierzch wychodzi. Teroz już wies. Przódzi nie wiedziołeś, a teroz, wiys. A jak wiys, to robis wedle tego, jak wiys…
:papa:

zaczerpnięte ze strony - http://wtts.edu.pl/text0601.html

przez nadzwyczajny2010. 23 sie 2010, 22:21
hej!
ja zacząłem hardcorowo od szpitala w zdrojach. Trafiłem tam na fajną panią psycholog marzenę mazurek potem zacząłem chodzić do niej prywatnie i jest już lepiej...

[Dodane po edycji:]

hej!
ja zacząłem hardcorowo od szpitala w zdrojach. Trafiłem tam na fajną panią psycholog marzenę mazurek potem zacząłem chodzić do niej prywatnie i jest już lepiej...

[Dodane po edycji:]

hej!

przez chawa 25 sie 2010, 17:49
Ja z lekarzy mogę polecić dr. Błońską-Rudny. Leczę się u niej od lat i według mnie jest ona kompetentna i bardzo pomocna (wielokrotnie ratowała mnie z różnych tarapatów.) Z terapeutów to znam panią Danutę Suchanecką, pana Pawła Chamulaka i pana Piotra Zawadzkiego z Broniewskiego. Z tego co wiem, to każde z nich prowadzi prywatną praktykę ale nie znam bliższych szczegółów. Pani Danka ma bardzo dobrą opinię, znajomi, którzy chodzą do niej prywatnie, bardzo ja sobie chwalą. Pan Paweł jest dosyć ostry i konkretny, i ogólnie nie szczypie się z klientami - dla mnie bomba, bo mnie taka terapia motywuje, większość jednak psioczyła, że za ostro. Choć szczerze muszę przyznać, że się go bałam nieco. A pan Piotr - anioł, nie terapeuta :angel: Ciepły i empatyczny - czułam się przy nim bardzo bezpiecznie :smile:
chawa

SZCZECIN:WYSŁUCHIWANIE ZWIERZEŃ

przez kruszynab 15 wrz 2010, 19:46
Nie masz komu opowiedzieć o ważnych dla Ciebie sprawach? Potrzebujesz „wyrzucić z siebie” nurtujące Cię problemy lub po prostu się wygadać?
Podziel się z nami swoimi problemami!
Wysłuchamy Twoich zwierzeń anonimowo i bezpłatnie.
Zapraszamy w każdą sobotę w godzinach 16-19 do restauracji wegetariańskiej AMAR przy ulicy Śląskiej 9 w SZCZECINIE.
Czekamy na ciebie. Przyjdź do nas i spotkaj się życzliwą, umiejącą słuchać drugiego człowieka osobą - bez osądzania i narzucania się z radami. Spróbuj nazwać i zrozumieć swoje problemy. Spójrz na nie z innej perspektywy. Jest ktoś, kto chce ci podarować bezinteresownie dwa najbardziej w dzisiejszych czasach deficytowe dobra: czas i uwagę. Skorzystaj z pomocy wolontariusza . Mówienie pomaga i przynosi ulgę.
Jeśli jednak masz potrzebę skontaktować się wcześniej telefonicznie zadzwoń: 516361250

Sortuj wg