[SZCZECIN]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

[SZCZECIN]

przez hewlot 25 mar 2015, 02:58
Lukk - co do terapii grupowej, to nie chodziło chyba o to, że na nią terminy są krótsze, nie wiem jakie są terminy. Psychiatra po wysłuchaniu mych problemów powiedziała, że "dobra byłaby dla pana terapia grupowa", bo mam fobie społeczne, unikam ludzi itp, myślę, ze to dlatego, a nie że są krótsze terminy. No ale powiedziałem, że wolałbym terapię indywidualną na początek, bo nie przełamię się aby pójść na grupową. Nie wiem kiedy będę miał wizytę kontrolną u psychoterapeuty i kiedy będzie terapia indywidualna - powiedzieli, że "będą dzwonić", ale na terapię się czeka kilka miesięcy...

Czy moglibyście opisać jak wyglądają terapie (zarówno ind. jak i grupowe) w zipie? Czy konieczne jest branie leków? Ja mam zapisany Citronil 20mg raz dziennie i naczytałem się w internecie wielu historii ludzi, którzy mieli mnóstwo skutkow ubocznych przez miesiące a nawet lata !! I nie mogli się z nich wyleczyć, począwszy od potliwości, bólów głowy, na PSSD skończywszy. I tak się waham, boję się, bo raczej nie uśmiecha mi się branie antydepresantów przez ileś miesięcy, a prawdopodobnie na to by się zanosiło.

[SZCZECIN]

przez otakion1 17 kwi 2015, 22:32
Gdzie prywatnie lun na NFZ można w Szczecinie leczyć nerwicę ?
Proszę was o konkretne namiary ponieważ nie jestem ze Szczecina, kogoś kto potrafi pomóc i wyleczyć.
PW.

[SZCZECIN]

przez lukk79 17 kwi 2015, 22:49
jesli chodzi o grupowa to polecam na ul. Żołnierskiej w Centrum Psychiatrycznym, 3-miesięczna, wspierająco-wglądowa. W Zipie grupowa jest malo zajęć, raz w tygodniu godzina, zależy chyba czego się szuka. Indywidualna w Zipie korzystałem z pomocy jedenj tam terapeutki i była bardzo dobra wg mnie.
Pierwszy Romantyk Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

[SZCZECIN]

przez otakion1 20 kwi 2015, 13:41
Zdecydowałem się na ZIP lub na ul. Staromłyńskiej.
Możecie kogoś polecić z zipu ? Najlepiej kobietę.

[SZCZECIN]

przez PiesFaraona 12 maja 2015, 19:52
lukk79 napisał(a):jesli chodzi o grupowa to polecam na ul. Żołnierskiej w Centrum Psychiatrycznym, 3-miesięczna, wspierająco-wglądowa.

Ile dni w tygodniu i w jakich godzinach?

[SZCZECIN]

przez lukk79 12 maja 2015, 21:45
na Zolnierskiej jest od poniedziałku do piątku przez 3 miesiące, w godz. 8-13
Pierwszy Romantyk Forum

[SZCZECIN]

przez PiesFaraona 13 maja 2015, 14:44
Pięć godzin to będzie dla mnie wieczność. Co się robi przez ten czas? Ile osób jest?

[SZCZECIN]

przez lukk79 14 maja 2015, 09:31
tak się tylko wydaje, zajęcia trwają chyba 1 godz. 15 minut, pomiędzy są przerwy, nie ma tego aż tak dużo jednego dnia jak się wydaje choć oczywiście jest to intensywne i męczące jeśli się dużo chce tam pracować to znaczy angażować się. około 13 jest obiad z tego co pamiętam i do domu.

zajęcia są różne, trening interpersonalny (rózne ćwiczenia w grupie), terapia dyskusyjna każdego dnia, gdzie wybrana osoba porusza jakiś problem i jest o tym dyskusja, jest terapia rysunkiem raz w tygodniu, raz w tygodniu jest sala gimnastyczna - te zajęcia są po 1 godz. 15 minut, piątki są luźne bo są pożegannia osób, które odchodzą bo system przyjmowania i odcodzenia z terapii jest cykliczny, to znaczy jak przyjdziesz to spotkasz osoby, które już w tym samym tygodniu będą odchodzić a w następnym przyjdą nowe i tak przez 3 miesiące. Dobra terpia wg mnie.
Pierwszy Romantyk Forum

[SZCZECIN]

przez otakion1 14 maja 2015, 13:40
Tylko jak pogodzić taką terapię która jest w godzinach pracy z pracą :)

[SZCZECIN]

przez Kalebx3 14 maja 2015, 14:24
Tylko jak pogodzić taką terapię która jest w godzinach pracy z pracą :)

znależć sobie pracę na nocki ,
ewentualnie leczyć sie na bezrobociu , tudzież brać zwolnienia lekarskie ( jak komuś robota zbrzydła i szuka lepszej ) .
Leczyłem alkoholizm na Żołnierskiej ( terapia 6 tygodniowa ) .Mi pomogła ,,, ale nerwica to lepsza szuja i nie wierzę ,żeby gadaniem wyleczyć lęki , depresje i inne strupki na umyśle .
W pewnym sensie pobyt na Terapii może co niektórym pomóc , ale jakby tak zliczył to dziennie byłoby z 3,5 godziny zajęć ( w piątki to w ogóle raczej nie warto przyjeżdzać , bo terapeuci żyją już weekendem- ściema pożegnywania pacjentów ). Dla mnie nie warte kłaka poświęcenia .W dodatku doajazy etc . A te malowanki to niech sobie w dupę wsadzą ! \Też mieliśmy , debilizm !
Tyle tylko ,że ja na Terapii to od rana do 18 chyba jakoś tak z zajęciami .
Teraz też bym się tam przeszedł i posłuchał tych frustratów alkoholowych ,,,od razu by mi czasami pojawiająca się pokusa chlania zbrzydła na co najmniej 3 lata . ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

[SZCZECIN]

przez lukk79 14 maja 2015, 15:41
no z pracą sie nie da, trzeba zwolnienie lekarskie na ten czas.
Pierwszy Romantyk Forum

[SZCZECIN]

przez Aurora88 14 maja 2015, 20:41
Hej
znacie w Szczecinie jakiegoś naprawdę dobrego psychiatrę/psychologa - mężczyznę? Może przyjmować prywatnie. Szukam kogoś dla brata, który ma 17 lat, lęki, i na razie zachęcam go delikatnie do tego, żeby się spotkał z jakimś specjalistą i z nim pogadał. Zależy mi na tym, żeby to była osoba naprawdę w porządku, zainteresowana. Brat się boi, że jak pójdzie do psychiatry, to każą mu brać leki albo będzie miał papiery że jest nienormalny - rozumiecie... Wydaje mi się, że łatwiej mu będzie z facetem, ale jeszcze go o to nie pytałam.
od śmiechu dusza tyje i dostaje silne grube łydy

[SZCZECIN]

przez lukk79 15 maja 2015, 10:55
Aurora, moim zadniem dr Kacperczyk jest dobry, przyjmuje na ul. Zołnierskiej w Centrum Psychiatrycznym i prywatnie.
Pierwszy Romantyk Forum

[SZCZECIN]

przez tajemniczyj 15 cze 2015, 20:23
Dorota Denis (Warszewo) - ma ktoś jakieś doświadczenia?

Sortuj wg