[ŁÓDŹ]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

Wewnętrzne Dziecko- warsztat Łódź, 145 zł

przez twojpsychologlodz.pl 01 sty 2012, 23:01
WEWNĘTRZNE DZIECKO – 27-28.01.2012 - Łódź
„Nigdy nie jest za późno na szczęśliwe dzieciństwo” A.Robbins

Zapraszamy na warsztat, który pomoże Ci nawiązać kontakt z twórczą,zbuntowaną, być może- poranioną, ukrytą częścią Twojej osobowości.
Warsztat jest okazją do zastanowienia się nad proporcją Dziecka i Dorosłego w Tobie- jak zabiegasz o miłość, wchodzisz w relacje z innymi, podejmujesz decyzje. W jakich sytuacjach Twoja Wewnętrzna Dziewczynka lub Chłopiec czuje się niekochana/y, porzucona/y.
W każdym z nas żyje Wewnętrzne Dziecko. I to właśnie ono jest źródłem naszej emocjonalności, kreatywności i radości.
Zajęcia mają charakter osobistej pracy nad własnymi trudnościami, warunkiem jest gotowość do zaangażowania i otwartości.

Korzyści:
-Zaktywizujesz wewnętrzny potencjał
-Nawiążesz lepszy kontakt z kreatywną, spontaniczną częścią osobowości
-Zmienisz niekorzystne schematy zachowań na takie, które będą pracować na Twoją korzyść

Treści:
-analiza własnego życia i osobowości za pomocą takich technik jak: wizualizacja, psychorysunek, praca z linią czasu
-rozmowa z Wewnętrznym Dzieckiem
-zasoby z dzieciństwa, wzorce rodzinne
-podstawowe założenia analizy transakcyjnej
-praca osobista- inspirowana metodą ustawień systemowych

Wymiar czasu:
27 – 28.01.2012
W piątek zajęcia odbywają się w godzinach 16.00- 20.00 . W sobotę w godzinach 9.00- 18.30 (przewidziana przerwa obiadowa).
Miejsce:
Równowaga- Centrum Psychoterapii, ul. Sterlinga 16/18, Łódź
http://twojpsychologlodz.pl/

Cena: 145 zł.
Miejsce rezerwuje wpłata zaliczki w wysokości min.70zł do dnia 23.01.2012.
Uwaga: liczba osób w grupie: 6-12. Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.
Zgłoszenia: twojpsychologlodz@gmail.com

Więcej informacji pod numerem: 606 270 368

Łódź

przez takapomoc.pl 02 sty 2012, 15:31
Wydaje Ci się, że jesteśmy w sytuacji bez wyjścia -
tu znajdziesz pomocną dłoń!

Moim zakresem i głównymi obszarami pomocy osobom potrzebującym są :

- kształtowanie wewnętrznej harmonii
- terapia pola myślowego
- usuwanie stresu egzaminacyjnego
- terapia fobii u dzieci i dorosłych
- poradnictwo życiowe
- korygowanie zakłóceń życia emocjonalnego
- wspieranie dobrych relacji
- usuwanie lub minimalizowanie problemów z ortografią
- doradztwo zawodowe
- superwizje dla profesjonalistów
- szkolenia psychoedukacyjne i rozwojowe (również dla grup zamkniętych i firm).

Pomoc indywidualną realizuję w miarę możliwości krótkoterminowo, skutecznie do osiągnięcia uzgodnionego, oczekiwanego wyniku również w sytuacjach, które nie znalazły się w wymienionych wyżej obszarach.

Więcej informacji: www.takapomoc.pl

Masz pytanie? Pisz na psycholog@takapomoc.pl

[ŁÓDŹ]

przez twojpsychologlodz.pl 28 sty 2012, 23:30
GRUPA ROZWOJOWO-TERAPEUTYCZNA dla młodych dorosłych- ŁÓDŹ
http://www.facebook.com/RownowagaCentrum

Zajęcia grupowe o charakterze rozwojowo-terapeutycznym przeznaczone dla młodych osób, które:
- chcą poprawić swoje funkcjonowanie wśród ludzi, nauczyć się postawy asertywnej, wzmocnić wiarę we własne możliwości,
- są zainteresowane kształtowaniem i wzmacnianiem umiejętności interpersonalnych,
- znajdują się w kryzysie, mają poczucie zagubienia, braku pomysłu na dalsze życie,
- są zorientowane na rozwój osobisty, poszerzanie ograniczających sposobów działania.

Korzyści:
- polepszenie jakości kontaktu z sobą i innymi,
- adekwatne, bardziej swobodne wyrażanie swoich uczuć i potrzeb,
- poznanie własnych ograniczeń i możliwość ich przekraczania,
- odkrywanie swoich zasobów,
- otrzymanie informacji, jak jesteśmy postrzegani i jaki ma to wpływ na nasze relacje

Uczestnictwo w grupie stwarza możliwość przyjrzenia się swoim relacjom interpersonalnym, przekraczania własnych barier i zahamowań, głębszego poznania siebie, szukania nowych rozwiązań starych problemów.
W czasie trwania grupy powtarza się zwykle sposób funkcjonowania sprawdzony w realnym życiu: poziom aktywności, konflikty wewnętrzne, role, jakie przyjmujemy. Grupa jest więc swoistym laboratorium, gdzie można analizować trudności na bieżąco, w oparciu o procesy rozgrywające się „tu i teraz”.

Czas trwania: styczeń- czerwiec 2012
Liczebność grupy: 6-12 osób.
Organizacja zajęć: spotkania trwające 2 godziny odbywają się co 2 tygodnie, we wtorki o 17.30. Grupa ma charakter otwarty. Istnieje możliwość utworzenia zamkniętej grupy terapeutycznej od 10.2012
Cena: 50 zł za dwugodzinne spotkanie.
Zapisy: Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny (Anna Grabka: 668 390 977, Justyna Owczarek: 606 270 368) lub mailowy: twojpsychologlodz@gmail.com

Serdecznie zapraszamy!
RÓWNOWAGA- CENTRUM PSYCHOTERAPII

UWAGA! Grupa ruszyła, nabór otwarty. ZAPISY PROWADZIMY DO WYCZERPANIA LICZBY MIEJSC!

-- 19 lut 2012, 13:43 --

Najbliższe spotkanie: 21 lutego. Zapraszamy!

http://www.facebook.com/RownowagaCentrum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

[ŁÓDŹ]

przez pustkaa 18 mar 2012, 15:44
czy ktoś może polecić poradnię psychologiczną refundowaną przez nfz? nie mam niestety możliwości chodzić płatnie do psychologa:(
Mówisz o miłości i sprawiasz mi ból
Ja śnie o wolności i bardzo chcę żyć...

[ŁÓDŹ]

przez betii 18 mar 2012, 19:52
Poradni jest bardzo dużo. najlepiej znajdź na stronie NFZ. Przeważnie poradnie psychologiczne znajdują się w poradni zdrowia psychicznego.
http://www.nfz-lodz.pl/index.php?option ... Itemid=155

Poradnia np.
Koło Górniaka Sieradzka 11.
w szpitalu na Czechosłowackiej
Poradnia na Bałutach Sinapsis ul. Wrocławska8 http://www.pzpsynapsis.pl/index.php?a=page&id1=24&debug
Centrum Służby Rodzinie Broniewskiego 1a.
Poradnia ul.Chłopickiego 49
http://www.nfz-lodz.pl/apps/leczenie_wr ... rdgb1=0404

Ja polecam Sinapsis oraz przychodnię na ul. Chłopickiego.
Na czechosłowackiej też są dobrzy specjaliści , tylko trzeba zorientować się jakie są terminy.
Pozdrawiam

[ŁÓDŹ]

przez navaria 22 mar 2012, 21:46
Pracownię Psychoterapii Gestalt założyłyśmy ponad pół roku temu. W ramach Pracowni prowadzimy psychoterapię indywidualną i warsztaty psychologiczne.

Obecnie prowadzimy nabór na warsztaty i treningi:
- dotyczące poczucia własnej wartości,
- rozwoju osobistego,
- antystresowe,
- trening interpersonalny.

Szczegóły na naszej stronie: http://lodz-psychoterapia.pl/

Oczywiście zapraszamy też do kontaktu indywidualnego tych, którzy potrzebują psychoterapii z powodu lęku, poczucia bezsensu, dezintegracji, stresu, kryzysowej sytuacji; tych, którzy poszukują wsparcia w rozumieniu siebie i zaakceptowaniu siebie.

Natalia Żuk [695.931.505] - przyjmuję w Warszawie i Łodzi
Kamila Biały [608.994.320] - przyjmuję w Łodzi i Zgierzu
Ostatnio edytowano 22 mar 2012, 21:54 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z wątkiem zbiorczym

[ŁÓDŹ]

przez mildlyamusing 03 kwi 2012, 20:25
Mam pytanie dotyczące psychoterapeutów, z którymi dane Wam było pracować. Mianowicie, czy któr(a/y)kolwiek z nich ma dobre nastawienie do osób LGBT? Jest to dla mnie ważne, jako że jest to jednym z niewielu aspektów mojej osoby, który mi na chwilę obecną zupełnie nie przeszkadza i czuję się z nim dobrze, a mój zakończony nieheteroseksualny związek jest jedną z rzeczy, którą przy okazji psychoterapii będę zmuszona omawiać. Jak powszechnie wiadomo, każdy ma nadzieję, że psychoterapia pomoże, a chciałabym uniknąć sytuacji, w której nie dość, że nie pomoże, to jeszcze dołoży.
pzdr,
/ma

[ŁÓDŹ]

przez twojpsychologlodz.pl 02 maja 2012, 16:24
mildlyamusing napisał(a):Mam pytanie dotyczące psychoterapeutów, z którymi dane Wam było pracować. Mianowicie, czy któr(a/y)kolwiek z nich ma dobre nastawienie do osób LGBT?

Witam,
tylko dlatego, że jest to wątek w "Ofertach", napiszę o własnym ośrodku. W Centrum Psychoterapii Równowaga pracowaliśmy nieraz z osobami homo- bi- seksulanymi, nie stanowi to przeszkody.

W razie pytań odnośnie terapii (nie tylko LGBT) poprosze o kontakt mailowy (twojpsychologlodz@gmail.com), bo tu zagladam rzadko, moge polecic konkretne osoby, rowniez na NFZ, mam pewną orientacje, gdzie mniejsze kolejki

-- 02 maja 2012, 15:28 --

TEATR WEWNĘTRZNY, TEATR TERAPEUTYCZNY- warsztat rozwoju osobistego

„Ty i ja - teatry to są dwa..." E. Stachura

Zajęcia przeznaczone są dla osób dorosłych. Mają one charakter osobistej pracy nad sobą, warunkiem jest więc gotowość do zaangażowania i otwartości.

Korzyści:
- uzyskasz większą świadomość własnych zasobów i ograniczeń
- zaktywizujesz wewnętrzny potencjał
- zyskasz możliwość odreagowania emocjonalnego trudnych wcześniejszych doświadczeń
- rozpoznasz wzorce nieświadomej identyfikacji z członkami rodziny

Treści:
- analiza własnego życia i osobowości przy pomocy technik wyobrażeniowych i rysunkowych
- ja i inni- relacje między „sceną” a „widownią”
- wewnętrzni aktorzy a role życiowe
- rozwijanie świadomości reżysera własnego Życia
- odkrywanie wzorca rodzinnego
- integracja metody ustawień systemowych i teatru wewnętrznego

Wymiar czasu:
15-16 czerwca 2012. W piątek zajęcia odbywają się w godzinach: 16.30- 20.00. W sobotę: 9.00- 18.00

Miejsce:
Równowaga- Centrum Psychoterapii, Łódź

Cena: 145 zł.

Zgłoszenia: twojpsychologlodz@gmail.com
Zapisy przyjmujemy do 8 czerwca. Potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki na numer konta podany po przyjęciu zgłoszenia. Zaliczka jest w całości zwracana, gdyby warsztat nie odbył się z winy organizatora. Minimalna liczba uczestników: 6 osób

Uwaga- do końca maja przy zgłoszeniu jednocześnie dwóch osób- druga osoba dostaje zniżkę w wysokości 30%.

Prowadzący:
Justyna Owczarek- Skoneczna- psycholog, psychoterapeuta. Prowadzi terapię indywidualną, rodzinną i treningi grupowe.
Ostatnio edytowano 04 sie 2012, 01:51 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiono cytowanie

[ŁÓDŹ]

przez paquarette 29 lip 2012, 11:17
Witam
Polecam przychodnię MAVIMEDICA na Widzewie ul Gorkiego, są tutaj psychiatrzy i psychologowie - polecam zwłaszcza Panią dr Justynę Kopkę (lekarz z powołania..). Jeśli potrzebna jest szybka pomoc psychologa, psychiatry, mediatora to tutaj można znaleźć od razu pomoc: http://www.mopz.pl/ na Cieszkowskiego w Łodzi (koło Ronda Lotników). MAVI działa na NFZ, więc czasem trzeba poczekać - ale warto. MOPZ to jednostka finansowana z budżetu Łodzi - nie potrzebne są żadne skierowania itd. tylko dowód osobisty. Maja również tel. zaufania gdzie dostępna jest pomoc psychologa. Polecam wszystkim :)

[ŁÓDŹ]

przez lenny86 06 sie 2012, 17:27
Cześć!

Na forum jestem od niedawna a z nerwicą męczę się już od ponad 4 lat (pamiętam kiedy pojawiły się pierwsze objawy i jak obawiałem się, że jeśli będą utrzymywać się przez 6 m-cy to nie wytrzymam :). Spotykałem się z dwoma różnymi psychologami ale pierwsza z nich próbowała leczyć moją fobię, a druga kazała robić rzeczy, które sprawiają mi przyjemność. Fobie wyleczyłem (w miarę) bez pomocy pierwszej pani psycholog a rada drugiej pani jest nie na miejscu, ponieważ odkąd cierpię na to cholerstwo nic nie sprawia mi przyjemności... Objawy nerwicy ostatnio przybrały nową postać - do starych objawów przyzwyczaiłem się więc nerwica atakuje z innej strony :( Potrzebna mi pomoc - przede wszystkim jakaś diagnoza a później "przywracanie mnie do żywych". Przeszukałem tematy poruszone na tym forum ale wiele z nich pochodzi sprzed co najmniej dwóch lat a jak wiadomo rzeczy się zmieniają...

Przechodząc do rzeczy potrzebuję informacji w jaki sposób i gdzie mogę za darmo rozpocząć leczenie w Łodzi. Niestety nie posiadam tyle pieniędzy aby leczyć się prywatnie :(

Z góry dziękuję za każdą informacje.

Pozdrawiam!

[ŁÓDŹ]

przez Keji 19 sie 2012, 23:52
Dobra, a orientuje się ktoś, gdzie mogłabym iść na NFZ (kit, że długo się czeka), gdzie spotkałabym sensownego terapeutę i mogłabym to tym razem zrobić totalnie incognito, to jest bez żadnych zgód i wiedzy rodzicielskiej? Będę wdzięczna.

-- 24 sie 2012, 01:59 --

orientuje się ktoś co do: http://www.psychoterapia-nfz.pl/index.php ?
Keji

[ŁÓDŹ]

przez lenny86 05 wrz 2012, 19:30
Witam,

Chciałem podzielić się z Wami moją historią z doktorem Tadeuszem Stelmaszczykiem. Z tego forum dowiedziałem się, że jest to super specjalista, zna się na swojej pracy i pomógł wielu osobom.

Dwa tygodnie temu po raz pierwszy spotkałem się z doktorem. Ponieważ nie chciałem, żeby cokolwiek umknęło dokładnie opowiedziałem mu swoją historię. Wizyta kosztowała 100 złotych w przychodni Dermed przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Mówiłem przez około 30 minut po czym pan doktor, nie skupiając się na moich "dziwnych odczuciach" powiedział dwa zdania o moich dotychczasowych związkach z kobietami oraz o wpływie mojej matki na mój obecny stan psychiczny. Stwierdził, że nie wymagam leczenia farmakologicznego tym bardziej, że mam fobie związaną ze środkami psycho-aktywnymi. Podczas mojej opowieści zerkał na zegarek, telefon oraz przeprowadził rozmowę telefoniczną (odebrał dzwoniący telefon). Kiedy minęło około 50 minut nagle podziękował mi za wizytę nie stawiając żadnej diagnozy ani nie proponując kolejnego spotkania. Zapytałem więc co mi dolega oraz jak będzie wyglądać leczenie. Pan Tadeusz stwierdził, że mam "takie dziwne stany" oraz, że przeprowadzi ze mną psychoterapię. Dopiero zapytany o kolejny termin spotkania powiedział, że możemy zobaczyć się za dwa tygodnie.

Pomimo złego wrażenia jakie na mnie wywarł podczas pierwszego spotkanie postanowiłem, że nie będę mądrzejszy od specjalisty i pójdę na kolejne spotkanie.

Dziś (dwa tygodnie po ostatnim wydarzeniu) popędziłem do Dermed-u na godzinę 16.30. Na miejscu byłem o 16.20 dlatego spokojnie chciałem poczekać 10 minut - być może ktoś jest w pokoju - pomyślałem - nie będę przeszkadzać. Po kilku minutach pod drzwiami doktora pojawiła się pewna kobieta która tak jak ja była umówiona na 16.30. Zapytałem w recepcji czy na pewno doszło do takiej pomyłki - recepcjonistka przeprosiła a ja wpuściłem panią przodem. O godzinie 17 pani wyszła z gabinetu a ja chciałem dać panu doktorowi czas na uporządkowanie swoich notatek. Miałem nadzieję, że zaprosi mnie do pokoju jak tylko skończy - widział mnie jak czekałem pod gabinetem (są to jedyne drzwi w tym miejscu - nie mogłem czekać do nikogo innego). Po kilku minutach zapukałem do pokoju. Pan doktor czytał sobie gazetę. Był zupełnie nieprzygotowany, nie pamiętał mnie i zapytał czy lepiej się czuję i jakie leki biorę.... Powiedziałem mu, że nic się nie zmieniło od ostatniej wizyty i że sam powiedział, że nie potrzebuję żadnych lekarstw. Musiałem opowiedzieć mu moją historię raz jeszcze i doktor nie powiedział mi nic konkretnego. Po 40 minutach podziękował i zapytał o czym będziemy rozmawiać na kolejnej sesji. Żałuję, że nie miałem tyle odwagi, żeby mu to wszystko wypomnieć i powiedzieć, że kolejnej sesji już nie będzie...

[ŁÓDŹ]

przez Lukrecja. 05 wrz 2012, 20:16
A coz to za lekarz? On nie robil zadnych notatek o Tobie w trakcie wizyty?
To jakis naciagacz
Lukrecja.

[ŁÓDŹ]

przez lenny86 05 wrz 2012, 20:44
No właśnie robił, nawet przy drugiej wizycie wyciągnął je przy mnie...

Sortuj wg