SZPITALE,KLINIKI,OŚRODKI,SANATORIA-WĄTEK ZBIORCZY.

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez neon 30 cze 2015, 09:54
Daj im tam do wiwatu :D :great:

przez alone05 28 lip 2015, 15:22
Szpital to straszne miejsce, w kiblach tak śmierdzi, że nie można wytrzymać, do łazienki nie można się dopchać, bo są kolejki, w oknach są kraty jak w więzieniu a ludzie i tak uciekają stamtąd. Ludzie tam kradną i przeklinają, to jest takie piekło, że jak się wyjdzie stamtąd do domu to się czuje dużą ulgę. Nie polecam.

przez tristezza 12 lis 2015, 19:50
Poszukuję osoby, która ma świeże doświadczenia z pobytu na oddziale leczenia zaburzeń nerwicowych i osobowości nr X w Międzyrzeczu. Będę wdzięczna za kontakt.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sebo001 30 sty 2016, 13:35
Czy ma ktoś jakieś doświadczenia ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie i Centrum Psychiatrii w Katowicach ? Chodzi mi o oddziały zaburzeń afektywnych i przede wszystkim terapie.

przez joaszka 02 mar 2016, 20:27
Jestem juz chyba 7 tydzień na oddziale dziennym na Gruzińskiej w Warszawie.
Może komuś ten post pomoże, bo widzialam, że akurat o tym miejscu nie było tu raczej mowy.
Przyjmują standardowo na 12 tygodni. Czeka się koło 2 miesięcy - od rozmowy kwalifikacyjnej do przyjęcia. Ja czekałam tydzień, bo miałam skierowanie na cito.
Na oddziale jest biednie, ale dobrze. Personel robi wszystko, żeby tę bidę pacjentom wynagrodzić. Na każdego lekarza przypada 6-7 pacjentów, więc każdy zna sytuację swojego podopiecznego. Pielęgniarki też są miłe. Psycholożki - cóż, róznie, zależy, jak się trafi, ja trafiłam dobrze. Są trzy grupy. A- depresja, B-mieszana (nerwice, depresja, chad), C- urojenia i schizofrenia. Choć tak naprawdę to grupa A i b są mocno zróżnicowane. Najróżniejsze przypadki. Przyjmowane są osoby także i w tzw. umiarkowanej depresji, już takiej, co ledwo są w stanie ręką ruszyć. Ja tak miałam.
Przychodzi się na oddział w godznach 8.30-13.30. Jest gimnastyka, wydawanie leków, sniadanie (przynosimy swoje :pirate: ), społeczność i rozne zajecia -terapia grupowa/arteterapia/psychorysunek/terapia ruchem/muzykoterapia. Są dyzury sprzątające, w kuchni itd. Czasem jest nawet sporo roboty. Cóż, terapia aktywizująca xD ostatecznie oddzial nazywa sie terapeutyczno-rehabilitacyjny. Po zajeciach jest obiad (najczesciej zjadliwy) i relaks. W miedzyczasie mozna umowic sie na psychoterapie indywidualna z ktoryms z psychologów, zostają także po godzinach. Jest sporo wolnego czasu.
Generalnie jest to oddzial dla chorych, ktorzy CHCĄ COŚ ZMIENIĆ. Bierne podejście do leczenia nie przejdzie. Znaczy - przejdzie, ale wtedy czas spędzony tam będzie tylko ,,przeczekaniem". Niestety jest sporo takich osób, zwłaszcza starszych, które nie chcą poddać się terapii i mam wrażenie, że przychodzą wyłącznie towarzysko. Nie wiem, jakie są kryteria przyjęcia, ale te osoby wkurzają mnie mocno.
Raz w tygodniu jest wycieczka terapeutyczna (muzeum/galeria/park).
Generalnie jest spoko. Ja ktoś chce pracować nad sobą, to znajdzie warunki, żeby to zrobić (terapia grupowa + indywidualna).
joaszka

przez acherontia-styx 10 kwi 2016, 20:11
Był ktoś na Oddziale Leczenia Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania IPiN w Warszawie i może coś więcej powiedzieć o pobycie tam?
Dostałam od swojej lekarki skierowanie i w środę byłam na kwalifikacji tam i niestety pani doktor mnie zakwalifikowała na oddział całodobowy :? sęk w tym, że chyba wcale nie chcę tam iść i podczas kwalifikacji starałam się zrobić wszystko, żeby mnie nie przyjęli a tu kicha :? ale wszyscy wokół namawiają mnie, żebym poszła. przeraża mnie 3 miesięczny pobyt tam.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez misty-eyed 10 kwi 2016, 20:34
acherontia-styx, Kochana, męczą Cię strasznie. Znam ten instytut jedynie ze słyszenia. Opinie ma dobre, ale to można stwierdzić na pewno, będąc tam. Byłam prywatnie u lekarza neurologa z Sobieskiego, super człowiek. 3 miesiące to dość długo, jednak jeśli daje Ci to jakąkolwiek nadzieję, trzeba spróbować...
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

przez wieslawpas 10 kwi 2016, 22:11
acherontia-styx, będzie dobrze tam. Do południa będziesz miała zajęcia a później możesz wychodzić na miasto. Poznasz fajnych ludzi i będzie fajnie. A ja chcę się tam dostać na dzienny.

przez wieslawpas 10 kwi 2016, 22:16
Szukam odziału dziennego w Warszawie. Takiego gdzie w przerwach mógłbym używać komputera. Czy ktoś wie gdzie można uderzyć?

przez joaszka 13 kwi 2016, 22:52
Na Gruzińską 6. W przerwach można robić co chcesz :)
joaszka

przez sebastian86 19 kwi 2016, 17:43
bylem w IPiNie prawie 6 miesiecy i mi niestety tam nie pomogli.nie czulem sie tam bezpiecznie,zmagalem sie z lękiem wolnoplynacym co utrudnialo mi bardzo zycie tam a leki na uspokojenie dawali w wyjatkowych przypadkach...ja sie tam umeczylem.
We Are The Champions 2016(L)

przez sebastian86 19 kwi 2016, 17:44
zna ktos jakies sanatorium na mazowszu lub mazurach gdzie leczą miedzy innymi zaburzenia psychosomatyczne i wegetatywne?
We Are The Champions 2016(L)

przez Lucid Dream 26 kwi 2016, 16:56
Mam do was pytanie. Zastanawiam się nad pójściem do jakiegoś ośrodka leczenia nerwic, ale nie wiem czy się nadaje.
Mam dystymie, fobie społeczną i osobowość unikającą. Z takimi problemami można iść do takiego ośrodka i to by mi coś dało?

przez madseason 26 kwi 2016, 19:44
Lucid Dream: trudno odpowiedzieć czy coś pomoże czy nie. Ośrodki zajmują się problemami takimi jak Twoje, ale na skuteczność składa się wiele spraw, m.in. motywacja własna, jak i chęć zmian...myślę, że o skierowaniu do szpitala i tak najlepiej porozmawiać z lekarzem, bo to on/a wystawia zaświadczenie i powinien najlepiej znać specyfikę swojego pacjenta.

Sortuj wg