SZPITALE,KLINIKI,OŚRODKI,SANATORIA-WĄTEK ZBIORCZY.

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez SrebrnaSowa 12 kwi 2015, 10:31
Czyli ryzyk fizyk.

Boję się trochę.
Chciałabym tam iść... Na prawdę... nie wiem czemu jestem tak zdesperowana że moje koszmary mogą stać się rzeczywistością którą sama stworzę....ale chciałabym by i mi żyło się lepiej i ludziom w moim otoczeniu.
Boję się trochę... że chłopak mnie zostawi. Że uzna mnie za prawdziwą wariatkę...
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

przez natrętek 25 kwi 2015, 12:04
Też swego czasu myślałem o leczeniu w Szopienicach, tyle, że na II oddziale ukierunkowanym na leczenie OCD. Niestety ordynator ma tam swoich pacjentów i ciężko jest się tam dostać tak "z zewnątrz". Natomiast nie wiem czy na oddziale afektywnym też robią takie problemy z przyjęciem na oddział ?
Czy oprócz Szopienic znacie jakieś ośrodki stacjonarne w południowej Polsce, które są przeznaczone wyłącznie dla osób z zaburzeniami afektywnymi?
Nie chcę się leczyć na ogólnopsychiatrycznym, bo wiadomo z czym się to przeważnie wiąże, można wyjść jeszcze bardziej chorym.
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

przez appleblossom 25 kwi 2015, 18:13
W Krakowie jest ośrodek, gdzie leczenie trwa 6 miesięcy. Nie pamiętam dokładnie, jak to się nazywa, ale na pewno łatwo znaleźć informacje. No i z tego, co wiem, to jest kilkuetapowa kwalifikacja i trzeba wykazać się dużą motywacją do wyleczenia, żeby tam się dostać.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez natrętek 26 kwi 2015, 18:42
Domyślam się, że chodzi Ci o oddział 7F w szpitalu Babińskiego, ale to oddział leczenia zaburzeń osobowości, a mi chodziło o oddział leczenia chorób afektywnych.
4w5/ISFJ

przez essprit 27 kwi 2015, 04:13
Nakrętek, w krakowie w szp.uniwersyteckim jest oddz. zab. afektywnych.

przez natrętek 27 kwi 2015, 08:43
essprit, orientujesz się może, czy wystarczy skierowanie do szpitala od psychiatry by się tam dostać ? Panuje opinia, że ciężko się tam dostać, ale może to mit. Za wszelkie informacje będę wdzięczny.
4w5/ISFJ

przez Maleńka 29 kwi 2015, 22:08
Panuje taka opinia ale to jest mit. Można osobiście się przejść do rejestracji i zapytać jak sprawa wygląda albo podejść do ordynatora-dr Siwka. Skierowanie normalne,od psychiatry prowadzącego. Jakie są terminy ciężko mi powiedzieć-ja trafiłam w trybie pilnym,miałam wpisane myśli samobójcze. Oddział jak najbardziej polecam,codzienne rozmowy ze swoim lekarzem prowadzącym,konkretna psychoterapia grupowa chyba 3 razy w tygodniu z tego co pamiętam. Codziennie rano obchód-za każdym razem w innym składzie. Konkretnie zajmują się każdym pacjentem.Standardowo pobyt trwa trzy tygodnie. Polecam z czystym sumieniem,mnie wyciągnęli z ciężkiej depresji.

przez natrętek 30 kwi 2015, 15:16
Maleńka, właśnie dziś zrobiłem tak jak napisałaś i zostałem przyjęty, chyba przez zastępcę ordynatora dr Skalskiego. Przeczytał wpisy w mojej kartotece sprzed 4 lat, następnie zadał kilka pytań i na tej podstawie wypisał mi skierowanie na oddział A, czyli oddział zaburzeń afektywnych. Muszę tylko poczekać na przyjęcie na oddział ok. miesiąca, bo musi się zrobić miejsce po wypisach pacjentów kończących leczenie.
Z twojego opisu wynika, ze to kompetentna placówka, w której można uzyskać pomoc. Co ważne indywidualnie podchodzą do każdego pacjenta, a to się nie często zdarza zwłaszcza w dużych szpitalach. Szkoda tylko, że to oddział zamknięty, ale w sumie chyba nie ma tak dużego rygoru, żeby nie można było opuszczać oddziału ?
Czy oprócz codziennego obchodu, rozmów ze swoim lekarzem i psychoterapii grupowej są jeszcze jakieś zajęcia np: relaksacyjne, ćwiczenia fizyczne czy trening uważności ?
4w5/ISFJ

przez Wera888 12 maja 2015, 11:44
Sanatorium Leśny Ludek Polanica Zdrój . Kiedyś Dziecięce Sanatorium Kardiologiczne. Dziś niedziałające centrum spa
Wera888

przez boogyman 16 maja 2015, 08:41
Ośrodek Gołdap - czy ktoś tam był w sanatorium na turnusie 24dniowym? Czy jest jakaś specjalna grupa dla ludzi z psychoproblemami?

przez libertynka 20 maja 2015, 18:39
Poleci ktoś oddział dzienny we Wrocławiu? Nie orientuję się w tamtejszych szpitalach i przychodniach. Chodzi o leczenie zaburzeń nastroju, lęków. Nie wiem gdzie ile się czeka, ale fajnie jakby nie dłużej niż 3 miesiące.

przez dzikaluna 20 maja 2015, 20:00
libertynka napisał(a):Poleci ktoś oddział dzienny we Wrocławiu? Nie orientuję się w tamtejszych szpitalach i przychodniach. Chodzi o leczenie zaburzeń nastroju, lęków. Nie wiem gdzie ile się czeka, ale fajnie jakby nie dłużej niż 3 miesiące.

Na ulicy Pasteura przy klinice jest dobry ale czeka się dość długo na kwalifikację chyba koło miesiąca . Jest też na Wybrzeża Korzeniowskiego przy szpitalu psychiatrycznym tam czeka się krótko , po rozmowie zazwyczaj w ciągu tyg. idzie się na grupę . Co do tego oddziału ja mam złe wspomnienia , ale są tacy którzy go chwalili .

przez libertynka 20 maja 2015, 20:13
będę we Wrocławiu dopiero od sierpnia i miesiąc czekania jest do przyjęcia, w takim razie wolę lepszy na Pasteura, dzięki!
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez natrętek 29 cze 2015, 09:06
Dziś o 10.00 melduje się na oddziale chorób afektywnych kliniki CMUJ, proszę o trzymanie za mnie kciuków.
4w5/ISFJ

Sortuj wg