SZPITALE,KLINIKI,OŚRODKI,SANATORIA-WĄTEK ZBIORCZY.

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez cenedra_20 03 kwi 2006, 14:19
Moniczko ja na przykład mam za sobą pobyt w szpitalu z powodu nerwicy. A to wcale nie oznacza, że leży się na oddziale z osobami z zaburzeniami psychicznymi, gdyż są specjalne oddziały dla osób znerwicowanych. U mni lekarz sam wyszedł z taką propozycją, ponieważ nie pomagała mi ani terapia ani leki. No i w szpitalu też miałam najpierw wywiad. A leczenie polega na uczestnictwie np. w grupie terapeutycznej, psychorysunku, muzykoterapii i psychodramie.

przez rolingstone 04 kwi 2006, 13:04
niestety osoby z nerwicą mogą przebywać na oddziale z osobami chorymi psychicznie. czasem się zdarza, że nie ma specjalnych oddziałów dla nerwicowców, ale z nerwicą rzadko kierują do szpitala, chyba że to np. ciężka nerwica natrectw.

zależy jakiego rodzaju masz nerwicę. ogólnie nerwicę można pokonać lekami i psychoterapią. nie myśl o szpitalu :)
Nerwicę można pokonać :)

Jak pokonuje swoje leki!

przez dzasti13 04 kwi 2006, 21:54
WItam moniczko!
Niezwarjujesz i badz tego pewna!
Ja bylym w Polsce na prywatnej terapi , pani Psychitra zaproponowala mi wtedy szpital ,ale niezgodzilam sie ,bo ten szpital znam ,znajduje sie niedaleko kolo mieszkania mojego brata , aon miszka na wsi...zawsze kojarzyl mi sie z opowiesci z warjatkowem...dlatego bym sie tam zle czula!
ALe do szpitala powiedziala mi ze bym miala o tyle lepiej ,ze mialabym swojego terapeute caly czas przy sobie ktory by mi we wszystkim pomagal, ryzunek , muzykoterapie..i niepamietam co jeszcze ale powiedziala ze intensywna pomoc pomaga szybciej wyjsc z nerwicy niz normalna terapia..Tam nietrafiaja warjaci...tez ludzie tacy jak my...przepraszam a od nerwicy nieda SIE ZWARJOWAC NAPEWNO ..ALe duzo ludzi ma takie uczucie..sama go mialam ...doktor powiedzial ,ze prawie kazdy go o to pyta i zapewnil ze nnnnnnnnNIE NIE MOZNA..takze Moniko niema sie co przejmowac na zapas....Glowa do gory! :lol: :lol: :lol:
chce pomagac ludziom z nerwica lekowa i wymieniac sie spostrzerzeniami i wlasnymi doswiadczeniami.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Krzychu 05 kwi 2006, 20:29
witam! W nerwicy jestem od wielu lat ! nie wiem czego sie boisz ? ja na własne żądanie przy silnych napadach lęku w lipcu ub.r. tam sie położyłem gdyż na kardiologię mnie nie chcieli ( miałem uczucie zawału).
Byłem tam 4 dni i wypisano mnie, choć nie chciałem wyjść - tam czułem sie bezpieczniej - bliskośc lekarzy mi pomagała. Poznałem kilka ciekawych osób z którymi do dziś mam jakis kontakt. Nie taki diabeł straszny , oczywiście były tam i ciężkie chwile - patrzenie na osoby bardzo chore psychicznie. Piszę tak bo chcę Ci uświadomić , że nawet jeżeli będzie potrzebny szpital to nie trzeba sie tego bać. ja też się bałem reakcji otoczenia i bliskich , ale wszystko ok! nikt nie mówi an mnie wariat, sąsiad odebrał mnie samochodem ze szpitala i w pracy przyjeli tez mnie ciepło - ważne kto jakim jest człowiekiem a nie czy leżał w psychiatryku. każdy ma prawo zachorować i naprawdę nie ma sie czego wstydzić. Mam poważną funkcję - myślałem,że jak się dowiedzą to prace stracę, jest odwrotnie, czuje dobry klimat wokół swojej osoby. Oczywiście w nerwicy szpital nie daje takich efektów jak praca nad soba i psychoterapia.Pozdrawiam i trzymaj się ciepło!![/b]

przez bibi 05 kwi 2006, 21:21
to daje nadzieję :D
taaak...
po przeczytaniu czuję się dużo lepiej
(o ile to możliwe :D bo ostatnio jest naprawdę dobrze)
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

Sanatorium

przez Moniczka 08 maja 2006, 21:30
Myslalam,ze czlowiek,student z nerwica z latwoscia bedzie mogl wyjechac do sanatorium wypoczac,odetchnac,poddac sie kapielom i masazom ale lekarz pierwszego kontaktu powiedzial,ze nerwica jest przeciwwskazaniem do wyjazdu do sanatorium,a dziwne bo ja myslalam,ze wrecz przeciwnie?!Nawet tyle radosci od zycia czlowiekowi nie dadza....By wyjechac potrzeba opinii psychiatry ale nerwicowcy podobno nie dostaja pozytywnej.Mieliscie takie doswiadczenia?
Moniczka

przez Sonia 09 maja 2006, 10:49
To zalezy jakie sanatorium masz na myśli. Jesli jakies centrum leczenia nerwic to sprawa jest oczywista, że tam możesz starać się o pobyt.
A inne sanatoria to mają swoje profile i leczą konkretne choroby organiczne.Musiałabys mieć jakies "kwity" od lekarzy "nie-psychiatrów" co ci dolega itd. i wtedy składać papiery o skierownaie do sanatorium.

przez reirei 09 maja 2006, 11:52
Moniczka napisał(a): lekarz pierwszego kontaktu powiedzial,ze nerwica jest przeciwwskazaniem do wyjazdu do sanatorium
:lol: :lol: :lol: Nooo to Ty nie wiesz??? Na nerwice wskazany jest raczej pobyt w betoniarce na poligonie wojskowym :lol: :lol: Niezły doktorek, ciekawe na ile obrobił NFZ :lol:
Kto jest człowiekiem w tym samotnym świecie?

przez Moniczka 09 maja 2006, 12:56
A jak psychiatra by mi wystawil opinie,ze moge jechac do jakiegos Buska albo Ciechocinka to bedzie ok?
Moniczka

przez Sonia 09 maja 2006, 13:35
Wydaje mi się że psychiatra może wystawić skierowanie tylko do sanatorium związanego z leczeniem psychiki.
W Busku , Ciechocinku leczą głównie choroby dróg oddechowych, ewentualnie wady postawy (byłam jako dziecko w Ciechocinku).
Jeśli zdobędziesz jakieś papiery na takie schorzenia, to chyba nerwica nie powinna byc przeszkodą.
Nie znam sie na tym, ale tak na "chłopski rozum" myslę.

przez di 09 maja 2006, 14:00
bardzo chciałabym wyjechac do takiego sanatorium leczącego nerwice.Ale najpierw chciałabym zeby ktos z was doradził mi dobrego psychologa w Białymstoku.
di

przez carnivore 09 maja 2006, 14:10
A ja myśle, że prawie wszystkie zabiegi rehabilitacyjno-relaksacyjne mają dobry wpływ na nas nerwicowców. Przede wszystkim odprężaja,co chyba jest dla nas najważniesze! Dlatego nie wiem skąd taka postawa lekarza? pewnie stąd, ze wciąż traktuje się nas jak kosmitów,nawet w środowisku lekarzy, ludzi którzy tym bardziej powinni nas rozumiec.
No cóż,niestety wszystko rozbija się o kasę jak wiele innych rzeczy w naszym kraju! Tym bez niej pozostaje tylko liczyć na samych siebie i ludzi w podobnej sytacji!Dzięki za to forum!:) Pozdrawiam.

przez di 09 maja 2006, 14:13
widze ze chyba na tym forum nikt mi nie odpowie na moje pytanie. nie jestem z białegostoku i nie za bardzo orientuje sie który z psychologów jest dobry lub w której klinice warto sie leczyc.Jesli ktos z was orientuje sie prosze o rade!!!!!
di

przez Sonia 09 maja 2006, 18:53
Umieść swój post w odpowiednim dziale a napewno ktos Ci odpowie.

Sortuj wg