SZPITALE,KLINIKI,OŚRODKI,SANATORIA-WĄTEK ZBIORCZY.

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

Metoda na bycie szczesliwym

przez socorro 23 lut 2014, 16:34
wydaje mi się że w takim razie coaching może dużo czerpać z psychologii, i to co jest niewygodne dla tych coachy - zmieniać lub udoskonalać, bo jest łatwiej niż obalić jakąś teorię psychologiczną.

wychodzi się z założenia, że jeśli problem wynika ze złych przekonań lub wzorców to trzeba po prostu nad tym popracować i to zmienić na dobry "program"

takie też jest założenie terapii np. w nurcie poznawczo- behawioralnym
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez torres 23 lut 2014, 23:47
Na pewno czerpie z psychologii ale ma lepsze metody działania i nie szufladkuje ludzi jako F ileśtam tylko realnie zajmuje się problemem.

No niektóre terapie czasem pomogą. Tylko takie terapie trwają nieraz latami i są nieskuteczne a metody coachingowe serio działają. Sam się interesuję tematem i jako amator w tej dziedzinie wiele zmieniłem u siebie i wydaje się, że pomogłem kilku osobom. A głębszych problemów nie rozwiązałem ale terapia też tego nie zrobi.

przez cyklopka 23 lut 2014, 23:59
Ja ostatnio zaczęłam czytać Pawlikowską, jak się ustosunkuję to dam znać ;)

torres napisał(a):socorro, Mateusz Grzesiak jest najpopularniejszym coachem w Polsce i to jest gość, który skończył właśnie psychologię a później został coachem i teraz twierdzi, że to czego nauczył się na studiach z psychologii to bardzo często bzdury.

Ja miałam psychologię na studiach pedagogicznych rok czy dwa. To dopiero były bajki z mchu i paproci :lol:

torres napisał(a):jeśli problem wynika ze złych przekonań lub wzorców to trzeba po prostu nad tym popracować i to zmienić na dobry "program".

Ale nie polityczno-religijnych? :twisted:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez socorro 24 lut 2014, 00:50
Vi vi,
Ale nie polityczno-religijnych? :twisted:

chodzi raczej o przekonania na swój temat ;)

torres,
A głębszych problemów nie rozwiązałem ale terapia też tego nie zrobi.

może nie zrobi, ale pomoże Ci je sobie uświadomić. a jak już nieznane stanie się znane- to można walczyć, wykorzystując różne metody :)

Sam się interesuję tematem i jako amator w tej dziedzinie wiele zmieniłem u siebie i wydaje się, że pomogłem kilku osobom.

mi przydałaby się jakaś metoda coachingowa na zmotywowanie i wytępienie prokrastynacji :D

ale skoro widzisz pozytywne zmiany, to jaką drogą byś do nich nie doszedł, to jest sukces. cieszę się, że tak to postrzegasz, no i fajnie, że pomogłeś innym :)

jakbyś miał coś ciekawego o motywacji i prokrastynacji to nie pogniewam się, jakbyś mi wysłał jakiegoś linka w pefałce :P

pozdrawiam ciepło ;)
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...

przez zujzuj 24 lut 2014, 01:15
akurat "znam" Grzesiaka...chyba wydał teraz książkę "egorcyzmy"...widziałem jego filmiki i dla mnie to jest fenomen:)...w sensie społecznym. Na prawdę cięzko mi zrozumieć co ludzie widzą w takich autorytetach i "szkoleniach"...koles jest na prawdę popularny i robi sporą karierę...ale jak na mój gust to on jest szalony:). Widziałem jakies szkolenie z podrywania, o szczęściu itd... sposób wypowiedzi, styl zachowania..dla mnie to on jest zaburzony

przez TEUFEL 24 lut 2014, 01:18
zujzuj, podobno nie ma ludzi normalnych, są tylko niezdiagnozowani. A coach, jeżeli jest skuteczny, to znaczy że spełnia swoją rolę i tyle. Wielu ludzi na całym świecie z tzw. "branż sukcesu" korzysta z tego typu usług z powodzeniem
TEUFEL

przez socorro 24 lut 2014, 01:19
zujzuj,
sprzedaje to, co ludzie chcą kupować- w tym leży fenomen.
a ludzie mają złudzenie, że kupują szczęście...
są zdolni zapłacić każdą cenę.

gościu pewnie ma charyzmę (nie wiem, nigdy nie widziałam ani nie czytałam go) i pomysł na siebie, umie się sprzedać- więc kolejne szkolenia/ książki/ warsztaty/ terapie idą jak ciepłe bułeczki

przez TEUFEL 24 lut 2014, 01:27
Moim zdaniem nie ważne czy gość jest taki czy śmaki. Jeżeli wizyty u niego dają mi kopa i sprawiają że dzięki temu zmieniam swoje życie i osiągam sukcesy, to co mnie obchodzi czy skończył 2,5 czy tam 10 letnie studia :roll: To nie te czasy gdzie patrzy sie na papierek, liczy się efektywność, za nią płacą ludzie racjonalnie myślący
TEUFEL

przez paxtone 24 lut 2014, 02:13
Mój sposób na bycie szczęśliwym to robić to co się lubi i co daje satysfakcję, oraz mieć w dupie opinie innych ludzi.

przez Candy14 24 lut 2014, 10:04
Nie mam nic do coachingu i mysle ze to nawet fajna sprawa korzystac z wiedzy czy doswiadczenia innych tylko niech nie zabieraja sie za "uzdrawianie" osob z chorobami psychicznymi
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez essprit 24 lut 2014, 11:02
Zujzuj, uwielbiam Cię ;))

Dziwię się naiwności i głupocie ludzi, którzy wydają po 5/6 tyś za parę dni szkolenia ... które nijak nie są tego warte.

przez zujzuj 24 lut 2014, 11:45
essprit napisał(a):Zujzuj, uwielbiam Cię ;))

O..to dobrze:)

A co do tego coacha..W sumie racja z tym że każdy pewnie mógłby zostać zdiagnozowany...Tylko chodzi o to że to jest koleś co sprzedaje nic. On sprzedaje nic za 7 tysięcy od głowy, bo tyle kosztuje wstęp na jego szkolenia(pewnie nie wszystkie )...Nie potrafię znależć jego szkolenia dla podrywaczy...ale gwarantuję że raczej nie było tam merytoryki. Wystarczy po prostu pooglądać sobie youtube...

przez jetodik 24 lut 2014, 12:44
haha obejrzałem kilka filmików z tym Grzesiakiem, jego sukces mnie akurat nie dziwi, ludzie zatracają krytyczne myślenie.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez essprit 24 lut 2014, 13:17
To jest coś a la kupowanie garnków za 10 tyś ;)

Sortuj wg