SZPITALE,KLINIKI,OŚRODKI,SANATORIA-WĄTEK ZBIORCZY.

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

Metoda na bycie szczesliwym

przez Candy14 21 lut 2014, 12:26
Miro, :lol: :lol: :lol:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez torres 21 lut 2014, 13:03
- uprościsz sobie dzień eliminując niekorzystne działania ze swojego życia

To jest fajne. Z korzystnych działań w moim życiu zostałoby mi palenie skuna, picie piwa i jedzenie, ewentualnie sen. Jeśli istnieje metoda, która nauczy mnie wyeliminować pozostałe czynności i robić tylko te przez cały czas to ja się na to piszę :)

przez cyklopka 21 lut 2014, 13:57
monk.2000 napisał(a):Spodziewałem się takiego wpisu oraz tego jak będzie przyjęty. Szkolenia w sumie fajna sprawa. Tylko mi się nie chce wierzyć, że kilka godzin wykładu może zmienić czyjeś życie. Poza tym pachnie to wiedzą tajemną.

Przeglądałam ostatnio trochę czasopism i książek o coachingu i zauważyłam, że coaching zawsze prezentowany jest jako racjonalny, praktyczny i niezależny od religii, a potem jednak odwołuje się do pseudonauki i New Age'u (głównie rytuały szamańskie i bardzo źle rozumiana filozofia wschodu).

Tak że ostatnio czytam takie rzeczy wyłącznie dla beki. Może kiedyś jakiś temat o tym założę, tylko nie wiem w jakim dziale ;)
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez torres 21 lut 2014, 14:02
Vi vi, to akurat jest nieprawda. Coaching to zajebista sprawa, a z filozofią wschodu ma wiele wspólnego ale to akurat dobrze. Tylko mówię tu o normalnym coachingu NLP a nie jakichś numerologiach i bioterapiach jak w powyższym poście ;)

przez cyklopka 21 lut 2014, 14:10
Właśnie w tym rzecz, że nie widziałam ani jednej normalnej publikacji coachingowej. Otwieram magazyn "psychologiczny" a tam zalewanie czakry trzeciego oka stopionym masłem :great:

Więc jeśli byłbyś w stanie podlinkować mi jakiś "zajebisty" artykuł o "normalnym" coachingu to byłabym zobowiązana :smile:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez torres 22 lut 2014, 23:28
Poszukaj w necie takiego gościa jak Mateusz Grzesiak. Wg mnie coaching jest dużo bardziej wartościowy od psychologii, która jest tak naprawdę jedną z najgłupszych i najbardziej dogmatycznych nauk.

przez socorro 23 lut 2014, 00:13
coachem może zostać każdy, psychologiem już trudniej
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez torres 23 lut 2014, 00:26
Nie każdy może zostać coachem. Trzeba skończyć przynajmniej 4 lata studiów lub licencjat (chyba jakoś tak) a potem iść na kurs, który sporo kosztuje. Psychologiem natomiast może zostać każdy bo to jeden z łatwiejszych kierunków ale też problem pojawia się kiedy chce się prowadzić terapie bo tu też konieczne są dodatkowe płatne kursy. Chyba, że masz na myśli ludzi, którzy nazywają się coachami a nic nie kończyli w tym kierunku to masz rację ;)

przez socorro 23 lut 2014, 00:35
trzeba zrobić sobie podyplomówkę która trwa rok.
a żeby zostać psychologiem trzeba skończyć 5- letnie studia.
a psychoterapeutą- do tego zazwyczaj 4-letnie studium
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...

przez torres 23 lut 2014, 00:54
Też trzeba studia
Uczestnikiem Szkoły może zostać osoba pełnoletnia z wykształceniem wyższym (minimum licencjat lub czwarty rok studiów). Osoby z wykształceniem średnim mogą zostać przyjęte po indywidualnym rozpatrzeniu zgłoszenia i rozmowie kwalifikacyjnej. O ostatecznym zakwalifikowaniu się na kurs decyduje rozmowa kwalifikacyjna.
Liczba miejsc jest ograniczona i jest prowadzona rekrutacja. Zresztą nie ma to większego znaczenia. Liczą się głównie metody i efekty a psychologia często opiera się na dogmatach i sprzecznych ze sobą teoriach. Z coachingiem jest ten problem, że często ludzie nazywają się coachami nie będąc nimi i rzeczywiście często ci ludzie pieprzą o jakiejś "duchowości", która duchowością nie jest.

przez socorro 23 lut 2014, 11:29
ale jakiekolwiek studia, nie muszą być w ogóle związane z psychologią.
gdyby coacherzy (tak to się odmienia?) byli również psychologami, to by dawało ciekawe możliwości imo.
ale masz rację, tytuł coach może sobie praktycznie każdy napisać przed nazwiskiem, i czasami takie osoby zamiast pomagać, mogą przeokrutnie komuś zaszkodzić :roll:

przez Bukowski 23 lut 2014, 13:39
być głupcem albo w czepku urodzonym.
Bukowski

przez Kalebx3 23 lut 2014, 14:16
METODY na bycie szczęsliwym . Fuck off! uszczęsliwiacze dorabiacze , robaki zgnilaki . Kursy fusy , a głupcy niech płacą...
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez torres 23 lut 2014, 15:21
socorro, Mateusz Grzesiak jest najpopularniejszym coachem w Polsce i to jest gość, który skończył właśnie psychologię a później został coachem i teraz twierdzi, że to czego nauczył się na studiach z psychologii to bardzo często bzdury. W coachingu podoba mi się to, że nie diagnozuje się pacjenta i nie wrzuca się do szufladki tylko wychodzi się z założenia, że jeśli problem wynika ze złych przekonań lub wzorców to trzeba po prostu nad tym popracować i to zmienić na dobry "program". Wiadomo, że z chorobami psychicznymi coaching nie pomoże ale na problemy z błędnymi przekonaniami i niską samooceną to jest lepsze niż psychologia.

Sortuj wg