SZPITALE,KLINIKI,OŚRODKI,SANATORIA-WĄTEK ZBIORCZY.

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

Oddział dzienny

przez ewela_6 09 sty 2014, 11:07
Proszę jeszcze o jakieś odpowiedzi...osób, które przebywały na takim oddziale.

-- 09 sty 2014, 21:29 --

Jak wygląda taka konsultacja kwalifikująca do przyjęcia na taki oddział dzienny? Czy w takiej grupie są osoby, które chorują na tą samą chorobę czy z różnymi?

Oddział dzienny

przez hj0ta 16 sty 2014, 04:14
Tez chodziłam, chyba 2 miesiące od 9 do 14 czasami wychodziłam wcześniej. Przez chyba pierwszy miesiąc próbowali dobrać mi leki które dostawałam tez do domu. Nie wiem czy cos mi to pomogło, chyba czułam sie jeszcze bardziej wyobcowana. Mieliśmy zajęcia 'o sobie', muzykoterapia jakieś zajęcia co miały nas zrelaksować, artystyczne i obiady :D. W tym czasie przepadały święta wielkanocne wiec i śniadanie mieliśmy duże wspólnie na które sami wszystko przygotowywaliśmy (ciasta, sałatki itp) Ja nie bardzo w tym wszystkim sie odnalazłam, wolałam swoją ksiazkie sudoku cokolwiek ale sama. Byłam świeżo po oddziale zamkniętym może dlatego. Przerwalam sama, bo chciałam wyjechać a psychiatra nie dał mi przepustki. Czekałam może z tydzień na telefon kiedy miejsce sie dla mnie zwolni.

Oddział dzienny

przez Rora 16 sty 2014, 23:15
Byłam, również 3 miesiące. Zajęcia od rana ok.8 do 12-13.30 zależy od dnia. Była to terapia grupowa psychodynamiczna leczenia nerwic głównie, ale byli pacjenci z depresją i zaburzeniami osobowości, zaburzeniami adaptacyjnymi. Dwa razy w tygodniu była psychodrama, były zajęcia relaksacyjne, różne ćwiczenia grupowe, np. ustawianie członków grupy w takiej odległości w jakiej chcesz by od Ciebie byli, albo z zamkniętymi oczami chodzisz i ludzie Cie naprowadzają, albo przedstawić czym dla nas jest kobiecość lub męskość ( to robiliśmy w podziałach na kobiety i mężczyzn i wcale nie było tak prosto ustalić :D ), oczywiście rozmowy codziennie na temat dnia poprzedniego, z czym przychodzisz, każdy w kolejności przyjścia przedstawiał swój życiorys. Co piątek "informacje zwrotne" czyli jak ktoś kogoś wkurzał przez cały tydzień to mógł się nauczyć konstruktywnie to wyrazić za pomocą specjalnego sposobu czli " gdy Ty...To ja czuję się..." :D, oczywiście komplementy i wdzięczność też w ten sposób można było. Był lekarz psychiatra, ale to rozmawiało się z nim chyba dwa razy, na początku i na końcu terapii, chyba że była potrzeba. Leki takie jakie bierzesz w godzinach w których jesteś na oddziale dziennym, dostajesz ( czyli poranne i popołudniowe), dodatkowo obiad był o godzinie po 12 podczas 30 min przerwy między zajęciami, a tak to 10-15 min chyba było. Więc to jakie były ćwiczenia czy co robiliśmy, było zależne od pomysłu terapeutów, lub jak mieliśmy propozycję. Terapeutów było dwóch, kobieta i mężczyzna. Z tego co widzę to różnią się te terapie, więc najlepiej wejdź na stronę konkretnej placówki i się dowiedz jak to wygląda. Możliwe, że coś mi umknęło bo minęły 3 lata, więc jak masz konkretne pytania to pisz ;). Aha, ja czekałam chyba 2 tygodnie, bo akurat miejsce się zwalniało, więc to zależy, czy grupa jest "płynna", że jedni kończą, inni przychodzą, czy zamknięta czyli, że w takim samym składzie się zaczyna czy kończy. Liczba pacjentów to jakoś 10-12 osób.

A co do pracujących, pytaliście o terapię grupową dla pracujących osób? Bo jest coś takiego, wiem, że też 3 miesiące i w godzinach wieczornych tak jakoś 18:00, raz w tygodniu chyba, jak pytałam w ośrodku w moim mieście i też to jest na NFZ wszystko.

Co do korzyści z tej terapii, to ciężko mi coś napisać, dlatego, że no to terapia nerwic, a ja potrzebowałam bardziej na zaburzenia osobowości i indywidualnej. Efekt był taki, że rozruszało mnie to po szpitalu, wzmocniło, ale że miałam złą diagnozę, więc też nie wiadomo było co tak naprawdę powinnam dostać z tej grupówki, początek leczenia i myślałam, że mam się czuć fajna w grupie więc jako narcyz czułam się świetnie, że mnie chwalą, niestety do żadnej konstruktywnej konfrontacji mojej osoby nie doszło, bo czarowałam 8).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Oddział dzienny

przez ewela_6 26 sty 2014, 00:16
Już w poniedziałek idę pierwszy raz, boję się strasznie, cały czas o tym myślę i nie mogę przestać :(

Oddział dzienny

przez Rora 26 sty 2014, 05:47
Głowa do góry :!: Trzymam kciuki za Ciebie, wiadomo, że się przejmujesz ;), będzie dobrze, pierwszy raz nie jest zły, później jest ciężko, ale to wszystko z czasem ;), a naprawdę warto się pomęczyć :great: .

Metoda na bycie szczesliwym

przez holisticmind 20 lut 2014, 21:06
Jeśli nie widzisz nic pozytywnego w twoim życiu, jesteś nieszęśliwy,a twoje myśli zmierzają monotonnym torem to mam sposób by wam pomóc. Czasami ciężko poradzic sobie samemu i nie wiadomo, gdzie szukać pomocy, no bo przecież nikt nie rozumie jak się czujemy i, co się wydarzyło.. Ja też kiedyś nie wiedziałem i znalazłem rozwiązanie. Zapraszam wszystkich, bez wyjątku na szkolenie transpozycji mysli - jak myslec pozytywnie?
Wiecej informacji tutaj:
www.facebook.com/events/1394516804139185/?ref=23 lub
www.holisticmind.pl

Szkolenie odbedzie sie 7.03.2014r w Katowicach.

Co zyskasz? Jak bardzo zmienisz się Ty?

- nauczysz się poznawać proces tworzenia myśli pozytywnych
- zmienisz postrzeganie własnego „ja”
- poznasz czynniki od których zależy jakość Twoich myśli
- otrzymasz praktyczne wskazówki i ćwiczenia do przetestowania w domu
- skrócisz czas podejmowania decyzji
- uprościsz sobie dzień eliminując niekorzystne działania ze swojego życia
- nauczysz się myśleć pozytywnie
- i poznasz wiele ciekawych schematów rozwojowych z różnych dziedzin przemiany osobistej

przez Candy14 20 lut 2014, 21:13
Współpracuję z różnymi Szkołami Rozwoju Osobistego i Uwodzenia w Polsce
:lol: :lol: :lol:

Kwalifikacje mnie nie przekonuja ;)
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez pinda 21 lut 2014, 00:06
hehe, o dół :)
burning down the house!

przez cyklopka 21 lut 2014, 00:21
Ukończone Szkolenia :

Coaching Prowokatywny, Cash Flow, Samokontrola Umysłu Metoda Silvy, Podróż Bohatera, Metody Kalibracji, Nlp, Huna, Hipnoza, Time Management, Biorytmy, Coaching Tradycyjny, Public Relations, Techniki Modelowania, Bioterapia, Relacje w Związkach, EQ Inteligencja Emocjonalna, Błyskawiczne Indukcje Hipnotyczne, Moc Oddechu, Uwodzenie Kobiet, Planowanie Przyszłości, Zasady Feng-Shui, Fobie, New Code NLP, Prawdziwa Pewność Siebie, RTZ – Racjonalna Terapia Zachowań, Tworzenie Relacji Damsko-Męskich, Tworzenie Wizerunku, Kwantowa Metoda Dwupunktowa – Transformacja Świadomości. Numerologiczne Portrety Osobowościowe

Przydałoby się wróżenie z fusów herbat chińskich niefermentowanych rosnących na wysoko położonych plantacjach i stawianie pasjansa tradycyjne oraz na kompie.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Candy14 21 lut 2014, 00:57
Vi vi, :lol:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez monk.2000 21 lut 2014, 01:21
Spodziewałem się takiego wpisu oraz tego jak będzie przyjęty.
Szkolenia w sumie fajna sprawa. Tylko mi się nie chce wierzyć, że kilka godzin wykładu może zmienić czyjeś życie. Poza tym pachnie to wiedzą tajemną. Ja już nie wierzę w cudowne metody. Gdyby istniały to szybko stałyby się popularne i ludzie by pozmieniali swoje życie, każdy by wiedział jak to zrobić.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Freak696 21 lut 2014, 08:19
Mogę pozytywnie kopnąć holisticmid-a w dup. :mrgreen: .

przez wiejskifilozof 21 lut 2014, 11:21
Ja i Candy jesteśmy tu chyba jedyni szczęśliwymi ludzi.

przez Miro 21 lut 2014, 12:14
Sure, a na koniec wcisną komplet garnków i noży o wartości 150,- za promocyjną cenę 2500,- :pirate:
Kliknij, full screen, full głośność, wyluzuj się --> http://vimeo.com/23333232

Sortuj wg