SZPITALE,KLINIKI,OŚRODKI,SANATORIA-WĄTEK ZBIORCZY.

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

Próba monopolizacji polskiej psychoterapii - wyraź swój sprz

przez ajda 12 wrz 2008, 13:22
Próba monopolizacji polskiej psychoterapii - wyraź swój sprzeciw

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=3450

Psychoterapia to wolny, niezależny zawód i dyscyplina naukowa zarazem. Standardy certyfikacyjne ECP European Association for Psychotherapy wymagają 7 lat i 3200 godzin szkolenia, w tym 1800 godzin po ukończeniu studiów, a w tym: własnej psychoterapii min. 250 godzin, superwizji min.150 godzin, superwizowanej praktyki, stażu klinicznego i kształcenia teoretycznego i praktycznego. A potem ustawicznego aktualizowania swojej wiedzy i umiejętności. W Polsce jest około 20 profesjonalnych stowarzyszeń kształcących w tym zawodzie. Psychoterapeuta z uwagi na kwestie etyki zawodowej powinien przynależeć do towarzystwa psychoterapeutycznego. Podawanie się za psychoterapeutę bez spełnienia tych wymogów uważane jest za nieetyczne, a po wejściu w życie ustawy psychoterapeutycznej będzie także karalne. Nie jest łatwo zostać psychoterapeutą. Wymaga to talentu, wewnętrznej uczciwości i poświęcenia ogromnej ilości czasu na studia i praktykę. Dlatego często różne osoby bez kwalifikacji, np. doradcy, psycholodzy czy terapeuci uzależnień się podszywają pod to miano. Każdy świadomy klient może sam zdecydować z czyich usług korzysta.

Re: Próba monopolizacji polskiej psychoterapii - wyraź swój sprz

przez depresyjny86 13 wrz 2008, 00:52
Parówkowym skrytożercom mówimy NIE!!! :D :D :D
:)

przez eligojot 13 wrz 2008, 18:45
Za 80-100 zł za 45 minut sesji, to chyba warto podjąć trud.

P.S. Chyba psychoterapeuta to wolny zawód, a nie psychoterapia.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez arabica 13 wrz 2008, 20:12
"Za 80-100 zł za 45 minut sesji, to chyba warto podjąć trud."
Tym bardziej, że odpowiadzialność za błędy wynikłe z błędów w pracy zadna a koszty psychiczne i finansowe ponosza tylko i wyłącznie pacjenci.

---- EDIT ----

Namnożyło się tych osrodków kształcacych terapeutów, które zarabiaja tym więcej, im więcej osob się u nich szkoli, a nie na jakosci ich wyszkolenia i predyspozycji osobistych do wykonywania zawodu psychoterapeuty.

przez eligojot 13 wrz 2008, 21:38
Dlatego prosimy o:
1. dopuszczenie do zawodu psychoterapeuty magistrów studiów humanistycznych, społecznych, przyrodniczych i lekarzy
medycyny.

A dlaczego nie magistrów ekonomii, informatyki, chemii i elektryki? Tacy to są głupsi niż po jakiejś tam socjologii, edukacji przez sztukę czy etnologii, historii?

przez arabica 14 wrz 2008, 00:40
"Projekt Ustawy ma następujące wady:
1. Ogranicza dostęp do zawodu psychoterapeuty do psychologów i lekarzy, na co brak merytorycznego uzasadnienia w
badaniach naukowych."
wg tresci projektu ustawy lekarze mają być dopuszczeni, więc czemu ich tutaj autorka petycji wymienia
"dopuszczenie do zawodu psychoterapeuty magistrów studiów humanistycznych, społecznych, przyrodniczych i lekarzy
medycyny".

Zastanawiające stwierdzenie:
"10. Przy drastycznie ograniczonym dostępie pacjentów do usług psychoterapeutycznych (w Polsce brakuje 17.000
psychoterapeutów) zmniejszy go jeszcze bardziej."
W przypadku cieższych zaburzeń, gdzie jest potrzeba psychoterapii częściej niz raz w tygodniu, to w gre wchodzi i tak terapia prywatnie, a dostęp do takiej większosci pacjentom ogranicza cena takich usług, a nie brak terapeutów.
Gdy szukałam prywatnej terapii moglam sobie spokojnie urzadzić cos na kształt castingu na "mojego terapeutę". I podstawowym problemem jaki miałam, to znalezienie kogoś sensownego.

"Każdy świadomy klient może sam zdecydować z czyich usług korzysta."
Mam sie za w miare świadomego klienta, tylko zabycie tej świadomości to efekt kilku lat doświadczenia z różnymi terapiami i terapeutami i kosztami finansowymi z tym związanymi. Choć nigdy nie wiadomo, co w nieświadomości siedzi.

przez eligojot 14 wrz 2008, 11:40
Do petycjantów:
Skoro tak ten kierunek studiów jest nieważny, to czemu nie naciskacie na uniwersytety tudzież akademie medyczne, aby utworzyły kierunek "psychoterapia" zamiast "pedagogika" czy "psychologia" i te wszystkie niezbędne godziny tutoriali zostały odpracowanie w ramach studiów na tym kierunku?

Roztańcz się w sobie

przez libertas2008 03 paź 2008, 16:14
ROZTAŃCZ SIĘ W SOBIE - ZAJĘCIA TANECZNO-RUCHOWE DLA KAŻDEGO

Jeżeli chcesz:
- zapomnieć o stresie
- zrelaksować się
- poruszać się
- potańczyć
- poznać lepiej swoje ciało
w rytmie całkiem niezłej muzyki, według własnego tempa i możliwości – przyjdź i zatańcz razem z nami!

Warsztaty prowadzimy już od ponad 2 lat. Tańczymy z dorosłymi, młodzieżą, dziećmi i seniorami. Na zajęciach wykorzystujemy m.in. techniki tańca współczesnego, salsę, taniec, hinduski, masaż, relaksację, pracę z ciałem, z oddechem. Nasze warsztaty odbywają się m.in. podczas festiwalu Progressteron, Hormony&Harmony, Joga w Parku, Ogólnopolskiego Festiwalu Ognia. Prowadziłyśmy warsztaty m.in. w ramach projektu „Roztańcz się” realizowanego przez Stowarzyszenie Generacje. Posiadamy certyfikaty ukończenia wielu kursów, szkoleń m.in. z zakresu tańca, pracy z ciałem, masażu prowadzonych przez polskich i zagranicznych specjalistów m.in. dr Detlefa Kapperta, Beatę Marecką - Zehenbauer, Milana Kozanka, Berit Hague

Warsztaty odbywają się w poniedziałki od 16.45 do 18.45 w Stowarzyszeniu ALFA (pl. Św. Macieja 5a II piętro)
Cena: 20 zł za 120 minut (Po wykupieniu 4 zajęć piąte zajęcia GRATIS!)
Więcej informacji na stronie www.libertas.yoyo.pl
Zapisy pod numerami telefonów 601 871 026; 887 898 515 lub mailowo: libertas2008@o2.pl

grupa terapeutyczna dla kobiet/warsztaty

przez gwen 02 lis 2008, 19:11
www.koniecmilczenia.pl

KONIEC MILCZENIA

Stowarzyszenie Pomocy Dorosłym Ofiarom Nadużyć Seksualnych w Dzieciństwie

KONTAKT tel: 0 507 707 689/0 501 588 484
e-mail: kontakt@koniecmilczenia.pl
www.koniecmilczenia.pl

COTYGODNIOWA ZAMKNIĘTA GRUPA TERAPEUTYCZNA DLA KOBIET (PAŹDZIERNIK 2008 – CZERWIEC 2009)

„Opowiedz nam swoją historię…”

Warsztatowa grupa terapeutyczna dla kobiet dotkniętych w dzieciństwie nadużyciami fizycznymi, emocjonalnymi i seksualnymi.
Wykorzystując metodę psychologii zorientowanej na proces zajmiemy się pracą nad trudnymi historiami z przeszłości, nad odnajdywaniem w sobie siły i energii, nad rozumieniem naszego ciała i jego symptomów. Będziemy analizować swoje sny, przyglądać się naszym relacjom i odkrywać w sobie nowy życiowy potencjał.
W jaki sposób trauma zakłóca nasze myśli, uczucia i zachowania?
Dlaczego, jako osoby poranione, błędnie rozumiemy świat i reagujemy nań niewspółmiernie. Jak rządzą nami od wewnątrz niezrozumiałe i przepotężne siły?
Jak odnaleźć siebie i otoczyć czułą opieką nasze wewnętrzne dziecko?
Na te i wiele innych pytań będziemy mogły odpowiedzieć sobie w trakcie pracy w tej grupie.

WARSZTATY TERAPEUTYCZNE

W poszukiwaniu zagubionego JA

Warsztaty terapeutyczne dla osób zainteresowanych pracą nad wczesnodziecięcymi nadużyciami fizycznymi, emocjonalnymi i seksualnymi. Zapraszamy wszystkich tych, którzy pragną odnaleźć przyczyny swych dolegliwości, powiązać je z wczesnymi urazami, nauczyć się koić ból, rozumieć swoje ciało i jego mowę.

Metodą psychologii zorientowanej na proces, krok po kroku, będziemy zbliżać się do trudnych uczuć, niezrozumiałych emocji, powracających trudnych stanów ducha. Pracujemy z ciałem, z symptomami, z relacjami, z historią osobistą i ze snami.
Każdy z trzech trzydniowych warsztatów skoncentrowany będzie na jednym temacie wiodącym: opowiadanie historii – ujawnienie, symptomy i choroby, relacje.

TERMINY WARSZTATÓW:
21-23 LISTOPADA 2008, 5-7 GRUDNIA 2008, 2-4 STYCZNIA 2009

KOSZT:
350 PLN (w tym 2 noclegi i wyżywienie)

KONTAKT:
Tel.: 507 707 689
kontakt@koniecmilczenia.pl
historia dzieciństwa jest koszmarem, z którego jako ludzkość dopiero ostatnio zaczynamy się budzić (Lloyd deMause)

Oferty ogólniedostępne

przez Pstryk 02 lis 2008, 20:47
Zakładam wątek dla ofert ogólnokrajowych.
Pstryk

Pomoc psychologiczna,ćwiczenia i prawidłowe kroki w psychice

przez eserda 11 lis 2008, 15:07

CIEKAWA strona dla szukających dojrzałej MIŁOŚCI i PRZYJAŹNI

przez mooble 11 lis 2008, 21:51
Interesujący serwis zapoznawczy dla osób o łagodnym usposobieniu szukających dojrzałej miłości i przyjaźni, znajduje się na stronie www.powazni.pl

Re: Do tych, kórzy byli w szpitalu - pomocy

przez adelkowska 12 lis 2008, 23:17
Ja spędziłam 3 tygodnie w szpitalu w brrrr.... wonieściu. Sama siebie podziwiam że wytrzymałam. Warunki beznadziejne, jedzenie podłe i na dodatek nieświeże. Podczas mojego pobytu zatruło się pół szpitala, około 25, 30 pacjentów. Wmawiano nam że to grypa żołądkowa hahahahaha :mrgreen:. Personel dość chamski, łącznie z ordynatorkiem, któremu wydaje się chyba że jest carem. G.....o go obchodzi ten cały syfiasty szpital, interesuje go tylko dociągnięcie do emeryturki na jakże ciepłej posadce. Terapia polegała na spędzaniu czasu samopas, więc zapomnijmy o aspekcie leczniczym tego przybytku. W sumie ich terapia to faszerowanie ludzi jak największą ilością tanich generyków. Zabiegi były i owszem, ale robiąca je osoba zabijała wzrokiem, jak również słowem, a jakość zabiegów mizerna, tak jakby ich w ogóle nie było.
Tak, tak, zgadza się, szpitalik ma jednak swoje grono stałych bywalców. Przyjeżdżają tam co roku i chwalą, chwalą, chwalą, chwalą... Traktują pobyt tam jako darmowe wakacje. Trzeba przyznać że to dość specyficzna grupa ludzi, przebywanie z którymi nie wpływało dobrze na mnie. 8)

bezpłatnie-czyli terapia dla studentów

przez Lisek chytrusek 18 lis 2008, 17:50
jak w tytule-od pewnego czasu borykam sie z mnogościa problemow na tle emocjonalnym/umysłowym i od pewnego czasu czuje ze nie dam rady samemu tego rozwiazac a w zasadzie: nie powinienem sam w tym grzebać. Taka decyzja bylaby przelomowa, gdyby nie to, ze bardzo ciezko trafic na dobrego terapeutę w osrodku niepłatnym. Zeby nie czekac pol roku w kolejkach i dostac fachowa pomoc, oczekujac, ze terapeuta skupi sie wlasciwie na swoim zadaniu i wykaze zrozumienie, i zaangazowanie. Ciezko chyba znalesc sie cokolwiek takiego w publicznych placowkach ale nie stac mnie-jak wielu poczatkujacych studentow- na bulenie grubej kasy za 45 minut poniewaaaaż... zapowiada sie, ze troche przeleze na kozetce zanim uprzejma pani oznajmi mi zza okularow, ze narodziłem sie na nowo...
Dlatego ciekaw jestem waszych doswiadczen. Jak placiliscie za wasze terapie, jak przebiegaly i czy umieliscie podjac ich finansowy ciezar. Bo to jest klopot dla ludzi bez kasy w takim samym wymiarze jak problem z zaufaniem, otwarciem sie. Niby trywialny, techniczny ale za to zaporowy. Czy jest mozliwe, zeby ktos pomogl mi tanio, badz bezplatnie i nie patrzyl na mnie jak na "kolejnego do odstrzału". Moze zna ktoś jakas placowke swiadczaca taka pomoc na terenie Krakowa? Ja zyje samodzielnie, mam mase wydatkow, musze jakos sobie pomoc ale w tym kraju bagatelizuje sie potrzebe ochrony zdrowia psychicznego i nie wiem jak bez kasy moge sobie pomoc. Macie jakies pomysly?

Sortuj wg