[KATOWICE]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

[Katowice]

przez andziana 21 sie 2013, 11:22
Witajcie,

szukam dobrego psychologa z okolic Chorzowa, Katowic (mogą też być inne miasta ościenne). Przeczytałam cały wątek i z góry dziękuję za te nazwiska i namiary, które już padły. Zainteresowałam się Katowickim Instytutem Psychoterapii na Franciszkańskiej (http://www.k-i-p.pl/). Czy może ktoś leczył się tam osobiście, lub mógłby napisać coś o osobach, które tam pracują i do kogo najlepiej się udać? Jaką formę najlepiej wybrać na start - terapię grupową, czy indywidualną? Zdaje sobie sprawę, że to kwestia podejścia danej osoby, ale jeśli powiedzmy jestem otwarta na jedno i drugie, to od czego warto spróbować? Nie byłam nigdy u psychologa, a czas już wielki zabrać się za siebie. Podejrzewam u siebie nerwicę (objawia się głownie żołądkowo i jeśli chodzi o sprawy toaletowe, czasami mam kołatania i nie mogę spać) + zalążki depresji + problemy na stopie damsko-męskiej, przy których pewnie nie bez znaczenia są doświadczenia z dzieciństwa (rozwód rodziców i te sprawy). Może ktoś ma podobne problemy i znalazł kogoś super, który pomógł mu właśnie an tych poletkach. I jeszcze, jeśli chodzi o kwestie takie czysto przyziemne: jak to się mniej więcej przedstawia finansowo, może ktoś akurat wie, na przykładzie wspomnianej placówki? Z góry dziękuję jeśli ktoś znajdzie czas i ochotę, żeby na podstawie tej skróconej psychoanalizy coś mi poradzić ;)

[Katowice]

przez essprit 21 sie 2013, 13:24
Wiesz co, standardowo to jest tak, że to Ciebie taki psycholog/terapeuta kieruje na daną formę terapii - ind czy grupa. Najlepiej jak po prostu się zapiszesz, i oni sami ocenią co jest dla Ciebie najlepsze.

Nie wiem ile grupa, ale sesje ind kosztują w dużych miastach od 80 do 150 za spotkanie, a standardowo to jest 1x/tydż.
Jeśli to jest za dużo pieniędzy, albo z innych przyczyn zawsze możesz czegoś poszukać na NFZ.

[Katowice]

przez andziana 22 sie 2013, 15:23
essprit napisał(a):Wiesz co, standardowo to jest tak, że to Ciebie taki psycholog/terapeuta kieruje na daną formę terapii - ind czy grupa. Najlepiej jak po prostu się zapiszesz, i oni sami ocenią co jest dla Ciebie najlepsze.

Nie wiem ile grupa, ale sesje ind kosztują w dużych miastach od 80 do 150 za spotkanie, a standardowo to jest 1x/tydż.
Jeśli to jest za dużo pieniędzy, albo z innych przyczyn zawsze możesz czegoś poszukać na NFZ.

Dzięki bardzo za przybliżenie, jak to na początku wygląda. Rzeczywiście najlepiej samemu tam przedzwonić, popytać. Jak już w końcu zdecyduję się na konkretną placówkę i zacznę działać, napiszę jak wrażenia dla zainteresowanych terapią w okolicach Katowic.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

psychoterapeuta-Katowice

przez bawarka 04 lis 2013, 14:03
Witam , czy mógłby mi ktoś polecić dobrego psychoterapeutę z Katowic lub okoloic ,dziękuję.

Poszukuje psychoanalityka z Katowic i okolicy

przez Oleg 01 mar 2014, 12:28
Ja w temacie. Znacie jakiegoś dobrego. Byłbym wdzięczny za jakieś namiary.

Poszukuje psychoanalityka z Katowic i okolicy

przez essprit 02 mar 2014, 23:14
Tacy sensu stricte psychoanalitycy - to są chyba tylko w Warszawie.

Psycholog

przez JużTuByłem 18 maja 2014, 15:49
Cześć poszukuje dobre psychologa z Katowic najlepiej ,aby cena nie była wygórowana
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

[Katowice]

przez AdusiaNW 26 maja 2014, 01:53
Witam. Szukam jakiegoś dobrego psychologa bądź psychiatry (ale takiego który nie stosuje jedynie farmakoterapii) dla mojej mamy. Po 20 latach małżeństwa mąż zostawił ją dla innej, rozwód i te sprawy... choć w małżeństwie też nie był dobrym mężem, stosował przemoc wobec wszystkich członków rodziny. Mimo 5 lat jakie upłynęły od rozwodu mama dalej nie może się z tym pogodzić i ciągle żyje tym co się wydarzyło. Nie okazuje nawet zainteresowania ślubem mojej siostry oraz przyjściem na świat tak długo oczekiwanego pierwszego wnuka. Myślę, że terapia jest jedynym rozwiązaniem które może jej pomóc. Terapeuta nie może być młody, taka osoba nie przekona mojej mamy. Najlepiej terapia indywidualna bo na grupową też w życiu się nie zgodzi. Najlepiej w ramach NFZ gdyż licząc spotkania 1x w tygodniu to koszt takiej terapii niestety przekracza zdecydowanie mój budżet.

[Katowice]

przez JużTuByłem 02 lip 2014, 14:46
Chodził ktoś do niej ? http://karolinatopor.pl/
Rośnie w siłę"

[Katowice]

przez Inga_beta 02 lip 2014, 15:59
Niepokoi mnie u niej brak szkoleń.
Skąd masz jej adres? Jest sprawdzona?

-- 02 lip 2014, 15:05 --

I tak na podstawie zdjęcia to brak jej kwalifikacji.
Może lepiej bys się wybrał do kogoś innego?

[Katowice]

przez JużTuByłem 02 lip 2014, 16:17
Poleciła mi ją Maja Zachariasiewicz http://www.psychoterapeuta-maja.pl/ Do niej przez troche chodziłem jak byłem w szpitalu tylko ,że aktualnie ma full ludzi i nie może mnie przyjać.Też własnie zwróciłem uwagę na brak jakichkolwiek szkoleń...Gdzie ty chodzisz ? Może znasz jakiegoś dobrego psychoterapeute ?
Rośnie w siłę"

[Katowice]

przez Inga_beta 02 lip 2014, 16:55
http://www.salvate.pl/pl/2013-09-07-21- ... kalinowska
Ją polecam z Katowic. Ale znam ją tylko z polecenia mojego terapeuty do którego pod tym względem mam zaufanie.
Ja mam terapię w Krakowie i w Krakowie mogłabym kogoś polecić.

[Katowice]

przez JużTuByłem 02 lip 2014, 18:27
Karolina Topór http://lustro.org/karolina-topor/
Małgorzata Kalinowska http://psychoterapiajung.pl/#sthash.T6G1AGH7.dpbs
Aleksandra Szczygieł http://www.psycholodzy.pl/praca/szukam_ ... _slaskiego
Pierwsza i ostatnia z polecenia Zachariasiewicz.Wolałbym jakąś młodą no ,ale to znow nie idzie w parze z doświadczeniem
Chodzi ktoś do którejś ?
Dzięki Inga ;)
Rośnie w siłę"

[Katowice]

przez White Rabbit 02 lip 2014, 19:48
:mrgreen: Kiedy Zachariasiewicz stała się Zachariasiewicz? Z domu Kowalska.

Sortuj wg