[KATOWICE]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez Pete Doherty 19 lut 2008, 11:36
hej mozecie mi polecic jakiegos dobrego psychiatre z katowic lub okolic??? bo widze tutaj pelno psychologow, a z tego co wyczytalem oni nie moga przepisywac lekow.. a na tym by mi zalezalo, bo bez nich w moim przypadku sie raczej nie obejdzie. najlepiej prywatni, bo nie chcialbym czekac 2 miesiace na wizyte :) pozdrawiam i z gory dziekuje

przez C-S 02 mar 2008, 12:25
Zapraszam na WARSZTATY

ZŁAP KONTAKT Z WŁASNYM ŻYCIEM!
Świadomość, medytacja, integracja psychosomatyczna.

To warsztaty dla prawdziwych poszukiwaczy przygód – ekscytujące 8 godzin podróży przez swoje ciało, psychikę aż po wymiar duchowy by dotrzeć bardzo głęboko.

Celem tych warsztatów jest poszerzanie samoświadomości, odkrywanie i zgłębianie obszarów ludzkiej duchowości, twórcze eksplorowanie swojego wewnętrznego potencjału, odblokowanie uczuć i praca z ciałem.

medytacjaNa warsztatach poznasz różne techniki medytacji, relaksacji i integracji psychosomatycznej. Odkryjesz jak potężne mogą być twoje wewnętrzne zasoby i zdziwisz się, jak wiele jest w Tobie pokoju, wolności i miłości. Zrozumiesz jak ważną rolę w życiu pełni świadomość i podświadomość. Poznasz też wiele ciekawych i przydatnych technik pomagających w codziennym życiu, takich jak zdolność głębokiej koncentracji, kontrola myśli i emocji, albo przygotowanie do medytacji czy modlitwy.

Zajęcia prowadzone są w konwencji Gestalt, czerpią również z tradycyjnych duchowości.

Na kursie poruszysz (dosłownie i empirycznie) m.in. następujące zagadnienia:

* Cało i jego wpływ na psychikę
* Uczucia i emocje
* Proces integracji psychofizycznej
* Rola świadomości i podświadomości
* Zagadnienie duchowości

Jeżeli jesteś, w szczególności:

- osobą, która jest zaciekawiona człowiekiem i głębią jego możliwości,
- osobą zabieganą, zestresowaną lub zmęczoną,
- osobą, która pracuje profesjonalnie z ludźmi jako nauczyciel, psycholog, terapeuta, trener, pedagog, konsultant, doradca itp,
- osobą duchowną...

to ten warsztat może okazać się dla Ciebie trafnym wyborem i stanowić kolejny ważny krok na drodze doskonalenia samego siebie.

Uwaga: Warsztaty nie są psychoterapią i jej nie zastępują.

Inwestycja: 150 zł (uwaga, zniżka dla subskrybentów newslettera! - 120 zł!!!)
Gdzie: Katowice, o miejscu zawiadomimy Cię na tydzień przed szkoleniem!
Kiedy: 15 marca 2008 r.,
Ile trwa: godziny 10.00 - 18.00 z jedną przerwą obiadową i kilkoma krótszymi - w razie potrzeb jesteśmy dostępni w trakcie przerw by odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania!

Kto prowadzi: Leszek Zawlocki, trener, teolog, coach, stosujący w swojej pracy założenia psychoterapii humanistycznej, ze szczególną preferencją Gestalt.

Aby się zapisać zapraszam na www.creative-solutions.pl
C-S

Złap kontakt z własnym życiem! KATOWICE

przez C-S 02 mar 2008, 12:26
Zapraszam na WARSZTATY

ZŁAP KONTAKT Z WŁASNYM ŻYCIEM!
Świadomość, medytacja, integracja psychosomatyczna.

To warsztaty dla prawdziwych poszukiwaczy przygód – ekscytujące 8 godzin podróży przez swoje ciało, psychikę aż po wymiar duchowy by dotrzeć bardzo głęboko.

Celem tych warsztatów jest poszerzanie samoświadomości, odkrywanie i zgłębianie obszarów ludzkiej duchowości, twórcze eksplorowanie swojego wewnętrznego potencjału, odblokowanie uczuć i praca z ciałem.

medytacjaNa warsztatach poznasz różne techniki medytacji, relaksacji i integracji psychosomatycznej. Odkryjesz jak potężne mogą być twoje wewnętrzne zasoby i zdziwisz się, jak wiele jest w Tobie pokoju, wolności i miłości. Zrozumiesz jak ważną rolę w życiu pełni świadomość i podświadomość. Poznasz też wiele ciekawych i przydatnych technik pomagających w codziennym życiu, takich jak zdolność głębokiej koncentracji, kontrola myśli i emocji, albo przygotowanie do medytacji czy modlitwy.

Zajęcia prowadzone są w konwencji Gestalt, czerpią również z tradycyjnych duchowości.

Na kursie poruszysz (dosłownie i empirycznie) m.in. następujące zagadnienia:

* Cało i jego wpływ na psychikę
* Uczucia i emocje
* Proces integracji psychofizycznej
* Rola świadomości i podświadomości
* Zagadnienie duchowości

Jeżeli jesteś, w szczególności:

- osobą, która jest zaciekawiona człowiekiem i głębią jego możliwości,
- osobą zabieganą, zestresowaną lub zmęczoną,
- osobą, która pracuje profesjonalnie z ludźmi jako nauczyciel, psycholog, terapeuta, trener, pedagog, konsultant, doradca itp,
- osobą duchowną...

to ten warsztat może okazać się dla Ciebie trafnym wyborem i stanowić kolejny ważny krok na drodze doskonalenia samego siebie.

Uwaga: Warsztaty nie są psychoterapią i jej nie zastępują.

Inwestycja: 150 zł (uwaga, zniżka dla subskrybentów newslettera! - 120 zł!!!)
Gdzie: Katowice, o miejscu zawiadomimy Cię na tydzień przed szkoleniem!
Kiedy: 15 marca 2008 r.,
Ile trwa: godziny 10.00 - 18.00 z jedną przerwą obiadową i kilkoma krótszymi - w razie potrzeb jesteśmy dostępni w trakcie przerw by odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania!

Kto prowadzi: Leszek Zawlocki, trener, teolog, coach, stosujący w swojej pracy założenia psychoterapii humanistycznej, ze szczególną preferencją Gestalt.

Aby się zapisać zapraszam na www.creative-solutions.pl
C-S

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zarin 22 mar 2008, 14:45
Czy ktoś był na terapii grupowej w poradni Feniks w Sosnowcu?
Mam taką możliwość, muszę się szybko zdecydować, codzienna terapia jest dla mnie dość trudna organizacyjnie i nie wiem, co robić.
Wiem, że jest dość sporo pozytywnych opinii o tamtejszych lekarzach, ale chętnie porozmawiałabym z kimś, kto przeszedł tę terapię.

Katowice psychiatra

przez mark602 08 cze 2008, 21:29
Witam, czy miał ktoś kontakt z http://www.psychiatria.pl/katalog/ep,822,1
Czy ewentualnie mozecie polecic jakiegos dobrego psychiatrę z katowic?
pozdrawiam

Re: poszukiwany Hipnoterapeuta

przez Gabrielle 03 lip 2008, 18:04
Odświeżam temat, bo może komuś się przyda. Chodziłam do psychologa i do psychoterapeuty przez około dwa lata. I nic. Leki mnie znieczulały. Bez nich byłam do niczego. Trafiłam wreszcie na trenera NLP. Kobietę - http://www.mirachlebowska.pl , nauczyła mnie paru rzeczy, odrobina hipnozy, trzy spotkania, praca na przeszłych przeżyciach, usunięcie fobii i tym podobne. I czuję się świetnie. Tak jak pisaliście, warto poszukać kogoś doświadczonego, fachowca :)

Re: Katowice

przez xxs 13 lip 2008, 18:04
Dołączam się do prośby Tymbarka.
Chodzi mi o jakiś namiar na psychologa, psychiatre, który jest w stanie poprowadzić terapie.
Leczenie depresji i najlepiej zaburzen odzywiania [jesli ktos by mial namiar].

Z gory dziekuje
xxs

przez Pstryk 19 lip 2008, 19:57
xxs w walce z anoreksją i bulimią bardzo pomógł mi oddział lękowy w Szopienicach: http://www.psychoterapia-silesia.org.pl ... enice.html . W Katowicach Ochojcu jest jakieś Centrum Leczenia Nerwic: http://www.gcm.pl/index.php?m=17&lang=pl ale nie korzystałam z ich usług (jeszcze - planuję gdy się przeprowadzę, we wrześniu zacząć poszukiwania specjalisty od tego miejsca). Powodzenia
Pstryk

przez xxs 27 lip 2008, 11:14
Dziękuję, pewnie sprawdze adresy, ktore mi podaliscie.
narazie jeszcze jestem w Uk, dopiero w przyszlym tygodniu bede mogla cos zalatwic.Mam nadzieje, ze nie bede musiala dlugo czekac.

bethi, mozesz napisac cos wiecej o tym osrodku w szopienicach?
Jak wygladala twoja terapia, jakie mieli podejscie do Ciebie itd?
No i nawjazniejsze...czy wyleczylas sie z zaburzen odzywiania?
Dziekuje z gory!
xxs

przez Pstryk 10 wrz 2008, 10:23
Tak, zaburzenia w ogromnym stopniu ustąpiły mimo iż oddział ten nie jest specyficznie nastawiony na leczenie tego rodzaju zaburzeń. Jednak one mają głębsze podłoże i na tym koncentruje się terapia w Szopienicach. Podejście jest profesjonalne - choć na początku może Ci się wydać bezduszne, ponieważ specjaliści nigdy nie udzielą Ci porady, nie wyjaśnią niczego wprost - jedynie nakierują abyś sama znalazła rozwiązanie - myślę, że to największa zaleta tego rodzaju postępowania z pacjentami. Umiejętność rozwiązywania problemów samemu i bez udziału farmakologii [to jedynie w ostateczności - na oddziale nie można posiadać własnych leków, żadnych - w razie potrzeby stosowny lek wydaje pielęgniarka].
Pstryk

przez evelina 10 wrz 2008, 12:08
ja leczyłam się w Ośrodku leczenia nerwic i zaburzeń odżywiania w Gliwicach
bardzo dobry ośrodek POLECAM

"Dąbrówka"
Gliwice ul. Asnyka
evelina

przez Pstryk 10 wrz 2008, 19:00
Słyszałam o nim - podobno faktycznie dobry. Jakie tam stosują terapie :?: Jak wygląda pobyt :?:
Pstryk

przez jussi777 03 paź 2008, 17:10
Ja ide od poniedziałku do Dąbrówki na oddział dzienny. Narazie tylko wiem, ze jest to terapia poznawczo behawioralna i trwa 12 tygodni. A reszta okaże się później :)

przez krzysiek-aplica 07 paź 2008, 14:30
Witam serdecznie
Zapraszamy na szkolenie "Samobójstwa-interwencja kryzysowa", które odbędzie się w dniach 15-16.11.08r. Szkolenie odbędzie się w Katowicach bądź Sosnowcu (jesteśmy w trakcie ustalania sali szkoleniowej)

W tematyce szkolenia m.in.:
ObrazekPodstawowe pojęcia teorii kryzysu:
- psychologiczne rozumienie kryzysu;
- rodzaje sytuacji kryzysowych;
- mechanizmy i strategie radzenia sobie z kryzysem (coping);
- teorie kryzysu;
- czynniki, przebieg i rozpoznawanie reakcji kryzysowej.
ObrazekTeorie zachowań suicydalnych.
Witam serdecznie
Zapraszamy na szkolenie "Samobójstwa-interwencja kryzysowa", które odbędzie się w dniach 15-16.11.08r. Szkolenie odbędzie się w Katowicach bądź Sosnowcu (jesteśmy w trakcie ustalania sali szkoleniowej)

W tematyce szkolenia m.in.:
Obrazek Podstawowe pojęcia teorii kryzysu:
- psychologiczne rozumienie kryzysu;
- rodzaje sytuacji kryzysowych;
- mechanizmy i strategie radzenia sobie z kryzysem (coping);
- teorie kryzysu;
- czynniki, przebieg i rozpoznawanie reakcji kryzysowej.
Obrazek Teorie zachowań suicydalnych.
Obrazek Syndrom presuicydalny.
Obrazek Diagnoza i rozpoznawanie czynników ryzyka próby samobójczej.
Obrazek Sygnały zamiarów samobójczych.
Obrazek Cele interwencji kryzysowej.
Obrazek Interwencja kryzysowa:
- w sytuacji zamiaru próby samobójczej;
- w przypadku próby samobójczej;
- w sytuacji dokonanego samobójstwa;

Obrazek Spodziewane efekty uczestnictwa w programie
- przybliżenie problematyki teorii kryzysu;
- poszerzenie wiedzy oraz prawidłowego rozumienia zachowań suicydalnych;
- zdobycie praktycznych umiejętności rozpoznawania i oceny stanu kryzysu oraz czynników ryzyka próby samobójczej;
- wyćwiczenie umiejętności związanych z pomocą (rodzinie, osobie po próbie samobójczej, w sytuacji dokonanego samobójstwa).
Obrazek Cena:
- studenci 250zł/osoba/ 16-20 godzin
- pozostałe osoby 350zł/osoba/16-20 godzin
W cenę wliczone są materiały szkoleniowe oraz obsługa dwóch trenerów Grupy Aplica. Nocleg oraz wyżywienie należy zorganizować sobie we własnym zakresie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu. Formularz można pobrać z naszej strony http://aplica.pl/pliki%20aplica/downloa ... amob20.pdf
Formularze zgłoszeń należy odesłać do dnia 30.10.08r.
na adres podany w formularzu zgłoszeń lub na adres:
41-200 Sosnowiec
ul. Sobieskiego 64 A pok. 203

Jednocześnie proszę o przesłanie informacji o szkoleniu do osób zainteresowanych z Państwa środowiska.
W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt telefoniczny bądź mailowy:

Krzysztof Demczuk
e-mail: krzysztof@aplica.pl
gsm: 607 144 178
lub
Michał Kuś
e-mail: michal@aplica.pl
gsm: 604 533 207

Więcej informacji na stronie www.aplica.pl
Pozdrawiam
Krzysztof Demczuk
Krzysztof Demczuk