[POZNAŃ]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

Re: Psycholog Poznań pytanie.

przez pawell1988 16 gru 2010, 01:11
Do Monika1974:

To zależy od KONTRAKTU, jaki zawarła Pani z psychoterapeutą/psychologiem. On jest bardzo ważny - określa granice zmiany osobowości/zachowań u pacjenta i obszar interwencji terapeuty. Reguluje też częstotliwość spotkań. Trudno powiedzieć, jaka powinna być częstotliwość psychoterapii psychodynamicznej. Zależy to od bardzo wielu czynników - specyfiki danego podejścia psychoterapeutycznego, stylu pracy terapeuty, ogólnego postępu psychoterapii, stanu zdrowia pacjenta i innych. Proszę rozmawiać w tej kwestii ze swoim terapeutą.

Do PanProper:

Takie wytyczne ma NFZ, choć ponoć od 2011. ma się to zmienić. Dotychczas zdarzało się, iż dany psycholog pracujący na NFZ korzystał z technik innych niż techniki psychodynamiczne, np. poznawczo-behawioralnych. Tu generalnie trzeba by poruszyć kwestię odróżnienia psychologa od psychoterapeuty. Psycholog skończył uniwersytet z tytułem magistra. Psychoterapeuta zaś to ktoś kto ukończył podyplomową szkołę psychoterapii (może to być psycholog, lekarz i zawody pokrewne). Tak więc dotychczas psychoterapeuta kończący szkołę inną niż psychodynamiczna nie mógł mieć kontraktu z NFZ (jeśli chodzi o prowadzenie terapii). Aczkolwiek psycholog, który w zależności od tego, jakiego podejścia teoretycznego (i praktycznego) uczony był na studiach/szkoleniach itd., może stosować różne techniki psychoterapeutyczne w swojej pracy. Rozumiem, że może się to wydawać skomplikowane, jednak i tak przedstawiłem to w uproszczeniu.

przez PanProper 17 gru 2010, 21:57
pawell1988 napisał(a):Takie wytyczne ma NFZ, choć ponoć od 2011. ma się to zmienić. Dotychczas zdarzało się, iż dany psycholog pracujący na NFZ korzystał z technik innych niż techniki psychodynamiczne, np. poznawczo-behawioralnych. Tu generalnie trzeba by poruszyć kwestię odróżnienia psychologa od psychoterapeuty. Psycholog skończył uniwersytet z tytułem magistra. Psychoterapeuta zaś ...

Dzięki za odpowiedź.
Jestem studentem psychologii, dlatego zaciekawiło mnie to, co napisałeś. Początkowo trochę się zdziwiłem, co prawda, ale faktycznie, z aktualną regulacją prawną (a raczej jej brakiem) zawodu psychologa może być sporo nieścisłości w praktyce.
Generalnie, tak, jak piszesz - zależy od wykształcenia psychologa (czy jest tylko po studiach, czy ma i jakie ma certyfikaty itp.). Jednak z tego, co się orientuję, np. w szpitalach i poradniach są stosowane - z refundacją - terapie w innych paradygmatach, niż psychodynamiczny.
Przejrzę jeszcze raz dokumenty na stronie NFZ. Chyba, że dysponujesz wiedzą, gdzie to znaleźć na ich stronie. Byłbym wtedy wdzięczny za podzielenie się nią ze mną ;).

Pozdrawiam

przez pawell1988 18 gru 2010, 02:28
Niestety...
Nic mi nie wiadomo na temat refundacji psychoterapii innych niż psychodynamiczne. Słyszałem, co prawda, o systemowych refundowanych. Musiały mieć one jednak mocne podwaliny psychodynamiczne - tzn. dana szkoła psychoterapii systemowej musiała mieć program podciągnięty pod psychodynamiczną.
Jednak z uwagi na to, że nie ma żadnych konkretnych ustaw ad. psychoterapii i psychoterapeutą może być każdy - jestem otwarty na wszelkie info. ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Psycholog - Marta Chorostecka Poznań

przez paula71 03 lut 2011, 18:37
Witam.
Szukam psychologa w Poznianiu i chciałam zapytać, czy moze ktoś z Was korzystał z porad pani Marty?
Pozdrawiam.
Paula

Poznań

przez Leszekb 04 kwi 2011, 11:41
Ewa 2002 czy mogłabyś dać jakis namiar mam kłopoty z synem ( 20 lat student)
mój e-mail l_bukowski@o2.pl

psychoterapia systemowa w poznaniu

przez Anna C. 13 kwi 2011, 19:58
Witam,

Nazywam się Anna Cwojdzińska, jestem psychologiem i pracuję psychoterapeutycznie - systemowo.
Pomagam dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.cwojdzinska.pl

Zapraszam :)
...z bliska nikt nie jest normalny... Caetano Veloso

http://systemowa.blogspot.com

przez hubbik 11 maja 2011, 12:52
pawell1988 napisał(a):Niestety...
Nic mi nie wiadomo na temat refundacji psychoterapii innych niż psychodynamiczne. Słyszałem, co prawda, o systemowych refundowanych. Musiały mieć one jednak mocne podwaliny psychodynamiczne - tzn. dana szkoła psychoterapii systemowej musiała mieć program podciągnięty pod psychodynamiczną.
Jednak z uwagi na to, że nie ma żadnych konkretnych ustaw ad. psychoterapii i psychoterapeutą może być każdy - jestem otwarty na wszelkie info. ;)

Witam,

może małe sprostowanie. Aby psychoterapia była refundowana przez NFZ dany ośrodek zdrowia, gabinet lub szpital, który ją oferuje musi mieć podpisany tzw. kontrakt z NFZ. Co roku określane są szczegółowe wymogi jakie musi spełniać psychoterapeuta pracujący w danym ośrodku by ten mógł się ubiegać o kontrakt na świadczenie psychoterapii. Głównym wymogiem jest posiadanie certyfikatu psychoterapeuty rekomendowanego przez NFZ. Na chwilę obecną akceptowane są certyfikaty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (głównie podejście psychodynamiczne) Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (również podejście psychodynamiczne) oraz od grudnia 2009 roku certyfikat Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Dla zainteresowanych link do decyzji http://www.pttpb.pl/attachments/171_nfz_refundacja.pdf

Bezpłatna psychoterapia poznawczo behawioralna np. Przychodnia Komed Śrem woj. Wielkopolskie ul. Staszica 1

Pozdrawiam
Ośrodek Terapii Poznawczo Behawioralnej Poznań www.otpb.pl

Poznań

przez czokoloco 16 maja 2011, 18:54
Ja się udałem tutaj:
http://psychoterapeuta.poznan.pl/
Co prawda mam 1 spotkanie za sobą ale Pani Joanna Goździkiewicz – Łappo - wydaje się ok. Podoba mi się to że jest bezpośrednia, ale i sympatyczna.
Cena za sesje 80 zł.
Więcej na pewno napiszę po dłuższym czasie.

Rusza Nowa Krótkoterminowa Grupa Terapeutyczna w poznaniu

przez psychoterapia 01 lip 2011, 22:15
RÓTKOTERMINOWA GRUPA PSYCHOTERAPEUTYCZNA

Zapraszamy do udziału w grupie terapeutycznej osoby, które doświadczają trudności w relacjach. Jeśli nie układa Ci się w związku miłosnym, tracisz przyjaciół, źle czujesz się ze swoim pracodawcą i współpracownikami lub innymi osobami z Twojego otoczenia, to ta grupa jest dla Ciebie.

Z psychoterapia grupowej możesz również skorzystać gdy cierpisz na konkretne zaburzenie takie jak depresja, lęki, zaburzenia odżywiania i inne, lub gdy doświadczasz trudności w ważnych dla siebie obszarach życia.

INFORMACJE O GRUPIE:

SPOSÓB PROWADZENIA:

Grupa będzie prowadzona w paradygmacie integratywnym. Praca koncentruje się na relacjach między uczestnikami, na sposobie interpretowania i przeżywania sytuacji wewnątrzgrupowych. Dodatkowo będą stosowane techniki zaczerpnięte z podejścia hellingerowskiego oraz z innych szkół psychoterapeutycznych, by umożliwić nie tylko wgląd, ale i pomóc w przepracowaniu konkretnych trudności.

CHARAKTER:

Grupa zamknięta (przez czas trwania grupy biorą w niej udział te same osoby), licząca około 10 osób.

CZAS TRWANIA:

W poniedziałki od 18:15 do 21:15 przez 4 miesiące (16 sesji grupowych po 3h).

Planowany termin rozpoczęcia grupy to sierpień/wrzesień 2011.

PSYCHTERAPEUCI:

Michał Świeboda (668397272) i Sylwia Dybiec (695711678).

Członkowie Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej.

REKRUTACJA:

Poprzez telefoniczne umówienie się na konsultację z jednym z terapeutów.

Rekrutacja prowadzona jest do wyczerpania limitu miejsc na grupie.

KOSZT:

Cena 3 godzinnej sesji terapeutycznej w grupie kosztuje 60 zł.
Dla wpłacających całą kwotę przed rozpoczęciem uczestnictwa - zniżka 200 zł.
Więcej informacji pod i zapisy do grupy u jednego z terapeutów

www.integratywna.pl

Michał Świeboda
tel.668 397 272
e-mail:swieboda@integratywna.pl

Sylwia Dybiec
tel.695 711 678
e-mail:psychoterapia@gery.pl

Poznań

przez psychoterapia 01 lip 2011, 22:21

Poznań

przez Pointer 08 lip 2011, 11:22
Witam
Ma ktoś może namiary na psychologa na NFZ bo ja nigdzie w poznaniu znalesc niestety nie mogę :(, byłem w 2 miejscach ale terminy są zdecydowanie za długie i ja tyle w domu nie wytrzymam

z góry dziękuje za jakąś pomoc
Nie ważne gdzie się stawia kamerę ważne po co " Krzysztof Kieślowski "

Poznań

przez pinesia7 11 lip 2011, 12:59
Witam
Piszę tu pierwszy raz. Zaczynam sobie nie radzic ze swoimi lękami, które towarzyszą mi nie od dziś. Proszę was pomóżcie wybrać dobrego psychologa. Czytam opinie i nie wiem kogo wybrać....znalazłam kilka osób i proszę doradźcie
http://psychoterapeuta.poznan.pl -Joanna Goździkiewicz – Łappo
http://www.psycholog-poznan.eu -Marta Chorostecka
http://www.self-psychologia.pl -Violetta Nowacka-Nadolińska

Chyba że polecacie jeszcze kogoś innego...
Bardzo was proszę o konkretne odpowiedzi chciałabym wybrać się do specjalisty jak najszybciej.

Poznań

przez jadzia8 15 lip 2011, 20:19
chetnie popisze z kims o nerwicy lękowej na gg 28669966

Poznań

przez Madzialenka 23 lip 2011, 20:30
Polecam Panią dr Dorotę Łojko-Poznań, ul. Mazowiecka7

Sortuj wg