[SOSNOWIEC]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

[Sosnowiec]

przez Anna39 04 sty 2014, 12:36
witam.
czarny diabel-mozna i tak odebrac,że roszczenia ,pretensje.
Jednak mój sposób myslenia jest inny: to sa osoby które powinny pomagać od razu gdy ktos się zgłasza.Bo przy takich zaburzeniach psychicznych na które cierpią dane osoby-to raz że cud-że dojrzały do mysli aby szukac pomocy,a dwa-stan psychiczny danej osoby może byc taki-iż zniechęci sie długimi procedurami i np.popełni samobójstwo.Nie musi,ale może.Ale po prostu tak jak ja-w końcu odpuści sobie szukanie pomocy.
Fakt,spotkania przez kilka miesięcy diagnozujace miałam z psychologiem,i to on po badaniu i testach postawił diagnozę. Wiesz,uważam,iż Tu ( gdy chodzi o zaburzenia emocjonalne,psychiczne)-człowiek powinien liczyc na szybka pomoc,interwencję.Nie na zasiadzie-już po pierwszej wizycie będxie lepiej,wiem że to wymaga nawet kilku lat terapii-ale na takiej zasadzie że nas nie odrzucają,nie zniechęcają-np. teraz dalej terapia ale juz płatna.Dostali moje skierowanie,skasowali za mnie kasę,i to im wystarczy,dalej juz nie musze chodzić.Ale ja właśnie chcę,potrzebuję pomocy.Więc móiwą-albo płać,albo zmień pracę na taką abys z nami była codziennie przez kilka miesięcy,pożegnaj się z rodzina i ze znajomymi i wtedy może będzie dobrze.
Jak według mnie powinno to wyglądać?
Przychodzę,daje skierowanie-a więc od począku do końca jestem na NFZ. Spotkania z psychologiem-psychiatrą-diagnoza,dalej terapia właściwa indywidualna ewentualnie grupowa-mogłabym nawet wyjechac na tydzień -ale nie że codziennie od 16-19-wypad rodzina,wypad dziecko,wypad znajomi-bo tak musi być.gdybym miała kasę-to tak,pomoga mi w terapii indywidualnej-tej która jestem w stanie organizacyjnie ogranąć,ale skoro nie mam kasy-a oni maja za mnie kasę z NFZ-to teraz maja mnie w d.... I niech robię sobie coc chę,nawet mogę rzucić sie z bloku,specjalnie w moim nieszczęściu wrażenia na nich nie zrobię.
Wiesz,wielu ludzi chodzi,cierpi,nie dopuszcza do siebie mysli-że potrzebuja psychiatry,teraputy i tak zatruwają swoje i innych życie,a często kończy sie to tragedia w rodzinie.... I jesli ktoś już uświadomi sobie swa chorobę,potrzebę pomocy od specjalisty-to do cholery niech ten system lecznictwa tak działa-aby takim człowiekiem od razu się zaopiekować,aby go nie zniechęcać -tylko aby dalej chodził.
Duzo się rozpisałam,ale i tak mamm wrażenie że chyba nie potrafie przekazac tego co myslę.
Ja juz rok szukam pomocy i w końcu poddaje się.Jak sie to dla mnie skończy?Nie wiem,może rzeczywiście moja psychika zwariuje i skończę ze sobą,nie wiem.
Rok temu byłam w Sosnowcu-kilka miesięcy spotkań-w końcu powiedieli,nie nie pomgamy partnerom seksoholików tylko seksoholikom-proszę szukać pomocy gdzie indziej (oczywiście kase za mnie dostali bo skierowanie było potrzebne),ok. Pojechałam szukac pomocy do Siemianowic-po kilku miesiącach spotkań z psychologiem diagnozujących-nie,my Pani pomóż nie możemy,bo nie jest pani osoba współuzależnioną od partnera,musi pani szukac dalej.ok. Feniks w Sosnowcu sama wynalazłam-znów kilka miesięcy ( znów kasa do nich za mna poszła z NFz) -tak,pomożemy dalej pani ale prosze juz od tej pory płacić. I tak minął rok.Bez żadnej konkretnej pomocy,terapii-a o to błagałam.Dodam stan mój był straszny,teraz tez nie lepiej,ale trwam...każdego dnia trwam.... aby dalej jakoś żyć.I powiem szczerze że po tym roku szukania samam dla siebie pomocy-mam cholernie dośc! Nic nie będę robić,prosić,szukać,może mnie szlak trafi,może ja komuś krzywde zrobię,a może sama sobie zrobię,nie ważne i tak to takich specjalistycznych instytucji nie interesuje.No chyba że będe miała kasę to każdy mi od razu bez terminów pomoże.Sorki,ale szlak mnie trafia.przepraszam za wulgaryzmy.

-- 04 sty 2014, 11:45 --

abat-boje sie ze nadal jestem zdradzana,oszukiwana.
To nie ja jestem Anną...

[Sosnowiec]

przez czarnydiabeł 04 sty 2014, 16:55
Anna39, masz dużo racji, ale...mieszkamy w Polsce, jest jak jest. Można oczywiście sie "obrazić" na to wszystko, tylko co dalej? Poddać się? Trzeba niestety dostosować się i probować sobie poradzić w takiej rzeczywistości jaka nas otacza, bo inaczej po nas.

Spróbuj w tym Zabrzu co Ci szkodzi, to dobry ośrodek może akurat Ci pomogą.
czarnydiabeł

[Sosnowiec]

przez Anna39 04 sty 2014, 21:57
na chwile obecną nie mam juz sił,deprecha mnie zjada,bezsens wszystkiego....ilez można szukac i prosić o pomoc...
To nie ja jestem Anną...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

[Sosnowiec]

przez abat 05 sty 2014, 00:43
- tu zgadzam się, nie mogą CI proponować terapii prywatnie, jeśli sami taką mogą poprowadzić, mają taką ofertę,
psychoterapię grupową - jeśli jesteś gotowa - ty decydujesz; pamiętaj,że psycholog i psychoterapeuta to nie to samo, psychoterapię może podjąć psychoterapeuta - jest po odpowiednich szkoleniach, psycholog - nie zawsze jest psychoterapeutą - może warto o to dopytać - na kogo wpadłaś;
- a co do bycia zdradzaną - ty musisz sobie określić czy jesteś w stanie uwierzyć,że on to zmieni....
a co do samotności - to stan, w którym uruchamiamy energię do szukania ludzi, dzięki samotności wiemy,że potrzebujemy innych.. to start i siła, która pcha do ludzi....

[Sosnowiec]

przez Anna39 05 sty 2014, 01:19
abat -znam różnicę psycholog,terapeuta.na ironię losu-zawodowo.
Co do zaufania,to bolesna sprawa.zadano mi pytanie:co musiałoby się stać,abym potrafila mu zaufać.I wiesz że nie ma już takiej deski ratunku?Przez 4 lata wykorzystał na maksa wszystko,płacze,przysięgi,kwiaty,korzenie się przede mną i zapewnienia na wszystkie świętości.Za każdym razem robil to dalej,ale bardziej skutecznie się krył,oszukiwał.I jak komuś takiemu zaufać?Uważam że się nie da...musiałabym chyba uznać:jestem chora psychicznie naiwna kobietka i chyba tylko na tej zasadzie komus takiemu zaufać.Pod moją prosbą,błaganiem-dal namówic się na terapię.I to to mu odszukałam poradnię z NFZ....Chodzi co tydzień...ale ja mu nie wierzę....W poprawę....Bylo i hasło na komórce....Higieniczne chusteczki użyte i zgniecione na podłodze...Niby nic,ale tylko kobiety seksoholików wiedzą iż jest tam wycierana sperma po oralu np.z dziwką...Załamałam się,powiedziałam że wziełam do ekspertyzy..I tylko wtedy się przyznał iż niby sam sobie gdzies na parkingu w samochodzie zrobił dobrze....Kur... A kłamał najpierw że to katar,a ja znowu mam jazdy.No zwariować,jak tu żyć spokojnie,normalnie...siada mi psychika...Oczywiście zapewnienia,przysięgi że jest czysty jak łza...
Nie ma czegoś,co mnie uspokoi....A zycie w wiecznej niepewności mnie zabija....
abat -chętnie bym nawet wzieła L4 w pracy i wyjechała na jakieś tygodniowe warsztaty,czy coś w tym stylu...
abat-pieknie napisałaś o samotności,a w zasadzie o poszukiwaniu innych....
To nie ja jestem Anną...

[Sosnowiec]

przez abat 05 sty 2014, 01:37
to nie chodzi o "PIĘKNIE", po prostu odpowiedz sobie - co teraz nie jest już dla Ciebie możliwe...
wygląda,że nie możesz być teraz blisko niego....bo zżerają Cię myśli o tym, co on robi, a na to, co on robi już chyba nie masz wpływu..
czas zająć się sobą...

-- 05 sty 2014, 00:51 --

na moje oko nie masz już wpływu na to, jakie myśli pojawiają się u Ciebie - gdy obserwujesz jego zachowanie,
nikt Ci nie da pewności czy jesteś zdradzana czy nie....
dlatego czas "ułożyć się ze sobą".. wyjazd to moim zdaniem możne być dobry pomysł... To,że się boisz to zupełnie normalne...

[Sosnowiec]

przez Anna39 06 sty 2014, 00:13
abat-a na "Twoje oko"-czy jest możliwe wyjście seksoholika z uzależnienia ?Czy znasz takie przypadki? Czy wg Ciebie nie są to już latami wyrobione pewne nawyki,czy też uzależnienie od mocnych wrażeń,dowartościowanie,itp-z których nie da się już odejść? Czy element w psychice danego człowieka mocno w nim zakorzeniony....Czy wg Ciebie można z tym na lata już zerwać?......
To nie ja jestem Anną...

[SOSNOWIEC]

przez abat 06 sty 2014, 01:25
można.. i ludzie wychodzą nie z takich uzależnień... ale, gdy słucham takich ludzi, to mówią, że trzeba odkryć, iż nie da się tego zrobić dla kogoś..
i bez doświadczenia dna - ceny za te wrażenia, dowartościowania - to prawie niemożliwe;
Pomaganie - w naszym pojęciu - tym ludziom umożliwia żyć w uzależnieniu...

słyszę w twoim pytaniu "czy jest szansa dla nas ?",
z tego , co piszesz słychać,że tkwisz w temacie "zdradza/nie zdradza" i prawdopodobnie będąc obok niego - ten temat będzie zjadał twoje życie i nikt - nawet mąż /a zwłaszcza on/ nie uwolni Cię od tego...
czy jest szansa dla was razem -TERAZ ?- to do przerobienia z "przewodnikiem"..

Nerwica

przez poezjiszept 05 wrz 2014, 13:24
Witam wszystkich dzisiaj byłam u psychiatry stwierdził nerwicę i fobie społeczną dał mi skierowanie na terapie do Sosnowca bodajże ulica Sobieskiego i mam pytanko co sądzicie o tej poradni .

Nerwica

przez warrior11 05 wrz 2014, 13:46
poezjiszept,
Nic nie wiem o tej poradni,ale witam i pozdrawiam Cię serdecznie:)
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

[SOSNOWIEC]

przez *_* 08 wrz 2015, 15:36
Poradnie Zdrowia Psychicznego Sosnowiec NFZ

- Fundacja "Unia Bracka" PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO Sosnowiec ul. Romana Dmowskiego 6A tel. 32 298 89 37

- OLK PORADNIE SPECJALISTYCZNE W SOSNOWCU SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO Sosnowiec ul. Piłsudskiego 9 tel. 32 710 47 47 wew 216 http://www.olksosnowiec.pl

- FENIKS KAREŁ I WSPÓLNIK SPÓŁKA JAWNA
PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO Sosnowiec ul. Sobieskiego 29 tel. 32 296 93 32 http://www.czpfeniks.pl

- NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ OL-MED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO Sosnowiec ul. Czołgistów 5 tel. 32 294 84 17

- SOSNOWIECKI SZPITAL MIEJSKI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO Sosnowiec ul. Zegadłowicza 3 tel. 32 413 03 48

- ZAKŁAD LECZNICTWA AMBULATORYJNEGO W SOSNOWCU
PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO Sosnowiec ul. Hallera 5 tel. 266 39 69

- IZABELLA DEŃCA-KUZIEMKO
PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO Sosnowiec ul. Kisielewskiego 2 tel. 263 10 97
http://www.nasza-przychodnia.pl/index.p ... ychicznego

- NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "F-MED" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO Sosnowiec ul. Lenartowicza 108 tel. 32 297 97 20

- CENTRUM PEDIATRII IM.JANA PAWŁA II W SOSNOWCU SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA
PORADNIA ZDROWI PSYCHICZNWGO DLA DZIECI - Sosnowiec ul. G. Zapolskiej 3
*_*
obserwowany

[SOSNOWIEC]

przez nieboszczyk 08 wrz 2015, 15:46
sorki za OT ale co to za głupi nick *_*?

Sortuj wg