[ŁAŃCUT]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

[ŁAŃCUT]

przez milano3 12 sty 2010, 16:58
No i stalo się .
Po kolejnej wizycie u psychiatry, zostałem namówiony do podjęcia leczenia w szpitalu. Rozpoznanie jak narazie F32. Zostałem skierowany do Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Krakowie, ale tam pozwolono mi przyjechać dopiero w marcu ;/ Więc pojadę do szpitala psychiatrycznego dzieci i młodzieży w Łańcucie . Czy ktoś z was wie coś na temat tej placówki ? :)
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

Re: Łańcut - Szpital Psychiatryczny

przez linka 12 sty 2010, 17:29
F32) Epizod depresyjny

W typowych łagodnych, umiarkowanych lub ciężkich epizodach depresyjnych pacjent cierpi z powodu obniżenia nastroju, ubytku energii, zmniejszenia aktywności. Zmniejszone jest odczuwanie przyjemności, zakres zainteresowań i koncentracja są obniżone, często pojawia się znaczne zmęczenie, nawet po małym wysiłku. Sen jest zwykle zaburzony, apetyt obniżony. Samoocena i pewność siebie są niemal zawsze zmniejszone, nawet w łagodnych stanach depresyjnych pojawiają się idee winy i małej wartości. Obniżenie nastroju nie ulega większym zmianom w kolejnych dniach, jest niezależne od bieżących wydarzeń, mogą mu towarzyszyć tzw. objawy "somatyczne": utrata zainteresowania przyjemnością i obniżenie zdolności do jej przeżywania, wczesne budzenie się (kilka godzin wcześniej niż zwykle), narastanie depresji w godzinach porannych, wyraźne zahamowanie psychoruchowe, podniecenie (ruchowe -przyp. tłum.), utrata apetytu, ubytek masy ciała, utrata libido. w zależności od liczby i intensywności objawów - nasilenie depresji może być określone jako łagodne, umiarkowane oraz ciężkie.
Obejmuje: pojedynczy epizod:
- reakcji depresyjnej
- depresji psychogennej
- depresji reaktywnej

milano3, to może lepiej jak pójdziesz do szpitala - tam cię postawią na nogi i "naprawią" :smile: , z tej diagnozy wynika, ze wszystko jest do wyleczenia i jesteś na dobrej drodze do tego. Nie bój się wszystko będzie ok.
Trzymam kciuki :smile:

Nie znalazłam zbyt wiele na jego temat w sieci, ale jest to oddział nowy (otwarty w 2007 roku) więc warunki napewno są ok :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez milano3 12 sty 2010, 17:39
linka dzięki ci wielkie za wsparcie :) . No teraz nie mam juz innego wyboru. Musze walczyc :)
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 12 sty 2010, 17:48
milano3, wiesz, każdy z nas czy starszy czy młodszy na pewno by "s*ał po gaciach" jakby miał iść do szpitala, także twoje nastawienie jest jak najbardziej na +. Trzeba być dobrej wiary - tam mają leczyć a nie szkodzić. Będzie dobrze :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez danusia86 06 lut 2010, 21:27
milano3 napisał(a):No i stalo się .
Po kolejnej wizycie u psychiatry, zostałem namówiony do podjęcia leczenia w szpitalu. Rozpoznanie jak narazie F32. Zostałem skierowany do Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Krakowie, ale tam pozwolono mi przyjechać dopiero w marcu ;/ Więc pojadę do szpitala psychiatrycznego dzieci i młodzieży w Łańcucie . Czy ktoś z was wie coś na temat tej placówki ? :)

Szpital psychiatryczny jest nowy, porządnie zrobiony, znajduje się zaraz koło poradni uzależnień i dermatologicznej. Co do "obsługi" nie mam pojęcia, nigdy tam nie byłam. Jestem z Łańcuta więc się orientuję. Życzę powrotu do zdrowia :))
danusia86

[Łańcut]

przez mm_ 04 wrz 2011, 15:17
mm_

[Łańcut]

przez jacqueline 31 mar 2012, 10:41
i jak było w szpitalu?? też byłam w 2008 chyba. i chociaż wydaje się to nienormalne co stawia mnie w bardziej chorym świetle niż jest, to bardzo fajnie wspominam te 2 miesiące, nawet udawałam pod koniec mocną depresję żeby zostać ale mnie przejrzeli :D kogo miałes za psychologa??

[ŁAŃCUT]

przez jendrek1975 12 kwi 2013, 20:11
Ja i moja rodzina mieliśmy kontakt z tym szpitalem ok 2 lata temu, to co przeszliśmy razem to przechodzi ludzkie pojęcie, jesteśmy normalna rodziną mającą i dobre dni i te gorsze wiadomo „życie” wszystko układało się dobrze aż do momentu zauważenia przez higienistkę u syna podwyższonego ciśnienia, pojeździliśmy sobie od lekarzy do lekarzy no i skierowano nas do Warszawy na konsultacje, lekarz podczas wizyty powiedział w obecności Syna że ma NACZYNIAKA NA MÓZGU i nie zostało mu już dużo życia, kładąc się spać rano może już nie wstać. Dla 16 letniego chłopaka to był szok, po tym czasie Syn zaczął palić pić zamkną się w łazience chcąc podciąć sobie żyły, chciał skakać z balkonu ,dochodziło nawet do bójek między nim a mną , kazał przepisać się z technikum do ZSZ .Po rozmowie ze znajomym pedagogiem szkolnym polecono nam ten szpital, lekarz nazwijmy go „ten z wąsem” przyjął go na oddział, gdzie poinformowano nas że możemy zabronić na odwiedziny przez rodzinę z czego skorzystaliśmy, córka dwa lata starsza od syna gdy się o tym dowiedziała pojechała do tego szpitala i nawymyślała że jesteśmy patologiczną rodziną nadużywamy alkoholu i że złoży wniosek o odebranie nam praw rodzicielskich, lekarz „ten z wąsami „wpuścił na salę córkę razem z babcią i poinformował syna(on nie jest chyba od tego) o jego prawach że mając 16 lat może się wyprowadzić gdzie chce i pozbawić nas praw rodzicielskich, babcia razem z córką naobiecywali synowi mp3 laptopy i Bóg raczy wiedzieć co ,wtedy nie wiedzieliśmy że córka karze nas za to że zwracaliśmy większą uwagę na syna niż na nią ,no ale „życie” teraz po 2 latach mieszkamy dalej razem ,jeździmy n wspólne wakacje i cieszymy się z życia.Syn dorósł i przekonał się gdzie leży prawda, NIGDY więcej takich szpitali i nikomu go nie polecam .Pozdrawiam doświadczony nowymi przeżyciami Tata

Sortuj wg