Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez Justice84 24 lut 2012, 21:31
kangurekkk bardzo dziękuję za radę, jednak mi chodzi o kwestię przyspieszenia terminu przyjęcia na oddział, bo zostałam przyjęta.
A konsultacje udało mi się przyspieszyć właśnie dzięki temu sposobowi, który wyżej opisałaś :smile:

kite dziękuję, że odpisałaś w tej kwestii.
Przyznam, że obawiałam się dzwonić by nie pomyśleli, że jestem jakimś hardcorowym ciśnieniowcem...
Jednak zadzwoniłam o 13stej i jedna z Pań pielęgniarek poinformowała mnie, że nie ma możliwości przyspieszania terminu przyjęcia... :?:
Jestem poirytowana tym, że otrzymałam tak odległy termin...Dzisiaj z diagnozy wyszły dwie osoby i mają termin przyjęcia na 12 marzec... :!:
I generalnie dałabym sobie spokój...Po powrocie z diagnozy zamiast wsparcia ze strony rodziców dostałam tekst w postaci, że mam się wyprowadzać z domu...
Dlatego zależy mi na przybliżeniu terminu przyjęcia...
W poniedziałek raz jeszcze przedzwonię, bo dzisiaj nie było Pani Oddziałowej, a to ona dysponuje terminami...

przez kite 25 lut 2012, 12:44
Justice84, mało komu jest łatwo. większość nie może liczyć na rodzinę. dzwoń do skutku. może sprawdzają czy się wkurzysz i zrezygnujesz? a masz zapewnione ubezpieczenie na pół roku?
i tak ogólnie do wszystkich wybierających się na pobyt. jeśli jesteście ubezpieczeni w urzędzie pracy to po 89 dniach was skreślają. przed kwalifikacjami dowiedzcie się czy mops was ubezpieczy na resztę pobytu. mi się udało a znam osoby które zostawiły tą kwestię na ostatnią chwilę i był problem.
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez Justice84 25 lut 2012, 13:16
tak już się śmieję kite, że jak już mam diagnozę Bordera to warto skorzystać...tj. jak nie drzwiami to oknem - jak na bordera przystało :smile:
W poniedziałek będę dzwonić i do skutku lub gdy dowiem się jaki jest prawdziwy powód tak odległego terminu :smile:
W kwestii świadczeń to jestem tym szczęśliwcem, któremu przyznali zasiłek rehabilitacyjny, także w tej kwestii jestem spokojna póki co.

kite a jak po wyjściu - jak sobie radzisz?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kite 25 lut 2012, 14:26
Justice84, jał! jak ja nie lubię takiego 'bo ja border więc to i tamto'. po wyjściu? nie radzę. ale jęczeć tu nie będę bo to niczego nie zmieni

przez Justice84 25 lut 2012, 14:37
:smile: widzisz kite bo ja nie twierdzę, że borderem jestem, tylko wspomniałam, że taką diagnozę mi postawili.
I w nawiązaniu do dziwnej wg mnie kwestii z terminem przyjęcia muszę po prostu o swoje zawalczyć.
I nawet gdy mam bordera (wg. wstępnej diagnozy) to "mogę korzystać" z "pozytywnych aspektów" tej osobowości.
I jest to żartobliwa interpretacja mojej sytuacji.

"Jak nie drzwiami to oknem" takie określenie znalazłam kiedyś na temat osobowości borderline i generalnie ma się ono inaczej do rzeczy oraz tłumaczenia, aniżeli sytuacja o którą chcę zawalczyć.

I może się Tobie nie podobać takie stwierdzenie.
O gustach się nie dyskutuje :smile:
Przesłanie tego krótkiego zdania należy rozumieć, że o swoje po prostu postaram się zawalczyć lub przynajmniej zrozumieć sytuację, bo nie dostałam wyjaśnienia dlaczego taki późny termin dla mnie.

-- 25 lut 2012, 13:40 --

piszesz, że sobie nie radzisz. Początki po wyjściu są trudne - na podstawie wypowiedzi innych osób, które skończyły leczenie na 7F.
Ale terapia Tobie pomogła? W jednym ze wcześniejszych Twoich postów była taka właśnie wypowiedź, że pobyt tam dużo Ci dał.

przez madziak12341 25 lut 2012, 14:46
ja na swój termin czekałam 7 miesięcy cierpliwie i nie rościłam dlaczego tak długo..

przez Justice84 25 lut 2012, 15:14
hmmm
Te 7 m-cy mogło z czegoś wynikać madziak12341 ....
Chciałabym przynajmniej wiedzieć dlaczego mój jest późniejszy niż u reszty osób.
I czy jest tak jak kite napisała "dzwoń do skutku. może sprawdzają czy się wkurzysz i zrezygnujesz?"...czy może zwyczajna kwestia formalna etc...Chodzi o to, że czuję się trochę pokrzywdzona w związku z tym terminem. I nie wiem jak powinnam to interpretować.

przez kite 25 lut 2012, 15:15
Justice84, ogólnej wiedzy to tak. ale stosować jej niezbyt potrafię.

przez Justice84 25 lut 2012, 15:18
a chodzisz kite nadal na terapię?

przez kite 25 lut 2012, 22:37
czekam na telefon do psycholog. ma zdecydować czy chce ze mną pracować. a w międzyczasie gniję w swoich myślach rezygnacyjnych z zabarwieniem samobójczym

przez kalipso55 25 lut 2012, 22:41
Nie uczyli Cię tam jak wcielać w życie ich wskazówki?
A co dała Ci i innym społeczność terapeutyczna?
Skoro po 7F jest tak samo, to nie wiem, czy warto fatygować się do Kraka na pół roku :?
Człowiek powinien raz dziennie zrobić coś, co go przeraża, bo to jedyny sposób, żeby rozwinąć się jako jednostka.
Eleonora Roosevelt

przez izzie 26 lut 2012, 01:24
kite, ech, to smutne co piszesz. Oby ta pani psycholog się zgodziła. Mam nadzieję, że to dobra specjalistka, kompetentna.

Wiem, że każdy reaguje inaczej, ale boję się, że ze mną będzie tak samo na/po 7F.

przez kangurekkk 26 lut 2012, 02:04
Mam pytanie wyczytałam takie coś : "sporo autodestrukcji, agresja, impulsywne reakcje na problemy" czy to może być powodem nie przyjęcia :roll: Pytali mnie o leki jakie obecnie zażywam to o czymś świadczy i nie wiem czy dobrze że powiedziałam że się okaleczam często, no i było pytanie o terapię z rozmowy w sumie wyszło,ale też pytali o oddział i powiedziałam ze potwierdzenia lekarza i terapeuty potwierdziły mnie w tym żeby tu przyjechać,ale że o oddziale wcześniej wiedziałam a i jeszcze tak an koniec czy chciałabym coś wiedzieć.Co o tym myślicie źle nie źle :?: Kurde teraz zaczynam analizować tą rozmowę i nie wiem co myśleć :bezradny:

-- 26 lut 2012, 02:25 --

kite napisał(a):czekam na telefon do psycholog. ma zdecydować czy chce ze mną pracować. a w międzyczasie gniję w swoich myślach rezygnacyjnych z zabarwieniem samobójczym

Trzymaj się
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz
Your own life, cuts you like a knife

przez izzie 26 lut 2012, 12:49
kangurekkk, myślę, że za bardzo analizujesz to wszystko. Jest już po rozmowie, to co mogłaś, to powiedziałaś. Skup się teraz na następnych rozmowach, czyt. cierpliwie czekaj.

Sortuj wg