Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez Vilgefortz 07 lut 2012, 22:59
kropka1905, śledziłem Twoje wpisy - przykro mi, że wyjazd nie doszedł do skutku, nie teraz to następnym razem choć na pewno z tym nie łatwo

przez Vilgefortz 07 lut 2012, 23:07
kropka1905, a co dla Ciebie ma sens, czego byś chciała?

przez kangurekkk 08 lut 2012, 00:12
kropka a myślisz ze zabicie coś ci da? znikną twoje kłopoty ale zostaną inne po tobie. Wiem że cie przeraża pół roku w szpitalu:( ale może to jest jedyne wyjście zeby ci pomogli , ba żebyś sama sobie pomogła
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz
Your own life, cuts you like a knife

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kangurekkk 08 lut 2012, 01:18
właśnie skądś to znam. Trzeba walczyć a pierwszym krokiem jest właśnie szpital. Przynajmniej ja tak uważam to jest ciężki etap w życiu ale chyba warto. Chciałabym przejść pomyślnie te etapy. A ty byłaś może już kiedyś na nich?
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz

przez kite 08 lut 2012, 17:40
omg tego się czytać nie da! przestańcie tak przeżywać! chcecie się leczyć to nie jęczeć tylko na rozmowę. nikt was tam bić i głodzić nie będzie! ja byłam i przeżyłam, mało tego, jestem zadowolona. i znam masę osób które są wdzięczne za te pół roku. powodzenia w terapii prywatnie. gdzie dostaniecie analitycznie 2 sesje w tygodniu za free?
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez Vilgefortz 08 lut 2012, 18:51
kite, Jak sie czytac tego nie da to nie czytaj Czasem trzeba sie wyjeczec zeby cos ze soba zrobic Ja cale zycie robilem nigdy nie jeczalem i bylem zawsze sam ze swoimi problemami a teraz na terapii caly czas jecze i nie uslyszalem ani razu ze tego sie nie da sluchac Nie oczekuje ze bedziesz tutaj wspierac kohokolwiek ale wiecej wrazliwosci nie zaszkodziloby

przez szerokozamknięta 08 lut 2012, 19:23
No nie biją, nie głodzą, ja nawet przytyłam bo zapychałam się kobierzyński chlebem żeby trochę odreagować maltretowanie psychiczne jakiemu tam zostałam poddana :mrgreen:
Może za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat będą tam lepiej leczyć, ale na razie to oni są jeszcze głęboko w lesie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:, choć może i czasem przypadkowo komuś pomogą jak pisze Kite :mrgreen:
szerokozamknięta

przez kite 08 lut 2012, 20:43
Vilgefortz, więcej interpunkcji też by się przydało..
a co do jęczenia to tu wszyscy ciągle tylko jęczą..

przez Vilgefortz 08 lut 2012, 21:00
kite, Masz racje - bez interpunkcji nie da sie tego czytać :P

przez Badziak 08 lut 2012, 22:22
Nie wiem czy ten szpital jest daleko w lesie, ale na pewno w lesie już od dawna jest psychoanaliza, której tam używają.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez szerokozamknięta 08 lut 2012, 23:49
Mnie tam psychoanaliza sama w sobie nie przeszkadza ale to patrzenie na pacjenta przez pryzmat diagnozy, koszmar! schematyzm, powierzchowność, wmawianie nie przeżywanych emocji itp. itd. masakra...
Za dużo wiedzy teoretycznej a za mało umiejętności elastycznego wykorzystania jej, sprawdzania w praktyce czy to odpowiada rzeczywistości w przypadku danego pacjenta.
szerokozamknięta

przez kangurekkk 09 lut 2012, 01:39
szerokozamknięta napisał(a):No nie biją, nie głodzą, ja nawet przytyłam bo zapychałam się kobierzyński chlebem żeby trochę odreagować maltretowanie psychiczne jakiemu tam zostałam poddana :mrgreen:
Może za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat będą tam lepiej leczyć, ale na razie to oni są jeszcze głęboko w lesie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:, choć może i czasem przypadkowo komuś pomogą jak pisze Kite :mrgreen:

Aż tak cię maltretowali psychicznie? Terapia na tym polega

przez szerokozamknięta 09 lut 2012, 11:29
kangurekkk,
No nie wiem czy terapia polega na maltretowaniu psychicznym z tego co wyczytuje w poradnikach na temat psychoterapii to oni tam wręcz popełniają tzw. błędy w sztuce;
"Szkodliwe jest wywieranie presji na pacjenta, żeby szybko czynił postępy, zwierzał się, otwierał (...).Niekorzystna jest niecierpliwość ze strony terapeuty, niepozwalanie pacjentowi by pracował w swoim tempie.(...). Groźne są takie takie cechy terapeuty jak posługiwanie się agresywnymi środkami działana, doprowadzanie pacjentów do ostrych konfrontacji z czymś, co jest aktualnie zbyt trudne, prowokowanie pacjenta. (...).
...terapeuta, który przekazuje pacjentowi zbyt dużo złożonych informacji trudnych do przyswojenia czy nawet do zrozumienia"
Tam takie praktyki są na porządku dziennym, ale ponieważ granica między tym co jest takim agresywnym działaniem a po prostu zwykłym działaniem terapeutycznym czyli konfrontowaniem z niewygodnymi prawdami o sobie jest cieńka i jeszcze w przypadku każdego pacjenta to inaczej wygląda więc niczego im nie można zarzucić, ale jak by się ktoś uparł to można by było spokojnie niektóre ich działania skierować do odpowiednich komisji towarzystw które reprezentują.
szerokozamknięta

przez kite 09 lut 2012, 14:02
ja zrobiłam tam malutko i zamiast naciskania i wytykania tego, usłyszałam że zrobiłam tyle ile byłam w stanie więc nie wiem.. cóż, może jesteś szerokozamknięta, jedną z tych osób które poszły na 7f, aby udowodnić że są tak chore iż nie można im już pomóc. a teraz będziesz zwalać winę na każdego dookoła zaczynając od personelu. idź na jakieś elektrowstrząsy to nie będziesz musiała się do leczenia przykładać :roll:

Sortuj wg