Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez Karmacoma 17 sty 2012, 17:39
Ewencja... ja też miałam BPD tam zdiagnozowane i myślę, że to ich nie przeraża tylko właśnie ten torbiel o którym mówisz. Przykro mi ale powiem Ci też, że na 7F nie koniecznie by Ci pomogli, nawet gdyby zakwalifikowali.
Young Lions

przez Justice84 17 sty 2012, 20:20
Hej Ewencja1989 :smile: Jak "widzę" Ciebie w takiej formie po konsultacji, to samopoczucie zmienia kondycję na ogromny + :smile:
Jeszcze trochę czasu do diagnostyki, i przyznam, że jest we mnie sporo niepokoju.
Jednak co ma być to będzie :smile: Staram się podchodzić na luzie.
Bardzo się cieszę, że rozpatrujesz inne alternatywy leczenia - to się chwali :great:

przez Ewencja1989 17 sty 2012, 23:14
Justice84 -Staram się jak mogę nie załamywać tym ,że mnie nie przyjeli na 7F choć nie ukrywam ,że jest mi z tego powodu bardzo przykro ale mimo tego się nie poddaje i rozważam inne możliwości albo Hostel w Łodzi albo ośrodek w Komorowie sama jeszcze nie wiem który mam wybrać co do hostelu to muszę szybciej podjąć decyzje bo tam przyjmują osoby do 24 roku życia i pobyt trwa 10 miesięcy z możliwością przedłużenia o kolejne 10 Niestety ja mam już 23 lata prawie i boję się ,że się nie wyrobie w czasie ,że nie uda mi się zakończyć 20 miesięcznej terapii a bardzo by mi na tym zależało .Co do Komorowa to jeszcze nie wiem do ilu lat przyjmują muszę to sprawdzić i Jak już wszystkiego się dowiem to coś wtedy postanowię . Justice84 - a Ty wybierasz się na pobyt diagnostyczny ? miałaś już pierwszą konsultację ? I czy daleko masz do Krakowa ? bo ja ponad 280 km :D
Przecież w marzeniach miało być lepiej....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Justice84 18 sty 2012, 00:01
Ewencja1989 - przyznam, że oba miejsca o których wspominasz nie są mi znane.
Wierzę jednak, że podejmiesz decyzję najbardziej odpowiednią dla siebie.
Póki co - jestem pełna podziwu dla Twojej osoby - postawy wobec leczenia zaburzeń, że się nie poddajesz. I to jest w tym piękne.
Mimo, że Tobie się nie udało dostać na 7F - dajesz tutaj popis :smile:
Kurcze i to naprawdę się chwali. :smile:
I uwierz mi, że jesteś moim bohaterem dnia :smile: Motywujesz do dalszego działania, pokazujesz, że jak nie 7F to najzwyczajnej-niezwyczajnie walka o siebie. Bardzo mocno trzymam za Ciebie kciuki. :smile: :great:
Do mojego pobyty diagnostycznego zostało ok. 2 tygodnie...i do Krakowa mam gdzieś dwa-trzy razy dalej od Ciebie :smile:

przez szerokozamknięta 18 sty 2012, 00:20
Ewencja, a jakiego typu jest ta terapia w tym ŚDS-ie?
szerokozamknięta

przez Ewencja1989 18 sty 2012, 00:25
Justice84 -Trzymam za Ciebie kciuki przede wszystkim potrzebna jest wiara w siebie trzeba być dobrej myśli .Powiem Ci jeszcze Justice84 - ,że ośrodek 7F jest na uboczu mieści się on w pięknym parku latem zapewne musi być tam fantastycznie ;) Tylko ,że jest mały problem do MZK jest kawałek drogi około 10-15min znajduje się przystanek od szpitala Zapewne dasz sobie ze wszystkim rade najważniejsze ,że zakwalifikowałaś się na 7F reszta nie gra tak dużej roli :D a długo czekałaś na przyjęcie tzn ile Ci się udało przyspieszyć wizyte mnie prawie o 6 miesięcy ale cóż z tego jak mnie nie przyjęli :oops: widocznie mój telefon w piatek 13 stycznia który wykonałam aby przyspieszyć konsultacje był pechowy :oops: ale cóż nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło .

-- 17 sty 2012, 23:39 --

szerokozamknięta -co do ŚDS -środowiskowego domu samopomocy to terapia wygląda tak ,że chodzisz samemu do pani psycholog bądź pedagog zależy kto jest w ŚDS i prosisz o rozmowę opowiadasz jej o swoich problemach rodzinnych ,o problemach związanych z Twoją chorobą ,mówisz jej o swoim samopoczuciu od czasu do czasu możesz mieć robione badania choć na organiczne uszkodzenie mózgu choć nie jest to nie zawsze zależy od ŚDS i jaka tam jest psycholog W ogóle do ŚDS warto się zapisać można tam miło spędzić czas np na zajęciach plastycznych tzn malujemy obrazy ,wyszywamy ,wyklejamy ,robimy różne ozdoby które potem terapeuci sprzedają na balu integracyjnym a za zarobione pieniądze wyjeżdżamy na turnusy rehabilitacji ,w ŚDS możemy też kształcić Nasze talenty muzyczne i teatralne tzn występujemy na różnych przedstawieniach .Oprócz tego mamy też zajęcia kulinarne przygotowujemy posiłki ,sprzątamy ,mamy zebrania społeczności ,obchodzimy święta urodziny ,Wigilje ,Wielkanoc itp, W ŚDS mamy też swojego lekarza który przyjmuje około 3 razy w miesiącu .Bardzo jestem zadowolona ,że tam uczęszczam i ,że miło mogę spędzić czas w gronie ludzi którzy tak samo jak ja są chorzy i mnie rozumieją :)
Przecież w marzeniach miało być lepiej....

przez Amon_Rah 18 sty 2012, 00:40
Ewencja1989 napisał(a):Witam wszystkich ! No niestety nie zakwalifikowałam się na oddział 7F pierwszą konsultacje miałam z psychoterapeutą Bartoszem nazwiska nie pamiętam rozmowa była trudna nie powiem dawałam z siebie wszystko motywacje też miałam dlatego tu się zgłosiłam a nie zostałam przyjęta tylko z tego powodu ,że moje zaburzenia osobowości są za trudne żeby je leczyć na 7F .Stwierdzili mi ,że może mi się jeszcze bardziej pogorszyć i ,że to miejsce nie jest dla mnie odpowiednie jestem załamana :( Po prostu nie dali mi szansy jak to inaczej nazwać albo po prostu nie chcieli mnie na 7F Jest mi bardzo ciężko z tego powodu straciłam już na wszystko nadzieję Chciałam Was jeszcze zapytać moi Kochani czy ktoś z Was wie coś na temat ośrodka w Komorowie bo tam mnie odesłali ,żebym się zgłosiła sama nie wiem co mam robić życie jest brutalne eh :(

A mowilem...Za to w Komorowie masz jak najbardziej szanse na przyjecie, a i warunki i sposob traktowania pacjentow sa zupelnie inne niz na 7F. Poczytaj dokladnie caly watek o Komorowie, no i zycze Ci powodzenia!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez Justice84 18 sty 2012, 20:10
Czy któraś z anorektyczek leczyła się na 7F?
Bardzo zależy mi na opiniach osób z ED, które miały możliwość przebywania bądź leczenia na oddziale.

przez kite 18 sty 2012, 22:12
Ewencja1989, a mi w komo powiedzieli że się u nich pogorszy mój stan i wysłali.. na 7f :mrgreen: moim zdaniem w komo są lżejsze przypadki. odnoszę się tylko do moich obserwacji.
a co do waszego narzekania dziewczyny. aż śmiech bierze! Karmacoma, było pluć w twarz a nie uciekać! chociaż pokazałabyś że coś ci nie odpowiada. twój team ci nie odpowiadał? co ty gadasz? przecież bardzo lubiliście się z łóżkiem..
ja tam jestem zadowolona. zrobiłam za mało ale widać zmiany, powoli idzie do przodu. najlepiej siedzieć przed kompem, jęczeć i nic z sobą nie robić. jaaak mi źle, personel mnie bije, nie szanuje, wszyscy taaacy okropni a ja jedna biedna :why: powagi..
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez Karmacoma 18 sty 2012, 23:29
Łóżko takie sobie, krzywe, musiałam poświęcić Pamiętniki które tam zostawiłam pod materacem. A team ok, po prostu nie wierzę, że jakaś lala poprawi stan mojej psychiki, diagnozując mi wciąż coś nowego. WHOAaaa
Young Lions

przez szerokozamknięta 19 sty 2012, 00:04
Karmacoma, za pierwszym razem dali ci bordera, za drugim narcyza a za trzecim dadzą ci jeszcze coś lżejszego. Im częsciej jeździsz tym stajesz się zdrowsza. Samopoprawa poprzez przez sam fakt starania się o przyjęcie na 7f. Motywujące :mrgreen:

-- 19 sty 2012, 00:04 --

Kite, gratuluję poprawy! :D
szerokozamknięta

przez Karmacoma 19 sty 2012, 00:13
[quote="szerokozamknięta"]Karmacoma, za pierwszym razem dali ci bordera, za drugim narcyza a za trzecim dadzą ci jeszcze coś lżejszego. Im częsciej jeździsz tym stajesz się zdrowsza. Samopoprawa poprzez przez sam fakt starania się o przyjęcie na 7f. Motywujące :mrgreen:

Ahahhaha, genialne! :mrgreen: :twisted:
Young Lions

przez kite 19 sty 2012, 11:30
Karmacoma, moim zdaniem dostałaś trafną diagnozę. byłaś tu już raz i wiesz na czym to polega. że 'siłowanie się' z terapeutą może zająć połowę pobytu ale większość to przechodzi. w dodatku dostałaś ten sam skład który wcześniej. znasz ich, wiesz jak się pracowało. a tylko narzekałaś i oczekiwałaś że ci wszystko podadzą ci na tacy, że ktoś za ciebie ma się starać, chcieć. nie ma tak dobrze..
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez Karmacoma 19 sty 2012, 15:38
No jasne bo ja jestem cyt:"Chodzącą pogardą" Och, co za diabeł mnie podkusił, żeby trafić tam po raz kolejny! Chyba jedyny pozytyw to to , że założę sobie konto bankowe po tym na co się napatrzyłam na oddziale (w tym i mnie okradziono z większej sumy). Złodziejstwo niemiłosierne.
Young Lions

Sortuj wg