Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

Oddz.lecz.zab.osob.i nerwic wKrakowie

przez betii 15 lip 2010, 20:21
Witam.
Szukalam tego tematu ale nie mogłam znaleźć.
Czy ktoś z was był moze na 6 mies. terapii na oddziale?
Jak tak moze opisac jak tam jest, jak wyglada leczenie jakie sa warunki itp.
będę wdzięczna

http://babinski.pl/oddzial-leczenia-zab ... -nerwic-7f

Re: Oddz.lecz.zab.osob.i nerwic wKrakowie

przez panel 16 lip 2010, 09:29
nie bylem

przez szaredrzwi 17 lip 2010, 00:00
Mieszkam w Krakowie i najlepszych opinii o samym szpitalu nie słyszę. Nie tylko ze środowiska ludzi 'zdrowych', którzy mają ten szpital za wariatkowie ale też osób z problemami, które miały z nim styczność.

Może sam oddział jest wyjątkiem, ale szczerzę w to wątpię...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez betii 17 lip 2010, 14:24
hm.Ponoc w krakowie sa jakies dwa osrodki jeden jest lepszy ale jaki to nie wiem.
Ten to jest chyba ''oddzialem'' gdzie pietro nizej odbywają się konsultacje w poradni- cos takiego slyszalam.
Przeraza mnie czas-6 mies. Ponoc chwala go i trudno się tam dostac.

przez szaredrzwi 17 lip 2010, 21:57
Moj znajomy chciał się leczyc na ulicy kondratowicza 4 czy jakos tak, ponoc wybitna opieka i w ogóle, tylko że wpierw robia testy które kwalifikuja czy terapia grupowa czy indywidualna. Dostal sie na indywidualna i terminy aż za rok. Grupowa mniej, ale grupowa to mniej powazne przypadki. Nie wiem do jakiego sie zaliczasz. Jesli mozna w ogole problemy ludzi dzielic na grupy ;/

przez betii 17 lip 2010, 22:16
A ja mam do osrodka zab.osobowosci Bieganskiego.

przez Scrol23 24 lip 2010, 14:18
polecam dr Artura Mnicha. niestety czeka się bardzo długo na wizytę, mimo iż prywatna, bo czasem nawet do ok. 2 -3 miesięcy.
ale warto. przede wszystkim, co było dla mnie ważne, jest to osoba wierząca.
pozdrawiam i życzę dużo pozytywnego myślenia.

[Dodane po edycji:]

oj, pomyliłam wątki. sorry, gdzie indziej chciałam napisać o panu doktorze...

przez Shadowmere 24 lip 2010, 14:30
A ja mialam tam skierowanie-chodzi Ci oczywiście o slawetny 7f,do ktorego trzeba mieć referencje jak do Eton :mrgreen:
Jednakże skierowanie o ile się orientuje nie jest tam wymagane,bo liczą się tylko 3 czy 4 rozmowy kwalifikacyjne,na ktore trzeba jeździć i godnie wypaść-jako osoba wybitnie zmotywowana.Myślę nad tym caly czas intensywnie tymbardziej,że uwielbiam Kraków i,że taka intensywana terapia ze wszystkimi bajerami jest mocno wskazana w z.o.
O ile się orientuje jest tam świetny personel i ludzie naprawdę wychodzą odmienieni.Jedna dziewczyna przszla tam z borderem,a wyszla z ależną (ktora nie jest tak trudna do wyleczenia).Jest to niezwykle-przeksztalcic pogranicznika,ktory panicznie się boi zależności i unika ich jak ognia w coś zupelnie przeciwnego.Slyszalam same dobre opine na temat tego oddzialu.
Shadowmere

przez Roberrrto 24 lip 2010, 14:55
A nie wiecie, czy leczą tam też osobowość lękliwą unikającą? Wchodziłem na stronę tego oddziału, wymienione są wszystkie zaburzenia osobowości, oprócz unikającej właśnie. I czemu do cholery takie ostre kryteria przyjęć?
Roberrrto

przez Shadowmere 24 lip 2010, 14:59
Roberrrto, bo to taki jedyny oddzial w Polsce,ilość miejsc jest mocno ograniczona,a chętnych mnostwo.
Na pewno osobowość unikającą leczą rownież,nie mam zielonego pojęcia czemu nie umieścili jej na liście-ale samo to,że przebywasz tam z różnymi ludźmi i nie ma ucieczki przed terapiami grupowymi,musisz się otwierać przed wieloma osobami-np podczas codziennych rozmow z oddzialową,psychologiem-jest w tym zab.o leczące.
Niektorzy lekarze nie "uznają" os unikającej traktją ją jako ekstremalną fs i trochę racji w tym może jest.
Shadowmere

przez Roberrrto 24 lip 2010, 15:15
Myślę o tym oddziale poważnie, bo tu gdzie mieszkam nie mam się za bardzo u kogo leczyć. Tylko nad tą motywacją muszę porządnie popracować, bo osłabła mocno. Nie wiem tylko jak się nad tym pracuje.....
Roberrrto

przez Shadowmere 24 lip 2010, 15:19
kij z marchewką.Zacznij od robienia rzeczy,ktore już po niewielkim nakladzie pracy dają widoczne efekty.to zwiększy dopaminę.
Następnie zacznij robić coś co nie przynosi efektow natychmiast,a trzeba to robić systematycznie(bieganie.plywanie,nauka czegos nowego).
Shadowmere

przez Roberrrto 24 lip 2010, 15:31
Dzięki Shadowmere :D
Roberrrto

przez betii 26 lip 2010, 12:35
Mi powiedzieli ze musze miec skier. od psych. i szczegolowy opis rozpoznac przez lata i to gdzie leczylam do tej pory, jakby opinie lekarza. Najgorsze sa te kwalifik. jeżdzenie z4 razy. A tak blisko nie mam.
Ja mam zab. mieszane wiec unikajaca tez sie zawiera w tym. ale i tak lekarz oceni czy sie czlowiek nadaje czy nie.

Sortuj wg