Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez natrętek 05 lut 2016, 22:22
No ja raczej mam niemałe doświadczenie z terapiami, a lekarz który miał ze mną rozmowę kwalifikacyjną nie poświęcił za wiele czasu by zajrzeć w dokumentację, którą w komplecie dostarczyłem, a zebrało się tego trochę. Mnie się wydaje, że nie przyjmują tam tych którzy się nie leczyli ale też tych, którzy leczyli się już długo bez większych rezultatów.
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

przez bordelka_82 07 lut 2016, 01:27
natrętek napisał(a):No ja raczej mam niemałe doświadczenie z terapiami, a lekarz który miał ze mną rozmowę kwalifikacyjną nie poświęcił za wiele czasu by zajrzeć w dokumentację, którą w komplecie dostarczyłem, a zebrało się tego trochę. Mnie się wydaje, że nie przyjmują tam tych którzy się nie leczyli ale też tych, którzy leczyli się już długo bez większych rezultatów.

On juz napewno zapoznał się z tą Twoją dokumentacją przed konsultacją, ja na pierwszej miałam wrażenie że wogóle dzwonił do mojej terapeutki, tyle o mnie wiedział

przez bordelka_82 07 lut 2016, 01:33
my_name napisał(a):Za dużo chętnych tam mają, dlatego tak wybrzydzają i wybierają tylko osoby najlepiej rokujące. Niestety. Wydaje mi się, że z tą odpowiedzialnością chodzi głównie o to, żeby kłaść ciężar na własną pracę, a nie liczyć na to, że oni człowieka uratują, bo są tylko do pomocy. Stąd jest to oddział raczej dla osób, które już mają dużo doświadczeń z terapiami. natrętek, dziwne, że Tobie nie udało się ich przekonać. Jestem ciekawa, czy udało się dostać komuś, kto wcześniej się nie leczył.

Wiesz ja będą na leczeniu zastanawiałam się czasem co do niektórych osób, które zostały przyjętę gdzie ta ich motywacja i dlaczego zostały przyjęte, w tym tyczy się to i mnie, więc chyba albo czasem oni się mylą na tych konsultacjach, albo nie chodzi tylko o tą motywację i napewno nie chodzi o staż w innych terapiach.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez my_name 07 lut 2016, 11:02
bordelka_82, mi się wydawało, że chodzi o to, żeby w związku z wcześniejszym leczeniem mieć już jakieś przemyślenia i inne podejście, a nie o sam fakt chodzenia na terapię. Byłam tam wieki temu i też z kiepską motywacją. Jak Was poczytałam, to pomyślałam, że teraz to lepiej sprawdzają. No ale tylko oni dokładnie wiedzą, o co chodzi.

przez DelRey25 07 lut 2016, 13:26
Ja miałem za sobą tylko 1 nieukończoną w dodatku terapię, a mimo to chcieli mnie. Inna sprawa, że zrezygnowałem. To wcale nie jest tak, że biorą głównie takich co mają doświadczenia z terapiami. Nie ma tutaj jednego wzorca. Dziewczyna, która się tam ze mną dostała nigdy wcześniej nie była na żadnym leczeniu.
F31.9
F42.0
F60.8

przez my_name 07 lut 2016, 23:52
Czyli i tak kiepsko im idzie przewidywanie, kto się będzie nadawał. W takim układzie chyba bardziej uczciwe byłoby przyjmowanie wg kolejności zgłoszeń. Polazłabym teraz z ciekawości na taką konsultację, bo to bardzo tajemnicza sprawa:)

przez Ana_88 08 lut 2016, 11:31
Jestem po ostatniej konsultacji i...przyjeli mnie. Jednak musze przyznac ze dziwna byla ta 4 konsultacja. Mialam wrazenie ze mnie w jakis sposob testuja, albo sprawdzaja. Bylam calkowicie zdezorientowana. W pewnym momencie nawet myslalam ze juz po ptakach i jednak mnie nie wezma. Nie mam pojecia czym oni sie kieruja w tych "kwalifikacjach" tak naprawde, ale ja nie mam zadnych wczesniejszych doswiadczen z terapiami.

przez ala1983 08 lut 2016, 15:41
Lucid Dream napisał(a):Z osobowością unikającą warto tam iść? Nie dobiją mnie tam? :D

No pod tym wzgledem to ja sie umordowalam strasznie, z napiecia schudlam kilka kilo. Nie raz dostalam po mordzie (slowem). Ludzi za duzo przynajmniej o polowe, ale nie ma wyboru w tym kraju, albo w to wchodzisz albo nie.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez natrętek 09 lut 2016, 21:41
ala1983, to na 7f też byłaś ? Myślałem, że tylko w Międzyrzeczu.
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

przez ala1983 10 lut 2016, 15:52
natrętek napisał(a):ala1983, to na 7f też byłaś ? Myślałem, że tylko w Międzyrzeczu.
Nie bylam na 7f. Nie zaznaczylam ze to Miedzyrzecz, bo wlasciwie roznic jest niewiele.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Grzesiek24 14 lut 2016, 00:05
Witam,

Mam pytanie. Jestem zapisany na najbliższy poniedziałek na pierwszą rozmowę na oddziale 7F.
Czy jeśli im powiem, że mam myśli samobójcze, to mogą mnie zamknąć na innym oddziale? Trochę się boję.
Nie lubię szpitali. Byłem już raz sądowo w szpitalu Babińskiego. Wolałbym nie trafić na inny oddział. Zastanawiam się czy to dobry pomysł żeby mówić o tych myślach po prostu.

przez Ana_88 14 lut 2016, 12:52
Grzesiek24 :) nie zamkna Cie na innym oddziale, wogole nikt Cie nigdzie nie moze sila zamknac :) nie wiem skad takie pomysly. Zamknac to by Cie mogli jakbys stanowil realne zgrozenie dla sie siebie lub dla otoczenia. Chyba ze przyjdziesz tam z kosa przylozysz ja sobie do gardla i bedziesz grozil ze sie zabijesz to wtedy by mogli Cie zamknac :D

przez klex 14 lut 2016, 15:09
Grzesiek24, jakby to był szpital w Rybniku kto wie może nawet na 10 lat :roll: tam raczej to nie grozi
12513238

przez Marcin2013 14 lut 2016, 15:19
a byliscie na inych odzialach tego szpitala

Sortuj wg