Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez szerokozamknięta 03 sty 2015, 00:40
Yvonne, jakoś tam poznają, ale pół roku to niewiele, to jest jakieś ok 40 godzin spotkań z terapeutą (jeśli dobrze liczę?) Ale niektórzy potrafią to dobrze wykorzystać i super. Ale ci co nie potrafią nie powinni być osądzani jako ci co nie chcą np dorosnąć. To nie ma nic wspólnego z chęciami tylko możliwościami danej osoby. To tak jakby powiedzieć dziecku: wiesz jak się dobrze postarasz to urośniesz teraz 10 cm. (tak mi się teraz skojarzyło......słyszałam podobny tekst przy okazji jakiejś audycji o borderach, ale w innym kontekście). Żaden dobry rodzić nie wysunie tak absurdalnego żądania.
szerokozamknięta

przez Mamre 03 sty 2015, 05:38
szerokozamknięta napisał(a):Ale ci co nie potrafią nie powinni być osądzani jako ci co nie chcą np dorosnąć. To nie ma nic wspólnego z chęciami tylko możliwościami danej osoby. To tak jakby powiedzieć dziecku: wiesz jak się dobrze postarasz to urośniesz teraz 10 cm. (tak mi się teraz skojarzyło......słyszałam podobny tekst przy okazji jakiejś audycji o borderach, ale w innym kontekście). Żaden dobry rodzić nie wysunie tak absurdalnego żądania.

Aż mi się smutno zrobiło, bo na oddziale nerwic na Sobieskiego tak mi powiedzieli: nie chcesz dorosnąć. I wzruszyłam się Twoim zrozumieniem, że to kwestia możliwości danej osoby. I faktycznie, na terapii indywidualnej powoli dojrzewam.
Wenla: 150 mg
Lamo: 50 mg

Od rana nie mogę myśleć
Nie mogę ruszyć się z łóżka
Nigdy nie byłem Napoleonem
Na głowie tylko poduszka

Luxtorpeda

przez szerokozamknięta 03 sty 2015, 11:51
Mamre,
fajnie, że ktoś ci dał autentyczne zrozumienie i szansę.
szerokozamknięta

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Yvonne 04 sty 2015, 14:20
szerokozamknięta napisał(a):Yvonne, jakoś tam poznają, ale pół roku to niewiele, to jest jakieś ok 40 godzin spotkań z terapeutą (jeśli dobrze liczę?) Ale niektórzy potrafią to dobrze wykorzystać i super. Ale ci co nie potrafią nie powinni być osądzani jako ci co nie chcą np dorosnąć. To nie ma nic wspólnego z chęciami tylko możliwościami danej osoby. To tak jakby powiedzieć dziecku: wiesz jak się dobrze postarasz to urośniesz teraz 10 cm. (tak mi się teraz skojarzyło......słyszałam podobny tekst przy okazji jakiejś audycji o borderach, ale w innym kontekście). Żaden dobry rodzić nie wysunie tak absurdalnego żądania.

Zgadzam się z Tobą. Jedynym usprawiedliwieniem dla tego typu tekstów może być to, że jest to forma prowokacji, a i to czasem stosuje się w terapiach.
"Rzeczywistość leży gdzieś pomiędzy obietnicami wiecznej szczęśliwości a założeniem, że życie będzie koszmarem"
----------------
Krzyk

przez Conessa 08 sty 2015, 01:37
Cześć,

wybaczcie, że zadam pytanie, które pewnie gdzieś jest, ale przewertowałam kilka stron wstecz i ..... nie chce mi sie już szukać bo dziewczyny miały jakąś "ciekawą" i długą wymianę poglądów, lekko spiętą jak wyczulam, nie wiem, nie wnikam :) nie na temat chyba.

Chodzi o to, że chciałabym (zanim tam zdecyduję się zadzwonić) dowiedzieć się jaki mniej więcej może być czas oczekiwania na casting?
Czy pacjenci tam dochodzą do już obecnych czy tworzone są nowe grupy od zera?
To tak na początek....
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe".

przez Yvonne 08 sty 2015, 02:42
Mnie dali termin pół roku, ale mogłam dzwonić co piątek i pytać czy jest możliwość przyspieszenia terminu. Z tego co wiem wielu osobom się to udało i byli w stanie skrócić czas pierwszego spotkania nawet do kilku tygodniu. W zależności od wytrwałości i "szczęścia".
Kolejne etapy "castingu" ustalasz już sobie sama na miejscu. Ja np. miałam to chore szczęście, że rozmowy miałam ustalane co tydzień co wydało mi się nawet za szybko, więc trochę ten cudowny proces spowolniłam... :pirate:

Nie wiem jak jest teraz, ale z tego co pamiętam to swego czasu było to zależne od tego na jaką terapię Cię zakwalifikowali czy na grupową, czy indywidualną. Grupowa była zbierana 2x w roku, a indywidualna w "każdym" momencie. Z tego co się dowiadywałam na "bieżąco" to ponoć dają czas na załatwienie swoich spraw zanim Cię "porwą" w swój świat... Ech :8):
"Rzeczywistość leży gdzieś pomiędzy obietnicami wiecznej szczęśliwości a założeniem, że życie będzie koszmarem"
----------------
Krzyk

przez wel2 08 sty 2015, 08:44
Obrazek

-- 08 sty 2015, 07:58 --

I love each person from this subject.
jeśli patrzysz na zachowanie drugiego człowieka i nie widzisz w nim piękna jego niezaspokojonych potrzeb, które stara się zaspokoić, to nieuważnie patrzysz.

jeśli mam ochotę krytykować, oceniać, jeśli czuję złość, to jest duża szansa, że patrzę tylko po wierzchu.

przez Conessa 08 sty 2015, 10:48
Yvonne, dziękuję, a jesteś tam nadal czy już po?
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe".

przez getmeoutofhere 08 sty 2015, 12:09
Też miałam czekać 6 miesięcy na 1 rozmowę, ale ostatecznie było to dużo krócej, Warto dzwonić co tydzień, bo tak też sprawdzają motywację ;) Ja miałam 3 rozmowy w ciągu tygodnia, na czwartą czekałam dłużej. Jeśli jesteś z Krakowa, to mogą właśnie tak wcisnąć na jakiś dodatkowy termin (na 8.00 ;) ). Grupa jest w styczniu i lipcu.

przez Conessa 08 sty 2015, 12:15
Nawet jeśli byłyby to 3 miesiące czekania to i tak dość długo.
Jesli w styczniu to już się zaczęła pewnie.... także nie ma szans potem się dobić pewnie

przez Yvonne 08 sty 2015, 13:24
Conessa a wolałabyś grupową?

Ja za kilka dni mam dopiero [albo raczej aż] trzecią rozmowę... Musiałam ją sobie trochę oddalić bo za dużo emocji :pirate:
No zobaczymy jak będzie :zonk:
----------------
Krzyk

przez Conessa 08 sty 2015, 13:29
Yyy, a to ja nie zrozumiałam jak tak. Myślałam, że tam są tylko grupowe. To już nie wiem jak wygląda indywidualna leżąc tam ze wszystkimi nie chodzi się na grupy czy co?

przez Yvonne 08 sty 2015, 14:09
terapię masz albo indywidualną albo grupową. Wspólne są zajęcia dodatkowe, terapeutyczne + tzw. spotkania społeczności, które ponoć są najbardziej emocjonujące ;)
----------------
Krzyk

przez Conessa 08 sty 2015, 14:22
Dzięki, teraz rozumiem.

-- 09 sty 2015, 09:18 --

Jeszcze chciałam wiedzieć czy tam są w ogóle przepustki czy w ogóle pół roku nie wychodzi się?

Sortuj wg