Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez wel2 26 gru 2014, 19:23
pewnie!! oczekiwałam wiele pieszczot i uniesień mam nadzieję że mnie jednak przyjmą na ten oddział i moje wyjątkowe fantazje się spełnią ;-)

DelRey25, ale czemu jesteś zmęczony ? czytałeś wszystkie 167 stron ? to ja się nie dziwię. Mnie się nie udało. Gratulacje !!
Nie piszę od rzeczy, tylko się starałam... czasem sobie żartuję ale w tym wątku to chyba w ostatnim poście do Yvonne sobie pozwoliłam na żart, bo sama się zmęczyłam pisaniem o sobie ;-) i już mi się nie chciało wiedząc że mnie tak kochacie za to i że w każdej chwili mogę się spodziewać "ciepłego" aplauzu.

Generalnie po prostu się starałam jak najlepiej wysłowić. Zdaje mi się że w głowie mam bardziej poplątane, że żywcem nie plułam na monitor ten cały słowotok.
No wiem, skoro mam potrzebę wyrazić się to powinnam sobie pisać na kartce, albo założyć sobie bloga i pisać sobie wszystko co mi ślina na język przyniesie.
Zaczęłam pisać na forum, bo miałam jakieś pytania o 7F... a teraz nie mam nic ciekawszego do roboty to sobie tu spędzam czas.

-- 26 gru 2014, 18:39 --

teraz cokolwiek napiszę to będzie to Narcystyczne... a ja przez ostatnie 7 lat terapii nie dostałam żadnej diagnozy nawet jak o to pytałam. Wydaje mi się że dlatego że moja terapeutka stara się nie szufladkować ludzi.
No ale ja już będę tu Narcyzem, mam się poczuć przez to gorsza ?

Mam przestać pisać o sobie ? bo taka podła cecha narcystyczna nie powinna kalać tego forum ?
Mam nieco do przepracowania w sobie i potrzebuje to nazwać i uporządkować. Nie każda odpowiedź, nie każde pytanie jest dla mnie wartościowe, skłaniające mnie do myślenia.
Nie zawsze odkrywam swoją Atlantydy, czasami błądzę, może nawet wiecznie błądzę.
jeśli patrzysz na zachowanie drugiego człowieka i nie widzisz w nim piękna jego niezaspokojonych potrzeb, które stara się zaspokoić, to nieuważnie patrzysz.

jeśli mam ochotę krytykować, oceniać, jeśli czuję złość, to jest duża szansa, że patrzę tylko po wierzchu.

przez warrior11 26 gru 2014, 20:51
wel2, Nie robisz nic złego,pisz,ile chcesz...różne osoby mogą wypisywać tutaj
prawdziwe bzdury i nikt się ich nie czepia,więc nie rozumiem,dlaczego uczepili się właśnie Ciebie
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez wel2 26 gru 2014, 22:04
warrior11, nic się nie dzieje

-- 28 gru 2014, 22:19 --

a może ja chce tu bardzo pisać :-(
tylko tutaj coś czuję :(
jeśli patrzysz na zachowanie drugiego człowieka i nie widzisz w nim piękna jego niezaspokojonych potrzeb, które stara się zaspokoić, to nieuważnie patrzysz.

jeśli mam ochotę krytykować, oceniać, jeśli czuję złość, to jest duża szansa, że patrzę tylko po wierzchu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Yvonne 29 gru 2014, 17:24
wel2 napisał(a):warrior11, nic się nie dzieje

-- 28 gru 2014, 22:19 --

a może ja chce tu bardzo pisać :-(
tylko tutaj coś czuję :(

to pisz ;) Ja tu jestem :mrgreen:
"Rzeczywistość leży gdzieś pomiędzy obietnicami wiecznej szczęśliwości a założeniem, że życie będzie koszmarem"
----------------
Krzyk

przez łóżko 29 gru 2014, 22:39
Cześć,
mam pytanie do osób które były/są na oddziale 7f. Sama zaraz tam wyląduję, ale mam pewien problem. Czy kontynuacja studiów podczas terapii ma sens? Czy nie lepiej stuprocentowo skupić się na terapii i zrobić sobie przerwę od życia akademickiego? Dziekanka czy indywidualny tok?

przez essprit 30 gru 2014, 00:13
ZDECYDOWANIE LEPIEJ KONTYNUOWAĆ STUDIA !

przez wel2 30 gru 2014, 01:07
Obrazek

przez my_name 30 gru 2014, 01:47
Raczej nie polecali studiowania w czasie terapii. Jeśli naprawdę skupisz się na terapii, to trudno będzie się skupić na nauce, chociaż pewnie jest szansa, że się uda. Na indywidualnym toku się nie znam, więc trudno mi doradzać.
essprit, a Tobie się udało połączyć 7F ze studiowaniem?

przez jaga1990 30 gru 2014, 03:37
Ja również nie polecam studiowania w czasie terapii. Powinno się skupić na terapii, tym bardziej że nie jest ona łatwa. I nie ma opcji o zdawaniu jakiś egzaminów czy coś w trakcie terapii. Uciekania w świat Internetu też nie polecam, bo kolega podczas terapii i uciekania w różne inne "atrakcje" terapeutyczne byle by nie rozmawiać z ludźmi z terapii wpadł w psychozę.

przez wel2 30 gru 2014, 09:13
Obrazek

przez łóżko 30 gru 2014, 15:31
Prawdę mówiąc najchętniej wzięłabym dziekankę. Na samą myśl o studiach wpadam w panikę. Mój kierunek związany jest ze sztuką, także większy nacisk kładą na praktykę nie naukę. Dużo rysowania itd. Do tego parę razy musiałabym wyjść na korektę w innych dniach niż weekend.

Czarno to widzę. A uczyć się można zawsze, bez względu na studia. Swoją drogą najchętniej rzuciłabym to wszystko w cholerę. Waham się co do dziekanki, tylko ze względu na znajomych i rodzinę, która nalega na kontynuację. Eh czas przestać być człowiekiem flakiem ...

Dzięki za odpowiedź. Właściwie jest 2 na 2, ale właśnie uświadomiłam sobie że chciałam usłyszeć odpowiedź negatywną, która podtrzymałaby moje poglądy. Bardzo dojrzałe :D

przez wel2 30 gru 2014, 15:46
nie rzucaj :-(
czasami, później nie ma już tak łatwo z rozpoczęciem od nowa jakichś studiów :( wydaje się że im później tym co raz bardziej niemożliwe :( (z moich doświadczeń)

właśnie sobie przypomniałam że poznałam kiedyś osobę chorą na schizofrenię która skończyła normalnie jedne studia i zaczęła drugie. ale nie wiem jak to dokładnie u niej wszystko było.
więc jeśli potrafisz to nie warto rezygnować.

nie mam zupełnie pojęcia jak jest na 7F - czy można to pogodzić ze studiami może trzeba by było ich pytać.

przez my_name 30 gru 2014, 17:38
łóżko, urlop w czasie studiów to nic niesamowitego. Na mojej uczelni była też opcja dziekanki z możliwością zdawania egzaminów. Można sobie zadeklarować jeden czy dwa przedmioty, żeby się całkiem nie rozleniwić:) U siebie w dziekanacie wypytaj, jakie są opcje.

przez essprit 30 gru 2014, 20:18
To tym bardziej jak masz "mniej" nauki, to nie rzucałabym tego.
A nuż będziesz mogła robić swoje prace w ramach oddziału, w znaczeniu że wszyscy - pomimo że ważna jest tam "społeczność" - nie przebywacie z sobą 24h/dobę. Aż byłoby to niezdrowe ;)

A i tak:
- najpierw podpytaj na uczelni jakie są inne opcje poza dziekanką (bo to zawsze możesz wziąć); pogadaj też indywidualnie z prowadzącymi
- na samym oddziale poinformują Cię, czy jest możliwe ciągnięcie i terapii i szkoły. Ale podejrzewam, że jeśli to jest dobre dla Ciebie /kontynuacja/ - to pewnie pod jakimiś warunkami pozwolą Ci na to. No chyba że w ramach wolnych weekendów dałabyś radę obsłużyć uczelnię.

Sortuj wg