Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez Nastia 18 paź 2014, 10:15
frances5r napisał(a):W tamtym tyg kilka razy po powstrzymywalam przed próba. Kilka razy nawet usłyszalam trzeba było ,,zostawic mnie wiszącego niż odcinac". Po prostu nie daje sobie rady czasem z tym wszystkim.

Frances, potwornie Ci współczuję sytuacji, nie wyobrażam sobie jak bezsilna i zrozpaczona musisz się czuć :-| Widzę, że chcesz pomóc i masz dobre intencje, ale trochę Tobą potrząsnę (w dobrej wierze!) W takim stanie zagrożenia życia drugiego człowieka pytasz, w którym szpitalu jest.. lepiej?? Nie sądzisz, że w każdym lepiej niż w grobie..? A nade wszystko: przyjmujesz na siebie odpowiedzialność za jego los Ty się "bawisz" w ratownika, lekarza, odcinanie sznurów, podejmowanie decyzji (za niego i za lekarzy) itd. To niepoważne. Wierzę, że to wszystko robisz z ogromnego lęku i bezsilności, no ale nie tędy droga moim zdaniem.. i przede wszystkim, jak już ktoś napisał - szpital to jedno, wiecznie tam siedział nie będzie, dostanie tam pewnie leki i zalecenia, co dalej, ale to on musi chcieć podjąć regularne leczenie, nie Ty.

Co do 7F - oni w życiu nie przyjmą tam osoby w kryzysie samobójczym, a po drugie nie przyjmą osoby, która nie ma motywacji własnej i to silnej do życia i zmiany siebie. Nie można się tam też zapisać przez mamę, dziewczynę, itd. tylko osobiście. Skierowanie musi dostarczyć sam zainteresowany, tylko on bierze udział w rozmowach (kwalifikacjach na oddział) i to od niego ma wyjść inicjatywa.

przez Lusesita Dolores 18 paź 2014, 10:32
ogólnie to nie polecam szpitala, lekarze którzy tam pracują to czerwone domony którzy truja ludzi
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez Nastia 18 paź 2014, 10:34
Aha, Frances, jeszcze najważniejsze: prawda jest taka (wiem, bo nie raz korzystałam), że jak się zgłaszasz na interwencję kryzysową np. na Kopernika (skierowanie z SOR do lekarza dyżurnego na psychiatrię) mówiąc, że w danej chwili nie wytrzymasz i teraz potrzebujesz opieki szpitala, żeby uchronić swoje życie, to oni mają obowiązek prawny znaleźć na już i teraz, przy tobie, jakikolwiek szpital I TO ROBIĄ., jeśli wyrażasz na to zgodę. Na Kopernika jak już wiecie raczej nie przyjmują nagłych przypadków, więc dzwonią po najbliższych szpitalach, czekasz na karetkę i Cię tam zawożą. Tylko wtedy odpada opcja wybierania sobie szpitali - dają Cię tam, gdzie najbliżej w danej chwili jest miejsce, np. 20km od Krakowa. Więc to od Twojego chłopaka zależy, czy już teraz chce Ciebie i siebie odciążyć czy też skazywać Ciebie na kolejny czas w napięciu czekając na "lepszy" szpital.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez frances5r 18 paź 2014, 20:07
Jego psychiatra ostatnio mi powiedział, że po pierwsze nie mogę brać wszystkiego na siebie a po drugie brać odpowiedzialnosci za to co chcę robić. Tylko czasem mam wrażenie,że ta sytuacja wymaga ode mnie żebym się nim w pewnym sensie ,,zajęła, skierowala na dobre tory". Tak ma wsparcie ode mnie ,tak duże jakie mogę dać..ale czasem myślę że w jego oczach muszę być silna. Mimo ,że rozwalilo mnie to totalnie.
Mam nadzieję,że sytuacja z trafieniem na oddział jest wyjaśni a w końcu poczuje drobny spokój. Chociaż ciągle słyszę ,,jak możesz być z kimś kto jest niestabilny tak bardzo". Tak mam obawy,że zrobi coś i nie zdążę.Ale nię chcę wpaść w paranoja

przez ACzyToWazne 23 paź 2014, 18:51
Mam pytanie o 7F:
Czy w czasie pobytu można wychodzić ze szpitala? Jeśli można, to jakie długie mogą być te wyjścia i jak często? Czy tylko weekendy czy też w środku tygodnia?

przez my_name 23 paź 2014, 23:09
Rozumiem, że masz na myśli wychodzenie poza teren szpitala? Wychodziłam na przepustki na weekend w piątek po ostatnich zajęciach obowiązkowych. Kilka razy dostałam też wyjście w tygodniu na kilka godzin, ale o to trzeba było specjalnie prosić i się tłumaczyć - za często raczej się nie zgadzali. Byłam tam dawno temu, więc nie wiem, czy to aktualne informacje.

przez Niki333 25 paź 2014, 19:25
Wydaje mi się, że wszystko w takim szpitalu jest podobne do tego w którym ja byłam, z taką jedynie różnicą, że jest to oddział zamknięty i wszyscy maja podobne schorzenie.
Istnieć nie znaczy żyć...

przez atnaa 18 lis 2014, 22:30
Witam wszystkich!
Jestem byłą pacjentką oddziału 7F i bardzo dobrze wspominam to miejsce.
Nadal uczęszczam na terapię, jednak moje funkcjonowanie bardzo się poprawiło.
Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej i potrzebowałabym Waszej pomocy.
Piszę na temat postaw rodzicielskich u osób z zaburzeniami osobowości.
Chciałbym prosić o uzupełnienie kilku kwestionariuszy osoby, które mają ZDIAGNOZOWANE zaburzenia osobowości.
Ankietę należy wypełniać z perspektywy nastolatka (tego jak to pamiętamy, gdy mieliśmy jakieś 14-17 lat)
oto link do ankiety:

http://www.ankietka.pl/ankieta/160987/s ... plopa.html

To dla mnie bardzo ważne badania i liczę na poważne potraktowanie. Sama jestem osobą z zaburzeniami osobowości i chciałabym, aby udało się znaleźć jak najskuteczniejszą metodę leczenia a do tego potrzebne są badania.
Nie ukrywam, że bardzo liczę na Waszą pomoc
Pozdrawiam

przez madseason 18 lis 2014, 23:18
hm...to chyba jakaś ankieta próbna na ćwiczenia ze studiów. nie ma ani metryczki, wieku ani nawet płci, więc nijak nie będziesz mogła wyciągać wniosków z tego co osoby Ci zaznaczą. nie dowiesz się także czy i jakie zaburzenia mają zdiagnozowane/
auf der verzweifelten Suche nach meinem wahren Selbst...

przez Niki333 19 lis 2014, 14:58
a może ją wypełnić osoba dorosła?
Istnieć nie znaczy żyć...

przez atnaa 20 lis 2014, 01:42
To ankieta do moich badań. Nie ma metryczki, gdyż pisałam że dotyczy ona osób ze ZDIAGNOZOWANYMI zaburzeniami osobowości. To wstępne i ogólne badania, które mają powiedzieć czy postawy rodzicielskie jakie były przyjmowane przez rodziców gdy byliśmy nastolatkami mają wpływ na występowanie zaburzeń osobowości w wieku dorosłym.
Niki333, może nie wyrazilam się dość jasno i trochę z góry założyłam, że osoby na tym forum to osoby dorosłe. Sugerowałam się, że na 7 F przyjmują po 18 r.ż. i że osoby wypełniające ankiete są dorosłe. Właśnie o to chodzi by będąc osobą dorosłą wypełnić ankietę ale nie z perspektywy dorosłego, ale tego jak to było w naszym życiu, gdy byliśmy nastolatkami.

przez getmeoutofhere 20 lis 2014, 21:00
atnaa, bez sensu, a co jeśli ktoś nie wychowywał się z obojgiem rodziców lub jedno z rodziców nie żyje?

przez atnaa 21 lis 2014, 11:35
getmeoutofhere, no to mozesz nie widzieć sensu. To już nie mój problem. Ja go widzę a przynajmniej staram się dostrzec. To gotowe kwestionariusze, na początku totalnie nie miałam do nich przekonania, ale skoro promotor tak mówi to pewnie ma racje.
Jeśli te badania obalą wszystkie hipotezy, które postawiłam też się czegoś dzięki temu nauczę i dowiem. Błędy w życiu też są nam do czegoś potrzebne.

-- 21 lis 2014, 11:40 --

poza tym płeć nic by nie wniosła, gdyż ok 95% badanych to kobiety. Ale z tym wychowywaniem przez jednego rodzica to racja i dość istotna sprawa. No trudno, w przyszłości wezmę to pod uwagę i dzięki za to!

przez getmeoutofhere 21 lis 2014, 17:29
atnaa, no właśnie o to mi chodziło, że nie widzę sensu w tym, że nie ma żadnej opcji rodzić nie żyje/nie mam kontaktu, bo jak w takim razie wypełnić tę część? ;) W samym badaniu jak najbardziej widzę sens, starałam się pomóc. Powodzenia!

Sortuj wg