Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez betii 25 maja 2014, 16:17
a jesli dostanie się na terapie indyw. to wowczas nie ma grupowej? a jak na grupową to woczas nie ma wcale rozmow indyw.?

przez kite 25 maja 2014, 19:23
albo- albo. ale to terapeuci zadecydują na jaką terapię Cię zakwalifikować.
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez betii 25 maja 2014, 19:35
ahaaa a ja myslalam ze jest i to i to....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ala1983 25 maja 2014, 22:49
Nieobowiązkowe coffe break'i z personelem codziennie od 10:30 do 11:00

A co to takiego? I z kim z personelu konkretnie?

-- 25 maja 2014, 22:00 --

Vassaga, To już nie stosują treningów autogennych? Bo muzykoterapia to jednak nie to samo.

-- 25 maja 2014, 22:08 --

Vassaga napisał(a):Terapia indywidualna 2 razy w tygodniu po 50 min
lub
Terapia grupowa 3 razy w tygodniu po 90 min

Do tego:

Obowiązkowe spotkania terapeutyczne z pielęgniarką 2-3 razy w tygodniu po 30 min
Obowiązkowy psychorysunek raz w tygodniu po 90 min
Obowiązkowe zebrania społeczności 5 razy w tygodniu po 45min
Nieobowiązkowa biblioterapia raz w tygodniu po 90 min
Nieobowiązkowa muzykoterapia raz w tygodniu po 90 min
Nieobowiązkowe zajęcia teatralne raz w tygodniu po 90 min
Nieobowiązkowa ogrodoterapia raz w tygodniu po 90 min
Nieobowiązkowe zajęcia krawieckie raz w tygodniu po 90 min
Nieobowiązkowe zajęcia kulinarne - cykle dwutygodniowe codziennie od 9:00 do 12:20
Nieobowiązkowe zajęcia komputerowe - terminy do ustalenia

W zestawieniu z Międzyrzeczem mniej zajęć obowiązkowych a więcej dla chętnych, grupowa wypada dość słabo w Krakowie, jeśli chodzi o częstotliwość.
Ale widzę, że jest spory nacisk na rozmowy i kontakt z personelem i to mi się bardziej podoba.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Saruś 26 maja 2014, 03:53
Czy na tym pobycie diagnostycznym mam prawo brac udzial w jakis zajeciach?

przez kamastar1985 26 maja 2014, 13:22
Na pobycie diagnostycznym bierzesz udział w zebraniach społeczności /obowiązkowo/ i możesz chodzić na wszystkie nieobowiązkowe zajęcia.
Nie masz rozmów z pielęgniarką, ani terapii grupowej, ani indywidualnej. Włączana jesteś też do dyżurów oraz masz spotkania z personelem tak, jakbyś szła normalnie na konsultacje, czyli: przeprowadzają z tobą wywiad środowiskowy, rozmawia z tobą terapeuta i na koniec masz spotkanie z ordynator/jej zastępcą, gdzie dowiadujesz się czy zostajesz przyjęta czy nie.
...bo, proszę pana, człowiek jest szczęśliwy dopiero wtedy, gdy zaczyna dostrzegać siebie. Dopiero wtedy widzi swego brata takim jakim jest a nie takim jakim wydaje mu się że jest. I jeszcze, proszę pana, nie można dostrzec siebie bez odbicia się w oczach swego brata niczym w lustrze.

przez cynamonowydrwal 26 maja 2014, 23:22
getmeoutofhere napisał(a):cynamonowydrwal, zostałaś przydzielona do terapii grupowej?

Jak już, to zostałEm ;)
A tak serio to nie wiem... Z wrażenia nie zapytałem na samym początku p. Ordynator, a kiedy udałem się do pielęgniarki oddziałowej to ona jeszcze nie wiedziała. Wybieram się do Babińskiego na dniach po zaświadczenie to może wreszcie się dowiem. Bardzo mi zależało na grupowej i właśnie o nią prosiłem.
F32 F41.2/F42 F60.8
Paroxinor 20mg 2-0-0 Lorafen 1mg 1-0-0 Amisan 50 mg 1-1-0 Ketrel 25mg 0-0-1
"Nie łam się będzie dobrze, wiem łatwo powiedzieć, ale lepiej mieć nadzieję, niż siedzieć i nic nie mieć."

przez getmeoutofhere 27 maja 2014, 23:19
cynamonowydrwal, o sorry :D myślę, że skoro masz termin na lipiec to pewnie na grupową. Z tego, co tutaj czytałam, to jeśli przydzielają na indywidualną, to można zadeklarować, że jest się gotowym stawić wcześniej, gdyby ktoś zrezygnował.
Mnie p. ordynator od razu z uśmiechem poinformowała, że zakwalifikowali mnie na grupową, bo wiedziała, że to dla mnie najgorsza możliwa opcja no i co ja na to :lol:

przez cynamonowydrwal 27 maja 2014, 23:37
getmeoutofhere napisał(a): o sorry :D

"Nie ma problem" 8)

W sumie to możliwe. Nawet się mnie nie pytali czy mogę albo chcę przybyć wcześniej. A jeśli to nie tajemnica na kiedy masz termin? Ja na 7.07.
F32 F41.2/F42 F60.8
Paroxinor 20mg 2-0-0 Lorafen 1mg 1-0-0 Amisan 50 mg 1-1-0 Ketrel 25mg 0-0-1
"Nie łam się będzie dobrze, wiem łatwo powiedzieć, ale lepiej mieć nadzieję, niż siedzieć i nic nie mieć."

przez Vassaga 29 maja 2014, 13:06
Ehhhhh będzie rewolucja lipcowa... 8 osób odejdzie i 10 wejdzie... Muszę przyznać, że boję się Was ;-)
Boisz się - nie rób... Robisz - nie bój się :)

przez kamastar1985 29 maja 2014, 16:06
czego się boisz w ludziach?
...jak nie chcesz pisać na forum, możesz na kamastar1985@poczta.fm

Może jak pogadamy to trochę się przestaniesz bać... ;)
...bo, proszę pana, człowiek jest szczęśliwy dopiero wtedy, gdy zaczyna dostrzegać siebie. Dopiero wtedy widzi swego brata takim jakim jest a nie takim jakim wydaje mu się że jest. I jeszcze, proszę pana, nie można dostrzec siebie bez odbicia się w oczach swego brata niczym w lustrze.

przez Vassaga 29 maja 2014, 17:58
Spoko oko, ogólnie to był żarcik. Nie mam fobii społecznej, raczej mam pewne obawy, że na raz wymieni się 1/3 oddziału. Ale raczej jestem tego bardziej ciekawa niż się boję :D :pirate:

-- 29 maja 2014, 17:08 --

kamastar1985, skoro byłaś tu na oddziale, i podobno jesteś absolwentką psychologii stosowanej i instruktorem terapii uzależnień, powinnaś wiedzieć, że rozmowy z innymi terapeutami mogą zaburzyć mój proces terapii. Pomijając fakt, że raczej masz mniejsze doświadczenie niż osoby pomagające mi na oddziale, bo byś nie szukała zdesperowanych klientów na 20zł za maila. Nie ukrywam, że jestem nieco zniesmaczona Twoją działalnością tutaj, więcej by Ci dał staż w jakimś szpitalu, a nie uprawianie mailoterapii. Że już nie powiem, że na maila wysłać możesz lewe papiery, a w realu możesz być nadal silnie zaburzoną kobietą, która ma fazę naprawiania świata... Sorry, ale nie kupuję :) Pozdrawiam i powodzenia

przez ala1983 29 maja 2014, 20:26
Vassaga, Czy mogę prosić o odp. na moje wcześniejsze pytania?
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Vassaga 29 maja 2014, 21:03
ala1983 napisał(a):

A co to takiego? I z kim z personelu konkretnie?

-- 25 maja 2014, 22:00 --

Vassaga, To już nie stosują treningów autogennych? Bo muzykoterapia to jednak nie to samo.

-- 25 maja 2014, 22:08 --

Vassaga napisał(a):Terapia indywidualna 2 razy w tygodniu po 50 min
lub
Terapia grupowa 3 razy w tygodniu po 90 min

Do tego:

Obowiązkowe spotkania terapeutyczne z pielęgniarką 2-3 razy w tygodniu po 30 min
Obowiązkowy psychorysunek raz w tygodniu po 90 min
Obowiązkowe zebrania społeczności 5 razy w tygodniu po 45min
Nieobowiązkowa biblioterapia raz w tygodniu po 90 min
Nieobowiązkowa muzykoterapia raz w tygodniu po 90 min
Nieobowiązkowe zajęcia teatralne raz w tygodniu po 90 min
Nieobowiązkowa ogrodoterapia raz w tygodniu po 90 min
Nieobowiązkowe zajęcia krawieckie raz w tygodniu po 90 min
Nieobowiązkowe zajęcia kulinarne - cykle dwutygodniowe codziennie od 9:00 do 12:20
Nieobowiązkowe zajęcia komputerowe - terminy do ustalenia

W zestawieniu z Międzyrzeczem mniej zajęć obowiązkowych a więcej dla chętnych, grupowa wypada dość słabo w Krakowie, jeśli chodzi o częstotliwość.
Ale widzę, że jest spory nacisk na rozmowy i kontakt z personelem i to mi się bardziej podoba.

Jest bardzo duży nacisk na omawianie problemów wszelakich. Większość, podobno zwłaszcza na początku, bardzo ceni sobie rozmowy z pielęgniarkami, które często są terapeutkami. W moim przypadku, moja pielęgniarka rozgryzła wiele moich problemów po 10 minutach rozmowy. Szok. Zwłaszcza, że miałam bardzo negatywne podejście na zasadzie " a co ona może mi pomóc" a teraz uważam, że jest super i rozmowy z nią niekiedy dają mi więcej jak z terapeutą. Moja terapeutka też jest super. Uważam, że się mocno uzupełniają. Bardzo duży nacisk jest na omawianie problemów na forum społeczności terapeutycznej, raz w tygodniu społeczność jest z Panią Ordynator, która w ogóle jest mistrzynią i chyba ma wykrywacz kłamstw zamontowany pod skórą. Ogólnie jestem bardzo zadowolona. Zwłaszcza, że w terapii indywidualnej przez ileś lat nie odkryłam tyle, co tu w parę tygodni. Tutaj nie masz szansy się maskować, zaraz wyczują to. I bardzo jest to podkreślane na każdym kroku. W ogóle masakra. Ja szczerze uważam, że pobyt tutaj jest wreszcie tym, czego szukałam od lat. I mam nadzieję go nie zmarnować ukrywając się pod maską moich przekonań...

Z kim z personelu? Z terapeutami społeczności i z pielęgniarkami :) Są mega :) Omawiamy problemy społeczności, prywatne, różnie, luźna atmosfera.

Muzykoterapia polega na wyrażaniu i odbieraniu / analizowaniu emocji dzięki muzyce, graniu, rozmowie poprzez instrumenty. Nie ma nic wspólnego z treningiem autogennym. Nie wiem czy tutaj kiedykolwiek był prowadzony trening autogenny. Nie ma też żadnych zajęć relaksacyjnych. Sami musimy pracować nad konstruktywnymi metodami wyładowywania emocji i relaksowania się, jedni grają w siatkę inni uprawiają yogę. Różnie. Nikt tu nie podaje takich zajęć na tacy...

Sortuj wg