Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez Lusesita Dolores 05 paź 2013, 13:43
Mnie rowniez to przerazilo. Ci na 7F powinni powiedziec ze nie moga udzielac informacji odnosnie pacjentow. A tak bylo mi glupio jak cholera i musialam sie tlumaczyc.
W ogole psycholog powiedziala mi ze przyjmujac leki przeciwpsychotyczne i pojscie na ten oddzial dzienny wpedzi mnie w chorobe psychiczna.
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez szerokozamknięta 05 paź 2013, 15:21
Ahma,

Psychoterapeuci zobowiązani są do przestrzegania kodeksu etycznego.
Jedną z podstawowych zasad etycznych, do jakich zobowiązany jest psychoterapeuta, jest zasada podmiotowego traktowania swoich pacjentów, czyli poszanowania ich godności, wolności i autonomii. Każdy pacjent ma określone prawa, m. in prawo do intymności i poufności.
Istnieją sytuacje w których zasada poufności może przestać obowiązywać. Podczas superwizji terapeuta przekazuje informacje o pacjenci superwizorowi i ten zobowiązany jest do zachowania pozyskanych informacji w tajemnicy.
Wyjątek stanowią również sytuacje kiedy informacje od pacjenta dotyczą chęci zrobienia poważnej krzywdy sobie lub innym ludziom.
Nie wiem jak było w twoim przypadku i nie mnie to oceniać, ale i tak dziwi mnie, że w rozmowie telefonicznej komuś kto podał się za terapeutę udzielane są jakieś informacje o tym co mówił pacjent.
Cała ta sytuacja jest moim zdaniem mocno problematyczna z etycznego punktu widzenia.
szerokozamknięta

przez agresth 05 paź 2013, 16:20
"Podczas superwizji terapeuta przekazuje informacje o pacjenci superwizorowi i ten zobowiązany jest do zachowania pozyskanych informacji w tajemnicy".

Nawet w tym przypadku pacjent powinien zostać wcześniej spytany i wyrazić zgodę na przekazywanie informacji superwizorowi.

Po przeczytaniu tego, co napisała Ahma, głównie poczułam niepokój i dyskomfort w związku z tym, że moją historię leczenia może poznać ktoś wbrew mojej woli.
Dobrze, że zwróciłaś uwagę na problem Szerokozamknięta i poruszyłaś temat.

No chyba, że sytuacja nie do końca jest jasna...

Ahma, a Ty relacjonowałaś tam życiorys?

-- 05 paź 2013, 16:46 --

Ja miałam mieć życiorys na najbliższym spotkaniu, ale teraz, to się zastanawiam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lusesita Dolores 05 paź 2013, 18:02
Teraz życiorysu nie miałam, bo w zeszłym roku byłam na dwóch konsultacjach ( rozmowa z lekarzem i życiorys) na trzeciej sie nie pojawiłam bo mnie zamkneli w szpitalu sądownie i nie mogłam wyjść. Dlatego teraz miałam rozmowe z lekarzem i kwalifikacje psychoterapeutyczna.

agresth, ale dlaczego sie zastanawiasz? przecież to tylko życiorys, nikt nie wykorzysta przeciez tych informacji przeciw Tobie bo i po co? jak przebyłaś już ileś tam terapii to wiele osób zna Twoje życie
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez Hoest 05 paź 2013, 18:08
Ahma no na oddziale ciezko jest, różne przypadki sa.

przez zima 05 paź 2013, 18:11
Ahma, czemu cie wsadzili na siłę?
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Lusesita Dolores 05 paź 2013, 18:23
zima, bo chciałam się zabić i dziwnie się zachowywałam
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez agresth 05 paź 2013, 18:26
Ahma napisał(a): (...) przecież to tylko życiorys, nikt nie wykorzysta przeciez tych informacji przeciw Tobie bo i po co? jak przebyłaś już ileś tam terapii to wiele osób zna Twoje życie

Chodzi o zaufanie. Skoro ordynatorka udziela telefonicznie komuś informacji na Twój temat (z kartoteki) bez Twojej wiedzy i zgody, to nie wiadomo czego można się spodziewać.

przez Lusesita Dolores 05 paź 2013, 18:34
agresth, nie wiem czy te informacje nie zostały mojej psycholog powiedziane specjalnie. Bo oni tam napisali, że psycholog do której chodze nie wie że lecze się u dwóch lekarzy jednocześnie. Zadzwoniła psycholog to jej to powiedzieli.Ale po co. I co w tym takiego dziwnego że przez pewien czas chodziłam do tych dwóch lekarzy? przeciez wiele osób tak robi, że chodzą nawet do kilku lekarzy. A ja sie musiałam z tego grubo tłumaczyć, moja psycholog zarzuciła mi że jestem z nia nieszczera i pytała sie DLACZEGO.
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez agresth 05 paź 2013, 18:39
Ahma, teoretycznie nie wolno być pod opieką kilku psychiatrów jednocześnie, ale wiem, że wiele ludzi tak robi.
Po pierwsze, niekoniecznie trzeba się tym chwalić (np. na 7F), skoro już ma się takie grzeszki na sumieniu.
Po drugie, nie wiem, jaką masz relację ze swoją psycholog, ale Ty nie masz obowiązku informowania jej o absolutnie wszystkim. (!)

przez Lusesita Dolores 05 paź 2013, 18:57
agresth, nie wiem co ja mam z tymi lekarzami, swego czasu chodziłam tez jednocześnie do dwóch lekarzy rodzinnych albo do kilku ginekologów. Najlepsze jest to że każdy lekarz mówi co innego, diagnozuje co innego i przepisuje co innego.

Wiem, że nie powinnam tego mówić, w ogóle wiele rzeczy powinnam była zataić na tej kwalifikacji,

A co do psychologa. To jak ona ma mi pomóc skoro ukrywam przed nią niektóre rzeczy i mówie tylko o tym o czym mi wygodnie.
A może ja się nie nadaje na terapie.
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez zima 05 paź 2013, 19:03
Ahma, tzn jak sie zachowywalas
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Lusesita Dolores 05 paź 2013, 19:09
Oj, zima, nie ma się czym chwalić :roll:
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez agresth 05 paź 2013, 19:24
Ahma
Chyba, że jest to jednym z Twoich problemów, to zmienia kolej rzeczy. A chyba tak jest, z tego, co piszesz o tej ilości lekarzy.
Chodziło mi o sprawy, które niekoniecznie podlegają pracy na nimi, będące nieznaczącymi incydentami.
Po prostu się nie zrozumiałyśmy.
Nadajesz się na terapię, nadajesz.

Sortuj wg