Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez rainshadow 19 sty 2013, 16:08
karolina17 - na drugiej rozmowie jest wywiad życiorysowy, a na trzeciej konsultacja z psychoterapeutą. Na wywiadzie rozmawiasz z pracownikiem socjalnym albo z panią pielęgniarką na temat przebiegu Twojego życia, no i pytania są związane z tym tematem. Chodzi o to, żeby zebrali informacje na Twój temat. Jak przebiega rozmowa z psychoterapeutą, to już trudno opisać, bo to zależy indywidualnie od każdego pacjenta i od tego, jak rozmowa się rozwinie. Na początku może być milczenie, dopóki Ty nie zaczniesz mówić o czymś, co wydaje Ci się ważne albo terapeuta widząc, co się dzieje, może zareagować w jakiś sposób i zapytać o coś albo coś powiedzieć. Zazwyczaj pacjent przechodzi wszystkie trzy etapy (czy to dojeżdżając czy będąc na pobycie diagnostycznym, czyli 2 tygodnie, podczas których będąc na miejscu w szpitalu przechodzi się rozmowy), aby na czwartej dowiedzieć się o tym, czy zostanie przyjęty czy nie i ewentualnie gdzie udać się po dalszą pomoc...
... dla niektórych karnawał, dla ciebie nawał kar...

przez karolina17 19 sty 2013, 16:42
Dziękuję rainshadow za odpowiedź :D Mam jeszcze jedno pytanko do forumowiczów. Ile tak średnio czekaliście na 4 rozmowę. Mam tu na myśli okres pomiędzy 3 a czwarta rozmową kwalifikacyjną do Oddziału Leczenia Zaburzeń Osobowości 7 F w Krakowie.

przez rainshadow 21 sty 2013, 16:40
karolina17, to zależy od terminów i od tego, czy jesteś na pobycie diagnostycznym czy nie. Na diagnozie wszystko odbywa się w ciągu dwóch tygodni. Jak dojeżdżasz, to niekiedy trzeba poczekać do miesiąca czasu. Z tego, co pamiętam, można mieć 2 i 3 konsultację w jednym dniu, jak się dojeżdża, a później oni muszą się zebrać całym zespołem i omówić przypadek oraz zdecydować, czy przyjmą. No i później zależy wszystko od terminów w kalendarzu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kangurekkk 23 sty 2013, 23:52
gdzie znajdę coś na temat oddziału na Kopernika? Polecacie? co lepsze kopernik czy F 7
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz
Your own life, cuts you like a knife

przez martin8700 24 sty 2013, 21:37
Mam pytanie czy na oddziale nerwic np w Węgorzewie nowo otwartym w ktorym bede od poniedzialku lekarze dobieraja mi leki?
Citabax 20,Propranolol 40,Trittico 75

przez kangurekkk 24 sty 2013, 23:44
kr.... nie jestem bordel bo skończy lam studia .mam f 60 i na tym kończy sie diagnoza.szlak mnie już trafia :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz

przez Loris 25 sty 2013, 13:46
Ten oddział to jakaś sekta kto normalny zgodziłby zamknąć sie do szpitala psychiatrycznego w izolacji od życia i społeczeństwa.
Wg tych klasyfikacji zaburzeń osobowości połowa społeczeństwa jest chora każdy ma jakieś zboczenie. Leczyć można w ten sposób pedofilów gwałcicieli narkomanów recydywistów. Nawet alkoholicy lecza się ambulatoryjnie. Jak ktoś myśli że jego życie zmieni się po półrocznym pobycie w zamkniętym ośrodku to chyba nie jest normalny.
Loris

przez rainshadow 25 sty 2013, 13:47
kangurekkk 7F to oddział specjalistyczny, na którym leczy się tzw. specyficzne zaburzenia osobowości, a szpital Uniwersytecki z tego, co widzę, jest bardziej ogólny...

Szpital im. Babińskiego, 7F:
http://babinski.pl/jednostki/oddzialy-s ... nerwic-7-f
Klinika Psychiatryczna w Szpitalu Uniwersyteckim:
http://www.su.krakow.pl/o-k-kliniki-psy ... ych-krakow
http://www.su.krakow.pl/o-k-kliniki-psy ... ezy-krakow

Poza tym stwierdzenie, że osoby z zaburzeniem BPD to takie, które nie skończyły studiów, to jakieś nieporozumienie. Byłem na terapii z osobami, które skończyły studia lub były w ich trakcie i miały tę diagnozę.

przez martin8700 25 sty 2013, 16:47
Odpisze mi ktos k...a?
Citabax 20,Propranolol 40,Trittico 75

przez rainshadow 25 sty 2013, 23:49
martin8700 napisał(a):Odpisze mi ktos k...a?

martin8700 w tym temacie mowa jest o OLZOiN 7F w Krakowie, nie zaś oddziałowi nerwic w Węgorzewie... Nie dziw się, że nikt Ci nie odpisuje tutaj, być może po prostu nie mamy takiej wiedzy. Zwiększyłbyś IMHO swoje szanse na odpowiedź pisząc nowy temat, bo tutaj mogą zaglądać tylko osoby, które miały, mają lub potencjalnie mogą mieć do czynienia z 7F. Pozdrawiam.

przez kangurekkk 27 sty 2013, 19:20
poczekam do piątku i zadzwonię muszę iść na oddział bo nie daje rady, Nie wiedzą jakie mam ZO prawdopodobnie mieszane z każdego po troszkę. rainshadow dziękuję skapłam się ze jedyny oddział dla mnie to 7f. nie chce trafić na jakiś ogólny ohydny w którym kradną co sie da, mam nadzieje e na 7f nie ma takich akcji,ze ze szczoteczką i kubkiem oraz kawą chodzi się pod pachą.Jak uważacie ze jes szansa ze gorzej się czuję po lekach, mój stan się pogarsza może mam nimi szurnąć? bo już nie wiem co myśleć. wytrwam do piątku bo musze, czekam na stażową ofertę a jak jej nie dostanę to pierdzielę, byle nie kazali mi od nowa przechodzić spotkań bo się nie łapię, nie mam sił na to od nowa. pozdrawiam was

przez poprostuDawid 29 sty 2013, 21:17
bylem dzisiaj na 1 rozmowie konsultacyjnej i choć zaraz po niej byłem optymistą, bo udało mi sie przekazać im wazne informacje na temat tego co sie dzieje, to potem sobie myśle patrząc na spotkanie i analizując pewne zachowania i słowa, że pewnie mi lekarka z terapeutką jakieś łatki przykleiły '' że ten to sie nie nadaje do nas''. Może gdybym tam po prostu nie był sobą... Szkoda bo chcialbym sie dostać i spróbować coś zmienić ( żal mi tego, że nie moge spożytkować swoich cech w inny lepszy sposób ), ale trudno. Z drugiej strony, wedlug terapeutów nie nadaje sie na terapie cotygodniowe ani na oddzial dzienny, ale może za pieniążki jakiś ''ambitny'' psycholog-terapeuta pozwoli mi sie u niego wygadywać... żal.pl :blabla:

-- 30 sty 2013, 13:22 --

...

-- 30 sty 2013, 22:39 --

zero odezwu, supcio forum :) oby więcej takich...

przez rainshadow 02 lut 2013, 15:27
poprostuDawid to mogą być tylko Twoje projekcje na temat tego, co myślą lub co zrobiły lekarka lub terapeutka, niekoniecznie pokrywające się z prawdą. Najlepiej zapytać wprost. Powodzenia na dalszych konsultacjach.

kangurekkk i co - dzwoniłaś do nich? Udało Ci się coś załatwić?

Ja już jestem po konsultacjach, nie zostałem przyjęty z powodu choroby. Nie wiem, co teraz zrobię, szczerze mówiąc... :(

przez kangurekkk 03 lut 2013, 23:22
kangurekkk i co - dzwoniłaś do nich? Udało Ci się coś załatwić?

Ja już jestem po konsultacjach, nie zostałem przyjęty z powodu choroby. Nie wiem, co teraz zrobię, szczerze mówiąc... :([/quote]

Jeszcze nie dzwoniłam czekam na konsultację z lekarzem i mam wezwanie na badanie jeszcze więc na razie zaczekam do końca tygodnia.

A ciebie nie przyjeli?

Sortuj wg