Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez Lukrecja. 18 sie 2012, 13:03
Ja mialam dwie konsultacje. Na trzeciej sie nie pojawilam bo zrezygnowalam i teraz zaluje. Ale co mialam zrobic jak w szpitalu zdiagnozowano mi schizofrenie
Lukrecja.

przez zakręcona 18 sie 2012, 13:04
Na oddzial ide juz poniedzialek...jestem z roznych powodow przerazona tym faktem, ogolna panika.

przez izzie 18 sie 2012, 13:12
zakręcona, to chyba normalne, że jest stres i przerażenie. Ale trzymam kciuki! :great:
Ja idę tylko na konsultację i cała drżę:/ jeszcze będzie, że nie pojadę:/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zakręcona 18 sie 2012, 13:47
izzie, dziekuje za wsparcie. Kiedy masz konsultacje, bede Cie wypatrywala? :D

przez thbthb 18 sie 2012, 16:08
Lukrecja. napisał(a):Ja mialam dwie konsultacje. Na trzeciej sie nie pojawilam bo zrezygnowalam i teraz zaluje. Ale co mialam zrobic jak w szpitalu zdiagnozowano mi schizofrenie

Ale dlaczego zrezygnowałaś? To co mówią w I szpitalu i diagnozują - często nie ma _jakiegokolwiek pokrycia_, jeśli przyjrzą się temu Specjaliście i Fachowcy z innego miejsca...
Dopiero jak będziesz miała 2-3 opinie/diagnozy, w których doktorkowie piszą to samo - wtedy możesz być pewna diagnozy. Diagnozy określonego stanu psychicznego mającego miejsce "tu i teraz". W danym miejscu i czasie.

Z tego co ja wiem - a na konsultacjach byłem - szanowne lekarzyki z Kobierzyna nie interesują się tym co napisali inni, raczej patrzą na pacjenta - moim zdaniem więc są raczej niezależni od opinii innych osób ze swojej branży.
P.S. Uprasza się "moderatora" o nieingerowanie w treść moich postów. Słowa zaczynające się od SPY mają takie być i jest to błąd celowy.

przez izzie 18 sie 2012, 16:17
zakręcona, konsultację mam 4 września, godzina 10.00 :)

przez zakręcona 18 sie 2012, 16:28
izzie, jak moja sklerotyczna mozgownica sobie nie zapomni o tej dacie to bede Cie wypatrywala :mrgreen:

przez izzie 18 sie 2012, 16:43
zakręcona, heh, spoko ;)

przez Lukrecja. 18 sie 2012, 18:57
thbthb napisał(a):
Lukrecja. napisał(a):Ja mialam dwie konsultacje. Na trzeciej sie nie pojawilam bo zrezygnowalam i teraz zaluje. Ale co mialam zrobic jak w szpitalu zdiagnozowano mi schizofrenie

Ale dlaczego zrezygnowałaś? To co mówią w I szpitalu i diagnozują - często nie ma _jakiegokolwiek pokrycia_, jeśli przyjrzą się temu Specjaliście i Fachowcy z innego miejsca...
Dopiero jak będziesz miała 2-3 opinie/diagnozy, w których doktorkowie piszą to samo - wtedy możesz być pewna diagnozy. Diagnozy określonego stanu psychicznego mającego miejsce "tu i teraz". W danym miejscu i czasie.

Z tego co ja wiem - a na konsultacjach byłem - szanowne lekarzyki z Kobierzyna nie interesują się tym co napisali inni, raczej patrzą na pacjenta - moim zdaniem więc są raczej niezależni od opinii innych osób ze swojej branży.

Ale ja mam schizofrenie bo słysze głosy, mam nieswoje myśli i inne objawy. Mam też jeszcze nerwice natrectw z która to właśnie chciałam iść na ten oddział :(
Lukrecja.

przez *Wiola* 18 sie 2012, 20:56
Powietrzny Kowal, Niestety nie zgodzę się z Tobą ;) To dość stereotypowy pogląd na temat schizofrenii. Prawdopodobnie masz rację , jeśli chodzi o schizofrenię nieleczoną w ostrej fazie, wówczas faktycznie chory nie dopuszcza do siebie ,że to może być choroba. Wierzy , że wszystkie objawy są "prawdziwe" . Natomiast w fazie remisji, przy odpowiednich lekach schizofrenik funkcjonuje zupełnie normalnie i zdaje sobie sprawę z tego , ze jest chory.
Moderator

przez kite 19 sie 2012, 08:40
a ja w październiku wpadam z odwiedzinami :D
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez thbthb 19 sie 2012, 11:48
@Lukrecja - a czy próbowałaś skonfrontować tą diagnozę z innymi lekarzami? Jedna diagnoza tragedii nie czyni, że tak to ujmę... ;]
Pamiętaj też, że osoby będące w stanie psychozy raczej (z tego co ja wiem) nie maja wglądu w to co przeżywają, nie mają takiego wrażenia, że to co ich spotyka nie jest normalne.
Spróbuj też zastanowić się, czy aby nie masz do czynienia nie tyle co ze schizofrenią, ale jakimś zaburzeniem schizotypowym.
P.S. Uprasza się "moderatora" o nieingerowanie w treść moich postów. Słowa zaczynające się od SPY mają takie być i jest to błąd celowy.

przez Lukrecja. 19 sie 2012, 19:48
thbthb Moje zachowanie bez lekow nie wskazuje na zaburzenie. Chodze teraz do lekarza i on podtrzymuje ta diagnoze schizofrenii i przepisuje mi solian
Lukrecja.

przez kangurekkk 19 sie 2012, 23:45
ilu osobowe są pokoje na oddziale? NO i jak z lekami trzeba się zaopatrzyć. To ze zabierają to wiem ale jest szansa ze bedą dawkowac zwrócą z chwilą wypisu?
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz
Your own life, cuts you like a knife

Sortuj wg