Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez upside_down 06 lip 2012, 15:38
chiha napisał(a):kurczę, ja też tak myślałam, byłam pewna, że na 100 % się zdecyduję... a kiedy dostałam termin przyjęcia (na szczęście za 2 miesiące), to zaczęłam się bardzo wahać.

klasyka.

Ja mam nadzieję, że teraz to pójdzie już naprawdę szybko, bo ja wolałabym nie mieć za dużo czasu na zastanawianie się - tak jak napisałaś, wtedy łatwo jest się zacząć wahać.
Don't call the doctors cause they've seen it all before
They'll just say
Let her crash and burn
She'll learn

przez kite 19 lip 2012, 17:45
dostając termin, zawsze można starać się o przyspieszenie. ja po pierwszym telefonie miałam nowy termin. od wyjścia z diagnozy do przyjścia na pobyt miałam przerwę równo 2 tygodnie.
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez kangurekkk 19 lip 2012, 18:55
Udało mi sie przesunąć termin na późniejszy odnośnie pobytu musiałam gdyż obecnie jestem na dzienny i chcialabym tam trochę pochodzić . Ciesze się ale z dostaniem się jest strasznie masakra tak ludzi chętnych na pobyt.
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz
Your own life, cuts you like a knife

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zakręcona 20 lip 2012, 15:14
kangurekkk, jaki nowy termin przyjecia na oddzial Ci wyznaczono?

przez sens 20 lip 2012, 16:46
http://www.mp.pl/artykuly/index.php?aid ... 4F470024F1
artkuł o procesie przyjmowania na F7 pisany przez ordynatorkę
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez kalipso55 20 lip 2012, 16:54
Już ktoś tu kiedyś zamieścił tego linka :P Jeśli macie dostęp do bibliotek przy uczelniach medycznych, to proponuję wrzucić personel do Polskiej Bibliografii Lekarskiej. Można dowiedzieć się wielu rzeczy. Np. artykuł dr Wieczorek, omawiający terapię dziewczyny z BPD, bardzo szczegółowo opisuje proces przyjęcia na 7F. M.in. dzięki temu przeszłam przez proces "rekrutacji i selekcji" do Oddziału. Z całą pewnością nie powiedziałabym wielu rzeczy, gdyby nie te artykuły. Ponadto jest ciekawy artykuł o społeczności terapeutycznej napisany na któreś-tam-lecie szpitala czy też Oddziału. Jak są takimi bystrzakami, żeby publikować tego typu rzeczy, to proszę bardzo :P
Człowiek powinien raz dziennie zrobić coś, co go przeraża, bo to jedyny sposób, żeby rozwinąć się jako jednostka.
Eleonora Roosevelt

przez kalipso55 20 lip 2012, 17:07
W tekstach nie wspominają jedynie o tym całym milczeniu ze strony terapeutów podczas kwalifikacji. Cała akcja ma na celu zdekompensować pacjentów. Według mnie chodzi o to, że osoba skrajnie zaburzona nie wytrzymałaby napięcia i wybuchła lub wybiegła trzaskając drzwiami. Na trzeciej konsultacji (nie wiem jak u Was, ale u mnie tak było) terapeutka rzucała takimi interpretacjami, że chyba w pewnym momencie siedziałam z rozdziawioną buzią. Myślę, że te interpretacje nie muszą być sensowne, a jedynie trzeba na rozmowie z p. Ordynator powtórzyć je, pokazać, że się zapamiętało, przemyślało i w ten sposób "osiągnęło" wgląd. Pozdrawiam ;)
Człowiek powinien raz dziennie zrobić coś, co go przeraża, bo to jedyny sposób, żeby rozwinąć się jako jednostka.
Eleonora Roosevelt

przez kangurekkk 21 lip 2012, 21:06
gdzie można jeszcze poczytać ich artykuły? A tak w ogóle jakie macie o nich zdanie?
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz

przez thbthb 22 lip 2012, 18:41
@kalipso55 - dokładnie.
Jak siedziałem ze spychoterapeutka, jak mi rzuciła interpretację to... Gdybym nie był na psychotropach to bym pewnie rozdziawił gębę po czym spytał, czy ona była juz u audiologa czy dopiero się wybiera, a może ma problemy z rozumieniem tego cos ię do niej mówi. Ja jednak po prostu zorbiłem "erase" + "olanie" no i... m.in. dlatego mnie nie przyjęli. Bo powinienem zapamiętać każdą największą nawet durnotę ze strony owych konsultujących. Ale po co?
Poza tym z tego co wiem, to przynajmniej wg niejakiego Kernberga, interpretuje się dopiero po jakimś czasie, a nie tak od razu, natentychmiast, pacjenta, którego nawet się dobrze nie poznało, który siedziw gabinecie dopiero 10-20 minutę... Przecież po takim czasie nikt nie jest w staie zajrzeć faktycznie w sytuację pacjenta i dopasować do niej jakieś konkretne rozwiązanie sytuacji.
P.S. Uprasza się "moderatora" o nieingerowanie w treść moich postów. Słowa zaczynające się od SPY mają takie być i jest to błąd celowy.

przez DelRey25 23 lip 2012, 22:41
Mam kilka pytań do ludzi, którzy byli tam leczeni.

Z tego co wyczytałem to największą część pacjentów stanowią ci z rozpoznaniem BPD. Jak wiadomo, są też inne zaburzenia osobowości, więc chciałbym wiedzieć czy byli/są tam ludzie z np. osobowością narcystyczną, histrioniczną czy schizoidalną? Są jakieś efekty w leczeniu tych zaburzeń?

Z kolei sama nazwa wskazuje, że leczy się tam też nerwice, więc chciałbym wiedzieć czy są tam również pacjenci z np. nerwicą natręctw, fobią społeczną itp.

Przeczytałem cały wątek (ufff) lecz nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Będę wdzięczny za odpowiedzi :smile:
F31.9
F42.0
F60.8

przez kangurekkk 24 lip 2012, 22:04
leczą i nerwice i zaburzenia. A co do skutku chyba najlepiej samemu sprawdzić . Gdyż wiadomo kazde zaburzenie inne motywaca pacjenta też. A może ktoś udzieli na to pytanie 100% odpowiedzi.:)

przez DelRey25 24 lip 2012, 22:28
Poważnie zastanawiam się nad tym oddziałem, bo nie może dalej być tak jak jest, a nie chcę znów brnąć w leki. Problem w tym, że nie mam konkretnej diagnozy. Psychiatrzy/psycholodzy, do których chodziłem wspominali o z.o., niektórzy nawet rzucali nazwami, ale już sam nie wiem co mam o tym myśleć. Na pewno mam zespół natręctw, głównie myślowych, ale patrząc na swoje życie i to co robię to naprawdę nie jest to normalne i zrobię wszystko, żeby to zmienić. Nie chcę traktować szpitali jako ostatnie deski ratunku, ale czasami jest tak źle, że dochodzę do wniosku, że to jedyne wyjście oprócz samobójstwa (którego nie chcę popełniać, ale to też zależy od natężenia objawów...). Boję się, że pobyt tam mógłby mi zaszkodzić, a później nie odnalazłbym się w rzeczywistości, bo z opowieści ludzi, którzy tam byli tak właśnie bywa...
F31.9
F42.0
F60.8

przez zakręcona 24 lip 2012, 22:35
DelRey25, moze dobrym rozwiazaniem dla Ciebie jest pobyt diagnostyczny na oddziale? Trawa on dwa tygodnie,postawia Ci diagnoze...zorientujesz sie jak funkcjonuje oddzial teraperapeutyczny i sam podejmiesz wlasciwa decyzje.

przez DelRey25 24 lip 2012, 23:12
Sam nie wiem. Ciągle się waham i myślę, że może dam radę, że nie jest jeszcze tak okropnie, a za chwilę znów kompletne załamanie... Mam chęć spróbować, bo w tej chwili chwytam się brzytwy niczym tonący, ale z drugiej strony co, mam iść do psychiatry i powiedzieć mu: 'Proszę Pana, bo ja wyczytałem w internecie o takim i takim oddziale i chcę tam iść'? To taka trochę manipulacja moim zdaniem...
F31.9
F42.0
F60.8

Sortuj wg