Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez thbthb 19 maja 2012, 17:05
@Kite - są tam kary za izolowanie się i siedzenie w samotności? Co to za kary? Jakiś przykład?
P.S. Uprasza się "moderatora" o nieingerowanie w treść moich postów. Słowa zaczynające się od SPY mają takie być i jest to błąd celowy.

przez kite 20 maja 2012, 10:22
nie kary. będą na społeczności maglować dlaczego się izolujesz, czym to jest spowodowane, co chcesz osiągnąć. i zawsze dochodzą do wniosku że.. uwagę ;) w samotności to można sobie w domu posiedzieć. na oddział się idzie po coś a nie żeby swoje domowe nawyki pielęgnować ;p
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez szerokozamknięta 20 maja 2012, 10:36
upside_down, to nie takie proste...w sparawach wyjazdu na leczenie to już nie taka prosta sprawa, wtedy możesz usłyszeć że UP to nie zakład ubezpieczeń i albo jesteś chora, czyli niezdolna do pracy i wtedy się wyrejestrowujesz, albo jesteś zarejestrowana, zdolna do pracy i poszukująca jej aktywnie. itd. Co innego jakbyś dostała grypy na 2 tygodnie. Mogą ci w UP pójść na rękę z tym wyjazdem na leczenie, ale nie muszą, to zależy od pani w okienku. Większe prawdopodbieństwo, że potraktują cię jak naciągaczkę.

-- 20 maja 2012, 10:39 --

kangurekkk, w weekend będziesz nawiązywać relacje z pacjentami! robić pranie :mrgreen: , leżeć bykiem na trawce przed oddziałem (no chyba że akurat zima będzie, to nie :D ), chodzić na przepustki, rozmawiać z pielęgniarką, dyżur jakiś wypełniać itd. Na pewno nie umrzesz z nudów.
szerokozamknięta

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lukrecja. 20 maja 2012, 12:15
Ja od wczoraj jestem na 7A.
Bylam juz na 3B i 5B. Takze pozwiedzam wszystkie oddzialy na Babinskiego. :( :roll:
Lukrecja.

przez upside_down 20 maja 2012, 12:58
szerokozamknięta, doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że UP na moją prośbę nie opłaci mi ubezpieczenia na cały okres leczenia, dlatego też pisałam wcześniej, że wiem, że po 90 dniach zwolnienia lekarskiego zostanę automatycznie wyrejestrowana z UP i pytałam co zrobić z resztą czasu, kiedy będę potrzebować ubezpieczenia. I tu padł MOPS, w którym nie wiem, jak będzie.
Natomiast z tych 90 dni nie mam zamiaru tłumaczyć się wcześniej, po prostu zarejestruję się w UP jako bezrobotna i nawet jestem otwarta na wszelkie oferty pracy - ale po pierwsze nie wierzę, że UP znajdzie mi pracę :mrgreen: po drugie jeśli znajdzie, to i tak pójdę na półroczne zwolnienie lekarskie.
Ale nie mam zamiaru o tym planowanym półrocznym zwolnieniu lekarskim informować podczas rejestrowania się w UP, bo wtedy wiadomo, że będzie lipa.
Don't call the doctors cause they've seen it all before
They'll just say
Let her crash and burn
She'll learn

przez szerokozamknięta 20 maja 2012, 13:31
upside_down, no to skoro już masz plan na każdą ewentualność to o co chodzi? :D
szerokozamknięta

przez kangurekkk 20 maja 2012, 14:23
upside_down napisał(a):kangurekkk, trochę nie kumam, że "obeszłaś UP i MOPS i nici z ubezpieczenia". Ja nie mam zamiaru "obchodzić" UP, tylko po prostu idę, zgłaszam się jako bezrobotna, a wtedy ubezpieczają mnie z automatu, nie muszę się o to prosić czy też mieszać w to mojego przyszłego pobytu w Kobierzynie. Czy Ty się tam zarejestrowałaś jako bezrobotna, czy poszłaś poprosić o ubezpieczenie, bo brzmi to jakoś mega dziwnie :roll:

Ale przy okazji dzięki za info o 42 dniach do dyspozycji, dla mnie to zbawienie!

Ja się po prostu spytałam czy mogę liczyć na ubezpieczenie ponieważ będę mieć na 4 miesiące od czerwca a potem już nie więc odesłali do MOPS-u a tam mi powiedzieli że nie przyznają ewentualnie urząd miasta. Bo wiem że nie mogę się zarejestrować jako bezrobotna będąc na oddziale bo to nie zgodne z prawem blebel ...

-- 20 maja 2012, 14:26 --

kite napisał(a):
kangurekkk napisał(a):kite do jeszcze ci napisze kilka pytań typu co z pokojami jest szansa na odizolowanie się wyzamykani a co do weekendu to byłam ciekawa co można robić sensownego.

to jest joke prawda??
dziecko!! ty na kolonie nie jedziesz tylko do czubków!! izolować się? za izolację to taką jazdę na społeczności dostaniesz że ci w pięty pójdzie! tam nie ma chwili ani kąta na samotność. ZAWSZE i WSZĘDZIE ktoś jest! a w weekend, miasto, oddział i tv albo do domu. i przestań być taka infantylna..
aż żałuję że nie mogę zobaczyć jak ci takie zachowanie wybijają z łebka :mrgreen: a znając 7f.. :lol: :twisted:

Dobra nie będę cię denerwować, ale zrozum mnie troszeczkę nie wnerwiając się na mnie :D TAka już jestem ale będę pracować nad sobą alby to zmienić :D Zadam już ostatnie pytanie na noc można zamknąć się w pokoju czy robią przejście po pokojach nocne pielęgniarki.
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz
Your own life, cuts you like a knife

przez upside_down 20 maja 2012, 19:17
szerokozamknięta, mi w temacie ubezpieczenia już absolutnie o nic :D

Już wcześniej zadałam tu pytanie jak to wygląda w przypadku bezrobocia, otrzymałam odpowiedź na forum kilka dni temu, od tamtej pory stworzyłam "plan na każdą ewentualność" i więcej nie pytam co robić, żeby być ubezpieczona :smile:

kangurekkk, szacun, Ty po prostu jesteś uczciwą kobietą (i wcale nie kpię), ja natomiast jestem mistrzem kombinacji i manipulacji - taki już ponoć urok mojego zaburzenia osobowości, więc chętnie zwalam na to winę i mówię, że trudno, tak już mam, bo jestem dyssocjalna ;) A Ty co w takim razie zrobisz? Będziesz sama opłacać ubezpieczenie?
Don't call the doctors cause they've seen it all before
They'll just say
Let her crash and burn
She'll learn

przez szerokozamknięta 20 maja 2012, 19:35
kangurekkk, nie ma możliwości zamknięcia się na noc. Pielęgniarki robią przejścia codziennie o 20.00 po pokojach, bo wtedy jest zamknięcie oddziału na noc i sprawdzają czy wszyscy sa na oddziale. Potem już nie wchodzą, no chyba że w wyjątkowych sytuacjach bo coś się dzieje.

-- 20 maja 2012, 19:38 --

Co do ubezpieczenia to możesz skontaktować się z terapeutą społeczności z 7F, musi być jakaś opcja ubezpieczenia, dla tych co nie mają forsy na indywidualne ubezpieczenie, nie mogą skorzystać z opcji półrocznego zwolnienia i wielu innych dodatkowych jakiś pomysłów.
szerokozamknięta

przez ciemieluch 21 maja 2012, 01:24
Prosiłabym kogoś o objaśnienie mi pewnej kwestii.. zapytam wprost.. czy jak np na terapii (albo rozmowie wstępnej) będą mnie prosić o dokładne opowiedzenie ze szczegółami (wymagają tego??) jak rodzice się nade mną znęcali a ja nie będę tego pamiętać to wtedy zostanę wyrzucona z oddziału (albo nie przyjęta z tego powodu)?? Bo ja mimo, że wiem co się ze mną działo to szczegółów nie pamiętam bo takie sytuacje miały miejsce gdy byłam w bardzo silnym strachu.
pytam na zaś...martwię się

przez Atalia 21 maja 2012, 11:16
ciemieluch, nikt nie będzie Cię tępił z powodu wyparcia zdarzeń dla Ciebie traumatycznych (ta 'niepamięć' to rzecz bardzo częsta i bardzo naturalna). Terapia często służy właśnie 'odblokowywaniu', choć może się zdarzyć i tak, że wyparcie jest tak silne i głębokie, iż nie od przejścia..
Sama jeszcze dwa lata temu pytana o dzieciństwo rzucałam: "fajnie było, tylko nie każcie mi przypominać sobie czegokolwiek", kilka przebłysków i nic ponadto. Dziś pamiętam znacznie więcej, choć pewną ciągłość pamięciową rejestruję od jakiegoś 8. roku życia.
Podsumowując - nie przejmuj się, mów to co pamiętasz i.. tyle ;)

A co się robi? Traci.

przez kangurekkk 21 maja 2012, 12:23
upside_down napisał(a):szerokozamknięta, mi w temacie ubezpieczenia już absolutnie o nic :D

Już wcześniej zadałam tu pytanie jak to wygląda w przypadku bezrobocia, otrzymałam odpowiedź na forum kilka dni temu, od tamtej pory stworzyłam "plan na każdą ewentualność" i więcej nie pytam co robić, żeby być ubezpieczona :smile:

kangurekkk, szacun, Ty po prostu jesteś uczciwą kobietą (i wcale nie kpię), ja natomiast jestem mistrzem kombinacji i manipulacji - taki już ponoć urok mojego zaburzenia osobowości, więc chętnie zwalam na to winę i mówię, że trudno, tak już mam, bo jestem dyssocjalna ;) A Ty co w takim razie zrobisz? Będziesz sama opłacać ubezpieczenie?

Zdarza mi się kombinować upside_down jak każdemu :mrgreen: ale nie chcę odraz z F7 trafić za kratki :mrgreen: Sama nie opłacę bo nie mam z czego muszę porozmawiać z panem od społeczności( bardzo sympatyczny z tego co zaobserwowałam). Coś się wymysli a jak nie to zrezygnuje po tych miesiącach co mam ubezpieczenie. kiedy ty idziesz na oddział?

-- 21 maja 2012, 12:27 --

szerokozamknięta napisał(a):kangurekkk, nie ma możliwości zamknięcia się na noc. Pielęgniarki robią przejścia codziennie o 20.00 po pokojach, bo wtedy jest zamknięcie oddziału na noc i sprawdzają czy wszyscy sa na oddziale. Potem już nie wchodzą, no chyba że w wyjątkowych sytuacjach bo coś się dzieje.

-- 20 maja 2012, 19:38 --

Co do ubezpieczenia to możesz skontaktować się z terapeutą społeczności z 7F, musi być jakaś opcja ubezpieczenia, dla tych co nie mają forsy na indywidualne ubezpieczenie, nie mogą skorzystać z opcji półrocznego zwolnienia i wielu innych dodatkowych jakiś pomysłów.

Trochę bez sensu z brakiem tego zamknięcia,ale wiem czym jest to spowodowane. Wiadomo moge rózne pomysly szczelić do głowy. Często coś się dzieje? Tak jak już się zdecyduję na oddział i tam będę to się popytam tego pana wyglądał na sympatycznego. Trochę dziwna jest za to ta pedagog chyba.W każdym razie wspólnie z tym panem prowadzi społeczność. Chyba jest jakaś opcja tyle że te o które ja się już popytałam odpadają. Najlepiej nawet w pewnym banku jest opcja indywidualnego ubezpieczenia i wszystko git. oprócz tego że nie "sponsorują" pobytów w psychiatryku :mrgreen:
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz

przez kite 23 maja 2012, 11:18
kangurekkk, na oddziale są pokoje wieloosobowe. jak Ty chcesz się zamykać? trafisz dajmy na to do 5. do jakiejś 23-24 będą ludzie na pogaduchy przychodzić. nie ma wakacji kurde :D w dodatku tam są ludzie z różnymi tendencjami. ciesz się że w kiblu zamki są :roll:

-- 23 maja 2012, 10:28 --

Lukrecja. napisał(a):Ja od wczoraj jestem na 7A.

omg! a gdzie jest 7A??
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez kangurekkk 24 maja 2012, 21:42
kite napisał(a):kangurekkk, na oddziale są pokoje wieloosobowe. jak Ty chcesz się zamykać? trafisz dajmy na to do 5. do jakiejś 23-24 będą ludzie na pogaduchy przychodzić. nie ma wakacji kurde :D w dodatku tam są ludzie z różnymi tendencjami. ciesz się że w kiblu zamki są :roll:

-- 23 maja 2012, 10:28 --

Lukrecja. napisał(a):Ja od wczoraj jestem na 7A.

omg! a gdzie jest 7A??

Co znaczy kite z tendencjami? :) Podziwiam cię za podejście do pewnych spraw.

Sortuj wg