[KOMORÓW]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

[Komorów]

przez Chaotic 02 lut 2014, 15:21
Jestem już po grupie wstępnej i niedługo wracam do Komorowa. Jakby miał ktoś pytania, chętnie pomogę ;)
Szaleństwo to niemożność przekazania swoich myśli...

[Komorów]

przez Dzarko 02 lut 2014, 18:04
No to napisz co i jak własnymi słowami.

-- 07 lut 2014, 15:30 --

No i nie przyjęli mnie. Uważam, że z człowiekiem, któremu odmawia się pomocy powinien porozmawiać chociaż psycholog przez telefon a nie sekretarka.

[Komorów]

przez Rozstrojony 07 lut 2014, 18:29
Czesc,

Z gory przepraszam za brak polskich znakow.

W najblizszm czasie ide tam na 2 tyg okres probny. Przeczytalem czesc Waszych wypowiedzi, martwi mnie troche mala ilosc godzin terapii - czesc osob pisze, ze pomimo tego jest super, ze terapia jest samo przebywanie z innymi pacjentami "po godzinach" a czesc ze przy takiej malej ilosci godzin pobyt tam jest jedynie wakacjami i odcieciem sie od swiata. Domyslam sie ze taki rozstrzal opinii czesciowo jest spowodowany roznymi zaburzeniami i przez to potrzebami pacjentow.

Nie mam fobii spolecznej itd, a wiekszosc pozytywnych opinii, z tego co rozumiem, byla od osob z takimi problemami. Zrozumiale, ze pomagalo im samo przebywanie z innymi ludzmi z podobnymi problemami.

Moimi problemami sa glownie zaburzenia osobowosci i depresja, jestem tez znerwicowany.

Slyszalem ze jest tam jakis nowy zespol lekarzy/terapeutow. Moze jest ktos kto ma podobne do moich problemy i byl w K.,albo orientuje sie czy taka forma leczenia pomaga osobom z takimi jak moje problemami?
Pytam, poniewaz proponowano mi tez leczenie w krakowie. Nie wiem co bedzie lepsze, a wiadomo ze na okresie probnym nie dowiem sie wszystkiego.

Mam nadzieje ze znajdzie sie ktos chetny do podzielenia sie swoimi przemysleniami :)
Chaotic, chetnie przeczytam tez twoja opinie :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

[Komorów]

przez Chaotic 07 lut 2014, 23:15
Dzarko, Dlaczego nie przyjęli, jeśli można wiedzieć?

-- 07 lut 2014, 22:23 --

Rozstrojony, Wiążę ogromna nadzieję z tym miejscem. I powiem szczerze, że już mogłabym tam być. Myślę, że warto spróbować i przekonać się na własnej skórze. Ja po tych 2 wstępnych tygodniach zobaczyłam światełko w tunelu i nadzieję, że uda się z tego wszystkiego wyjść i w końcu się pozbierać. Mimo totalnego bałaganu we łbie, wydaje mi się, że to wszystko ma jakiś sens i że naprawdę tam mi pomogą. Pewnie będę nie raz przeklinać to miejsce ale chcę spróbować. Co prawda na wstępnej jest naprawdę mało zajęć ale jakoś można sobie ten wolny czas zorganizować.
Do Krakowa podobno każą bardzo długo czekać.
W przyszłym tygodniu będę już na miejscu, mam nadzieję, że będę miała dostęp do neta.
:mrgreen:

-- 07 lut 2014, 22:24 --

Dzarko, A dali Ci termin na drugą rozmowę, czy całkiem podziękowali?

-- 12 lut 2014, 14:49 --

No to pojechałam. Trzymajcie kciuki. Przede mną pół roku walki ;)
Szaleństwo to niemożność przekazania swoich myśli...

[Komorów]

przez CrazyGrzegorz 16 lut 2014, 00:17
Rozstrojony... ;-) Ja też jestem i byłem znerwicowany. W każdym tego słowa znaczeniu :) Zarówno w potocznym, jak i mam stwierdzoną nerwicę lękową.
Uśmiecham się, bo nie wiem w sumie dla czego, ale twój wpis przypomniał mi różne sytuacje z mojego pobytu, które mnie okropnie denerwowały :)
Na terapii nauczysz się nazywać konkretnie swoje emocje, nauczysz się mówić o swojej złości i odnajdywać jej prawdziwe przyczyny.
Sytuacje społeczne, ogólnie ludzie i to co oni wyprawiają, nie radząc sobie ze swoją złością (ukryta złość) będą sprawiały, że będziesz wychodził z siebie, ale w połączeniu z terapią, pomoże ci to okiełznać złość która jest w tobie.
Mam nadzieje, że nie napisałem tego za bardzo zawile ;P
Sorry, że piszę w formie "ty będziesz". Może będzie inaczej niż ze mną :)
Pamiętam, było czasem tak, że nazwijmy to "unormowała" się sytuacja na oddziale. Nie działo się nic nowego i spektakularnego, ale przyszło na oddział 3 mężczyzn i nagle: pozalewana łazienka, kozy poprzyklejane na zlewie, włosy łonowe na parapecie, wiecznie zasikana deska klozetowa... to takie kilka przykładów tylko. Jeden z nowych pacjentów tylko w ten sposób potrafił wyrażać swoją złość :)
Oj przez pół roku mojego pobytu to wiele się tam wydarzyło :)

Acha. Jedyne co mogę powiedzieć teraz więcej, to IDŹCIE I SPRÓBUJCIE! Możecie tylko sobie pomóc.

[Komorów]

przez Dzarko 13 mar 2014, 07:54
Podziękowali. Mieli przesłać wyjaśnienie pocztą, ale nie doczekałem się.

[Komorów]

przez tunia01 08 maja 2014, 21:47
Witam! Wlaśnie się zalogowałam na swoim pierwszym forum;) 22 maja jade na rozmowe wstepna do komorowa jak ona wyglądą, jak tam jest. Jestem w strachu...

-- 08 maja 2014, 21:50 --

Rozstrojony, Jak przeżyłeś pierwszą rozmowę?

[Komorów]

przez betii 25 maja 2014, 19:44
tez jestem bardzo ciekawa, bylam kilkanascie lat temu, za czasu p.ordyn.stefanof oraz pana sebastiana -od psychorysunku itp...
o ile pamiętam grupy byly codziennie, raz w tyg rysunek, choreoterapia, musykoterapia, drama, basen 3 x w tyg.dla chetnych. codzienna społeczność, fakt akurat byla zmiana i zrobili rozmowe indyw. na poczatku pobytu w polowie i na koncu.
Jak teraz wyglądają zajęcia, jest mnie czy są takie same?

-- 30 maja 2014, 14:22 --

http://tworki.eu/index.php?option=com_c ... Itemid=208 co to są te grupy psychoterapeutyczne łączone? jest tam terapia indywidalna? w tej tabelce pisze że jest, ale tylko w tej grupie łączonej. Czy to jest jakiś rodzaj grupy terapeutycznej?

[Komorów]

przez jelonk 24 lip 2014, 23:10
Cześć, czy jest tu ktoś, kto był niedawno w Komorowie? Chciałabym zadać kilka pytań.
Ile mniej więcej czasu po rozmowie wstępną czekaliście na przyjęcie do tej dwutygodniowej grupy? Chciałabym wiedzieć tak orientacyjnie
Chciałabym jeszcze zapytać o kwestię jedzenia. Czy osoby z zaburzeniami odżywiania mogą mieć własne jedzenie (u siebie w pokoju, w kuchni, u pielęgniarek, whatever), czy to jest zakazane? Jest taka możliwość, żeby np. zamiast mielonki czy innych smakołyków, które zaserwują, zjeść sobie coś swojego?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź... albo za jakieś słowa otuchy :P strasznie mnie stresuje perspektywa pobytu tam...

[Komorów]

przez betii 31 lip 2014, 20:25
Witam
mam pytanko byłam w komorowie z 4 lata temu, nie było wówczas tej grupy wstepnej. byla za to 1 x w tyg grupa indyw. ale niestety w dniu kiedy przyyjechałam zmienili program i byla tylko grupowka 5 x w tyg a indyw. 1x w mies.
jak jest teraz? bo czytałam na str. tworek ze są tez spotkania indyw. w komorowie? są ? co tydzień?
jak jest z dniem poza zajeciami tez wolne od 15? i cale sb i nd? bo wiem że ministerstwo zaostrzylo regulamin szpitali psych. i nie wiem jak jest obecnie, bo np. w krakowie mozna wychodzic poza teren szpitala tylko pod opieką...
czy są wolne wyjścia?
czy jest jeszcze opcja basen 3x w tyg?
z ciekawości czy została praktyka w weekend szwedzkiego stołu? powstał on podczas mego pobytu. aby w weekend nie wstawac za wczesnie był 1 stół a na nim jedzonko, kto kiedy wstał wtedy szedł jeść ?

[KOMORÓW]

przez devnull 31 lip 2014, 23:14
w 2010 i 2011 próbowałem 3 krotnie, odmawiali bez podania przyczyny, mimo że próbowali mnie wstępnie tam zakwalifikować.
oni wybierają sobie wg. uznania, takie przypadki osób które im pasują, zapomnijcie o dostaniu się tam jeśli leczycie się bezskutecznie parę lat.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

[KOMORÓW]

przez sebastian86 12 sie 2014, 08:56
a wg was ktory osrodek jest lepszy,komorów czy klinika nerwic w IPIN w Wawie?
We Are The Champions 2016(L)

[KOMORÓW]

przez betii 15 sie 2014, 23:47
hm mialam do instyt. w warszawie skier. bylam na kwalif. minus taki ze warunki nie są za dobre, poza tym oddzial znajduje sie na piętrze gdzie obok sa inne oddzialy-teren szpitalny. a komorow to osobna jednostka, budynek , 2 pietra, wolne wyjscia, chyba lepiej, ale terapeutycznie nie wiem bo dostalam się ale nie pojechalam do instytutu.
ciekawi mnie jak ejst obecnie w komo. zdalam pare pyt ale nikt nie odp.

[KOMORÓW]

przez sebastian86 17 sie 2014, 10:20
ja mam kwalifikacje 22 sierpnia do Instytutu.raz juz kiedys tam bylem przez 5 dni.warunki sa ok.
We Are The Champions 2016(L)

Sortuj wg