[KOMORÓW]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

[Komorów]

przez Anastazja_123 05 mar 2013, 19:39
Prosze napiszcie jak jest teraz w Komorowie w marcu 2013 roku...duzo postow i informacji dotyczylo starszych lat...jak z iloscia terapii? czy cos sie zmienilo?

-- 05 mar 2013, 18:44 --

zaburzenia lekowo-dpresyjne, nerwice...od 15 lat antydepresanty...jak z nich schodze to generalnie po 4 miesiacach nie moge funkcjonowac...Napiszcie prosze jak jest w Komorowie? lat 38. 14.03 mam umowione spotkanie w Komorowie...czy pobyt w tym osrodku moze mi pomoc, czytalam o fatalnej ilosci terapii...prosze o jakies iformacje. dziekuje Wam z gory serdecznie.

[Komorów]

przez CrazyGrzegorz 05 mar 2013, 23:37
Anastazja_123 napisał(a):Prosze napiszcie jak jest teraz w Komorowie w marcu 2013 roku...duzo postow i informacji dotyczylo starszych lat...jak z iloscia terapii? czy cos sie zmienilo?

-- 05 mar 2013, 18:44 --

zaburzenia lekowo-dpresyjne, nerwice...od 15 lat antydepresanty...jak z nich schodze to generalnie po 4 miesiacach nie moge funkcjonowac...Napiszcie prosze jak jest w Komorowie? lat 38. 14.03 mam umowione spotkanie w Komorowie...czy pobyt w tym osrodku moze mi pomoc, czytalam o fatalnej ilosci terapii...prosze o jakies iformacje. dziekuje Wam z gory serdecznie.

Hej. Ja mam w tygodniu: 4 grupy, do niedawna 3 społeczności, a teraz dwie, chyba 1 psychoedukację, 1 arteterapię z tego co pamiętam.
Pomimo niskiej ilości terapii pobyt tutaj uważam za bardzo cenny. Sam kontakt z ludźmi, którzy są w terapii jest bardzo wartościowy, gdyż potrafią oni przekazywać masę ważnych informacji zwrotnych dotyczących nas.
Myślę, że pobyt tutaj może wprowadzić dużo pozytywnych zmian do życia każdej osoby w terapii.

[Komorów]

przez Anastazja_123 05 mar 2013, 23:48
a jak dlugo tam juz jestes? i na jaki czas zostajesz? czy masz terapie indywidualna? Co robicie w czasie wolnym od 14...czy jest to meczace?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

[Komorów]

przez CrazyGrzegorz 07 mar 2013, 00:16
Anastazja_123 napisał(a):a jak dlugo tam juz jestes? i na jaki czas zostajesz? czy masz terapie indywidualna? Co robicie w czasie wolnym od 14...czy jest to meczace?

Jestem od początku stycznia i mogę być tutaj 24 tygodnie :) Ja jestem na grupie, ale przysługują mi 4 rozmowy indywidualne w ciągu tego czasu. Jeśli chodzi o organizację czasu to jak kto lubi :) Jedni się nudzą, a drudzy potrafią sobie znaleźć jakieś zajęcie. Ludzie najczęściej chodzą na spacery, czytają książki, jeżdżą na basen, grają w ping ponga i rozmawiają ze sobą :)
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem twoje ostatnie pytanie, ale to czy terapia jest męcząca to chciałbym to potwierdzić, ale lepiej będzie jak powiem, że raczej jest to indywidualna sprawa. Zależy jak dużo będziesz miała do przerobienia tutaj oraz ile wysiłku włożysz w terapię. Są osoby, dla których każdy dzień jest trudny, a są i takie które przesiedziały tutaj pół roku, w moim mniemaniu niewiele z siebie dając.
Dla mnie osobiście terapia nie jest łatwa i nawet nie oczekuję aby taka była :)

[Komorów]

przez Anastazja_123 07 mar 2013, 00:57
CrazyGrzegorz, dziekuje Ci serdecznie za informacje. czy leczysz sie tez farmakologicznie? bo ja tak...od wielu lat, i chce cos zrobic zeby wyjsc z tego. prosze nie gniewaj sie, ze tak pytam...w jakim wieku sa tam ludzie? myslisz, ze pobyt w Komorowie to cos wiecej niz terapia o psychologa w miejscu w ktorym mieszkasz...??? dlaczego wybrales Komorowo? Pewna lekarka powiedziala mi, ze Miedzyrzece - Obrzyce ma dobry calodobowy oddzial leczenia zaburzen nerwicowych...chce cos dla siebie znalesc. Ile masz lat? nie przeraza Cie czas 6 miesiecy spedzonych poza 'normalnym' zyciem? Czy w ogole mozna sobie z tymi problemami psychicznymi poradzic??? ile macie czasu na grupe? 50 min? na 12 osob?
masz internet w pokoju? ahhh, sory pytam i pytam. mam tam rozmowe 14.03. za tydzien w czwartek...pozdrawiam, A.

[Komorów]

przez CrazyGrzegorz 07 mar 2013, 23:21
Anastazja_123 napisał(a):CrazyGrzegorz, dziekuje Ci serdecznie za informacje. czy leczysz sie tez farmakologicznie? bo ja tak...od wielu lat, i chce cos zrobic zeby wyjsc z tego. prosze nie gniewaj sie, ze tak pytam...w jakim wieku sa tam ludzie? myslisz, ze pobyt w Komorowie to cos wiecej niz terapia o psychologa w miejscu w ktorym mieszkasz...??? dlaczego wybrales Komorowo? Pewna lekarka powiedziala mi, ze Miedzyrzece - Obrzyce ma dobry calodobowy oddzial leczenia zaburzen nerwicowych...chce cos dla siebie znalesc. Ile masz lat? nie przeraza Cie czas 6 miesiecy spedzonych poza 'normalnym' zyciem? Czy w ogole mozna sobie z tymi problemami psychicznymi poradzic??? ile macie czasu na grupe? 50 min? na 12 osob?
masz internet w pokoju? ahhh, sory pytam i pytam. mam tam rozmowe 14.03. za tydzien w czwartek...pozdrawiam, A.

Ja raczej w terapii staram się unikać leków. Teraz nie biorę żadnych. Myślę że tutaj jest dobre miejsce na to aby zacząć powoli odstawiać leki. Niektórzy ludzie odstawiają z własnej inicjatywy, inni po namowie lekarzy, a jeszcze inni nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez leków i pilnują aby nie zmniejszyć im dawki. Średnia wieku jest ok 30 lat.
Terapii u psychologa czy psychiatry, w moim mniemaniu, nie da się nawet porównać do pobytu w Komorowie :) Pobyt tutaj po prostu trzeba przeżyć. Jeśli będziesz gotowa wejść w terapię, otworzyć się przed sobą i innymi, jeśli będziesz gotowa na zmiany i zaakceptowanie różnych przykrych prawd o tobie to będziesz w stanie bardzo dużo stąd wynieść. Personel tutaj jest naprawdę bardzo dobry. Podczas terapii wychodzą tutaj takie rzeczy o nas samych, z których sobie nie zdawaliśmy sami sprawy.
Komorów wybrałem dlatego bo polecali mi go lekarze w moim mieście, a także przeczytałem dużo pozytywnych informacji o tym miejscu.
Nie wiem na ile to jest istotne w naszej rozmowie, ale mam 25 lat.
6 miesięcy zabrzmiało dla mnie jak wyrok na samym początku, jednakże można wyjść stąd wcześniej, ale też szkoda naprawdę byłoby wychodzić wcześniej biorąc pod wzgląd ogromną szansę na poprawę naszego dalszego życia. 6 miesięcy to jest taki czas kiedy można już wejść w terapię i sporo dla siebie z niej wyciągnąć. Przewijają się ludzie, którzy nie dość że trafiają na 3 miesięczną terapię to przez pierwsze dwa miesiące mają problem z zaklimatyzowaniem się i rozpoczęciem tej terapii, po czym budzą się z ręką w nocniku, że czas się kończy ... Kwitując 6 miesięcy to dobry moim zdaniem czas na to aby nauczyć się pracować nad sobą, dowiedzieć się wielu rzeczy o sobie i zmienić niektóre z nich.
Myślę że przez pół roku trudno naprawić całe swoje życie ale można tutaj nauczyć się jak funkcjonować później i jak sobie radzić z problemami.
W mojej grupie zajęcia z psychoterapii grupowej trwają 1,5h i jest nas teraz 7 osób.
Ja mam swój bezprzewodowy internet ze sobą. Nie ma tutaj darmowego internetu.
Faktycznie dużo pytasz, więcej niż ja pytałem przed przyjściem tutaj :P Mam nadzieję, że udzieliłem ci wystarczająco wyczerpujących odpowiedzi :)
Powodzenia na rozmowie.
Pozdrawiam, Grzegorz

[Komorów]

przez Anastazja_123 08 mar 2013, 03:03
dziekuje Grzegorz

-- 08 mar 2013, 02:18 --

tak sobie mysle, ze szkoda, ze tak pozno sie decyduje na leczenie...tyle rzeczy totalnie rozwalilam w swoim zyciu...czasu nie cofne, szkoda.

[Komorów]

przez chatka 10 mar 2013, 20:14
Można odmówić podpisywania kontraktu żywieniowego?

[Komorów]

przez Nenaja 11 mar 2013, 00:55
raczej nie

[Komorów]

przez e.swan 17 lis 2013, 02:04
Witam!
Jak długo od kwalifikacji czeka się na 2-tygodniową grupę wstępną? a potem po jakim czasie rozpoczyna się docelowa terapia (6-miesieczna) ? Z gory dzięki za odp

[Komorów]

przez e.swan 17 lis 2013, 02:04
Witam!
Jak długo od kwalifikacji czeka się na 2-tygodniową grupę wstępną? a potem po jakim czasie rozpoczyna się docelowa terapia (6-miesieczna) ? Z gory dzięki za odp

[Komorów]

przez kaczor123 28 lis 2013, 11:47
jest ktoś z komorowa lub tam był niedawno

[Komorów]

przez agiagi 13 gru 2013, 14:01
hej, ja wyszłam z Komorowa 3 dni temu.. chętnie odpowiem na pytania;)

[Komorów]

przez Dori76 16 gru 2013, 09:56
Hej agiagi
jadę do Komorowa 31-go
mam okropne lęki ( nawet w domu) depresję i nerwicę
powiedz mi jak tam jest? personel, pielęgniarki,lekarze, terapeuci.
Czy są wyrozumiali
czy pomagają
Boję sie jak jasna cholera
ale jak mam wyjść z tego domu inaczej? zaliczyłam juz masę terapii, leki, jest coraz gorzej...
pzdr. D.

-- 16 gru 2013, 08:57 --

Dodam do tego, że nie mam kompletnie kontaktu z ludźmi i samą sobą....:(

Sortuj wg