[KOMORÓW]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

Re: Komorów

przez Sabaidee 19 sty 2011, 16:21
Ja myślę, że to dobry pomysł z wprowadzeniem grupy wstępnej. Łatwiej jest nie przyjąć kogoś na dalsze leczenie po dwóch tygodniach niż zafundować mu karny wypis. Trzymanie przez 3 miesiące kogoś kto się nie nadaje, przychodzi tylko i ziewa na zajęciach to było trochę bez sensu.
Sabaidee

przez pajak 20 sty 2011, 14:56
Dokładnie, ja już jakiś czas temu byłem na turnusie w IPiN - ie i min dlatego że niektórzy przyjechali na "darmowe wakacje" praktycznie grupówki i spotkania społeczności nie miały sensu. W dużej mierze dlatego zrezygnowałem z pobytu i wypisałem się wcześniej. Teraz mocno zastanawiam się nad komorowem, bowiem moje życie zaczęło przypomonać jedno wielkie bagno, w którym brne w chore układy coraz bardziej.
Obrazek

przez Sabaidee 20 sty 2011, 18:34
Wszystko zależy od tego ile masz do stracenia w świecie, w którym aktualnie egzystujesz, bo to jednak minimum 4 miesiące przerwy w życiorysie. Można stracić pracę, zawalić studia, czy coś co budowało się latami. Jeśli masz niewiele do stracenia to nie ma nad czym się zastanawiać. Komorów to pełen profesjonalizm. Mimo, że mam za sobą zaledwie 2 tygodnie pobytu to nabrałem pełnego zaufania i do lekarzy i do psychoterapeutów i widać, że harmonogram i dobór zajęć jest zrobiony z głową.
Sabaidee

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pajak 21 sty 2011, 01:10
Aktualnie i tak nie mam pracy, studia właśnie uwaliłem przez moje wieczne jazdy, głupie myślenie itp. Jeśli sobie uświadomie że miałbym tak egzystować jak teraz do końca życia to wole nieżyć. Więc myślę żeby spróbować, chociaż jednak nie może się zebrać.
Obrazek

przez namiestnik 21 sty 2011, 01:33
Sabaidee napisał(a):Wszystko zależy od tego ile masz do stracenia w świecie, w którym aktualnie egzystujesz, bo to jednak minimum 4 miesiące przerwy w życiorysie. Można stracić pracę, zawalić studia, czy coś co budowało się latami. Jeśli masz niewiele do stracenia to nie ma nad czym się zastanawiać. Komorów to pełen profesjonalizm. Mimo, że mam za sobą zaledwie 2 tygodnie pobytu to nabrałem pełnego zaufania i do lekarzy i do psychoterapeutów i widać, że harmonogram i dobór zajęć jest zrobiony z głową.

Pozwolę sobie zacytować całość. Dokładnie tak samo myślę. Też bym BARDZO chciał tak jak Sabaidee wiedzieć, że wkrótce tam będę.

przez smerek76 24 sty 2011, 13:53
Niedawno wróciłem z 2-tygodniowego pobytu na grupie wstępnej w Komorowie. Jestem bardzo zadowolony - już czuję się świetnie, a przede mną jeszcze 6 miesięcy terapi. Wysoko oceniam pomoc terapeutyczną, zarówno w postaci sesji indywidualnych, jak i grupowych (szczególnie psychorysunku). Myślę, że samo wystawienie mi prawidłowej diagnozy (czego nie potrafili zrobić moi wcześniejsi lekarze prywatni), dało mi wiele siły. Poprzednie 2 lata wmawiałem sobie że mam fobie społeczną i na tyle w to uwierzyłem, że narodziła mi się fobia przed fobią społeczną, samonakręcająca się pętla bez wyjścia. Poprzez przebywanie wsród ludzi mój stan ciągle się pogarszał. Po wyjściu z Komorowa zupełnie odżyłem. Spotykam się ze znajomymi, załatwiłem sobie świetną pracę, którą rozpocznę za 6 miesięcy, po wyjściu.

Bardzo polecam Komorów ludziom z zaburzeniami związanymi z objawami strachu, czy lęku. Samo przebywanie w społeczności pacjentów działa bardzo terapeutycznie. Świadomość bezpieczeństwa oraz bycia akceptowanym ze swoim zaburzeniem, udowadnia, że można żyć, nie używając swoich mechanizmów obronnych nakręcających (czego dowiedziałem się na sesji indywidualnej) fobię.

Zdiagnozowano mi zaburzenie osobowości. Mysle ze wady z niego wynikające doprowadziły do powstania we mnie różnych lęków i fobii. Teraz będe miał 6 miesięcy na przeanalizowanie i zrozumienie problemu, co na pewno poskutkuje niedopuszczeniem do ponownego powstawania blędnych toków myślenia i poglądów prowadzących do dalszych zaburzeń. Właśnie do tego celu idealnie nada się komorowska psychoanalityczna metoda terapeutyczna.

Czekam z niecierpliwością na telefon i mam nadzieje, że jak najszybciej wrócę na oddział. Pozdrawiam szczególnie pokój 39.5 - trzymajcie się dziewczyny, tęsknie!!! :D

przez namiestnik 24 sty 2011, 14:56
Baaa przebywanie z niektórymi z pacjentów jest BARDZO uzdrawiające. X z *EDIT* to złota dusza.
Choć warto też pamiętać, że pomaganie bywa uzdrawiające (ach ten film - Patch Adams - on taki prawdziwy dla mnie) to i Ci pomagający wymagają pomocy. Również te osoby które tak bardzo tam pomagają. A często potem zostają same ze swoimi problemami.

Widzę, że masz bardzo optymistyczne podejście! :) Dobrze.

IMO bardzo ważne jest kiedy i z kim się jest w Komorowie. Zrozumienie siebie i rozmowy z innymi, zobaczenie podobieństw i różnic do osób które szczerze o sobie mówią (lub świadczą tym co robią). To, że można poczuć się potrzebnym (choć sam nie wiem czy to akurat jest terapeutyczne, czy nie lepiej nauczyć się żyć samemu).

A rozkminianie, nakręcanie... ech. Pewnie wiesz, że 6 miesięcy to może nie starczyć, najważniejsze to obrać właściwy kierunek - zrozumieć siebie i zacząć umieć sobie radzić z radzeniem sobie. Wtedy może i też dla innych staniemy się mniej uciążliwi.

PS. Umieć obudzić się rano i wyjść bez lęku, pomyśleć o kimś i nie bać się, że ktoś zniknie, nie czuć lęku przed każdą rozmową - bezcenne. Za resztę zapłacisz złotą rybką! :)
Ostatnio edytowano 31 sty 2011, 01:07 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: wyedytowano na prośbę autora

przez C(c)złowiek 24 sty 2011, 15:04
Chętnie obejrzał bym ten film "Patch Adams". Ma go ktoś może na płytce??? Albo gdzie go można TANIO kupić???
"Żyjemy w świecie przyjemności pozbawionych radości" ;) Erich Fromm
GG: 5365347

przez pajak 24 sty 2011, 15:30
chodzi o złotą rybkę mbanku ? :)
Obrazek

przez Sabaidee 24 sty 2011, 20:18
C(c)złowiek napisał(a):Chętnie obejrzał bym ten film "Patch Adams". Ma go ktoś może na płytce??? Albo gdzie go można TANIO kupić???

Patch Adams (http://www.filmweb.pl/film/Patch+Adams-1998-143) znalazłem na chomikach i właśnie go zasysam.
Sabaidee

przez smerek76 25 sty 2011, 10:16
Baaa przebywanie z niektórymi z pacjentów jest BARDZO uzdrawiające..

Zgadza się :smile: . Szkoda ze takich ludzi nie ma w prawdziwym świecie.

przez hevana 28 sty 2011, 18:27
hej ludzie nie rzucajcie imionami, nie każdy musi sobie tego życzyć.

przez namiestnik 31 sty 2011, 00:48
pajak, tak :)
hevana, sorki... już zmieniam :) Sł.. mówiła mi... Tylko trochę nie miałem kiedy na forum się zalogować. Sorki A.

Mam nadzieję, że nikt nie poczuł się urażony. A dobrzy ludzie naprawdę są w prawdziwym świecie. Choć czasem im tam źle i trudno ich dostrzec gdyż kryją się.

przez smerek76 31 sty 2011, 22:42
Największy problem z Komorowem to że łatwo można się uzależnić od fajek :smile:

Sortuj wg